Budapest – Orbán hazudik, mert a világot vádolja a soron következő megszorításokért. Gyurcsány szerint a gondokat a kormány maga okozta, és a humán szférához: a nyugdíjakhoz, az oktatáshoz, az egészségügyhöz és a szociális ellátásokhoz fog nyúlni.
Orbán hazudik, írja mai facebook-bejegyzésében Gyurcsány Ferenc. Hazudik, mert recessziót emleget, és a világot vádolja a soron következő megszorításokért. Pedig a mai gondokat Orbán maga idézte elő, és nem foghatja a recesszióra. Tényszerű ugyanis, hogy a Magyarország szempontjából kulcsjelentőségű német gazdaság teljesítménye 2009 második negyedévéhez képest 2 %-kal növekszik, és az oroszok is jól teljesítenek, mert 3,5–3,7 % közötti ütemben növelik GDP-jüket. Ha pedig a mi gazdaságunkra legnagyobb hatással levő gazdaságok növekednek, akkor milyen válságról beszél Orbán, amelyek a mi gondjainkat okozhatják? – teszi fel a kérdést a volt miniszterelnök. „A mai gondokat Orbán kormánya idézte elő” azzal, hogy a választások után a győzelemittas Orbán feladta a 2006 óta folytatott stabilizációs politikát: egyensúlyőrző intézkedések helyett költekezni akart – amit ugyan Barosso leállított; aztán először adót csökkentett, majd különadót vetett ki; magánnyugdíjat államosított, lemondott egy halom költségvetési bevételről, melyek hiányát egyszeri vagy átmenti pénzekkel tömködi be. Ez utóbbiak azonban lassan elfogynak. Mostanra az egy évnyi gazdaságpolitikai ámokfutás Orbán körmére égeti a tennivalókat.
Kérdés, mi maradt még, mit tehet Orbán, honnan vehet még el pénzt? Ha államosítja a megmaradt magánnyugdíjakat, az csak egyszeri 300 milliárd bevételt jelent, nem tartós megoldás, a közigazgatásban már nincs tartalék, a szolidaritási adót és a vagyonadót már elutasította. Nem marad más, mint a humán szféra, nyugdíjakkal, oktatással, egészségüggyel, szociális ellátással. Ez pedig azt jelenti, hogy lesz itt nemulass! – riogat, nem alaptalanul, a volt miniszterelnök.
Ebben a helyzetben az ellenzék akkor tesz jót, ha nyugodt, higgadt, értelmes és főleg felelős álláspontot képvisel, és nem primitív bankárkormányzásos, luxuslimuzinos szövegeket kreál – véli Gyurcsány Ferenc.









Atyaég! KINEK tesz jót az ellenzék, ha nyugodtan, értelmesen és főleg felelősen meg sem említi, hogy talán nem most kellene luxuslimuzinokat vásárolni, vagy egyértelműen kimutatható, hogy a bankokkal való cinikus összejátszás miatt a bankok egy az egyben áthárítják a bankadót a zemberekre?!
Mi a francot akar az Mszp (és személy szerint Gyurcsány) ha “felelős ellenzékként” nem áll az emberek mellé, nem hangoztatja, hogy nem az emberektől kell elvenni, hanem bizony a gazdagokat kell terhelni, több kulccsal és/vagy vagyonadóval?
És “hol a program komámasszony”?
Ez egyébként egy “nyugodt, felelős, értelmes” véleménynyilvánítás (szemben Gyurcsány szövegével: ezek TETTEK!
http://nol.hu/belfold/ujabb_terkeresztelo__most_peking_lett_a_moszkvabol
kekec!
Most kell egy picit több türelem. Meleg lesz az ősz és nem végig lesznek GyF sarkában a pribékek.
A 4K-s linked viszont ügyes találat, lassan sűrűsödni fognak az ilyenek. :)
Kedves Kekec!
Gyurcsány jól mondja, eddig csak a populista Szanyi-kapitány szövegek mentek a bankárkormányról. Ennyit tud az MSZP (is).
Miért is nincs még kidekorálva a Kossuth tér FideSS-csürhetagokkal?
Van az országban kötél elég, jut belőle minden fasisztának.
Ennek az ellenzéknek a fele a Fidesz alfelét nyalja, a többi pedig tehetetlen egyedül, vagy várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön… Egyedül Gyurcsány meri megmondani az igazat, amiért tűzzel vassal lehetetlenné szeretné tenni ez az impotens kormány.
Ez a szélhámos társaság az egész országot tönkre tette, senki nem veszi a bátorságot hogy élére álljon egy nagy ellenállásnak, a ki elsöpörné ezt a szemetet. Gyurcsány tudna pártot alapítani, ettől fél az elmebeteg, ezért rángatja , fenyegeti állandóan és húzza, halasztja a sukorói ügy lezárását, ne legyen ideje élére állni a tömegeknek…
De ezt sem lehet húzni a végletekig, a bukás elkerülhetetlen.
Normális országokban, ahol az emberek képesek összefogni az Öket ért külső hatások ellen, ott van értelme a higgadt ellenzéki politizálásnak. Sajnos ez a mai magyar közállapotokra abszolút nem igaz!!!!!!!!!
Nagyon fogy a levegő, az élettér!
Mikor mozdulunk?????
Hogy is mondta Orbán Viktor?
Lehet tüntetni a Parlament elött, lehet. Majd megunják és hazamennek.
bakker !
Vártam közel egy órát ! és még senki nem javitotta ki a 17:33-as kommentemet?