Budapest – Mások mellett Eperjes Károly színművészt, Hámori József biológust, ifj. Sánta Ferenc hegedűművészt, Szőcs Géza költőt, kulturális államtitkárt kérte fel a miniszterelnök a Kossuth- és Széchenyi-díj Bizottság új tagjának. A kormányzati nyomás miatti tiltakozásul a Kossuth- és Széchenyi-díj irodalmi albizottságának elnöke, Radnóti Sándor, és további négy tag még ősszel lemondott posztjáról.
A testület összesen tíz új tagját a Kossuth-díj, a Széchenyi-díj adományozásának rendjéről, valamint a kiváló művész, az érdemes művész, a Magyar Köztársaság Babérkoszorúja díj alapításáról és adományozásáról szóló januári kormányrendelet-módosítás alapján kérte fel a bizottságot is vezető kormányfő, egyéves időtartamra.
A Kossuth- és Széchenyi-díj Bizottság új tagjának kérte fel a miniszterelnök Bogsch Erik Széchenyi-díjas vegyészmérnököt, gazdasági mérnököt, a Richter Gedeon Vegyészeti Rt. vezérigazgatóját; Eperjes Károly Kossuth-díjas színművészt; Freund Tamás Széchenyi-díjas neurobiológust, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját, az MTA Kísérleti Orvostudományi Kutató Intézet igazgatóját, egyetemi tanárt; Görömbei András Kossuth-díjas irodalomtörténészt, az MTA rendes tagját, a Debreceni Egyetem egyetemi tanárát; Granasztói György történészt, az MTA doktorát, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusát.
Szintén felkérte a miniszterelnök Hámori József Széchenyi-díjas biológust, az MTA rendes tagját, a Semmelweis Egyetem kutatóprofesszorát; Palkovits Miklós Széchenyi-díjas orvost, agykutatót, az MTA rendes tagját, a Semmelweis Egyetem professor emeritusát; ifj. Sánta Ferenc Kossuth-díjas hegedűművészt; Szőcs Géza József Attila-díjas költőt, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkárát; valamint Vékás Lajos Széchenyi-díjas jogászt, az MTA rendes tagját, az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyetemi tanárát.
MIÉRT KELL ,NAGY ELŐDEINK NEVEIT ,FELHASZNÁLNI ,EGY ILYEN ÖSSZETÉTELŰ BÍRÁLÓ BIZOTTSÁGNÁL .EGYSZERŰBB LENNE,SIMÁN ORBÁN DÍJNAK HÍVNI !EPERJES ,HOSSZÚTÁVÚ NYELV CSAPÁSAI CÉLBA ÉRTEK .
Egyetértek az előttem szólóval!
Így lehet a nagy magyar emberekről elnevezett díjak értékét lerontani. Kár volt ebbe is beleavatkoznia a politikának. A lemondott bizottsági tagok nyilatkozatai szerint az előző kormányok, bár néha próbáltak javaslatot tenni a kitüntetendő személyére, ez azonban nem kötelezte őket, az Ő javaslataikat pedig elfogadták. Közeledett az egész díj-odaítélés a civil szférra irányába, helyesen. Most ezt nullázták le, a politikusok bizottságba való beültetésével és a FIDESZ-rendezvények díszembereinek delegálásával.
Magyarkáim !
Min csodálkoztok ?
Orbanisztán kiteljesedik (ugye a 2/3).
Van Európában olyan ország, ahol ilyen tömény (egy egyedhez kötött) DEMOKRATÚRA uralkodik ?
Ímhol, mire vágytál………………………
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok !
Annó még a K.u.K időkben Ferencjóska legalább nevén nevezte a dolgot: kegydíj!
Aki a császári s királyi fenségnek tetszőt tett, az kapott tőle kegydíjat, más meg nem.
Az legalább világos üzenet volt!