Budapest – Rogán Antal és társai indítványozzák, hogy a bruttó 300 ezer alatti munkabéreket egészítsék ki a munkaadók úgy, hogy azok nettó értéke ne csökkenjen 2010-2013-ben. A rendelkezést be nem tartó cégek két évig nem indulhatnak közbeszerzésen és nem kaphatnak állami támogatást, avagy vissza a szocializmusba: előre a kormány által fixált bérek felé.
Rogán Antal és négy fideszes társa, valamint egy KDNP-s képviselő törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentbe, amelyben indítványozzák, hogy a kormány rendeletben állapítsa meg, hogy a bruttó 300 ezer forint alatti munkabéreket mennyivel kell emelniük a munkaadóknak, ahhoz, hogy azok nettó értéke ne csökkenjen 2012-2013-ban. A gazdasági bizottság kormánypárti képviselői az anyagot általános vitára alkalmasnak találták.
Az indítvány szerint a kívánt mértéket be nem tartó cég két évig nem indulhat közbeszerzésen és nem kaphat állami támogatást. Az a cég, amely nem akar indulni közbeszerzésen és nem tart igényt állami támogatásra, az előírást figyelmen kívül hagyhatja. A bérkompenzáció betartását a munkaügyi hatóság ellenőrzi és megállapító határozatot hoz, akkor ha a munkavállalók kétharmada nem kapta meg a rendeletben előírt bért.
Volner János (Jobbik) bizottsági alelnök a piaci logikával ellentétesnek nevezte a törvényjavaslatot, mert egyáltalán nem biztos, hogy a cégek kitermelik a kompenzáció fedezetét. Szerinte, ha a kormány nem vezeti be az 500 milliárd forint kiesés okozó egykulcsos szja-t, akkor nem lenne szükség erre az intézkedésre. A hiányt a kis- és közepes vállalkozásokkal akarják megfizettetni, pedig a kormány deklarált célja ezeknek a vállalkozásoknak a támogatása.
Kovács Tibor MSZP-s képviselő érdekesnek tartja, hogy a törvényjavaslat szövegében szerepel az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT), mint olyan szervezet, amellyel a kormány a konzultál a béremelés kérdésében. Az OÉT megszüntetése éppen most szerepel az Országgyűlés napirendjén.
Nagyon nem örülnek a munkaadók a rogáni javaslatnak. Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének a főtitkára nem tartja szerencsésnek, hogy az állam beleavatkozik a versenyszférában a béralkuba, hiszen nem tulajdonos az érintett cégekben. A versenyképesség, a piaci helyzet, az adott ágazat sajátosságai határozzák meg a béremelést, kívülről, közhatalmi jelleggel, nem piaci eszközökkel beavatkozni aggasztó. Hatásvizsgálat hiányában nem tudni hány céget lehetetlenít így el a kormány.
Dávid Ferenc elmondta, hogy velük se a kormány, se a benyújtó képviselők nem egyeztettek, az ötlettel a parlament honlapján találkoztak. Észrevételezte ő is az OÉT jelenlétét az indítványban, holott a szervezet megszüntetéséről a kormány már döntött. Az elképzelés a vállalkozókat passzivitásra ösztönzi azzal, hogy inkább választják, hogy nem pályáznak és nem indítanak beruházást, aminek további negatív következménye, hogy plusszforrások nélkül beruházások maradnak el, cégek nem bővülnek, és ezáltal kevesebb munkaerőt foglalkoztatnak. A főtitkár szerint a javaslat szembe megy a kormány meghirdetett célkitűzésével: a gazdaság fellendítése érdekében könnyíteni a vállalkozások terhein. Bár a javaslat indoklása bérkompenzációként írja le a kötelező emelést, a munkabér nem kompenzációs elem.
A munkáltatóknak egyáltalán nem célja, hogy kiegyenlítsék dolgozóik bérét, hanem, hogy ezzel differenciáljanak és teljesítményre ösztönözzenek – állítja Dávid Ferenc.











Ennek a tenyérbemászó pofájú r.hadéknak az arcát boksz zsákra kellene szitázni.Ismét fellendülne tőle hazánkban az ökölvívó sport.
Az elátkozott szülőcsatornáját a nőnemű elődjének! Nem fogják fel ezek a valamik (…), hogy egy vállalkozás csak azt a pénzt tudja elosztani, amit meg is termelt (hacsak nem elöljáró seggcsókoló), és egy nap 24 óra, ha vér folyik a szemükből nagyságos urainknak az erőlködéstől, akkor is?! Honnan a bánatból teremtse elő a különbözetet?? Netán deviza alapú hitelből? Vagy kurválkodásból, esetleg kábítószer-csempészetből?
Nem mindenki rabol hat kézzel, dögvészes uraim! Vannak, akik dolgoznak, bármilyen meglepő!
És nem “pofátlanul magas” bérért, rohadékok!!
Na ez , amit csinálnak nem kapitalizmus. Meg is fognak bukni. Olyanok,mint a vadnyugat hülye banditái, akik azt hitték, hogy a bank azért van ,hogy ők kirabolhassák!
Ennek eredményeként a jövőben további vállalkozások mennek csődbe, vele együtt több ezer ember, aki emiatt a hülye döntés miatt veszíti el a munkáját. Ennyit a kis- és középvállalkozások támogatásáról. Vazzák meg.
Azthiszik értenek a piachoz.
Depersze neeeem…
Dávid úr meg egy megvezetett nyeretlen 2 éves!
Kálmán Olgánál még anno,lelkendezett az Orbáni agymenésekre… A riporter felvázolta neki a mostani történéseket lehetőségként, és kinevette, mert hogy ilyet Orbán nem fog csinálni,mert akkor a józan ésszel szembe menne!
Jól van, Dávid úr, csak így tovább!Minek gondolkodni a dolgokon?
Semmi probléma!
A dolgot úgyis egy olyan szervezetnek kell majd ellenőriznie, ami akkor már nem is lesz. Vagyis a hülye melóst megetetik, hogy kapni fogtok. Utána széttárják a karjukat – Az OÉT nem jelzet, vagyis minden rendben. Ja, hogy az OÉT nem létezik? Hét ez van, oszt jónapot!
ARogán Tóni ne mondjon semmit számoljon el az V. kerületi pénzekkel, jelzem BIZTOS NEM SIKERÜLNE NEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nulla belföldi kereslettel, röhej. Miből????
A cégem az ez évi kompenzációt sem tudja kiköhögni, ha újabbra kényszerül akkor lehúzza a rolót, növelve a munkanélküliek népes táborát. Egyszerű mint a pofon.
Ez arra jó, hogy a munkavállalókat szembefordítsa a munkáltatóval. Nem utálják még eléggé a vállalkozókat. Megint másra kenik a saját cuccukat. Ennyi telik tőlük, egymás ellen fordítják a baloldaliakat a jobboldaliakkal, a fiatalokat a nyugdíjasokkal, az egészségeseket a betegekkel, a magánszektort a közszférával és még sorolhatnám napestig. Hányok tőlük. A gyűlölködés a napi politika része lett.
Cecilia asszony meg váltson bejárónőt, és mosóport,-és vasalónőt,- vagy tanuljon meg vasalni…… mert ez nagyon gáz.
Rogán, az anyád 3,14csáját!
Úgy hallom, indulni kívánsz az ” V. kerület leghülyébb embere” címért.
Nyerőben vagy!
:lol:
Nagyanyam mondana (ha elne): Mas f…..val konnyu a csalant veri!
Ha kiegészítené a munkáltatóm a fizetésemet, a reál értéke akkor is jóval az alatt lenne, mint amikor a mostani cégemnél kezdtem. Szóval nem azzal a 2000 Ft emeléssel lennék kisegítve.
És ezzel rajtam kívül még úgy 2 millió munkavállaló van így.
Maholnap azt álmodják meg, hogy a disznóknak szárnyat kellene növeszteniük…
okos javaslat … minősiti rogánt és kormányunkat
de mi lesz az orvosk, nővérek fizetésével??
ott ki fogja ellenőrzni a béreket?
Rogán úr, aki nagy valószínűséggel már nem szocialista politikai gazdaságtant tanulhatott, a legkiválóbb bolsevik hagyományokat folytatja, s folyamatosan tesz újabb kísérletet, az eddigi gazdaságpolitikai intézkedéseik miatt már így is akadozva működő piacgazdaság megdöntésére.
Tanulni kell azonban Lenintől is, hiszen tőle tudhatja meg igazán, hogy a forradalom, s itt bizony fülkeforradalom volt, nem gatyázik, hanem azonnali, gyors változásokat hoz,. Rogán meg még csak ott tart, hogy most már több, mint egy éve csöpögteti a törvényjavaslatait.
Követelem, hogy Rogánról is egy szerethetőbb képet tegyenek fel!
Miért kell egy embert elmebeteg rohamai közben fényképezni?
Nincs a dolognak különös jelentősége.
Pályázatokon racionális gazdasági logikával eddig sem volt érdemes indulni (vállalhatatlan követelmények) ill. lezsírozott “nyerő” csókosok miatt. (Ahol nyilván jut a kompenzációra a visszaosztás után is).
Legfeljebb a támogatott munkavállalók (munkanélküli, pályakezdő, csökkent minkaképességű) nem dolgozik tovább a cégeknél.
Rogán rárontott a Népre…
Ilyen az ha a hülye bohócok vannak a porondon! Bolond lyukból bolond szél fú!
Szépen látszik, hogy a hozzá nem értés és a hülyeség egyenes út az önkényuralomhoz.
A barmok legnagyobb ellensége a kiművelt emberfő.
Ezért exportálják, ma még ingyen.
agyára ment a maszturbálás?
Kedves Gonoszka,
2011. június 22. szerda
07:51
Ez már a “szerethetőbb” kép,a többin ennél még rohadtabbul mutat.
Úgy látom,hogy fityiszesnek lenni nem politikai hovatartozás kérdése.
Az egy embertípus. A jellemtelen ,aljas, gonosz, gyűlöletet szító,megosztó, szennylelkű férgek gyűjtőhelye.