Hope, Arkansas – Bill Clinton volt elnök vasárnapi látogatása alkalmával avatták nemzeti emlékhellyé egykori otthonát.
Clinton 1946-ban született Hope kisváros Julia Chester kórházában, és élete első négy évét élte le a hagyományos, emeletes, deszkaburkolatú házban annak tulajdonosaival, a nagyszülőkkel és édesanyjával, a néhai Virginia Kelleyvel. Édesapját, William Blythe-ot nem ismerhette, ő még Clinton születése előtt elhunyt.
Clinton 1992-es kampányában a szaxofon mellett a szülővárosnak jutott a legnagyobb szerep, hiszen a fő jelmondat így hangzott: „The Man From Hope” – Az ember Hope-ból –, amit azonban így is lehetett érteni: A remény embere. A kifejezés tízszer hangzott el a Demokrata Párt előtt, amikor Clinton elfogadta az 1992-es jelölést.
A házat még 1992-ben vette meg a Clinton Birthplace Alapítvány, amely pénzt gyűjtött a felújítására. A nagyközönség előtt 1997 óta áll nyitva. 2009-ben része lett a Nemzeti Parkok Rendszerének; 2010 decembere óta szövetségi kezelésben van. A mostani avatón Clintonon kívül részt vett Ken Salazar belügyminiszter és Jon Jarvis, a Nemzeti Parkok országos igazgatója.










