Budapest – Tavaly októberben és novemberben két Magyar Kupa-, illetve egy NB I.-es mérkőzésen visszaélések történtek – értesült a Népszava az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fogadási csalások kiszűrésére specializált egységének egyik tagjától.
A lap a keddi számában az egység magát – biztonsági okokból – megnevezni nem kívánó tagját idézte: “a fogadások száma és a tétek alapján minden találkozó gyanús lesz, amelyen az átlagtól eltérő jelenséget tapasztalunk”. A gyanús mérkőzések adatainak alapos elemzése után négy variáció lehetséges, ami közül a legsúlyosabb esetben piros jelzést kap akkor a beszámoló, ha minden kétséget kizáróan csalás történt. Az egység munkatársa hozzátette: a három magyar mérkőzésről – a párosításokat többszöri kérésre sem árulta el – piros jelentést küldtek az UEFA-nak, ahonnan az érintett országok futballszövetségei és nyomozó hatóságai is értesítést kaptak.
Borbély Zoltán, az MLSZ jogi- és kommunikációs osztályának vezetője a Népszavának azt mondta, hogy a nyomozás érdekeit súlyosan sértené, ha bármit nyilatkozna.
A lap információi szerint egy október 26-án és egy november 9-én rendezett Magyar Kupa-mérkőzés mellett egy október 16-i NB I-es találkozóval kapcsolatban veszi szinte biztosra az UEFA “speciális egysége”, hogy visszaélés történt. Ezeken a napokon az alábbi mérkőzéseket rendezték meg.
Magyar Kupa:
október 26. – Barcs-Győr 1-7, Cegléd-MTK 0-5, Dunaharaszti-Kaposvár 1-2
november 9. – Eger-Honvéd 0-3, MTK-Győr 0-0, Pápa-Újpest 1-3, Videoton-Haladás 3-0
NB I:
október 16. – MTK-Debrecen 0-0, Vasas-Szolnok 3-0, Siófok-ZTE 0-4, Honvéd-Kecskemét 1-2, FTC-Kaposvár 1-0











Már nem vagyok annyira naprakész, mint amikor még volt Magyar Foci, de ahogy az erőviszonyokat ismerem, a felsorolt eredmények között egy sincs, ami igazán eltérne a reálisan elképzelhetőktől.