Ronai and Ronai
AMERIKAI

A szlovákiai Fidesz elnöke magyar állampolgár akar lenni 2011. január 2. vasárnap 1:26 | FH

  • Hozzászólások(2)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
A szlovákiai Fidesz elnöke magyar állampolgár akar lenni

Pozsony – Még január elején magyar állampolgárságot kér példamutatóan Berényi József, a szlovákiai Magyar Koalíció Pártja (MKP) elnöke. “Azt gondolom az egyetlen szlovákiai magyar párt elnökeként, kutya kötelességem, hogy magyar állampolgárságot kérjek” – mondta a SITA hírügynökségnek a pártelnök. Szlovákiában van egy másik magyar párt is, a Híd-Most, amelyiket a szlovákiai magyarok beválasztották a parlamentbe. Berényinek az nem magyar.

Az MKP elnöke az interjúban kifejtette: vállalnia kell a rizikót, az egyetlen magyar párt elnökeként nincsen más választása, holott a magyar állampolgárság csak szimbolikus jelentésű számára. “Kettős identitású vagyok, és papírom is lenne róla. A szlovák állampolgárságomhoz köt a politizálás, a kultúra, a jogrendszer és hely, ahol élek. A Magyar Köztársasághoz pedig a közös kultúra, a közös történelem, az anyanyelvem köt” – magyarázta az MKP elnöke.

Az MKP elnöke a kettős állampolgársággal kapcsolatos kételyeit sem titkolta. “A szlovák kormányprogramban deklarálták ugyan, hogy módosítják a magyar állampolgársági jogszabályra válaszul szigorított szlovák állampolgársági törvényt, de ez december végéig nem történt meg – mondta. – Tudom, hogy a szlovákiai magyarok között vannak, akik szlovák állampolgárságuk mellé szeretnék megszerezni a magyart is. Ha viszont január elején kérvényezik azt, a parlament pedig nem nem változtat a jogszabályon, elveszthetik szlovák állampolgárságukat. Ez pedig egyáltalán nem célunk” – hangsúlyozta Berényi József.

A pártelnök szerint Szlovákiában még mindig elég sok olyan ember és politikus él, akik a magyar kisebbséget az országot fenyegető veszélyforrásnak tartják, ami nagy hiba. Szakértők szerint ebben Berényi pártja, az MKP, nem éppen vétlen, ők sokat tettek azért, hogy a szlovákokban ez az érzet kialakuljon.
“Mi a nemzetiségi jogokat szeretnénk érvényesíteni, több lehetőséget akarunk a kultúrában és az oktatásügyben, ami nem holmi szlovákellenes cselekmény. El kellene felejteni már az olyan gondolatokat, hogy a magyar kisebbség veszélyezteti a szlovákokat és a szlovák államiságot. Ez nem így van, hiszen Szlovákia és a Magyar Köztársaság az Európai Unió és a NATO tagországai” – jelentette ki Berényi, hozzátéve, teljességgel értelmetlen, hogy a jelenlegi szlovák kormánykoalíció egyik pártja (a KDH – Kereszténydemokrata Mozgalom) törvényben szabályozná, milyen állami hivatásokat nem tölthetnének be olyanok, akik a szlovákon kívül egyéb állampolgársággal is rendelkeznek, miközben ugyanannak a katonai szövetségnek a két tagállamáról van szó. “Ez őszintétlen politika” – fogalmazott Berényi.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +1 ( 1 szavazás)

Címkék:, , ,

  • Hozzászólások(2)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

2 Reader’s Comments

  1. Igen, a FIDESZ kitette lábát oda is és csak az lehet az MKP elnöke, aki beny** az OVisnak. Látható, ahogyan Berényi “kitagadja” a magyarok közül a HÍD tagjait, szimpatizánsait. nekik csak az a magyar, aki OVis “alatt” van! Az elmúlt 15 évben a FIDESZ többet ártott a magyarságnak, mint a törökök annak idején 150 év alatt!
    Január 14! Gyertek a Parlament elé! Mutassuk meg a fideszeseknek, hogy vagyunk még és nem engedjük a szabadságunkat!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  2. Bugár Béla is megveti ezt az embert. Szégyen…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -1 (1 szavazás)

Írja meg véleményét!

 
Kapcsolódó cikkek

Török Gábor vak vagy a Fidesz? 2011. január 5. szerda | Bartus László

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos