Ronai and Ronai
AMERIKAI

Bartus László: Üzenet a pöcegödörbe 2013. november 28. csütörtök 4:50

  • Hozzászólások(173)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Bartus László: Üzenet a pöcegödörbe

Muszáj Herkulesnek lennem, bár nem szeretnék. Csak most tudtam meg, hogy dőltömre Tökmag Jankók lesnek. Hír lettem a Magyar Nemzetben, mert szükségem van egy kevés időre, hogy az elmaradt feladataimat elvégezzem. Nem is reagálnék az ezzel kapcsolatos észrevételekre, de a Magyar Nemzet bértollnokainak válaszolok. Az ugyanis még a szürreális magyar valóságban is egy perverzió, hogy a Fidesz által kitartott  prostituáltak szájukra veszik olyan emberek nevét (és most nemcsak magamról beszélek), akiknek ők a cipőjüket sem pucolhatnák ki. Ti, kedves barátaim, egy nyomdaipari terméket állítotok elő, de ti nem vagytok újságírók. Az újságírás egy másik szakma. Az a szakma, amelyet ti műveltek, ugyancsak ősrégi mesterség. A sarkon állva művelték sokáig, de mostanában a Magyar Nemzet szerkesztőségébe vonultak be jeles képviselői. Más országokban továbbra is piros lámpás negyedekben árulják magukat az emberek úgy, ahogyan azt ti teszitek. Nem így Magyarországon. Ott mindenkinek ára van. A tiétek bántóan alacsony.

Ti egy önkényuralmat szolgáltok ki. Pénzért eladtátok magatokat. Az újságírás a szabadságról szól. Szabad emberek védik mások szabadságát. Ti pedig elszegődtetek azok mellé, akik a szabadságot korlátozzák, a jogot lábbal tiporják, akik külső elnyomó hatalom nélkül kényszerítenek Magyarországra egy diktatúrát. Primitív hatalomnak vagytok a csahos kutyái, akiket holnap úgy vágnak ki az utcára, ha nem végzitek el a világ legmocskosabb munkáját, hogy a taknyotokon csúsztok a felcsúti kisvasútig. Ti meritek kinyitni a szátokat? Én a magam ura vagyok, a saját munkámból élek. Engem az olvasóim és a hirdetőim tartanak el. Ezt addig csinálom, amíg eltartanak. Nekem nem jön az ukász a pártközpontból. Nincs egyben a gyomrom, hogy mit szól majd ehhez a Viktor vagy a Lajos. Ti ha még százszor születtek meg, akkor sem közelítitek meg az én szabadságomat, amelyet mindennap átélek. Nyomorult kis férgek vagytok, akik remegtek és reszkettek, hogy a gazdának megfeleljetek. Én ha akarom, holnap elmegyek Key Westre, Floridába, és két hónapig haza sem jövök. Ha akarom, megírom a saját website-omra, hogy most más dolgom van, egy hónapig mással akarok foglalkozni. Ti pedig kinyalhatjátok. Csak álmodozhattok arról, ami nekem a mindennapjaim része. Beülök az új Volkswagen CC kocsimba, és tíz perc múlva a Sohóban iszom a sört. Azzal a jó érzéssel, hogy nem a Fidesz, vagy valamelyik másik párt fizette a sörömet, és nem kellett érte semmi aljasságot elkövetnem.

Ti gyomorbajosok vagytok hozzám képest, mert soha nem tudhatjátok, mikor lesz egy nálatok nagyobb seggnyaló, aki beül a helyetekre. Soha nem lehettek biztosak abban, hogy elég aljasok voltatok-e ahhoz, hogy megtartsátok a piti állásotokat. Én bárkiről azt írok, amit akarok. Nekem senki nem mondja meg, kiről írhatok, kiről nem. Sőt, ha akarok írni, akkor írok, ha nem akarok, nem írok. Ha akarok, akkor írás helyett elmegyek a Central Parkba futni egyet, vagy sétálok a Brooklyn Bridge-n, és élvezem a tenger felől érkező levegőt. Amikor én lekapcsolom a gépemet, és kilépek az ajtón, egycsapásra elfelejtem a ti elmebeteg rendszereteket és az orvosi kezelésre szoruló főnökötöket. A felhőkarcolók között élvezem a szabadságot és a mosolygós embereket. Kilépek egy normális társadalomba, ahol nem kell attól tartanom, hogy szembejön egy koszos náci, aki majd a képembe mondja a ti ócska nyilas propagnadátokat. De ti ott fogtok megrohadni abban az országban, amelyet a világ nevetségének tárgyává tettetek. Röhög rajtatok a világ. Az észak-koreai kisvezérrel emlegetnek egy szinten benneteket. Ne dőljetek be saját propagandátoknak. Mindenki látja, kik vagytok. Ámokfutás, amit műveltek. És borzalmas vége lesz. Orbánotokkal már csak úgy beszélnek, mint az ápoló a beteggel, hátha megakadályozhatja, hogy nagyobb kárt tegyen magában. Szűkölve fogtok menekülni, remegve fogtok hazudozni, mindenre hivatkozni, hogy mentsétek az irhátokat. Ti irkáltok rólam cikkeket?

Az én haragom csak előszele milliók haragjának. Ez a harag milliók haragja lesz, és nem azért, mert én feldühítem őket, hanem azért, mert fáziskéséssel, de ők is tudják majd azt, amit én már tudok. Én jelzés vagyok nektek, pojácák. Olvasni kéne tudni belőle, hogy ebből nagy baj lesz. A gazda, ha megússza élve, börtöben fogja végezni. Ha nem, akkor Magyarországon soha nem lesz jogállam, vagy talán Magyarország sem lesz. És akkor nem lesz sétagalopp nektek sem. Ha elveszitek a jogot másoktól, utat nyittok az erőszaknak. Ez törvényszerű, nincs más. Nem hagytok más választást. Muszáj lesz használnotok az erőszakot. Az utókor, ha lesz egy kevés önbecsülése, igazi nemzeti öntudata, köp egyet, amikor a neveteket hallja.

Ti aljas söpredéke vagytok ennek a népnek. Beálltatok és kiszolgáljátok egy ember önkényuralmát. Egy olyan emberét, aki a köz pénzén a saját kertjébe épít futballstadiont. Aki hatalombitorlása első három évében túltett az öregedő Ceausescu-n. A diktátorokra jellemző elhülyülés jelei nem hetvenévesen, hanem ötvenévesen jelentkeztek nála. Ti ezt az embert szolgáljátok pénzért. Egy embertelen diktatúra prostituáltjai vagytok, akik felelősek azért, hogy a világtól elzárt szerencsétlen magyar embereket félrevezessétek, hogy egy székesfehérvári maffia kifoszthassa és nyomorba dönthesse őket. Ti elárultátok a hazátokat, a Magyar Köztársaságot, a magyar embereket, pénzért hazudtok. A világ szemetjénél is aljasabb emberek vagytok.

Nem tudtátok? A náciknak is voltak hozzátok hasonló nagypofájú, pökhendi és jellemtelen gazemberei, akik hasonló újságokat állítottak elő, mint ti, és kiszolgálták az akkori Vezért. Ti a mostanit szolgáljátok. Olyan mélyre süllyedtetek, hogy már nem is kell naponta megmondani nektek, mit lehet és mit nem, mert magatoktól tudjátok. Elébe mentek a gazda kívánságainak és parancsának. Olyanok vagytok, mint a pórázon tartott vérebek, akiket ráuszítanak védtelen emberekre. Ti nevezitek magatokat újságírónak? Ti arról mondtatok le, ami emberré teszi az embert. Azon dolgoztok, hogy másokat is hozzátok hasonló gerinctelen alattvalókká tegyenek. Akik pedig erre nem hajlandók, azokat bemocskoljátok. Gazdátokkal együtt szisztematikusan, tudatosan és goebbelsi ravaszsággal hazudoztok. Amit ti műveltek, az náci tematikájú és színvonalú propaganda. Nálatok lejjebb már nincs.

Ti örömködtök azon, ha nem írok egy hónapig cikkeket. Nem tudtam, hogy ilyen fontos vagyok nektek. Ennyire féltek tőlem? Ennyire féltek az igazságtól? De ha már elvégzitek a bérmunkát, végeznétek el rendesen. Megtisztelhetnétek azzal, hogy írtok rólam egy normális cikket. De tehetségtelen barmok vagytok. Megint Gyurcsány jut eszetekbe, mert voltam kapcsolatban olyan emberrel, aki már látta Gyurcsányt. Ez a krimi? Ennyire hülyének néztek mindenkit? Gyerekkoromban ismertem olyan embert is, aki látta Lenint. Hát miért nem Lenint emlegetitek? Nem volt nagyobb kommunista, mint Gyurcsány? Miért kell monomániásnak lenni? Ezt ismételgetitek már két éve. Nem unjátok? Ezt is csak azért, mert nem pereltelek be érte benneteket. Dehát kinek van ideje minden leírt mondatotokért perelni? Attól az még nem jelenti azt, hogy igaz is. Miért nem tanultok, ha kommunistázni akartok, olyan jó elvtársnőktől, mint Seszták Ágnes?

Ti kommunistáztok engem Seszták Ágnessel a hátatok mögött, aki a kommunizmus fénykorában volt a Magyar Ifjúság főmunkatársa? Hát milyen jó elvtársnak kellett ahhoz lenni? Ti kommunistáztak engem Kövér Lászlóval, az egykori KISZ-titkárral a háttérben, aki az MSZMP Központi Bizottsága Társadalomtudományi Intézetének volt a munkatársa? Ilyen jó elvtárs, és akkora kommunista, mint Kövér László,  én soha nem voltam. Én akkor is renitensnek számítottam. Ha nincs rendszerváltás, Kövér elvtárs ma a PB keményvonalas tagja lenne, aki a kulákosodástól félti a proletárforradalmat. Nem az Amerikai Népszavában publikál Fricz Tamás, az Ifjúkommunista volt szerkesztője, hanem a Magyar Nemzetben. Fricz politológusnak adja ki magát, mert folytatott ilyen tanulmányokat, de a politológus is egy szakma, amelynek alapkövetelménye a függetlenség. A Magyar Nemzet látszik igazolni először a Terror Háza történelemhamisítását, hogy a nyilasokból lettek a kommunisták, mert most a kommunistákból lesznek a nyilasok. Az, hogy a fenyegető és militáns Békemenet, amelyet a leghírhedtebb antiszemiták szerveznek, a ti újságotokban “a hideg-polgárháború ellen” menetel, az a legócskább náci propaganda szintjén álló hazugság. Ez legfeljebb abban az értelemben igaz, hogy a békamenet nem hideg-polgárháborút akar, hanem valódi polgárháborút. Mindent meg is tesz érte.

Ti engem ügynököztök sunyi módon Martonyi Jánossal a háttérben? A ti gazdáitok nem merik megszavazni az ügynöktörvényt, nem én. Én követelem a teljes nyilvánosságot. Én vagyok a rendszerváltás után az első, akiről hamis 6-os kartont állítottak ki. Nektek kellene üvöltenetek, hogy mekkora a társadalmi veszélye annak, ha a hamis 6-os karton-gyártás beindul. De ti inkább terjesztitek a hamis vádat, mert gyűlölitek azt, akivel szemben megfogalmazódott. Ti nem újságírók vagytok, hanem kivégzőosztag, azzal a nagy különbséggel, hogy akikről azt gondoljátok, hogy kivégzitek, azok élnek tovább boldogan, csupán ti emlékművet állítotok neki. Ahogyan belőlem is hőst csináltok. Akiket ti gyaláztok, azokat a történelem ünnepelni fogja. Butaságotokkal népszerűsítetek engem. Még azok is szeretni fognak, akik utálnának. Nem győzöm majd elutasítani a felkéréseket. Ne csináljátok ezt velem.

Ti élcelődtök azokon, akik a saját erejükből próbálnak tenni valamit, hogy a sötétség elmúljon. Gúny tárgyává teszitek azokat, akik nyíltan és őszintén elmondják, mennyire szenvednek, és milyen lehetetlen helyzetben vannak. Ti pedig rablott százmilliárdjaitok bástyái mögül kevélykedtek. Az a pénz, amelyben ültök, nem a tiétek. Nem is azoké, akiknek a nevén van. Hanem azoké, akiktől ellopták. A ti újságotok, pojácák, ahol ti az aljas bértollnoki tevékenységeteket végzitek, tisztázatlan eredetű pénzekből keletkezett, és működött. Ugyanúgy, mint az egész jobboldali médiabirodalom, amely a propaganda szintjére süllyesztette az újságírást. Rablott vagyonban ültök, onnan próbáljátok nevetségessé tenni azokat, akik nem tudnak megfizetni hozzátok hasonló tehetségtelen hülyéket, hogy a spameket kitöröljék a website-jukról, mert ti az Amerikai Népszavában legfeljebb erre lennétek jók.

Lecsap a Magyar Nemzet arra, hogy szeretnék egy kicsit értelmesebb dologgal foglalkozni, mint spameket és náci kommentárokat törölni. Pazarlásnak tartom, hogy ez kösse le az energiámat. Lassan két éve írok egy könyvet, és nem tudok haladni vele. Szeretnék egy kicsit visszatérni az elmélyült munkához, és pótolni az elmaradásaimat saját feladataimat illetően. Ez hír a Magyar Nemzetben. Ne örüljetek Orbán nyaloncok, nem abbahagyom, amit csinálok, hanem ezerszeresre erősítem. Könyvet írok a fasiszta rendszeretek gyökereiről. Hatásosabb lesz, mintha írnék ez idő alatt húsz cikket itt az oldalon. Nem tudok minden mondatom mellé egy tanárt állítani értelmi fogyatékosok számára, aki elmagyarázza, mit jelentenek azok. Hogy semmi értelmét nem látom a munkámnak, az azt jelenti, hogy nem tartom elég hatékonynak. Hogy sajnálok minden percet, amit cikkírással töltöttem, az csak a hozzátok hasonló korlátolt képességű hülyéknek jelenti azt, hogy bármit is megbántam volna. Aki tud olvasni, az tudja, hogy valami fordulat következik.

Ez nem nektek szól, akik a rendszer kitartott prostituáltjai vagytok. Ez az én demokrata barátaimnak szól, és ez nem csupán az én kiáltásom. A költővel szólva, nem én kiáltok, a föld dübörög. De a magát demokratikusnak nevező ellenzék ebből nem hall semmit. Hiába írnak, beszélnek azok, akik még nem adták fel, akikben él még a lelkiismeret, és akik nem a megélhetést, az anyagi előnyöket keresik a diktatúrában, mert minden szavuk falrahányt borsó. Ez az ellenzéknek szóló vádirat, és nem csupán az én életérzésemet fejezi ki, hanem ezrekét, kollégákét, akik már kikerültek a szakmából, vagy lehetetlen helyzetben sínylődnek. Anyagi okok miatt, vagy csak azért, mert a fejük fölött eladják őket a tulajdonosaik. Ahogyan olyan érzésünk van, hogy a “demokratikus ellenzék” hivatalos képviselői a fejünk fölött eladnak bennünket.

Megpuccsolták az alkotmányos rendet, köztörvényes bűnözők uralkodnak, akik felszámolták a jogállamot. Akiknek legnagyobb bűnük nem a trafikmutyi, nem a földmutyi és a mutyimutyi, hanem az Alkotmány eltörlése. Ez a legsúlyosabb bűncselekmény. És a “demokratikus ellenzék” asszisztál ahhoz, hogy legitimálják ezt. Arra hivatkozik, hogy ezt Józsi bácsi nem értené meg. Józsi bácsi nem hülye, mindent megért, ha elmagyarázzák neki. Józsi bácsi azt is érti, hogy ti korrupt gazemberek vagytok, pedig el sem magyarázták neki.

A jövő évi választást nem azért tartják, hogy kiderüljön, ki kormányozhat a következő négy évben. Ez nem kérdés. Ahol a köztájékoztatás monopóliuma a hatalmon levők kezében van, ott nincs tétje a választásoknak. Ezt a választást azért tartják, hogy visszamenőleg legitimálják a fülkeforradalmat, a NENYI-t, a NER-t, az illegitim alaptörvényt, és az alkotmányos rend megdöntését. Ez olyan világos, mint a Nap. Ezt nem akarja tudomásul venni az “ellenzék”. Azt hazudják, hogy választáson kell legyőzni Orbánt. De egy bűncselekményt nem választásokon szoktak orvosolni, hanem a bíróság előtt. Egy demokratikus ellenzéknek ezt kellene követelnie, és addig az egész rendszert bojkottálnia, amíg ez meg nem történik, a belpolitikai válság demokratikus úton meg nem oldódik. Ezt a rendszert azért hozták így létre, hogy ne lehessen Orbánt leváltani. Aki mégis azt hazudja, hogy le lehet váltani, az Orbán kezére játszik. Felelős a konszolidációjáért, és később az erőszakért, ami elkerülhetetlenül bekövetkezik ilyen rendszerek esetében.

Ezért előbb az Alkotmányt kell visszaállítani, utána lehet szabad, titkos, egyenlő és demokratikus választásokat tartani. Amíg ez nem történik meg, addig nincsenek választások. A 21. században, a demokratikus Európában nincs helye a Horthy-fasizmusnak. Az Európai Uniónak nem lehet egyetlen fasiszta állama sem. Nem kell megelégedni a náci Németország csatlósának “demokráciájával”. Nem kell eltűrni szemforgató, képmutató, csuhás papok uralmát. Nem szabad átadni nekik a jövő generációját. A szabad iskolákat helyre kell állítani. Nem szabad eltűrni az ideológiai elnyomást. Vissza kell követelni a szabadságot. Addig nem szabad részt venni egyetlen választáson sem, amíg nem áll helyre a demokratikus alkotmányosság. Minden más csak hazugság, az emberek félrevezetése.

Ezért nincs igazság, nincs katarzis, nincs tömegtámogatás, nincs ellenállás. Nincs lelkesedés, nincs forradalmi hangulat, mert a mieink hazudnak. A fejünk felett eladnak bennünket a diktatúrának. Ezért a sokak szívéből jövő fájdalmas kiáltás, hogy semmi értelme annak, amit csinálunk. Ez nem rólam szól. Nem akarok neveket sorolni, de nagy listát tudnék összeállítani, akikből ugyanez a fájdalmas kiáltás tör elő. Ugyanezt olvasom ki egyes kollégáknak minden cikkéből. Ebből nem azt a következtetést vonom le, hogy abba kell hagyni, vissza kell vonulni, hanem ellenkezőleg: a helyzethez alkalmazkodva, új stratégia szerint kell dolgozni. Nem lehet ebben az ellenzékben megbízni. Nem bízhatjuk rájuk magunkat.

Meg kell találni a megfelelő időpontot, és be kell jelenteni a velük való teljes szakítást. Úgy kell rájuk tekinteni, mint az Orbán-rendszer részére. Az MSZP túlélte önmagát és az SZKP sorsát, mert az újraéledő fasiszta veszéllyel szemben (lásd: 1990-94 között az MDF-kormányt) fontos társadalmi funkciója volt. Ezt a funkcióját azonban elveszítette, mert korrumpálódott azzal a párttal, amely átvette a fasisztáktól a stafétabotot. Elveszítette erejét, tisztánlátását, erkölcsi tartását, színvonala hatalmasat zuhant, és nem képes  a fasiszták előrenyomulását megállítani. Ebben az állapotában a létezése okafogyottá vált. Akadályai lettek a demokratikus Magyarország kibontakozásának. Ezért kell stratégiát váltani.

Nem visszavonulok, nem ettem meszet. Nem ítélem értelmetlennek a munkámat, nem vagyok hülye. Tisztában vagyok azzal, hogy milyen cikkeket írtam itt. Ez elég lenne egy kisebb életműnek. Ha valaki tudja, milyen érték van abban, amit itt három év alatt végeztem, akkor az én vagyok. Ha ez így megy tovább, az Amerikai Népszava – és benne szerény írásaim – történelmet csinál. Ha nem így lesz, annak csak örülhetünk, mert valamiért megbukik ez a rendszer. De ami eddig itt megjelent, az páratlan érték. Csak nem hatékony. Ezért a víz monoton merítgetése helyett, a lényeget akarom eltalálni. Szeretném előbb befejezni a rendszert feldolgozó könyvemet, hogy felszabadulva annak terhei alól, teljes erőmmel tudjak azzal foglalkozni, hogy létrejöjjön egy igazi ellenzék, amely ellenzéke lesz őfelsége álellenzékének is. Ez a mostani ellenzék az oka annak, hogy nácik köpőcsészéi vagyunk. Hogy nyilasok mocskolhatnak szabadon tisztességes embereket. Hogy feje tetejére állt a világ. Bűnözők mérik a törvényt, prostituáltak az erkölcsöt. Még abból sem tanultak, hogy ha jogállami alapon nem csukják börtönbe a fasiszta bűnözőket, akkor azok csukják börtönbe őket. Nem jogállami alapon. Ezen vagyok én “kiakadva”, nem máson.

Aki azt hiszi, hogy én abbahagyom, az nem ismer engem. Persze. Rühellé Jónás a prófétaságot. De ha nem akar menni Ninivébe, a cethal gyomrában találja magát. A végén úgyis Ninivében köt ki. Nem lehet az ösztön ellen rugdalózni. Nem lehet hallgatni, ha az ember csontját égeti a tűz. Ismerik ezt azok, akik hozzám hasonlóan ezt teszik. Nem kell aggódni. Nem kell pánikolni. Mindenkinek meg kell vívnia a harcát. Ez időnként szenvedéssel jár. Vannak szülési fajdalmak. Van úgy, hogy az ember keresi a fogást. Van úgy, hogy egyet hátra kell lépnie. Vagy valamit előtérbe kell helyeznie, amit eddig elhanyagolt. Ebből az olvasó csak annyit érzékel, hogy én személyesen kevesebb cikket írok most egy ideig. Semmi más nem változik.

Tessék engem csak békén hagyni. Tudom, hogy mit csinálok. Tegnap kifestettük a lakást. A Bartus család jobban teljesít. Jobban élünk, mint négy napja. Újabb győzelmet arattunk. Holnap megesszük a pulykát, azzal is a békét védjük. Hálát adunk. Nem kell idegeskedni. Mindennek megvan a maga ideje. Azzal nem kell törődni, hogy a nácik miket irkálnak. A vesztüket érzik. Ha nem lenne fontos, amit csinálunk, nem foglalkoznának velünk. Érzik, honnan jön az igazi veszély.

Milyen hígfejüek a törpék:
Hagynának egy kicsit magamra,
Krisztusuccse, magam megtörnék.

De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek
S nekihajtanak önvesztükre
Mindig új hitnek, dalnak, tûznek.

Szeretném már magam utálni,
De, istenem, õk is utálnak:
Nem szabad, nem lehet megállni.

Szeretnék fájdalom-esetten
Bujdosni, szökni, sírni, fájni.
De hogy ez a csürhe nevessen?

Szegény, muszáj Herkules, állom,
Gyõzöm a harcot bús haraggal
S késik az álmom s a halálom.

Sok senki, gnóm, nyavalyás, talmi,
Jó lesz egy kis hódolás és csönd:
Így nem fogok sohse meghalni.

Boldog Új Évet!

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 4.8/5 (167 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +285 ( 325 szavazatból)
Bartus László: Üzenet a pöcegödörbe, 4.8 out of 5 based on 167 ratings

  • Hozzászólások(173)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

173 Reader’s Comments

  1. Nem is kell hosszú cikk. A Magyar Nemzet, Magyar Hírlap, az egész lakájmédia, a tulajdonostól az utolsó segédmunkásig, “genetikusan alattvaló”.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +62 (76 szavazatból)
  2. Kedves Bartus úr,
    .
    Egyszer régebben írtam egy egysoros kommentet a cikkére és a hszére válaszul, nem tudom olvasta e, annyi volt
    .
    “Bartus úr, ön kinőtte az AN-t.”
    .
    Valóban azok a cikkek és analízisek amelyeket a vélemény rovatban ír általános igazságok és tudás amelyek ebben a formában a jelenlegi politikai helyzetre van kiélezve. Így esetleg veszíthetnek az aktualitásából ami kár lenne hiszen sokkal több és átfogóbb tudás és ismeret van bennük felhalmozva. Sokkal többet érnek annál, semhogy gyorsan múló legördülő publikációként jelenjenek meg amelyek feledésbe merülnek.
    .
    Én a magam részéről csak támogatni tudom a kezdeményezését, hogy könyv alakban jelenjenek meg, biztos vagyok benne, hogy keresettek lesznek és ha nem is hivatalosan, de valójában egyetemi tankönyvekké válnak. A cikkei pontos analízisek tartalmaznak magas történelmi és vallási ismeretekkel és korrekt becsületes következtetésekkel. Valóban ezeket le kell írni és tanítani a szerencsétlen szellemi nyomorban élőket, már akik egyáltalán fogékonyak a tudásra a jóra.
    .
    Ami az ön előrejelzéseit illeti a szívbajt hozzák rám mert még olyan hiányos történelmi és vallási ismeretekkel is mint amivel én rendelkezek, egyértelmű, hogy nem alaptalanok és valóra válnak, mint ahogy sok valóra vált már. Nem Ön a hibás, ha sokaknak nemtetsző dolgokat ír, hiszen csak az igazat írja. De hát természetes, hogy a vámpírok szűkölnek ha felkel a nap. És amit Ön itt véghezvisz az napfelkelte.

    .
    Sok sikert kívánok a könyvéhez.

    Üdvözlettel.

    Eagle
    –———–
    Megjegyzés a magyar Nemzet számára:

    .
    Valóban, Bartus úr az önök által idézett cikkben nem Önökhöz szólt és nem az Önök szájíze szerint exkuzálta magát a rövid kényszerpihenőért, ahogyan azt Önök elvárták volna, de hát milyen alapon is. Meglepett engem, hogy milyen hévvel rontottak rá, mint a kiéhezett hiéna aki alig várja, hogy a a nagyok otthagyjanak egy kis maradékot. Szomorú kép valóban.
    .
    Nos, Önök, és az egész Fidesz állam a maga bunkó egyszemélyi vezetésével olyan mint egy kalapács, lever mindent. Amit Bartus tesz és ő maga is olyan mint a kinövő fűszál. Mi jól tudjuk, hogy az ostoba akinek kalapácsa van szögnek nézi az egész világot, de ugye önök is tudják, hogy a kinövő fűszálat kalapáccsal sem lehet leverni. Szétfeszíti a sziklafalat is. Most Bartus köré gyülekezik egy demokrata gondolkodású közösség, ezrek is akik nem is írnak kommenteket és akiket más szellem motivál mint önöket, egy nyilvánvalóan és jól láthatóan kóros elméjű kalapács.
    .
    Önök is tudják, hogy a napjaik ilyen vagy olyan módon meg vannak számlálva.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +71 (83 szavazatból)
  3. Remenyseggel olvastam a cikket.KIvanok erot egeszseget a munkajahoz Bartus Laszlo.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +52 (64 szavazatból)
  4. Köszönöm a remek cikket Laci, Isten Áldjon’

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +41 (51 szavazatból)
  5. Eagle-nek igaza van. Tomegek gyulekeznek csendben az AN kore.
    Kedves Bartus Laszlo! Nagy erdeklodessel varom a konyvet, ami kontextusba helyezi az OV rendszert.
    Szabad lelekkel roppant nyomaszto itt a kozepeben elni, sajnos, ha osszecsukom a laptopom es kilepek az utcara a rossz erzes /csak fokozodik. Nem, hogy udulni /Florida/ de meg az allatkertbe is alig jutunk el nepes csaladunkkal. Ertelmisegikent, muveszkent, akik elott minden ajtot bezartak, remenyt kelto azt olvasni, hogy nem ez a termeszetes, ez a szornyuseg, es torvenyszeru a bukasa. Lehetoleg mielobb…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +47 (57 szavazatból)
  6. REMEK!!!!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +38 (46 szavazatból)
  7. Mindig rossz néven vettem, ha a szolgáltató lányokra azt mondták, hogy kurva. Azok a lányok jót tesznek a himnemű egyedeknek.
    De ez a lekurvázás jól esett! Még szépre is sikeredett. És most még azt se bántam, hogy hogy hosszú volt.
    Kijött!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +36 (46 szavazatból)
  8. Egyetlen állítást javítanék, Seszták Ágnes soha nem volt a Magyar Ifjúság főszerkesztője. Ott azért még ők sem tartottak. Főmunkatársa, az volt, meg egyes számú hisztérikája. Akivel nem voltak hajlandóak egy szobában ülni már akkor sem olyan újságírók, mint Megyesi Gusztáv, Kovács Zoltán, Guba Zoltán. És nem elvi okokból – akkor még Seszták hisztérikusan baloldali volt – hanem, mert olyan volt a stílusa, a modora, olyan kitörései voltak, hogy a saját idegrendszerük védelmében inkább más helyiségekben tartózkodtak és írták cikkeiket.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +38 (48 szavazatból)
  9. Tegyük élhetővé !

    Ismét egy igaz írás Bartustól.Nem is túlozz, mert ezen szocialista fasiszta propagandisták nélkül nem került volna a Fityma 2/3-ra.
    Ma is vetődnek minden lepottyanó morzsáért, amit kényúruk meghagy nekik. Annak ellenére hogy láthatnák, tudhatnák ezzel az országnak mennyit ártanak.
    Nekik azt üzenem, ha egyszer majd emberek szeretnének lenni, nyomtassák ki Bartus úr ezen cikkét, és ragasszák fel a fürdőszoba tükrük mellé. És olvasgassák is, …többször !
    .
    Írhatnának az ország javára is, más politikai nézeteik ellenére is.
    pl: ma hallottam, vm. mostani választáson találtak egy nőnél az asztalra letéve egy KITÖLTÖTT választási lapot az asztalra letéve, fideszes és jobbikos bejelőléssel.
    Vagy a hatalmas bortrányról, a fidesz nevű párt (rogán, lázár, és sokan mások)már évek óta tudott , a NAV milliárdos csalásáról, mely valószínűleg fideszes cégeknek engedett sok milliárdos csalást.
    Ebbe egy kormány, egy párt -és mindenki , aki egy zászló alatt van- végleg, vagy 20 évre bebetonozva megbukna.
    Röviden: hazaárulók! Pöcegödör-mély magyarok.
    .
    Le merem fogadni, még ma , vagy ezen a héten bedobnak egy gumicsontot a köztudatba, amivel elterelik az emberek figyelmét a NAV csalásaikról.
    Botrányos.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +36 (46 szavazatból)
  10. Kedves tóthlili,
    köszönöm a pontosítást, javítottam. Valóban, Gubcsi elvtárs volt a Magyar Ifjúság főszerkesztője, ma már ő is tiszteletbeli székely és a kun himnusz szerzője, szintén a jobboldal kiválósága. Ott vannak a nagy kommunisták köztük. BL

    VN:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +53 (59 szavazatból)
  11. Kedves Bartus úr! Sok erőt és egészséget kívánok következetes kűzdelméhez.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +37 (45 szavazatból)
  12. Tegyük élhetővé
    “Le merem fogadni, még ma , vagy ezen a héten bedobnak egy gumicsontot a köztudatba, amivel elterelik az emberek figyelmét a NAV csalásaikról.
    Botrányos.”
    -
    Attól félek, hogy az nagyon komoly dolog lesz, amivel erről sikerül elterelniük a figyelmet!
    -
    http://www.stop.hu/belfold/adocsalasi-botrany-tuntetett-az-egyutt-pm-rendorok-leptek-meg-oket-fotok/1196842/
    -
    Egyszerűbb a tüntetőket bekasztlizni és a három csapást esetleg alkalmazni, mint a NAV-botrányra rávetődnie a szügyészségnek!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +30 (38 szavazatból)
  13. Hát nem érdekes?!
    http://nepszava.hu/cikk/1004162-feljelentettek-a-peto-intezet-vezeteset

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (25 szavazatból)
  14. Örülök a döntésednek, Laci!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +27 (33 szavazatból)
  15. Pontosítok: Örülünk.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +28 (34 szavazatból)
  16. A qrvák jelző nem jó!
    Ezek luxus qrvák, Ft milliókkal kibélelve. Ez mozgatja az agytekervényeiket az elvtársaknak.
    Nem lenne apanázs, kussba lennének.
    Így, az orbán (direkt kisbetű) szekerét tolva, köpködnek, és nem veszik még azt sem észre, hogy mind rájuk hull vissza.
    Most őszintén!
    Van abban a csapatban 1,azaz egy ember, aki nem a múltja érdemein repült be orbán alfele alá?
    Az elvtársak meg összetartanak.És pofáznak! Mindenkire, akinél úgy érzik hogy a dédelgetett nagybetegüket sérti. Mert bár nagyon beteg, a pénzt azt utalja.
    A miénkből.
    Ezek a marhák meg azt hiszik, mindig így lesz.
    Pubikák! Lesz ez még így sem!Ti genetikusan vagytok ALÁVALÓK, és nem alattvalók.Az alattvalókat észhez lehet téríteni, de az alávalóság a múltatokban gyökerezik drága elvtársak,és viszitek, hurcoljátok magatokkal elhagyhatatlanul, mert bennetek van!
    .
    Bartus úr!
    Legyen büszke arra, hogy ezek az elvtársak megéreztek valamit abból a veszélyből, ami rájuk vár. Már vicsorognak…Ez is egy jel…Arra, hogy telibe talál náluk minden cikkével!
    Szembesítette őket azzal,amik sosem voltak. Nevezetesen szabad, gondolkodó újságírók.
    További munkájához sok sikert kívánok!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +39 (51 szavazatból)
  17. Hat igen, a BOJKOTT fontossagat meg it az AN-en sem lehet eleget hangsulyozni…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +23 (31 szavazatból)
  18. Még egy jó cikk! Kemény és őszinte. Bartus Laci úgy látszik olyan mint a bakelit: hőre keményedik.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +34 (42 szavazatból)
  19. Good luck, Laci! Munkára fel!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +24 (28 szavazatból)
  20. Működik a dolog, eddig bírták visszafogni magukat az MN-nél, és lazul a koordináció is. Várom, ATV meddig bírja ignorálni AN-t… Mi lesz itt a finishben!
    Élveztem a cikket, ez is időtálló darab. Gratulálok a szerzőnek (és köszönet a Martonyis cikk utolsó bekezdéséért is).

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +35 (41 szavazatból)
  21. Ez a beszéd!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +25 (31 szavazatból)
  22. Tisztelt Bartus Úr! “Az utókor, ha lesz egy kevés önbecsülése, igazi nemzeti öntudata, köp egyet, amikor a neveteket hallja”
    Köszönöm ezt a rendkívüli írást. Az Ön írásai késztettek arra, hogy valóban bojkottálni kell a választásokat.
    Én nem vagyok egy köpködős fajta, de annyit köpködöm ezt a tolvaj csürhét, hogy a nyálam már elfogyott. Gyűjtöm rendesen. Fizikai fájdalmam van ha csak a nevüket is hallom.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +26 (34 szavazatból)
  23. Fortélyos félelem igazgat… a MNO-nál főleg….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +20 (24 szavazatból)
  24. Az utókor, ha lesz egy kevés önbecsülése, igazi nemzeti öntudata, köp egyet,…

    “Leköpnélek, de félek hogy koszos lesz a nyálam”

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (23 szavazatból)
  25. Ja, még 1X:

    Bartus, és ez a lap valamit nagyon jól kell hogy csináljon, ha ennyire acsarognak ellene…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +28 (34 szavazatból)
  26. Hmmm..kb most olvashatják az illetékes elv(telen)társak….

    Riadó indul, bértollnokok hajrá, trollok előre, mínuszolók rohamra….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +20 (26 szavazatból)
  27. Isten tudja miért, de ezekről az orbán-nyaloncokról mindég egy régi TV film jelenete jut eszembe: A helyi nyilas parancsnok házmester meglátja azelső orosz katonát, elé rohan, majd mellét verve kiáltja felé: Já Komonyiszt!
    Ezek a férgek ugyanilyenek. Bartus úr jól látja.
    Egyébként a Kádár rendszert is ilyen szarháziak segítettek konszolidálni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +29 (37 szavazatból)
  28. Így kell ezekkel beszélni!!!!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +25 (31 szavazatból)
  29. A mínuszoló pedig csak mínuszoljon tovább, nagyobb gyönyör ne érje, BAROM

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +21 (25 szavazatból)
  30. Csúcs! Király! Supernova!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (21 szavazatból)
  31. nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan rácuppan az MN a csalira. ekkora lúzer marhákat :-))) megint nagyon eltaláltad, Laci. szívesen sétálnék ma egyet az MN szerkesztőségében. biztos vagyok benne, hogy díjnyertes képsorozatot lehetne ma fotózni az ottani arcokról :-)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +24 (26 szavazatból)
  32. Laci, azt azért sajnálom, hogy Seszták Ágnes nevét kolumnába örökítetted itt az AN-en. túlzott dicsőség ez Seszták számára, mert így majd történelmi távlatból netán még azt hihetik róla, hogy ő egy valaki volt. pedig senki. a szó legszorosabb értelmében. a senkiknek nincs nevük sem. egyszerűen nem léteznek. lehet, hogy még egy helyesbítést is megér ez a tévedésed. na jó, tudom, te sem lehetsz mindig tökéletes, főképpen egy ilyen röptében megalkotott kisregény méretű cikk minden apró részletében nem :-)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +22 (26 szavazatból)
  33. Nekem vannak értelmes ismerőseim és barátaim akik elmondásuk szerint két éve még utálkozva fordultak el Bartus Lászlótól, mára elismerték, hogy hályog volt a szemükön.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +25 (29 szavazatból)
  34. Eagle (2013. november 28. csütörtök 05:49)
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Kösz, helyettem is írtad.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (17 szavazatból)
  35. “…A diktátorokra jellemző elhülyülés jelei nem hetvenévesen, hanem ötvenévesen jelentkeztek nála…”
    .
    - Ez az egy téves megállapítás van a cikkben, minden más telitalálat. Ez az egy pedig azért téves, mert orKbánon már a színre lépésekor súlyosan kiütköztek az elfajzás tünetei, már 1990- ben.
    .
    Egyébként a magyar seggzet, és a többi nyilas szennylap egyre nagyobb öngólokat kő, hogy az AN- t és Bartus László nevét egyre gyakrabban a mocskos pofájukra veszik. Nézzétek meg, mennyi új kommentelő van, mennyi komment érkezik, és jól láthatóan növekszik az AN fórum látogatottsága.
    .
    Az egész orKbáni prostituált banda remeg a dühtől immár, ha az AN szóba kerül náluk, ahogy – remélem – magának a bandavezérnek, és összes családtagjának is minden egyes cikk újabb szeg a koporsójába. És orKbán immár se lát, se hall az idegtől. Ahogy jól láthatóan bűntársai sem.
    .
    És igen, az AN már rég túlnőtt önmagán.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +36 (38 szavazatból)
  36. Ezekkel ” FideSS-Hiénák”-kal csak igy lehet beszélni, nagyon kiédemelték! Számomra cikkeid Lászlo nagyon nagy értékek, melyet másokkal megosztok. Jo pihenést , energiát , eröt, egészséget, boldogságot kivánok neked és családodnak!
    Várunk téged és a könyved.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +27 (27 szavazatból)
  37. Bartus úr!

    Gratulálok, megint egy igaz, őszinte nagyszerű írás!
    Az Ön írásaiból nagyon sokan merítünk erőt a továbbiakhoz.

    További munkájához sok sikert kívánok!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +30 (30 szavazatból)
  38. Eldrad. nem csak, hogy mennyi kommentelő van, hanem, hogy itt milyen minőségű eszmecsere folyik! lassan 8-10 éve fórumozom, de ilyen színvonalú közeghez korábban a magyar nyelvű portálokon sehol sem volt szerencsém. hirtelenjében nem is tudnék még egy olyan portált megnevezni, ahol az egyes cikkek szinte közösségi alkotásokká válnak, és a kommenteket is érdemes végigolvasni. Mondhatnám azt is, hogy “könnyű” Laci dolga, hiszen sokszor volt már itt olyan rövidke hír, amely csupán vitaindító lett, és a “cikket” a kommentelők fejezték be.

    Bevallom, valóságos szellemi örömöt nyújtanak Bartus László kitűnő írásai, és ugyanezt mondhatom el nagyon sok itt kommentelő “gályatársamra” is :-) Egy szomorú van csupán ebben az egészben: ami miatt itt vagyunk. Az lenne igazán szép, ha a jelenlegi ok, amiért itt vagyunk, megszűnne, a magyarság és benne a kisebbségek problémája megnyugtatóan megoldódna, és utána egész más, sokkal felemelőbb témákról továbbra is itt beszélgethetnénk egymással. Tudom, ez csak álmodozás.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +37 (37 szavazatból)
  39. http://www.youtube.com/watch?v=LdY3vZ2hNLc
    palackposta a múltból: szeretettel Hofi Gézától 2002 Budapest

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  40. Röviden. HALLELUJA…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +14 (14 szavazatból)
  41. Amikor dühömet, elkeseredettségemet, fájdalmamat sikerül csillapítani, és megpróbálom elfogadni, hogy a helyzet úgy is alakulhat, hogy a választás kívánatos és teljes bojkottja nem fog megvalósulni, akkor viszont a következőket várnám el a demokratikus ellenzéktől, de főleg Gyurcsánytól.
    .
    Amikor megtörténnek a választások, hitelesítik a végeredményt, a parlament mandátumvizsgáló bizottsága beterjeszti jelentését, majd a kormányfő ismerteti a kormányprogramot, akkor az ellenzék teljes részletességgel tárja fel, hogy a választás csalás volt, az egész államrendszer úgy ahogy van – választási győztessel és vesztessel egyaránt – alkotmányellenes, akkor végleg és látványosan vonuljon ki a parlamentből.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +16 (16 szavazatból)
  42. :)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (8 szavazatból)
  43. Üdvözöljük a Magyar Nemzet újságírói stábját az Amerikai Népszava olvasói táborában. Valószínűleg rendszeresen olvassák, ha ennyire napra kész információik vannak arról, hogy Bartus szünetet tervezett. Feltehetően a fidesz is olvassa, ha elhatárolódásra szólít fel mindenkit a laptól és mínuszolnak is rendesen. Talán felnyílik a szemük és meglátják, hogy ők a nyomorultak, vakok, meztelenek és szegények. Bár ilyen reményeket a szavazóbázisuktól följebb nem táplálhatunk. Kövér László és a többiek akik magas beosztású kommunistákként kezdték – de kövért ez nem akadályozta abban, hogy történelemórát tartson Horn Gyuláról(akinek cipőjéről a ráragadt kutyaszart sem lenne méltó eltávolítani) és a pufajkás kommunistákról a hódmezővásárhelyi gimnáziumban. Aztán “Nagy” Kövér László liberális és antiklerikális lett pár évre ezután nemzeti öntudatra ébredt, mert onnan jött a lé. Mi ez ha nem kurválkodás? Minden “férfival” lefeküdt. És ezt a pályát járta be a fidesz legtöbb tagja és ők kommunistáznak? És ott a szerencsétlen Pálffy akinek a szeméből látszik, hogy olyan távol van a kereszténységtől mint Makó Jeruzsálemtől. Ez egy kapuzárási pánikban szenvedő ember akinek a szeméből a cinizmus süt. Még Tv bemondóként is unszimpatikus volt mert az őszintétlenség és egoizmus sugárzott az egész személyiségéből. Most ez adja ki magát kereszténynek? A cikk tökéletesen helyénvaló és ugyanazt mondja ugyanazokkal a szavakkal, amik sok millió magyar családban hangzanak el naponta. Sok millióan átkozzák orbánt és a stábját naponta.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +29 (29 szavazatból)
  44. Nálam évek óta Bartus László az iránytű. Még sohasem csalódtam benne. Sok sikert kivánok a könyvéhez ! Az elkészült könyvéhez hogyan lehet hozzájutni itthonról? Válaszát megköszönném, mint az eddig munkáit is. Sok erőt, egészséget kivánok.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +15 (15 szavazatból)
  45. Öreg Titán. Nem sokat kommentelek, de most bővítem. Viszont szinte mindegyiket elolvasom.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  46. Bartus László valóban jobban teljesít, a teljesítménye pedig nagyon tetszik!
    Az írásának címe, sajnos teli találat!
    .
    Minden jel szerint jól elvagyunk a pöcegödörben, amit köszönhetünk dicstelen, haszonleső újságíróknak, politológusoknak, úgynevezett véleményformálóknak, a nagy magyar értelmiség talpnyalásának, valamint a minimális gondolkodásra képtelen honfitársainknak. Ők sokan, nagyon sokan vannak, akiknek tetszenek azok az újságírók, TV-s műsorvezetők, akik Bartus urat szapulják, ráadásul most még örülnek is a rezsicsökkentéses bohózatnak, a “továbbtanulási lehetőségüknek”, amit Orbánék nyújtanak nekik.
    Bizony, lehet belőlük tisztálkodás technológiai szakmunkás!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +10 (12 szavazatból)
  47. Ehhez nincs mit hozzátenni. Tökéletes cikk; gratulálok!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +13 (13 szavazatból)
  48. Kívánok sikeres könyvírást és alapos feltöltődést.
    A cikkhez csak annyi közhelynek tűnő észrevételt, hogy a legnagyobb hiba nem az Alkotmány elvétele volt, hanem az elszalasztott lehetőség, amivel a 2/3-ad élhetett volna.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +10 (10 szavazatból)
  49. Ezt szeretjük! A mennydörgős haragtól a higgadt érvelésig, ez az igazi Bartus.
    És Ady is de nagyon a helyén van itt, szebben nem is lehetett volna befejezni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  50. .
    .
    Bartus!
    .
    egyesek, sőt akár kettesek jól elvannak veled itt ezen az oldalon.
    szeretnek, dicsérnek, iránytűnek tartanak, s követnek téged.
    .
    ÉPPEN EZÉRT óriási a felelősség, s a teher amit magadra vettél.
    .
    DE!!
    .
    még mindig keveset teszel.
    mindenki a maga sorsának kovácsa, de te most talán az egyetlen megmaradt reménysugara vagy sokaknak ebben a kis kurvaországban.
    fel kellene nőjél a feladathoz!
    a magát ellenzéknek, notabene demokratikus ellenzéknek valló gazemberek – orbán, s a fidesz segge végei mesterházy, bajnai, stb, stb – semmilyen megoldást nem nyújtanak a jelenlegi magyar helyzetre.
    ráadásul fájdítod is az itt élők szívét – jogos felháborodással a tahó magyarnemzetesek ellen – hogy te becsukod a gépedet, s elmész sörözni, sétálni a szabadság levegőjét szíva, egy szabad országban, míg mi itt rabságban élünk.
    vedd fel teendőid közé, hogy valamilyen módon, formában segítsd a menekülni akarókat, lehetőségeket adva nekik, hogy elmenekülhessenek innet!
    kezdheted akár velem, a családommal.
    nem pénzre van szükség, hanem támogatásra, jó tanácsra, működő utakra, módokra, amin keresztül egy élhető világba menekülhetünk akár mi, akár mások, százával, ezrével, akik nem akarnak egy fasiszta diktátor által börtönné alakított országban rabként élni!
    te is megoldottad valahogy, segíts másoknak is megoldani!
    .
    mert látod, nem látod, a sors ismétli önmagát, s eljött az idő, melynek jelszava a következő lesz:
    “s kitántorgott Amerikába három millió emberünk”
    ez vár ránk.hívd fel az amerikai kormányzati szervek figyelmét arra, ami itt készül!
    hibázott a világ hitler esetében, hibázott a világ 56 esetében, most megint hibázni készül!
    .
    ennek tragédia, ezrek – jó ha nem milliók – halála lesz a következménye!
    .
    mondom, nagy a felelősség, s a teher amit magadra vettél, de még több kell!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (23 szavazatból)

Írja meg véleményét!

 
KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos