Budapest – „Első alkalommal szíven ütött, második alkalommal fájt, harmadik alkalommal visszautasítottam. Kereszténységem véd meg engem ezektől” – ezt mondta Orbán Viktor az őt ért antiszemita vádakra reagálva a Jediót Ahronót című izraeli napilapnak.
(Orbán antiszemita. Ez az interjúban olvasható hazugságaiból is kiderül. Nemcsak olyan populista, aki ha érdekei úgy kívánják, az antiszemitákkal is hajlandó szövetkezni. Az ő rendszere antiszemita retorikára épül, szabadságharca a kódolt zsidó pénztőke ellen irányul, minden arab diktatúrával megpróbált kapcsolatot építeni, csak Izraelt kerülte el, “Magyar Magyarországról” beszél, ami kódolt náci szöveg, a tantervbe címeres nyilasokat, nácikat és háborús bűnösöket építettek, még mindig szépíti a holokausztban a magyarok felelősségét, a Horthy-kultuszt támogatja, stb., stb., stb. – a szerk.)
Az alábbiakban Orbán undorító interjújának részletei olvashatók.A kormányfő az interjúban arról is beszélt, hogy a Jobbik egyre nagyobb veszélyt jelent, és elszántnak kell lenni a párttal szemben. (Látszott ez az elszántság az eddigi együttműködésben és a Jobbik frakcióban tett miniszterelnöki látogatásban – a szerk.)
Orbán Viktor elutasította a vádat, hogy Magyarország lenne az Európai Unió “legantiszemitább országa”, zéró toleranciát hirdetett meg az antiszemitizmussal szemben, és elvetette az esetleges együttműködést a következő választások után a Jobbikkal. (1998-ban is kizárta, hogy a Fidesz által szalonnazabálóknak nevezett kisgazdákkal szövetkezzenek, aztán a két forduló között mégiscsak megállapodtak – a szerk.)
A miniszterelnök kifejtette, hogy “egyértelműen nem vagyunk antiszemiták. Kötelességünk visszautasítani ezeket a vádakat, és ugyanakkor végiggondolni, vajon miért látják itt és ma az antiszemitizmust országunk jellemzői közt a Magyarországot kívülről megítélők”. Orbán szerint ez a történelem velejárója. “Nézzen körül Európában, elsősorban annak keleti felén: Magyarország az egyetlen ország, melyben – a náci rémuralom ellenére is – eredeti, nagy zsidó közösség él… Ezért a magyarországi antiszemitizmus nem teoretikus kérdés, hanem személyes ügy” – mondta. Élnek azok a zsidó családok, akik túlélték a holokausztot, és azok a magyarok, akik kollaboráltak a nácikkal. Ez az együttélés több problémát vet fel, mint más országok esetében – tette hozzá. (Ennél mocskosabb és undorítóbb sunyi náci szöveget ritkán lehet olvasni. Ezek szerint a magyarok hősök voltak, mert még maradt zsidó a “náci rémuralom” után, mintha ahhoz nem lett volna közük az ő horthysta példaképeinek, az antiszemitizmus oka, hogy vannak túlélők, és a kollaboránsokkal való együttélésük “több problémát” vet fel. Ez az ok. A legocsmányabb náci sem mondhatta volna szebben – a szerk.)
A jobbikos Gyöngyösi Márton a zsidók listázására vonatkozó kijelentésével kapcsolatos kérdésre a kormányfő úgy válaszolt, hogy a parlamentben van egy szélsőjobb párt, amely a szavazatok 17 százalékát kapta. Véleménye szerint a Jobbik képviselői időnként elfogadhatatlan dolgokat mondanak. “Ha személyesen jelen vagyok a parlamentben, amikor ilyen dolgok elhangzanak, én mindig egyértelműen kijelentem, hogy nem értünk egyet velük. A mi politikánk a ‘zéró tolerancia’ politikája az antiszemitizmussal szemben” – tette hozzá.
A kormányfő elmondta, hogy bántja a Zsidó Világkongresszus vezetői részéről személyét ért kritika. Ronald Lauderrel, a Zsidó Világkongresszus elnökével kapcsolatban azt állította, hogy bírálata “üzleti okokon alapul. Bírósági eljárás folyik az ő cége képviselői és a magyar kormány között. Amikor személyesen érintett vagy, akkor nem lehetsz objektív” – utalt a sukorói kaszinóépítés kudarcba fulladt tervére. (Nem magától fulladt kudarcba a terv, hanem Orbánék kudarcba fullasztották. Néhány milliárd eurótól elesett az ország, kevesebb lett néhány ezer munkahellyel, de ez az ár is megérte Orbán Viktornak, hogy Gyurcsány Ferencet és a szocialistákat Polt Péter ügyészségének tevékeny közreműködésével meghurcolhassák – a szerk.)
Az interjúban beszélt az antiszemita vádakkal szembeni érzelmi érintettségéről is. “Első alkalommal szíven ütött, második alkalommal fájt, harmadik alkalommal visszautasítottam. Kereszténységem véd meg engem ezektől. A vádak abban gyökereznek, hogy én nemzeti politikus vagyok. Én ugyan Európa-párti, de mindemellett magyar és kereszténydemokrata vagyok. Egy igazi keresztény nem képes támogatni semmit sem, ami az emberi szabadság és méltóság ellen való” . (Ezt ifj. Hegedűssel és az őt foglalkoztató egyházzal még tisztázni kellene – a szerk.)
A Jobbik veszélyességére vonatkozó kérdésre egyértelmű igennel felelt. “Valós, növekvő veszély” – mondta. Szerinte ennek okai az EU-t sújtó gazdasági recesszióban keresendők. Az egész világon felbukkannak olyan politikai irányzatok, amelyeket a gyűlölet éltet, düh és csalódottság a kialakult társadalmi helyzet miatt. Létezik egy európai bűnbakkeresési hajlam, és ez mindig veszélyes – tette hozzá. “Nekünk Magyarországon nagyon óvatosnak kell lennünk, és a leghatározottabban fellépünk e jelenséggel szemben. Ha meg akarjuk védeni a demokráciát, akkor elszántnak kell lennünk a Jobbikkal szemben”.
A kormányfő megemlítette ezen fellépés eddigi lépéseit. A szólás szabadsága nagyon fontos egy demokráciában, de amikor összetűzésbe kerül a szólás szabadsága az ember tiszteletével, a mostani kormány ezt nem fogadhatja el. Betiltották a Jobbik félkatonai szervezeteit, olyan törvényeket hoztak, amelyek szerint az ilyen szervezkedések bűncselekménynek minősülnek. Világossá tették, hogy az uszítás és a holokauszttagadás bűncselekménynek számít – sorolta. “Ha valaki egy közösség tiszteletét sérti meg, egyaránt indítható ellene büntető- és polgári eljárás. Ilyen nem létezik Európa más országaiban és erre mi büszkék vagyunk” – tette hozzá.
Az antiszemitizmus a miniszterelnök szerint gyakran kisebbségi érzésből fakad. Sok emberből hiányzik az önbizalom, azt gondolják, hogy a zsidók erősebbek náluk és ezért kárt okozhatnak bennük. “Nincs semmilyen szándékuk bántani bennünket” – mondta. “Azt magyarázom az embereknek, hogy nekünk tilos a zsidókra, mint veszélyre tekintenünk, inkább tekintsünk rájuk, mint Isten ajándékára. Isten a magyar nemzetet nagyon színesnek alkotta meg, melynek részei a zsidók is”. (Szegény jó Kövér László, az ő turulban született tudatával, vajon mit kezd ezzel a mondattal? – a szerk.)
A miniszterelnök kifejtette: létezik az újfajta antiszemitizmus Európában, amely egy mély Izrael-ellenes politika. Szerinte azonban nem szabad azt mondani, hogy mindenki, aki Izrael politikáját kritizálja, az antiszemita. “Világossá kell tenni, hogy, ha az Izrael iránti kritika túllépi a racionalitás határait, az már antiszemitizmus. Azonban, ha bármilyen logikus érvünk van Izrael bármely kormányának politikájával kapcsolatban, jogunk van elmondani azt” – tette hozzá.
A miniszterelnök a magyar holokauszt közelgő hetvenedik évfordulójával kapcsolatban emlékeztetett rá, hogy “a holokauszt zsidó és magyar áldozatai, akiket nem megfelelően (magyarul: egyáltalán nem – a szerk.) védtünk meg, köztünk élnek, ezért nehéz szembenézni a múlttal, de nem zárkózhatunk el előle. (Nem is zárkózik el, hanem átírja a múltat. A Kossuth teret például az 1944-es állapotában kívánják visszaállítani. Ha valaki megmagyarázza, hogy mi volt szép Magyarországon 1944-ben, az előtt megemeljük a kalapunkat – a szerk.)
Az elmúlt években többet tettünk e témában, mint bárki az előző évtizedekben.” Emlékeztette az olvasókat, hogy első kormányzása idején miniszterelnökként bevezette a Holokauszt Emléknapot minden iskolában. (Az antiszemita Prohászka Ottkárról lehet utcát elnevezni Magyarországon, él és virul a kormányzat által cinkosan támogatott Horthy-kultusz – a szerk.)
Az Izrael és Magyarország közti kapcsolatokban a kormányfő különösen fontosnak tekinti a zsidó állam magyar közösségét. “Az én értelmezésem szerint ők a magyar nemzet részei” – hangsúlyozta. (Erről a Békemenet harcos résztvevői, Széles Gábor, Bencsik András, vagy az 5-ös számú Fidesz-párttagkönyv birtokosa, Bayer Zsolt többet is tudna mondani – a szerk.)









“elvetette az esetleges együttműködést a következő választások után a Jobbikkal”
Meg a kisgazdákkal. Majd elvetette/megvezette/bedarálta őket.
“inkább tekintsünk rájuk, mint Isten ajándékára. ”
Kis Mukknak megnőtt a füle mikor hazudott, nőjjön neki is.
Páva tánc…már nincs hitele.Egyszer olvastam valami Magyar oldalon…ne azt nézzék mit mondok,hanem mit teszek az a fontos.2006 az súlyos függési szindróma a jobbik felé..az akkori dolgoknak ára van és a jobbik jogosan tartja a markát.Ahol kis dolgokért börtön jár és egy nyíltan cigányozó ember dicséretet kap…akár koszovói életképek..
eva !
*
Írod, hogy “pávatánc, nincs hitele”.
*
Nálad, meg nálam, de kétmillióan bele vannak zúgva ebbe a táncos pávakakasba.
*
3 hsz-mért 5 virtuális bloggal lettem gazdagabb! :-(
Mondja valaki, hogy nincs megfigyelés.
Nem lehet, ezt a vírust kiírtani a rendszerből?
Nem mintha paráznék.
Előtáncos pávatáncosunk megszólalt!
Most erre lejt egy lépést, a Zsidó Világkongresszus után majd arra lejt egy lépést.
Még akkor is hazudik, ha igazat mond!
Hiszen a hatalomért mindent!.
És meg is tehet mindent, van papírja róla, legfeljebb még titkolja.
(Majd a felelősségre vonásnál előveszi)
Azért Ronald Lauder a szemébe fog egy-két dolgot mondani!
Nem baj, majd Köves Slomo megvédi!
*
“Az antiszemitizmus kisebbségi érzésből fakad. Azt gondolják, hogy a zsidók
erősebbek náluk.”
*
Ő . c s a k . t u d j a, hogy . a z o k . mit gondolnak… Jobban tenné, ha ezeket a mondatokat a kongresszuson nem többesszám harmadik, hanem többesszám első személyben adná elő, illetve táncolná el… A MI személyes névmás, meg a kisebbségi komplexus nála fizikai méreténél, de mentalitásánál fogva is különösen megül…
*
“Szerinte azonban nem szabad azt mondani, hogy mindenki, aki Izrael politikáját kritizálja, az antiszemita. “Világossá kell tenni, hogy, ha az Izrael iránti kritika túllépi a racionalitás határait, az már antiszemitizmus. Azonban, ha bármilyen logikus érvünk van Izrael bármely kormányának politikájával kapcsolatban, jogunk van elmondani azt” – tette hozzá.”
A már unalmassá váló pávatánc, szómágia. Ha őt és idióta pártját bárhonnan kritika éri azt a magyar nemzet elleni támadásnak állítja be és libsibolsi összeesküvés elméleteket gyárt Orbán és lakájmédiája.
OV. valóban nem antiszemita. Mindig az ahol van, akit,akiket rá akar venni a támogatására. Nem antiszemita, csak embergyűlölő. Aki nem a híve, talpnyalója attól még az életlehetőséget is elvenné. Hovatovább a társadalom minden rétegébe belerúgott, kivéve a saját klientúráját. Amit építget. Bár még bizakodok, mert többeknek okoz kárt mint hasznot. Egyébként szépen leszalámizta hazánk társadalmát és sikeresen megosztotta.
Kedves kommentelők! Nézzétek Orbán tekintetét. Mindent le lehet olvasni belőle.
Ő maga az álszentség! És mindenki úgy csinál mintha nem tudná, hogy ez csak szerep, belül egészen mást gondol. Hú de beszédes ez a kép!
Orbán: “Nem vagyunk antiszemiták”… Akkor annak is kell látszani!
Orbán nem antiszemita, hanem egyszerűen mocskos. Egy mocsok, kekec, békétlen kárörvendő alak azzal a gonosz rókamosolyával együtt.
.
Néztem a fiatalkori arcképeit, valami piszkos, valami tisztátlanság, valami emberi mocsokság mindig ott volt az arcán, és a szemében mindig ott volt az érzéketlen kegyetlenség. Amikor viszont kedvére való dolgok történnek vele, értsd főleg hatalom, akkor ellágyul mint macska szarás közben.
.
Ez a tisztátlanság, ez a kekeckedés, ez az érzéketlen kegyetlenség csak egyre jobban kifejlődik benne ahogy öregszik, ahogy hatalmat kap. A kétharmad megszerzése valamint a soros EU elnöklés után az egyénisége teljesen eltorzult. Kifelejtődött a mag ami kisgyerekkora óta benne van. Tisztátlan a teste, a lelke, a gondolatai, az érzései, a vágyai, még a gyűlölete is tisztátlan alattomos, öncélú, feleslegesen ártó epeömlés.
Ez az egész ember úgy ahogy van egy bűzló szennyvíztároló. Egy tisztátlan mocsodék ami sokféleképpen manifesztálódik aszerint, hogy beteg lelke és hatalomvágya milyen helyzetbe sodorja, amikor nézetei, reakciói mint egy gennyes fekély kifakadnak. ez lehet antiszemitizmus, kommunistagyűlölet, kapitalista vagy EU gyűlölet, akármi, de ez a gennyes szenny mindig és minden reakciójában gyűlölet formájában fakad ki és elégtételt követel. Minden beszéde, minden döntése gyűlölettel, haraggal, elégtétel kereséssel és bosszúállással telített. Ez nem a zsidóknak szól ez az egész világnak. Ma a zsidók, de holnap más következik.
.
Az itallal, a mértéktelen zabálással, a hatalmaskodással és a kábítószerekkel teljesen lepusztította, tönkretette, szétroncsolta a személyiségét. Ugyanilyen roncsolt személyiséggé vált Kövér.
.
Orbán és társai élve fognak előbb lelkileg, majd érzelmileg, szellemileg, végül testileg megrohadni.
A szerkesztőség honnan tudja, hogy Orbán nem antiszemita? Én nem állítom, hogy az, de ilyen kategorikusan azért nem cáfolnám a dolgot.
Orbán valóban nem antiszemita, ő egy ideológia nélküli, köpönyegforgató, pragmatikus gazember! Ha kell liberális, ha kell konzervatív, ha kell dörgölőzik a szélsőjobbhoz, ha kell a Zsidó Világkongresszushoz, ha kell Európa párti, ha kell nacionalista számára az egyedüli lényeges szempont a politikai hatalom! És persze e hatalom megtartása érdekében kész akár egész politikai pályáját vissza is fordítani akár az elejéig és holnaptól a legnagyobb liberálisnak feltüntetnie magát, igaz ennek csak az lenne az egyedüli akadálya, hogy szemben a jobboldali buta szimpatizánsokkal, a hazai liberális érzelmű közönség (benne a zsidók döntő többségével) iskolázottak és műveltek lévén ezt nem venné be. Tény most, hogy itt tartja ülését a Zsidó Világkongresszus (ami Orbánnak is politikai érdeke) most kézrátétellel fellép a goj motorosok, vagy a kisnáci ifj. Hegedűs Lóránt ellen, de Gyöngyösi listázása a hatályos BTK szerint is közösség elleni izgatás és nem lett belőle semmi, vagy az itthon szerkesztett kurucinfó portál „munkatársainak” a haja szála sem görbült, és hát az olyan söpredéknek, mint a fideszes Bayer Zsolt antiszemita és rasszista irományainak sem lett soha nemhogy büntetőjogi de még erkölcsi foganatja sem.
Húúúú, de beindult a minuszoló gépezet! Ezek szerint nagyon csípi a szemeket az igazság. Ez egy jó mérce!
Lehet, hogy “közmunkában” végzik?
Eagle
++++++++++++++++++++++++++++++++
Mikor fogja pl. ő ezt mondani magára:
.
- ha kell cigány vagyok, ha kell zsidó vagyok -?
.
Mert Gyurcsány ezt mondta! De így is érez, ő nem antiszemita, nem rasszista, nem fasiszta, egy igaz demokrata.
A szívéből beszélt, őszintén.
“Ha személyesen jelen vagyok a parlamentben, amikor ilyen dolgok elhangzanak, én mindig egyértelműen kijelentem, hogy nem értünk egyet”
.
ITT VAN!
SZEMÉLYESEN ELMONDTA, HOGY HA Ő SZEMÉLYESEN JELEN VAN CSAK AKKOR
(igaz, hogy a “csak” szót nem mondta ki de nem ugyanaz a fenti kijelentés e
szó nélkül is? Miért kell ahhoz SZEMÉLYESEN JELEN LENNIE? jelenléte
kell ahhoz, hogy ne legyenek antiszemiták?
LÁTJÁTOK EZT NEM IS TUDTUK EDDIG)
.
ÉS HA NINCS SZEMÉLYESEN JELEN AKKOR MI VAN?
“Ezért a magyarországi antiszemitizmus nem teoretikus kérdés, hanem személyes ügy” – mondta. Élnek azok a zsidó családok, akik túlélték a holokausztot, és azok a magyarok, akik kollaboráltak a nácikkal. Ez az együttélés több problémát vet fel, mint más országok esetében – tette hozzá.”
.
Kérdéseim ehhez a “kettéfűrészelt óriáshoz”!
1.,Mit tett annak érdekében, hogy ez a nemzet -melynek per.pill. a miniszterelnöke- túljusson ezen a történelmi múltján és lezárhassa azt?
2.,Tételesen fel tudja-e sorolni a kormányzása alatt megtett azon intézkedéseit, amelyek azt igazolják, hogy nemzetének minden tagja számára a modern európai elvárásoknak megfelelő demokratikus normákkal egyezően munkálkodik, bárki kétségeivel szemben hozott döntéseit meg tudja-e védeni?
3., Konkrétan meg tudja-e/akarja-e mondani, hogy 2014 után a magyarok pontosan milyen berendezkedésű társadalomban fognak élni?
.
Egyre többen vitatják az FB-n is a pszichiátriai jellegű kórismét ovinál. :) :(((((
Szolid 2o13.o5.o3.
Ha nem antiszemiták, akkor kitől akarja megvédeni a zsidóságot?Netán tőlem?
http://index.hu/belfold/hirek/2013/05/03/a_cionizmus_aldozataira_emlekezhet_a_jobbik/
.
A legfrissebb hír, hogy mégiscsak tüntethet a Jobbik a “cionizmus és a kommunizmus bűnei ellen”.
.
A két téma összevonása és együttes emlegetése a . n á c i z m u s . a l a p h a n g j a, a legmocskosabb náci, goebbelsi propagandafogás, amit egy egyetemet végzett és birói szakvizsgával rendelkező magyar . b í r ó . nem képes felismerni. – Jah, a csecsemőnek minden vicc új ?
.
.
.
.
Gets
Mi az az FB ???
Ha valaki találkozik O. (Nulladik) Viktorral, akkor mondja meg neki, hogy engem magyar zsidó létemre nem az Úristen teremtett ilyen színesre. Teljesen természetes biológiai úton jöttem a világra. Nem vagyok isten ajándéka. (Inkább csapása.) Most Németországnak pedig egyenesen a Zorbán ajándéka vagyok, mert ő űzött el a hazámból. Hálásak is ezért neki a németek!
rupcsi
2013. május 3. péntek
12:03
3 hsz-mért 5 virtuális bloggal lettem gazdagabb! :-(
Mondja valaki, hogy nincs megfigyelés.
Ezt hogyan érted ?
Emigrant-hoz csatlakozva én pedig azt üzenem Orbánnak, hogy nem vagyok a magyarság része! Tettek és tesznek róla folyamatosan, hogy ezt kikérjem magamnak.
Egyébként meg nem az a lényeg, hogy ő minek tekint engem, a lényeg, hogy én minek tekintem magamat!!!
“Nem vagyunk antiszemiták” Ez a maffiavezér, álszent Orbán mikor fejezi már be a hazudozásait? Vazze nem látod a fától az erdőt?
HORTHOMIGLAN HORTHODIGLAN
2013. május 3. péntek
16:16
.
.Rövidítve a FaceBook – viszonylag sokan így használják. :)
“Nem sugározza többé a Derricket a krimisorozatot gyártó ZDF televízió, miután kiderült, hogy a felügyelőt alakító Horst Tappert a Waffen SS tagja volt.
A csatorna munkatársait “meglepte és sokkolta” a hír, hogy a 2008-ban elhunyt filmszínész a náci párt fegyveres alakulatának tagja volt – közölte csütörtökön a német ZDF szóvivője. A közszolgálati műsorszolgáltató nem tervezi a sorozat sugárzását, és nemcsak a főadón, hanem az új digitális csatornákon sem – tette hozzá.
A 281 részes krimisorozat első részét 1974-ben mutatta be a ZDF, az utolsó részt pedig 1998-ban.
A sorozat ismétlése 2011-ben kezdődött. Legutóbb április 1-jén, a ZDF Neo digitális csatornán sugároztak egy epizódot.
A második világháborúban harcoló német katonákra vonatkozó iratokat őrző berlini katonai archívum (WASt) adatai szerint Horst Tappert legkésőbb 1943-tól volt az SS egyes számú gránátos hadosztályának tagja.
A 85 éves korában meghalt művész múltjára vonatkozó forrásokat egy szociológus, Jörg Becker kérésére keresték ki a levéltár anyagából. Becker egy egészen más témában kutatva bukkant a néhai sorozatsztár náci múltjának nyomára.
Életrajzi kötetet írt a véleménykutatás úttörőjeként számon tartott Elisabeth Noelle-Neumannról, az első német közvélemény-kutató intézet, az allensbachi IfD alapítójáról, aki a háború után egy színtársulatot vezetett. Ebben kezdő színészként Horst Tappert is dolgozott. Becker ismerte a társulat több tagjának múltját, de Tappertről nem voltak adatai, ezért a WASt-hoz fordult.
Kutatásáról a Frankfurter Allgeimeine Zeitung számolt be április végén. A WASt szakértői a lapnak megerősítették, hogy a Horst Tappertre vonatkozó források hitelesek.” Forrás: HVG Kérdés: Nálunk pedig Nyírő és Vass Albert szalonképesek?
Ha majd a náci brancs üvöltözi a meccsekről ismert és kibővített jelszavait, akkor Orbanini megmutathatja – bár ezt nem hiszem – hogy igenis szétveri őket… Ha meg nem, hát annyi. Legalább végre elhiszi “a világ zsidósága”, hogy Magyarón mégiscsak fasizmus van…
Csak elképzelem, ahogy a nyilasok a véleményszabadság jegyében* odagyűlnek a szintén gyülekező világkongresszus elé és kihirdetik, hogy pl. úgymond “indul a vonat Auschwitzba”.
.
.
* Csak úgy tisztán, Fodor Gábor szellemében – azaz beszéljük ki !
Tölgy
2013. május 3. péntek 17:26
“Kérdés: Nálunk pedig Nyírő és Vass Albert szalonképesek?”
igen, mert ők
VITÉZ BEVERNEKI KEMÉNY FARKAS emberi voltak és az
újra éledt vitézség kiáll tagjaiért.
Ennek a pávatáncos, nyelvcsapkodós parasztnak minden szava hazugság.
Majd ha kippával a fején nyílvánosan lehugyozza a Wass Alber összest, akkor elhiszem neki hogy rendes gój.
Kocsis Máté fidesz szóvivő miépes volt, tehát mindent el lehet mondani róluk, kivéve azt, amit orbán állít.
Remélem, a WJC képviselői elmennek majd a Terror Házába is – ami ugye Orbán emblematikus támaszpontja – és megtekintik a „múzeumot”. Különösen a vészkorszak és a kommunista bűnök bemutatásának arányait.
.
Csak remélni tudom, hogy lesz valaki, aki „értelmezi” a látogatóknak a látottakat. Még jobban merem remélni, hogy az nem Schmidt Mária lesz.
.
Jó lenne, ha a WJC képviselői hű képet kapnának a történelem relativizálásáról, napjaink antiszemitizmusának forrásáról. Az Orbán féle politikai antiszemitizmusról.
A kettős beszéd már a múlté.
A páva tovább táncol,a beszéd pedig már nemcsak kétféle,hanem a szükségletnek megfelelően akár többféle is lehet !!!
Undorodom ettől az ürgétől.
orbán egy alfelcsúti kanászparaszt
náci retorikával és kommunista gazdasápolitikával
commandante
2013. május 3. péntek 18:19
“Kocsis Máté fidesz szóvivő miépes volt”
Minden embert a megfelelő helyre.
A fidesznyikok között még nem volt ilyen szakember.
Pávatánc volt ez is. Hogy is fogalmazott? “a holokauszt zsidó és magyar áldozatai” … és egy szóval nem mondta, hogy “a holokauszt magyar zsidó áldozatai”… Ezt ő egyébként nem először fogalmazza meg ilyetén módon, különbséget téve “magyar” és “zsidó” között… de azt hiszem, hazánkban a nagy többségnek ez a különbség a fogalmazásban, illetve ez a tudatos elkülönítés a fogalmazásban — fel sem tűnik…
Kereszténységem véd meg ezektől – ez egy vicc! Mikor volt ez keresztény?
Amihez ér, azt bemocskolja…
Szégyen a meghívókra, hogy nem olvasták a fejére a bűneit, amit feléjük elkövet nap,mint nap!
Meddig nem vagyunk antiszemiták? Hétfő reggelig .
Akorra véget ér a világkongresszus. Aztán megint kezdődhet a pávatánc.
Hiteltelen kormányfőnk behúzta fülét-farkát. Rájött széllel szemben nem lehet ..
És megint felháborodott. Egy független magyar bíróság döntésén. Ismét.
És felszólított ! Ügyészséget , bíróságot, rendőrséget. Láthatóan fogalma sincs a jogállam működéséről. A sötétség jött el.Reméljük csak látogatóba.
Lassan már nemcsak a gazdaság irányítása kerül ki a kezéből s veszik azt át érdekcsoportok hanem a politikáé is. A jobbik átveszi a politika befolyásolását Ez az ő kacsingatós politikájának az eredménye.
A belső irányítás totális elvesztése. Út a anarchikus állam felé.
Ez az interjú a pofátlanság világcsúcsa, de érdekes módon ezen nem lepődök meg. Annál inkább a zsidókon és magán Izrael államon. Református létemre
mindig is szimpatizáltam velük és az ügyükkel. De az a megalkuvás az a kollaboráció az a sunyi kummantás ,az a beszariság amit az elmúlt 3 évben műveltek a fidesszel kapcsolatban ( élen a nagykövetükke)l,az gyomorforgató ,arra nincs mentség. Ez olyan ,mintha mengele képét tennék ki a Knesszetben. Irtózatosan dühös vagyok rájuk és nem érdekel semmilyen magyarázkodás.
Ez nem kóser!!! Szégyelljék magukat, remélem holnap megtapsolják a führert.
Ez nem megalkuvás, politika, mégpedig annak is a legmagasabb szintje.
Miközben Orbán hazugságait hallgatják, Dániel Pétert (aki mint tudjuk, nem az önkorlátozásról híres)úgy hordozzák körbe Izraelben mint a véres kardot.
http://www.hir24.hu/kulfold/2013/05/03/daniel-peter-fotoja-az-egyik-legnagyobb-peldanyszamu-izraeli-lapban/~~fokusz
Hogy Orbán mit mond ma egy dologról annak vajmi köze van a jövőbeni cselekvését illetően.Ezt nem csak a pávatánc elméletéből ismerjük, hanem hosszú évek tapasztalata igazolja. a demokráciát védő lózungjait, az Alkotmány Bíróság döntéseinek megfellebezhetetlenségét hirdető igéit. Hol vannak már ezek az elvek, három éve egyfolytában lábbal tiporja mindegyiket.
Vitatkozom azokkal akik azt állítják, hogy Orbán nem antiszemita. Antiszemita bizony, mégpedig az aljasabb fajtából, aki kétfenekű, kétértelmű beszédekkel uszít.
anonyme
Na ne szórakozz. Itt 6 millió embert kiengedtek a kéményen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eza pávatánc segités ,ez a politika csúcsa, ember te miről beszélsz.
Ha ezt nem érzed át ,akkor soha, semmit.
Ne ott hurcolásszák a Dániel Pétert, hanem itt vágják a képébe az igazságot . ennek a gané , analfabéta , igenis antiszemita parasztnak. Ez igy lenne korrekt.
Azt mondja ,hogy a jövőben nem működik együtt a jobbikkal , miért nem kérdeznek vissza ,hogy a jelennel mi van? Mi van horthyval, wassal, meg uz bencével ill, nyirővel?? ( bocs ,mindig összekeverem ,mint a kulturálatlansági államtitkár….) a bayerral való cinkos(idióta) vigyorgással? Szőval ,ez a politikai legmagasabb szint ,ez egy nagy humbug. Ez a 6 millió áldozat emlékének a meggyalázása.Van olyan ,amivel nem taktikázik az ember.
Barry1
Megértem, hogy szétfeszít az indulat. Engem is!
De. Izraelben tisztában vannak vele, a Fidesz-Jobbik a lakájmédia segítségével azt öntötte a a zemberek üres fejébe, a gyűlölt multik, bankok, gyakorlatilag az őket magából kivető egész fejlett világ pénzügyi-kulturális rendszere a zsidók irányítása alatt áll.Ezzel szemben akarja megvédeni a “nemzetet” az Orbán és tsai. Rt. Természetesen minden épeszű diplomata tisztában van Orbán burkolt antiszemitizmusával.El tudod képzelni , hogy még a mainál is mennyivel magasabbra hágna a magyar antiszemitizmus ha ezt nyíltan kimondanák az Izraeli politikusok? Biztos, hogy az lenne a legjobb megoldás a magyarok antiszemitizmusa ellen?
Ne másokat hibáztassunk, magunkat. Dániel tettein lehet vitázni, de ha bennünk a szájkaratén felül, feleannyi bátorság, tettrekészség lenne mint benne van, ma a Fidesz és a Jobbik irodáit rendőrsorfal védené éjjel-nappal.
Csak az a baj, bennem is örök dilemma, lehet e a diktatúra ellen a demokrácia eszközeivel harcolni.
Dániel Péter bocsánatot kért a PROSTIKTÓL!
Irigy,sértődékeny, kisebbségi és még ki tudja miféle komplexusokkal hadakozó, féltékeny,kötekedő, racionálisan meggyőzhetetlen,intoleráns, nulla empátiával: már miért ne lenne antiszemita az ilyen?
A bosszúálló és folyton azért lihegő kimaradt. Bocs
anonyme
Milyen “burkolt” antiszemitizmus???
Az a bayer a felvállalt haverja ,aki azt irta ,hogy a nagy orrukból belecsöpög a takony a medencébe!!!
Volt,hogy nyilas zászlóerdő előtt szónokolt ( ordibált fejhangon, brrrrrr)
Azt mondja ,hogy zsidó ÉS magyar. Radnóti melyik volt????
Telerakatja nyilasokkal az iskolai tananyagot.
Szinházat adat a náciknak ( persze ,a tarlós…. na ,ne)
Ez a burkolt antiszemitizmus? Akkor milyen a nem burkolt??
Dánielről ki vitázott veled?? Nem az a bajom,hogy ott ,hanem ,hogy itt miért nem?
Jajj ,tényleg meg ne sértsük antiszemita honfitársainkat, még a végén tényleg megsértődnek.
Kedves Anonyme ,te forditva ülsz a lovon. Ezek ezt a puhaságot bátoritásnak veszik. Ettől olyan nagylegények. De itt nem csak a napi praktikumról van szó,
hanem elvekről is . Nekem azt még a tel -avivi főrabbi se tudná megmagyarázni ,hogy miért pátyolgatják ezt a szar alakot és a rezsimjét.
Antiszemita? De hiszen az is valamiféle elvi elkötelezettség, még ha gonosz is a velejéig. Orbán nem antiszemita, mint ahogy nem keresztény, nem konzervatív, nem jobboldali, sőt nem is nem dohányzásellenes, őt eddig semmilyen izmus nem érintette meg. A pasi egyszerűen egy felfújt, túldimenzionált politikai marketinges, aki félművelt közhelyeivel és kincstári magyarkodásával egy megfelelő pillanatban sikeresen benyomult egy piaci résbe, és most élvezi, hogy hetenként más és más érdekcsoportokat ugraszthat egymás ellen. Ennek a gyakorlatias figurának nincsen a fejében semmilyen ideológia, sem antiszemitizmus, sem fasizmus, és persze antifasizmus sem.
Alonzanfan.
Ne bonyolitsd. Antiszemita. Kivétel erősiti a szabályt. Egyébként ennyire katolikus reformátust még nem láttam.