Budapest – Tolvajnak nevezte az Orbán-kormányt Mesterházy Attila MSZP-elnök pártja városligeti majálisán. Azt mondta: Orbán Viktor nem a közérdeket szolgálja, hanem a fideszes klientúra mohóságát elégíti ki.
“Minden döntésük mögött a pénz, a haszonszerzés, a meggazdagodás vágya áll” – jelentette ki, utalva a földbérleti és a trafikpályázatokra. Felszólította a kormányfőt, kényszerítse Balogh József fideszes képviselőt arra, hogy “tűnjön el a közéletből”, miután kiderült, hogy “több éven át verte a feleségét”.
Bejelentette, megküldi a Demokratikus Koalíciónak, a Magyarországi Szociáldemokrata Pártnak, a Szövetségben Együtt Magyarországért pártnak és a Fodor Gábor vezette Liberálisoknak azt a megállapodást, amelyet a szocialista választmány Bajnai Gordonnal, az Együtt-PM szövetség vezetőjével kötött.
Ebben egyebek mellett arról állapodtak meg, hogy a parlamenti választáson az egyéni körzetekben egy közös jelöltet állítanak a Fidesszel szemben.









Kedves proaktív, bármit jelentett volna be, minimum két részre (de inkább annyi összetevőre, ahányan létezünk) osztotta volna fel azokat, akik odafigyelnek az ő szavaira IS.
Ha Bajnaival a bojkottban állapodnak meg, és erről értesítik ki a többieket, akkor megvalósul a tökéletes egyetértés?!…
Bár nincs semmi jelentősége politikában a “lenne, meg a volna”, még inkább a múlt idejű feltételezésnek, van pár icce borom arra, hogy legalább ekkora lenne a fanyalgás.
Ráadásul akik elvárják, hogy valóban történjen már valami, azok kíváncsiak nemcsak a legelső soron következő lépésre, hanem a “hogyan tovább?”-ra is.
Ez az előnye Orbánnak, hogy az összes lépésére várható reakciót a magyar választók tömeglélektanára hegyezte ki.
Valóban az lett volna szimpatikus (nekünk), ha felhívja Gyurcsányt a színpadra, sőt eleve az összes számításba vehető”ellenzékkel” egyszerre állapodik meg (vajon létezik -e akkora sátor, ahol a különböző nézetek képviselői elfértek volna, és van-e még annyi perc az emberiség kipusztulásáig, amennyi elegendő lett volna legalább egyetlen dologban egyetérteniük?…)
Tetszik-nem tetszik (nekünk) legfontosabb a legfontosabb partnerrel megegyezni (a legfontosabb alatt a legtöbb választópolgári támogatottságot értem) és aztán kell a többieket felkérni csatlakozásra.
Azért egy kérdés: ha már a kezdetekkor bevonják Gyurcsányt (Fodort, Kunczét, stb) mi lenne a választópolgári összreakció ebben a tökéletesen elsöprő erejű Gyurcsány-ellenes agyalágyultságban?
Hiába tökéletesen alkalmatlan ellenfele Orbánnak mindegyikőjük, nem a mi (itt fórumozók) szimpátiáját kénytelenek megnyerni, hanem a birkamagyarok többségéét.
Ami meg úgy ahogy van, reménytelen vállalkozás, mert a többségi szimpátiát Orbán birtokolja, ezért nincs más hátra, mint az orbángyűlölet meglovagolásával próbálkozni.
A “tisztességnek” meg a józan észnek egyre kevesebb szerep jut, ha nem is tetszik, nem árt tudomásul venni a valóságot.
Most hallom a hírekben, hogy trafik témában a Mszp pénztárnokának Puchnak rokonsága, testvére és sógora is érdekelt, pályázatokat nyertek.
Naná! Nehogy már ő és rokonsága kimaradjon, vagy lemaradjon az obkbán- Simicska féle haszonszerzésből, lenyúlásokból!
Attila! Egy igazi pancser, balek vagy!
Mielőtt leadtad a nagy “tolvaj dumát”, nem ártott volna a saját pénztárnokotokkal egyeztetni!
Na, ez az, nem tisztult meg a pártotok, ilyenek miatt vagytok még mindíg hiteltelenek.
Igaza volt és van Gyurcsánynak! Most kellene igazán az öszödi beszédet ismételni, de nagyon hangosan! Mert az főleg nektek, neked is szólt! A ti mutyizásotokról, ami miatt most még a mini.elnöknél is egyre jobban féltek.
Dehogy akartok ti megegyezni, nektek a biztos parlamenti szék, a vele járó jövedelmek, a fidesz által klf. mutyizások csepegtetése mindennél többet ér.
Valóban! Hol a fészkes fenében tudnátok ezt a jövedelmet becsületes munkával megkeresni???
Azért, mert 2 mszp-s és egy jobbikos (ami tul.kép. a fidesz belső ellenzéke)
kapott koncessziót, túlszásnak tűnik szignifikánsnak tekinteni az 5400 koncesszióból.
topi MaCKó
norbert
2013. május 2. csütörtök
08:04
mielőtt elkezdesz dühöngeni, vagy negy isten anyázni, szives figyelmedbe ajánlom a következő cikket, aki lusta elolvasni annak idézek belőle.
“Puch József a hvg-nek elmondta, hogy bár valóban pályázott és nyert koncessziót, nem rokona az MSZP-s pénztárnoknak, Puch Lászlónak.
A nagy leleplező show külön pikantériája, hogy Puch József a Fidesz-KDNP színeiben lett képviselő”
..
forrás: http://www.hir24.hu/belfold/2013/05/02/ongolt-rugott-a-magyar-nemzet-a-leleplezett-trafikossal/?utm_campaign=Megabox%20pilot&utm_source=startlap.hu&utm_medium=default-offers-timeout
hamond 12:24
Nem olvastam, csak a Klubrádióban hallottam. Ott még ezt mondták. Most a déli hírekben bemondták ugyan itt, hogy másik Puchról (József) van szó. Puch László (Mszp) elismerte, hogy a sógornője nyert a pályázaton.
Na, akkor most mi van?
Ha esetleg a téves információból kifolyólag megsértettem volna akár kit is ebben a témában, akkor bocsánatot kérek!
Viszont a Simicska-Puch mutyizást akkor is fenntartom.
Végeredményben nekem teljesen mindegy milyen párthoz tartozó emberek nyerik a tendereket, mert elkerülhetetlen, hogy azok akik nyernek, ne valamelyik párt szimpatizánsai.
DE!
Az hogy 5000 pályázat közül 4980 FIDESZHEZ közeli, rokona, barátja, ismerőse, az mélységesen felháborít, ugyan úgy ha ez az arány netalán az MSZP-s körből adódna össze. Nem csak ez szomorít el, hanem az is, hogy nem azok nyertek, akik 20 éve ezt csinálják, nyomorogva 6nm-en, vagy megváltozott munkaképességűek, hanem orvosok, polgármesterek, vagy felesége stb.. mind olyanok, akinek a jövedelmük kimagasló. Majd azt fogják csinálni, hogy kiadják azoknak akik eddig csinálták, nekik fognak dolgozni, 2-300 ft/óra bérért
javítanám az előbbi számokat:
5415 trafikos koncesszió között összesen két MSZP-s és egy jobbikos összefüggést találtak
Nos a többi mind FIDESZes, és ez itt az égbekiáltó szemétség
Kósa25% elismételte, amit már köteles is elmondott, hogy az MSZP-nek nincs helye egy demokratikus országban.
Most már csak azt nem értem, hogy az újságírók miért nem kérdezik meg, hogy akkor mi legyen az MSZP szavazóival?
Talán már vannak velük valami terveik?
A 3 milliónyi leszakadó ember út szélén hagyásának tervbe vétele után valami végső megoldás is készül már az MSZP szavazóira?
Érdekes demokrácia felfogás ez a fideszes fejekben, én már semmin nem csodálkozom.
Nem mondhatom hogy Mesterházinak merengeni
kellett volna Petőfihez hasonlóan
.
Minek nevezzelek,
Ha megzendülnek hangjaid,
E hangok, melyeket ha hallanának
A száraz téli fák,
Zöld lombokat bocsátanának,
Azt gondolván,
Hogy itt már a tavasz,
Az ö régen várt megváltójok,
Mert énekel a csalogány -
Minek nevezzelek?
.
Egyetértek. Mindenkit nevén kell nevezni, MERT ÉNEKEL A CSALOGÁNY!
Szerintem meg semmi csodálkozni való nincs.
Előre megmondták: “Csak a FIDESZ!”
Már az is “felháborító”, hogy egyetlen dologban betartották az ígéretüket?!…
Attila! csakis az igazat! Ha egyszer ez az igazság???