Ronai and Ronai
AMERIKAI

Rongyot rázni és ruhát teregetni tilos 2013. február 16. szombat 11:33 Forrás: AN, MTI

  • Hozzászólások(59)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Rongyot rázni és ruhát teregetni tilos

Fidesztán – A lakosság érdekében a lakosság életét nehezítő rendeletet hozott több, a Fidesz által vezetett önkormányzat. Különösen Lázár János szűkebb pátriája, valamint a 47 ezer forintból élő Zsiga Marcell miskolci alpolgármester lakóhelye jár élen a rendeletalkotásban.

A gyalogos közlekedést jelenleg még nem büntetik, és a hanyattesés sem minősül szabálytalanságnak, ám egy sor, eddig természetesnek tartott tevékenység pénzbüntetést von maga után.

Hódmezővásárhelyen a labdázást és a nyilvános ruhateregetést is büntetik, Miskolcon pedig a portörlő rongy kirázása kerülhet 50 ezer forintba a lakóknak. Az önkormányzatok azt mondják: a lakosság érdekeit nézik.

Korábban az Alkotmánybíróság megsemmisítette az önkormányzatok felhatalmazását, hogy szabályozhatnak bizonyos magatartásokat, január 1-jétől azonban az új önkormányzati törvény ismét lehetőséget ad a helyi rendfenntartásra.

Hódmezővásárhelyen – bár mérsékeltek a büntetési tételek – tilos nyilvánosan ruhát teregetni, vagy zöldterületeken labdázni, gördeszkázni.

“A szabályozások célja a városkép védelme, így óvjuk a közösséget” – mondta Göbl Vilmos, a helyi önkormányzat szóvivője. “Számtalan szabályozás a lakossági panaszok miatt született meg, semmiképp sem célunk szanciókkal sújtani a lakosságot” – tette hozzá.

Labdázni Csörögön sem lehet, Ózdon pedig nem tarthatja meg a saját kutyája kölykeit az ember. Miskolcon a rongy kirázása 50 ezer forintba kerül.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (7 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +16 ( 16 szavazatból)
Rongyot rázni és ruhát teregetni tilos, 5.0 out of 5 based on 7 ratings

Címkék:

  • Hozzászólások(59)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

59 Reader’s Comments

  1. Egy hazug, öntelt, pénzhajhász politikus megrázásának mennyi a tarifája ?????

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  2. ha igy haladunk ide jutunk :

    http://m.blog.hu/ez/ezfaj/image/berlet.jpg

    VN:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  3. ESZEMENT DOLGOK ESZEMENT EMBEREKTŐL

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  4. Labdázni, nyilvánosan ruhát teregetni közterületen tilos, viszont szabad korcsolyapályát üzemeltetni kora délelőttől késő estig közterületen, a lakásoktól 10-15 méternyire olyan technológiával, melynek gépészeti berendezései folyamatosan – és nem zaj nélkül – üzemelnek. Ekkor még nem is beszéltünk a torz és enyhén szólva esetenként nem a közízlésnek megfelelő “zeneszolgáltatásról”, vagy a kizárólag ordítva kommunikáló korcsolyaoktatóról. Ez Lázárisztán…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +10 (10 szavazatból)
  5. A saját kölykeit megtarthatja az ember, vagy be kell majd szolgáltatni a NER közösbe?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  6. Ha ezt a szemetet meglátom, azonnal csöretölt a stukker a zsebemben!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  7. Mi még nem tudjuk, kicsi kutyát azért nem tarthatunk mert etetni kellene,és nem lesz miből, a ruha teregeténél meg látszódhat hogy viseletes.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  8. .

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  9. Csörögön azért nem lehet az utcán labdázni, mert akkora gödrök vannak az utcákban, hogy túl azon, hogy a vaddisznó megellik benne, ha a gyerek beleesne összetörné magát és csak másnap találnák meg, de az adót rendesen megemelte az önkormányzat, a szemétdíj többszörésére emelkedett. Kinek lenne kedve ezek után az utcának csak nagy jóindulattal nevezhető, szőnyegbombázás utánni állapotot mutató közterületen labdázni Csörögön? Komoly összegben le merném fogadni, hogy Csörög kereszténydemokrata országgyűlési képviselője azt sem tudja, hol van a település, nemhogy az utcák állapotáról, a lakosság helyzetéről bármit is tudna.Pedig a KDNP erős embere és a tiszteletdíját is keményen felveszi. Így is lehet élni ugye képviselő úr?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)

Írja meg véleményét!

 
Kapcsolódó cikkek
KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos