Ronai and Ronai
AMERIKAI

Babarczy vezeti az Együtt 2014 támogatók listáját 2012. november 8. csütörtök 20:46 | AN

  • Hozzászólások(101)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Babarczy vezeti az Együtt 2014 támogatók listáját

Budapest – Az Együtt 2014 mozgalom a választói összefogást támogató nyilatkozatot tett közzé. Bajnai Gordon, a Haza és Haladás Egyesület elnöke csütörtökön elmondta: szervezetük és a Milla Egyesület még bejegyzés alatt áll, ezért nem lehet hozzájuk csatlakozni. Ugyanakkor sokan szeretnék kifejezni támogatásukat, egyetértésüket a választói mozgalom alapelveivel és céljaival, ezért aláírásgyűjtést indítanak. A közzétett támogatói nyilatkozat első aláírói közéleti személyiségek. A listát – hacsak az abc sorrend miatt is, de – az a Babarczy Eszter vezeti, aki a választások előtt azt írta, hogy előnyös lenne egy kétharmados fideszes győzelem.

Babarczy Eszter 2010. február 15-én “Miért előnyös a kétharmados Fidesz-győzelem” címmel írt elmés dolgozatot a HVG-ben, amelyben egyebek mellett ezt írta: “A baloldali sajtó és a liberalizmust és parlamentáris demokráciát féltő elemzők szemében a rettegett kétharmad a minden áron elkerülendő eredmény a 2010-es parlamenti választáson. Ez a félelem érthető, de szerintem megalapozatlan. Mi több, kifejezetten előnyös lenne egy kétharmados Fidesz-győzelem.”

A cikk folytatása is érdekes: “Először is, a magyar parlamenti rendszerben, az alkotmány előírásai alapján, a minősített vagy egyszerű kétharmados törvények közé olyan területek szabályozása tartozik, amelyekben az elmúlt ciklusok során a parlamenti pártok képtelenek voltak kompromisszumos megoldást találni. Ezért aztán a szóban forgó területeken nem is történt semmi. Hogy csak néhány neuralgikus pontot érintsek, a kétharmados törvények közé tartozik az alkotmány megváltoztatása, az önkormányzati rendszer átalakítása, a képviselők jogállására vonatkozó törvény, a parlament létszámának meghatározása, a rendőrségre, a bíróságokra és az ügyészségre vonatkozó törvény megváltoztatása, a médiatörvény elfogadása, a titkosított adatokra vonatkozó törvény elfogadása, az állampolgárságra vonatkozó törvények, a választási rendszer változtatásának elfogadása.” Igaza lett, a Fidesz a kompromisszumkényszerek nélkül megoldotta ezeket a problémákat.

Majd Babarczy így folytatja: “Senki nem állíthatja, hogy ezeken a területeken nincs szükség tennivalóra. De ugyan hogyan várhatnánk egy ellenséges kannibáltörzsekből álló parlamenttől, hogy összeeszkábálja a kétharmad által megszavazható történyt? Ha a fenti területek anomáliáit szeretnénk felszámolni, egy kétharmados szavazati arányra számítható kormány lépni tud. Bármit lép is azonban, tudnia kell, hogy a következő kormányok működését is ugyanezek a törvények határolják majd be – hacsak nem számít tehát arra, hogy soha többet nem kerül ellenzékbe, a Fidesznek nem érdeke, hogy a fentebbi diszfunkcionális területeken túlhatalmat biztosítson a mindenkori kormánynak.”

Babarczy sajátos demokráciafelfogása szerint “ellenséges kannibáltörzseknek” nevezi a demokrácia védelmét képviselő pártokat a Fidesszel szemben, és ityennek tekinti a kiegyensúlyozott erőviszonyokat jelentő parlamentet. Babarczy azt is mondta, hogy “hatékony kormányzásra pedig nagy szükségünk van”, megkapta.

Az Együtt 2014 választási szövetséget támogatók aláírták olyanok is, akik aláírták a Demokratikus Koalíció által kiadott nyilatkozatokat is. Az Együtt 2014 szövetségnek pedig – kimondva-kimondatlanul – a Gyurcsány-párt az egyik ellenfele. Legalábbis Gyurcsánynak tiltakoznia kellett, hogy összemossák az Orbán-rezsimmel. Az aláírók listáját – hacsak az abc sorrend miatt is, de – Babarczy Eszter vezeti.

Íme az elsőkörös lista: “Babarczy Eszter (eszmetörténész), Baglyas Erika (képzőművész), Bán Zsófia (író), Bárdos Péter (ügyvéd), Bársony Ágnes (szerkesztő), Bíró András (jogvédő), Bodó Balázs (médiakutató), Bognár Éva (szerkesztő), Bojár Gábor (vállalkozó), Born Ádám (rendező), Bródy János (költő, zenész), Csabai Gábor (újságíró, szerkesztő), Csanádi Judit (díszlettervező), Csák Ferenc (művészettörténész), Csákányi Eszter (színművész), Csáki Judit (kritikus), Csákó Mihály (egyetemi docens), Darvasi László (író), Dés László (zenész), Eörsi Anna (művészettörténész), Eörsi László (történész), Falus András (immunológus, egyetemi tanár), Fekete Ernő (színművész), Ferge Zsuzsa (akadémikus), Fischer Ádám (karmester), Fliegauf Benedek (filmrendező), Fullajtár Andrea (színművész), Gács Anna (kritikus, egyetemi oktató), Gerlóczy Ferenc (újságíró), Gottlieb Erzsébet (gyermekszemész), Gulyás József (kutató), Gyekiczky András (történész), György Péter (esztéta), Hajós András (zenész, előadóművész), Halmai Gábor (alkotmányjogász), Hegedűs István (szociológus), Heller Ágnes (filozófus), Heller Mária (szociológus), Hernádi Judit (színművész), Horgas Péter (díszlettervező), Huszár Tibor (akadémikus), Joka-Daróczi János (újságíró), Dr. Jován László (ügyvéd), Kálmán László (nyelvész), Kálmán C. György (irodalomtörténész), Kárpáti Miklós (újságíró), Kazimir Annamária (szerkesztő-riporter), Kende János (filmoperatőr), Kocsis András (könyvkiadó), Kovács Éva (szociológus), Kőszeg Ferenc (jogvédő), Krémer Balázs (szociológus), Kulka János (színművész), Lang Györgyi (előadóművész), Láng Zsuzsa (újságíró), Lángh Júlia (író), Ludassy Mária (filozófiatörténész), Majtényi László (alkotmányjogász), Máté András (filozófus), Mattyasovszky-Zsolnay Bence (színházigazgató), Mélykuti Ilona (újságíró), Mundruczó Kornél (filmrendező), Nóvé Béla (történész), Parti Nagy Lajos (író, műfordító), Perecz László (filozófiatörténész), Pikó András (újságíró), Poszler György (esztéta), Radnóti Sándor (esztéta), Radnóti Zsuzsa (dramaturg), Rádai Eszter (újságíró), Ragályi Elemér (operatőr, rendező), Rajk László (építész), Rajk Judit (énekművész), Rangos Katalin (újságíró), Rényi Ágnes (szociológus), Rényi András (művészettörténész), Révész Tamás (fotóművész), Schilling Árpád (rendező, Krétakör), Dr. Schweitzer József (nyugalmazott főrabbi), Sipos Pál (televíziós szerkesztő ), Straub Elek (üzletember), Szabó György (kulturális menedzser), Szabó Simon (filmrendező), Szelényi Zsuzsanna (nemzetközi fejlesztési szakember), Széky János (médiakritikus), Szüts Miklós (festőművész), Tarr Béla (filmrendező), Tillmann József A. (filozófus), Tóth Krisztina (költő, író), Török Ferenc (filmrendező), Trombitás Tamás (képzőművész), Vargha János (biológus, a Duna Kör alapítója), Vágvölgyi B. András (újságíró, filmrendező), Vajdai Vilmos (színész, társulatvezető), Vámos Tibor (tudós), Váradi András (biokémikus), Váradi Júlia (újságíró), Vásárhelyi Mária (szociológus), Vincze Mátyás (újságíró), Vojnich Erzsébet (festőművész), Wessely Anna (szociológus), Závada Pál (író), Závada Péter (költő, zenész).”

A neves aláírók után a “futottak még” közé jelentkezhet, aki akar, és aki az alábbi felhívással egyetért:

“Együtt 2014 Választói Mozgalom
Sajtóanyag – 2012. november 8.
A választói összefogást támogató nyilatkozat

A Magyar Szolidaritás Mozgalom, a bejegyzés alatt álló Milla, valamint a Haza és Haladás Egyesületek 2012. október 23-án létrehozták az Együtt 2014 Választói Mozgalmat.

A három szervezet annak érdekében lépett együttműködésre egymással, hogy a következő parlamenti választásokra létrejöjjön egy olyan széles választói szövetség, amely le tudja váltani a jelenlegi hatalmat, majd a választási győzelem után Magyarországot az alkotmányosság és a jó kormányzás útjára tudja vezetni.

Részlet az Együttműködési Megállapodásból:

„Magyarország ma végletesen megosztott ország, megosztottsága pedig gyengévé teszi: kiszolgáltatottá gazdasági és politikai értelemben egyaránt.

(…)

Ez a megosztottság, ez az értékválság és a belőlük következő rossz kormányzás volt az alapvető oka annak, hogy Magyarország utat vesztett. A világválság ezért találta hazánkat különösen legyöngült állapotban és Magyarország ezért volt képes kevésbé ellenállni a hatalomkoncentráló politikai törekvéseknek és politikusi ambícióknak, mint más demokratikus berendezkedésű országok.

Magyarország ma mély válságban van.

Ahhoz, hogy a hazánkat kivezessük a válsághelyzetből és újra olyan országgá tegyük, amely képes a következő két évtized nyertesévé válni, a hazájukat szerető demokraták összefogására van szükség.

Összefogásra annak érdekében, hogy a változások legfőbb akadályát jelentő kormányt leváltsuk. Összefogásra annak érdekében, hogy a változást akaró erőknek elegendő felhatalmazásuk legyen az alkotmányos hagyományainkat megtagadó rezsim lebontására, az új, jogállami keretek kialakítására és a jó kormányzás, egy új, demokratikus politikai rendszer megvalósítására.”

Az új választói szövetség három szervezete közösen vállalja, hogy az új politika középpontjában:

-          a nemzeti közösség,

-          a magántulajdon tisztelete,

-          a szolidaritás,

-          a jogállamiság

-          és az Európa iránti elkötelezettség áll.

Mi, az Együtt 2014 Választói Mozgalmat megalapító szabad közéleti egyesületek e cél érdekében veszünk részt hazánk közéletében. E célok érdekében kezdjük el szervezni a választópolgárok, illetve pártok összefogását és dolgozzuk ki egy új Magyarország megvalósításának programját.

Ebbe a munkába hívjuk és várjuk társként minden demokrata, a hazáját szerető honfitársunkat!


Az alábbi linken a választói összefogás célját támogató nyilatkozat aláírására kérjük fel Magyarország hazáját szerető, demokratikus elkötelezettségű polgárait, akik ezzel a gesztussal is ki szeretnék fejezni azt, hogy kormányváltásnál is többet, a most épülő rezsim lebontását és új politikai korszakot akarnak Magyarországon.
http://www.peticiok.com/egyutt2014

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 3.3/5 (10 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: -2 ( 18 szavazatból)
Babarczy vezeti az Együtt 2014 támogatók listáját, 3.3 out of 5 based on 10 ratings

Címkék:, ,

  • Hozzászólások(101)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

101 Reader’s Comments

  1. tisztelhölgyeimésuraim

    .
    Tibor!
    Mennyire egybevág a kommentjeink mondanivalója. Pedig össze sem beszéltünk.
    Ne nevezze magát írástudónak az aki a pillanatnyi lépesei során még nem látja, vagy legalábbis nem tervezi a következőt.., aki bizonyos következményeket már jóelőre nem kalkulál be…
    .

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  2. admin
    Bajnai legalább ezt jól látja: egy korábbi szövegében mondta, hogy a korrupcióval nem az a pártíz-párszáz millió a baj, amit egyesek zsebre vágnak, hanem az a többmilliárdos kár, amit ezzel az országnak okoznak.
    Schneider Sandor 2012. november 9. péntek 07:23
    Elárulnád, hogyan képzeled a múlt hibáinak elkerülését azok feszegetése nélkül? Amíg nincs diagnózis, nem lehet kidolgozni a terápiát sem.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  3. gets 2012. november 9. péntek 00:07
    “Remélem, hogy a demokraták száma meghaladja a fasiszta-nyilas horda létszámát.”
    Hiába haladja meg a demokraták létszáma a fasiszta-nyilas hordákét, ha a hordák az utcákon látványosan jelen vannak, a demokraták meg otthon ülnek. Van amikor a demokratáknak is fel kell állnia a barikádra, és harcolnia kell. Ez sajnos polgárháború, és méginkább sajnos, hogy efelé tartunk. Orbán leginkább azért vonható felelősségre, mert polgárháborúba vezeti az ország népét.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (16 szavazatból)
  4. tisztelhölgyeimésuraim 2012. november 9. péntek 10:14
    Vajon hányan tudnak arról, hogy Orbán példaképe Sztálin volt? Hányan ismerik Orbán kijelentését, hogy egyszer megalakítja a saját kommunizmusát? És ezt miért vették oly kevesen komolyan?

    .

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (10 szavazatból)
  5. Babarcziy… Innentől kezd kétessé,és komolytalanná válni a dolog.
    Nem akar esetleg nyilvánosan hamut szórni a fejére?
    Nagyon úgy néz ki, hogy nem ússzuk meg komoly veszteségek nélkül.
    A Mesterházi önelégültsége, a Bajnai naivitása, a Juhász akarnoksága, és Kónyának a járatlansága összeadva ezzel a megvilágosult 100 értelmiséggel (tisztelet a kivételnek) semmi jót nem vetít előre.
    Akkor most mit is játszunk? Hátulsó pár előre fuss-t?Közben meg majd gáncsolják egymást a vezető pozícióért?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (12 szavazatból)
  6. Tibor
    Én tudtam…Komolyan is vettem, látom is a cél felé való törekvését…
    Csak hát én egy kicsike pont vagyok…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  7. Kedves admin (Bartus László),

    1. Nem értettem, és most sem értem, mi a baj az aláírásokkal. Az aláírások arra valók, hogy toborozzanak, elkötelezzenek. Nyilván nem a széles tömegek írnak alá, hanem elsősorban értelmiségiek, és olyan nem hivatásszerűen értelmiségi emberek, akikben megvan a spriritusz véleményük ilyen nyilvános vállalására. Nem kockázatmentes aláírni egy, a diktatúrával szemben állást foglaló papírt. Az aláíráskor nem azt mérlegeljük, ki más írta vagy nem írta alá, hanem a szöveg tartalmát.
    .
    Azonban a két hozzászólásod (csütörtök 23:31 és péntek 01:50) tisztább és megvilágosítóbb, mint az eredeti cikk.
    .
    2. ” Magyarországon fasiszták vannak, és demokraták.” Ez igaz, de a szövegkörnyezete mást is hozzátesz. “Aki jobboldali szavazót akar megnyerni, annak fasisztának kell lenni.” Ez a kettő együtt azt állítja, hogy Magyarországon a jobboldaliak egyben fasiszták is.
    Ha a pártokat, képviselőket nézzük, igaz lehet. De személyes tapasztalataim szerint a választó tömeg nem így oszlik meg. Az értelmiség látszólag igen, mert az a jobboldali értelmiségi, aki nem fasiszta, hanem demokrata, a társadalompolitikai szempontok alapján azonnal baloldalinak látszik, esetleg oda is sorolja magát, vagy kivonja magát a nyilvánosságból. Valóban, Magyarországon a politikai joboldal hagyományosan a demokrácia ellensége.
    Az a baj ezzel, hogy a másik oldalt baloldalnak hívják. Ez a baloldal sem tündökölt a demokrácia kiteljesítésével, és még csak a gazdaságpolitikája sem volt értelmes. Nálunk a “baloldali” gazdaságpolitika megalapozatlan osztogatást, a “baloldali” társadalompolitika átgondolatlan intézkedéseket, gyengekezűséget, korrupciót jelent.
    Amint fellépett egy olyan erő, ami erkölcsi tisztasággal együttjáró átgondolt gazdasági intézkedéseket sürgetett és próbált megvalósítani, mind jobbról, mind balról ütötték.
    Ha fasiszták kontra demokraták, akkor sok, most a baloldalhoz sorolt politikust is a fasiszták közé kell sorolni.
    A jobbról vezényelt, de balról is támogatott karaktergyilkosság miatt a választók sokasága nem találja saját képviseletét. (Most nem arról az egyébként ugyancsak széles tömegről írok, aki Kádár korszakára nosztalgiával emlékszik vissza.) Az MSzP-ből elegük volt és van, emlékeik taszítják mindazoktól, akik a régi frazeológiát használják, a “szocialista” szótól is kiütést kapnak, így könnyen estek bele a fideSS fasiszta csapdájába. Ők a fasizmus hatalomra jutásának tömegtámasza, valóban, de ők maguk nem fasiszták. A fideSSből elegük van, és most már talán látják, vagy meg lehet magyarázni nekik, hogy az önkény okozza az elszegényedést, a munkanélküliséget és a többi betegséget. De szerintem maguktól is látják. Csak még mindig hat az a korábbi hosszú tapasztalatuk, hogy a baloldal is önkényesen intézkedett, még mindig jobban hat ez a meggyőződésük, és ezt hajszolja gyűlöletbe a fasiszta propaganda. Már nem sokáig, mert a fasiszták okozta káosz egyre inkább ellensúlyozza azt.
    De ha ezek az átbillenő szavazók dacból a régi baloldalt választják, akkor egy lépést sem tettünk előre.
    .
    3. “A közéleti morális lezüllése és a korrupció vezet a diktatúrákhoz, ez utóbbi pedig nemcsak a gazdasági, hanem a lelki korrupciót is magában foglalja. Azokban a társadalmakban, amelyekben eltűnik a közmegegyezés a jó és a rossz, az igaz és a hamis fogalmait illetően, ahol minden viszonylagos lesz, ott hamarosan diktatúra következik.”
    Ezzel teljes mértékben egyetértek.
    .
    4. Nem lehet a fasiszta diktatúrát elzavarni, amíg forradalmi helyzet ki nem alakul. Most úgy látszik, hogy 2014-ben, ha egyáltalán lesznek választások, és ha akkor lesznek a választások (nem hamarabb vagy később), nem lehet választások útján leváltani a diktatúrát, mert nem lesztek tiszta választások. A diktatúrát általában nem lehet leváltani, csak megdönteni.
    Viszont ahhoz, hogy a többség is belássa ezt, megértse, hogy itt neki már nem osztottak lapot, és nincs más útja, mint a forradalom, először meg kell próbálni a választásokat. Csak annak kudarca, a hatalom színvallásra kényszerítése értetheti meg velük a valós helyzetet. Kénytelenek vagyunk megvárni 2014-et.
    A forradalomról: Nem vagyok vérszomjas, szeretném elkerülni a véres végkifejletet. Szerencsés esetben a puszta fenyegetés, esetleg kisebb erőszakos összeütközésekkel együtt elegendő lehet a diktatúra bukásához. Ez a körülményeken múlik. De ha nem, akkor is bekövetkezik előbb vagy utóbb.
    .
    Szóval: Bajnaiék és a Milla próbálkozása szükséges és reményteli fejlemény. Bajnai nem a fasisztákat háziasítja, hanem a fenti 2. pontban említett tanácstalan választókat próbálja megnyerni. A választások reménytelenek, már maguk a szabályok is csalásra készültek. Mégis végig kell menni ezen az úton, mert a csata talán az utcán, de a háború a lelkekben dől el.
    Ebben a háborúban az AN fontos hadosztály. Hiába csak kevesekhez jut el a szava, ez a kevés sokkal többet ér, mint amit a létszám mutat. Nagy szükség van arra az erkölcsi és elvi szilárdságra, amit az AN közvetít.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  8. Való igaz, hogy a támogatói lista önmagában még eredményes is lehet ha a közös cél, azaz egy demokratikus kormány az ország élére állítása lenne.
    Az viszont tényleg kérdéses, hogy a nevesített „támogatók” hogyan mutatkoztak be a széles nyilvánosság előtt!
    A Fidesz és Orbán Viktor a valóság teljes erejével bizonyította be minden eszét használó állampolgárunk előtt, hogy totálisan alkalmatlan mind erkölcsileg, mind rendkívül hiányos ismereteik és tudásuk okán. Ez egész Európában jobban ismert mint saját országunkban. Ennek a kétségtelen ténynek az oka, hogy országunk lakósága szinte semmiféle kitekintéssel nem rendelkezik a nemzetközi politikára, a társadalmi jogokról szinte soha nem hallott, és még a saját nyelvén sem olvas, ahogy a világnyelvek egyikén sem!

    Ezért van igen komoly felelősége bár milyen társaság vagy párt támogatójának, különösen ha az nem „egyszerű” vasmunkás, vagy éppen trágyahordó, hanem felsőoktatási intézetben képzett és ráadásul kommunikációval foglalkozó ember.

    Babarczyt eredetileg írónőként tartottuk számon, így nem követeltünk tőle kemény emberi karaktert, sem erkölcsi, sem vallási területen. Arról, hogy politikailag kellett volna gerincesen és elveihez hűen ragaszkodnia, nem is lehetett szó, hiszen ezekkel sem korábban, sem napjainkban nem rendelkezett.
    Íróként mindenki azt mond, azaz azt ír amit akar. Nem oszt, nem szoroz. De ha valamilyen szervezet támogatására adja a fejét, felelnie kellene elveiért, magatartásáért! Hite elhagyásáért is, ha volt ilyen egyáltalán neki! Azért is, hogy egy diktatórikus kormány saját televíziójában, a saját elveit képviselő műsorvezetőjével – mint ennek a televíziónak a vendégeként – mit mond, de még inkább mit hallgat el, azért mindenképpen!
    Ne hagyjuk, hogy a Babaczy féle érvényesülni kívánók létrája legyen az aláírásával valaki! Szerezze meg először a közszereplésével, a vallási vagy más elkötelezettségével a megbecsülést!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (7 szavazatból)
  9. A dolog Babarczycával lassan a vicc kategóriájába fordul, de egye fene, az ördöggel is Orbán ellen, ha megfelelően elkezd kommunikálni és ellenőrzötten oda teszi a keresztet. Aztán, ha Orbánt eltakarítootuk, de csak aztán.
    Igaz, hogy ebből a tesze-toszaságból addig nem lesz semmi, amíg el nem indulnak az “események”, mert ha így alakul, még választás sem lesz 2014-ben, nem, hogy Orbán buktatás. Ha Orbán úri kedve úgy hozza, a rendkívüli állapot kihirdetése után 2017-ig szó sem fog esni választásról.
    Ez viszont már a ti dolgotok, én ebből kiszálltam.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  10. Na, még egy kis csemege, élvezzétek Juhász Péter úr bölcsességeit.
    Remélem, annyira hülyének azért nem néztek, hogy ezt támogassam.
    http://hvg.hu/itthon/20121109_Bajnai_Juhasz_Peter_Milla_LMP#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2012_11_9

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (6 szavazatból)
  11. akkor most már nem is hívja meg a betlen a dunatévére a smittmarikával beszélgetni? jajjistenem

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  12. Eszmetörténész, az.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  13. Ha realitások talaján maradunk, ebből nem lesz kormányváltás. Egyenlőre egy erős párt van az ellenzékben az Mszp. Az LMP lehet, hogy még a parlamentbe sem jut be, ha lesz 2-3 riválisa. Az átlag ember,( de még én sem értem :))), hogy ki kivel fog össze? Mikor? és miért? Ismeretlenek az arcok, Bajnai pedig egyedül egy tényleg létező párt élén lehet, hogy be sem jutna. Idő sem nagyon van. Az elégedetlenek szerintem behúzzák az Mszp-t. A Lehet Más A Politika is aláírásgyűjtéssel indult és hangzatos névvel, hogy ők “mások”, de ez nem tüzelte fel az embereket. A jobbik erősödni fog valószínűleg, mivel nagy nemzetek fognak elhullani a következő időszakban. Elrettentő példaként a jobb oldalt fogja erősíteni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -4 (8 szavazatból)
  14. Én végig ott voltam a tegnapi 3-as sajtótájékoztatón, van is róla saját felvételem, láttam a különböző TV-k és újságok munkatársaink kérdéseit és az azokra adott válaszokat, és újra megállapíthattam, hogy Bajnai magasan kiemelkedik a magyar politikusok közül. Ezért fújtak riadót a papírról saját véleményüket olvasó bunkók, pl. a Civil Összefogásban ücsörgő Fricz Tamás, egy Csizmadia névre hallgató “úr” és a többiek. Ha mégis sikerülne leváltani ezt a ma uralkodó primitív maffiát, az átlag magyart akkor sem lehet leváltani, és ők maradnak olyanok, amilyeneknek Kertész Ákos találóan leírta őket. Egy hatalomváltás is csak ideiglenes lenne (4 év) addig, ameddig ez a nép valamilyen csoda révén nem emelkedik föl, nem tanul és nem művelődik. Sajnos 1100 éve nem ezt látni, hanem a mocsárba, slendriánságba süllyedést. Értelmes, fiatal magyar emberek tízezrei mentek és mennek el, amíg legalább a határok nyitva vannak. (Állítólag a számuk már megközelíti az 56-ban emigráltak számát.)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +10 (12 szavazatból)
  15. http://dk365.hu/fordulat/
    Remény, Kiút, FORDULAT :)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  16. Csak halkan jegyzem meg, hogy a Milla és a HaHa, mint egyesület csak beadta a kérvényét a bejegyzésre. Innentől kezdve akármi előfordulhat a hatalom részéről. Elhúzzák a bejegyzést, stb, vagy akármilyen indokkal elutasítják. Szóval a nagypofájú Juhász képéről is lefagyhat még a bárgyú vigyor.
    Én még emlékszem Bartus úr indulatos írásaira Gyurcsány ellen, hogy mozgolódása többet árt, nem hagyja életképes mozgalmak, politikusok színre lépését, feltörekvését. Hát, ha ez a kínálat, ez hozta felszínre Juhászt, akkor nagy hiba volt.
    Szerencsétlen millás azt hiszi, hogy ő fogja meghatározni a jövőt, ő fog valakit felemelni vagy még mélyebbre taszítani.
    Nagyon átverés, becsapás érzetem van. Szerencsétlen választó azt hiszi itt a remény, holott szavazni nem lehet rájuk. Hamis illúziót keltenek, még jobban elfordítják a már létező pártoktól.
    Nekem továbbra is az a véleményem, hogy Bajnai nagyon mellényúlt ezzel a millával. Miért van egyébként az, hogy mindenhol Juhász nyilatkozik, elfelejtendőnek nyilvánítva Gyurcsányt, a DK-t, MSZP-t.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (4 szavazatból)
  17. Még karácsony előtt rá fogtok jönni, hogy az egyetlen út maradt, a fegyveres felkelés.
    Ezt ugyan én már több mint egy éve tudom és mondom, de majd rájöttök ti is. :))

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (11 szavazatból)
  18. Gonoszka,
    Ezért még sok mínuszt fogsz kapni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  19. “Gonoszka
    2012. november 9. péntek
    16:31

    Még karácsony előtt rá fogtok jönni, hogy az egyetlen út maradt, a fegyveres felkelés.”

    A rendőrök minden nap fegyverrel kelnek fel….. Erre gondoltál?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  20. A lényeg, hogy pánikroham van a fideszeseknél!
    Elkezdtek kapkodni, már azt sem tudják, milyen módosításokat nyújtsanak be, az embereket megkeverik – majd legyintenek rájuk és és arra szavaznak, akiket megértenek és nem az össze-vissza hablatyolókra!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  21. Az szomorú dolog lenne, ha a honfitársak egymásra lövöldöznének, vélt vagy valós ürügyön. Valami megoldást kellene arra találni, hogy a négy évenkénti választások ne a társadalom polarizálásáról szóljanak. Egy Bajnai vezette fegyveres hatalomátvételt(amit kizártnak tartok) az állampolgárok elégedett része leigázásnak értékelne, egy része boldogan ünnepelne. Nem jó ez így…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  22. Sebulba,
    Én a fideSS-féle falkapuccsot értékelem leigázásként. A polarizálást épp a fideSS erőltette, ő váltotta ki. Megtörtént, így nem hagyható.
    Bajnai nem fogy fegyveres hatalomátvételt vezetni, ebben egyetértünk. De nem is kell neki, pontosabban nem is neki kell.
    Ha lesz forrongás, azt a hatalom csakis magának köszönheti. Ki mint vet, úgy arat.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (5 szavazatból)
  23. A TÉKOZLÓ LEÁNY AVAGY A BIBLIKUS REÁLPOLITIKA

    Motto: Mondom néktek, hogy ily módon nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilenczvenkilecz igaz emberen, a kiknek nincs szüksége megtérésre. (Lk 15,7)

    Lehet, hogy Babarczy Eszter rosszul politizált 2010-ben, de hogy az Amerikai Népszava, most politizál pocsékul és követ el irdatlan politikai baklövést az tuti.

    Jó lenne felfogni, hogy nem azokkal lehet megdönteni Orbán rendszerét, akik eddig is ellene szavaztak, és most is azt fogják tenni. Ők az a húsz százaléknyi MSZP-LMP szavazó akik tiszteltre métló módon stabilan Orbán ellenesek, de csak úgy győzhetnek, ha a legalább a fél Fidesz tábor átáll – ha nem is hozzájuk, de az ellenzéki oldalra. Ideje lenne ha nem csak politikai zsenik, hanem az illetékes elkötelezett sajtómunkások is rádöbbennének, hogy Orbánt megverni csak és kizárólag a Babarczykkal lehet. Azokkal akik elfordulnak tőle és átállnak az ellenzékhez. Tárt karokkal és szeretettel kell őket fogadni. Nemcsak a bájos és butusa írónőcskéket, de még a legundorítóbb és kártékony múlttal rendelkező csúnya fiedesznyikeket is.

    Az a politika ugyanis, amely megbélyegzi az ellenoldali szimpatizánst nem más, mint ÁROKÁSÁS, ami csak és kizárólag arra jó, hogy az adott erőviszonyokat konzerválja és nem arra, hogy jó irányú elmozdulást generáljon.

    Emberileg persze érthető, hogy a „na ugye, hogy nekem volt igazam” milyen csábító megállapítás. Az is érthető, hogy milyen kéjes érzés odavágni egy ilyen Babarczynak, hogy milyen hülye köpönyegforgató vagy, bezzeg én szilárdan a jó oldalon álltam mindig.

    A politikával foglalatoskodónak azonban jó lenne megérteni, hogy egy Babarczy pellengérre állítása három másik Babarczyt riaszt el attól, hogy átálljon, és inkább maradnak fogcsikorgatva Orbán-hívők, belátván, hogy nekik a másik oldalon nincs már helyük.

    Nem azt kívánom, hogy emberileg, erkölcsileg vagy akár szellemileg nagyra tartsuk az átállókat, de úgy viszonyuljunk hozzájuk, mint politikai nyerséghez, úgy viszonyoljuk hozzájuk, hogy ez a hozzáállás a többi átállást fontolgatót is felénk indulásra buzdítson

    Egy ilyen cikk rengeteget árt a az ellenzék ügyének, és a szerző hiúságának legyezgetésén és személyes bosszúállásán kívül semmi haszna nincs.

    Nincs elég bicskanyitogató téma a Fidesz háza táján? Muszáj az átállókat cikizni?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (8 szavazatból)
  24. Ha halljátok az elsőt,… majd gondoljatok rám. :))))))))))))))))

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  25. Én nem beszéltem Bajnairól, ugye ezt tudjátok? :)))

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  26. Helytelen lenne idő előtt stratégiát és taktikát publikálni, mert megkönnyítené a jogászbűnözők dolgát. :(((((

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  27. gets 2012. november 9. péntek 15:24
    Nem remény, nem kiút, csak erőtlen próbálkozás.
    Sajnos mindaddig, amíg ez nem jut el széles néprétegekhez, egy interneten terjesztett, szűk réteget megszólító próbálkozás marad. Miközben kormányzati pénzekből finanszírozva dől a propaganda a tv-ből, óriás plakátokról, és még a levélszekrényekbe is megérkezik.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  28. bozse
    “Miért van egyébként az, hogy mindenhol Juhász nyilatkozik, elfelejtendőnek nyilvánítva Gyurcsányt, a DK-t, MSZP-t.”
    .
    Én is az egyszemélyes nyilatkozatokra gondoltam, amikor ezeket a sorokat olvastam:
    .
    “Az LMP lesz az első parlamenti párt, amelyet az Együtt 2014 választói mozgalom – még az ökopárt jövő hétvégi kongresszusa előtt Juhász Péter, a Milla Egyesület megkeres az együttműködés érdekében.”
    .
    “Az MSZP-vel “még tisztázandó” a viszonyuk, ezért nem tud válaszolni arra, hogy mikor kezdeményeznek tárgyalást a szocialistákkal – mondta Juhász Péter. A Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalícióval viszont szerinte jelenleg nincs dolga az Együtt 2014-nek, mivel a volt kormányfő a három alapító egyikével, a Millával “nem szeretne közösködni”.”
    http://hirek.msn.mainap.hu/itthon/orszagos-akciot-inditanak-bajnaiek-40433
    .
    A Milla egyszemélyes, illetve legföljebb két-háromfős társulat (Juhász, Bajnai és Kónya)? Nincs semmilyen választott vezetőség? Honnan tudja Juhász, hogy a Milla támogatói mit várnak a Millától?
    Milyen egyesület vagy társadalmi szervezet az, amelyik nem a tagságának vagy támogatóinak a véleményét tükrözi és továbbítja, hanem a sajátját? Valami nem kerek Juhász és a Milla körül.
    .
    Az idézet utolsó mondata is beszédes.
    “mivel a volt kormányfő a három alapító egyikével, a Millával “nem szeretne közösködni”
    .
    Gyurcsányra hivatkozik Juhász, és nem a DK-ra, annak támogatóira, akiknek nevében Gyurcsány nyilatkozott. Persze nem kizárt, hogy Gyurcsány a saját nevében nyilatkozott, ami fölöttébb furcsa lenne egy tagsággal bíró szervezet élén.
    Politikai szerepvállalásnál ugyanis az ÉN-ből egy én lesz – a sok közül – és az ego háttérbe szorul. Ha nem, akkor a vezetők nem ismerik el és/vagy nem alkalmazzák a demokratikus érdekképviseletet, ami csakis megbízóik, mások érdekében, azok javaslatai, észrevételei alapján történhet.
    .
    Ahogy a DK-ban Gyurcsány a vezetés és a támogató bázisuk egyetértésével és érdekében szólal(hat) meg, ugyanez Juhászra és a Millára is érvényes. (Természetesen a magukat demokratikusnak nyilvánító ellenzéki szervezeteken belül is demokráciát feltételezve.)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  29. gets
    Mi a szössz! Megtanultak egyszerűen és közérthetően kommunikálni? Akkor talán nem teljesen reménytelenek. Most már csak ezt a fözetecskét ki kellene nyomtatni (akár a szimpatizánsok is kinyomtathatnák, ha feltennének nyomtatható verziót) és terjeszteni kellene. Mindenesetre egy kellemes meglepetés.
    Kellemesebb, mint millásjuhász nyilatkozata arról, hogy “nekik Bajnai nem a főnökük” Lehet, hogy ebben is Gyurcsánynak lesz igaza? Hogy hiba volt a milla színpadán szerepelnie!?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  30. Pinty
    Szép, szép, csak éppen Babarczy is azok táborában sikoltozott, akik “megbocsáthatatlannak” tartották Gyurcsány őszödi beszédét, és elvártak volna tőle egy Canossa-járást és mea-culpázást. Nos: mi sem érjük be tőlük kevesebbel! Tehát Babarczy Esztike csak szép töredelmesen kérjen bocsánatot nyilvánosan, mert hozzájárult az orbánjáráshoz, amikor komolykodva előadta, hogy nem kell félni a 2/3-tól. Ha jól tudom, a kereszténység sem bocsát meg feltétel nélkül: alap elvárás a bűnbánat és a bűnvallás. Egyes szektákban teljesen nyilvánosan
    No nem bánom: ha bocsánatot kér és beismeri, hogy a bérretegőknek nyilvánítottaknak volt igaza – nem fogjuk kifogásolni a csatlakozását. De örülni akkor sem fogunk!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  31. Pinty 2012. november 9. péntek 18:30
    A leírt vélemény tipikus esete a “Hallgattassék meg a másik fél is”, és máris más a megoldandó probléma.
    Érdekes és újszerû megközelítés, miért ne lehetne átgondolni? (A kétkulacsosságot is, de a “megtérést” is bekalkulálva.)
    .
    Aki ellenzi a vélemények ütköztetését, a kompromisszum keresést,, hogyan akar összefogást kezdeményezni vagy elérni, más véleményt formálókkal tárgyalni és eredményre jutni?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  32. Ez szúrja a szemét a fityiszes szőke démonnak:
    http://www.mszporoszlany.hu/wp-docs/Societas-201210.pdf

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  33. gets
    “Nem tudja milyen lesz a közélet”? Hát nem olyan egyoldalú, mint eddig! Számítani kell arra, hogy az ellenzék is visszaüt. Érdekes, a közpénzlenyúlásokat nem is említette, csak a TEK-et sajnálgatja.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  34. A legjobb következő lépés meg az lenne, ha minden megyében a helyi szervezetek (Mszp és DK) a helyi visszásságokkal csinálnának egy kiegészítő lapocskát, és azt is mellékelnék. Mert jó a központi disznóságokról tájékoztatni a népet, de a közvetlenül őket érintő kérdésekre jobban rezonálnak – arról már nem is szólva, hogy azokat nehezebb letagadni, több a helyi megerősítő infó.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  35. Orbán megbuktatható, csak megfelelő erőt kell vele szembeszegezni.
    Az első lépés lehetne egy megfelelő program, amely felöleli az ország problémáit.
    A szociális helyzet annyira megromlott, hogy az indulatok egyre inkább a szociális forradalom irányába kezd mozogni A kutyus ott van elhantolva, hogy ezt Európa sem nagyon akarja. Meg Bajnai sem, nem olyan alkat. Nincs forradalmi mag. Annakidején a proletárok vezérei Angyalföldön, Csepelen, stb. laktak. A mai politikusok a rózsadombi villácskákban.
    Szervusztok, aludjatok jól.
    Nem mindegy nektek, hogy kinek a villáját nézitek kívülről?
    Dehogynem.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  36. Hungarian citizen

    Babarczy Eszter (eszmetörténész). – aham.
    Nekem eleg volt a szakmajat elolvasni, es nagyjabol tudom hova tenni a kis szegyencsajt. Miert kolbaszol most az ellenzek korul, tancsak nem hiaba nyalt be tovig orbannak? Jajj esztike draga, de kretennek tetszik lenni. orban minden seggnyalojaval igy banik, nem tetszett ezt az eszmet ugyesen tortenelmi tavlatba helyezni? Szanalmas.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  37. Pinty
    Nem is értem! Jól meggondoltad,amiket írtál?
    ” fél fidesz tábor átáll”;”Orbánt megverni csak a Babarczykkal lehet”!!!
    Ezt hogy gondolod?Szerintem nem a politikailag labilisak,mint a ” fél fidesz tábor, meg a Babarczyk”segedelmével fogják az Orbán hatalmát megtörni, hanem az inkább nem szavazó ,de jellemükből semmit fel nem adók tábora fogja eldönteni!!!
    Szerinted mit lehet várni a politikai szélkakasoktól?És mit lehet várni a komoly felelősségteljes,az akkori felállás szerint inkább nem választóktól?
    Lényegileg, és minőségileg különböző embercsoportokról van szó!Ezt ne felejtsd el!
    Az a sok távol maradó nem mind a lustasága végett nem szavazott,ezt tudjuk remélem?
    Éppen ezért inkább őket kellene megszólítani, egy vállalható összetételű,komoly programmal előálló pártnak, vagy egyesületnek.
    A “fél fidesz tábor” meg a “Babarczyk”pedig menjenek végig azon az úton,amin elindultak,viseljék tetteik következményeit!
    Tudod, vannak emberek, és nem kevesen,akik egyenes derékkal inkább nem szavaztak, mint beálljanak az akkori pártok mögé.
    Nevess ki! Én akkor is jobban bízom bennük, mint a ” fél fidesz tábor”-ban, meg a “Babarczyk”-ban!
    A jövő szempontjából komolyan kéne venni a mennyiségi, és minőségi szempontokat, mert ha erre nem figyelünk, úgy járhatunk, mint Gyurcsány járt az Ő pártjával.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  38. Nagyon jó ez a petíció. Először én is berzenkedtem tőle de nem estem bele, mint mások az első rossz gondolat csapdájába. El tudtam ereszteni mert sokkal nagyobb jelentősége, mint az én kis piti első gondolatom az “aláírók bandájáról”
    Feloldja a félelem gátját.
    Ha látom, hogy három nap alatt bőven meghaladta a tizenkétezret azok száma akik nevüket adják a rezsimváltásra buzdító petícióhoz az már egy nagyszerű kezdet.
    Ha ebben az országnam le lehet bontani ezt a félelemfalat akkor már félig nyerünk is.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  39. gets
    Kösz a linket!
    Mnyp-védelmező szerint: hamis állításokkal támadják a Fideszt!
    Legalább egyet említhetett volna a sok “hamis” közül, hamár….kár, hogy akik hallgatták ezt a lényt, nem kérték tőle!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  40. gonosz
    Olvassa el az oroszlányiak összegyűjtött vádjait és mondjon egyet, mely nem igaz, de olyant is amiért összemossa a mostaniakat az előzőekkel….
    Ha igaz az, hogy mindegy melyik villáját nézzük, akkor nincs mit tenni és ez is megteszi, ami most van!
    Szerintem pedig, ha ettől, ami most történik velünk egy kicsivel jobb is jöhet, már megéri ezeket a pökhendi bugrisokat leváltani, mert totál hülyének nézik a népet, én belátom, vannak hülyék, pl. a 2/3 maradéka + a békamenetelők – na de az nem a nép!
    Fegyveres szervezkedésről továbbbra sem tudok beszámolni…..

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  41. Kedves bumburi!

    Teljes az egyetértés köztünk és persze köztem és az AM között is Babarczy Eszter megítélésében. Sőt, a volt Fidesz szavazókról alkotott véleményünk sem tér el.

    A nézetkülönbség mindössze azon van, hogy szerintem nem hasznos ennek a véleménynek hangoztatása. Nem kívánom megtiltani, hogy bárki elmondja kőkemény kritikáját Babarczyról – HA MEGKÉRDEZIK. Ha azonban senki se kérdezi, akkor szerény véleményem szerint nem hasznos egy egész vezércikket szentelni neki.

    Mind a statisztikai adatok, mind pedig a józan ész azt mondja, hogy a fideszes szavazók átállása nélkül gyakorlatilag lehetetlen megverni a fideszt.

    Az is könnyen belátható, hogy egy átálló „duplát ér”, hiszen egy személyben egy fővel csökkenti a Fidesz tábort és egy fővel növeli az ellenzéki tábort, egymaga kétfős különbséget generál a két tábor között.

    Ha ezt elfogadjuk, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy szükség van az átállókra, és az ellenzéknek a győzelem érdekében elő kell segíeni, motiválni kell az átállást. Nem az átállókon kell elverni a port, hanem a lelkes maradókon.

    Nincs arról szó, hogy meg kéne bízni az átállókban, és arról sem, hogy erkölcsileg nagyra kellene őket tartani, de örömmel kell őket fogadni, meg kell adni nekik a lehetőséget, hogy jöjjenek, hogy kedvvel jöjjenek, hogy belássák helyesen cselekednek, ha jönnek.

    Képzeld el, hogy van két szemben álló hadsereg és vannak dezertőrök mindkét irányban.

    Az egyik seregben, ha jön odaátról egy dezertőr, akkor lelkesen megéljenzik, megölelik és sörrel, borral kínálják, befogadják, és adnak neki paripát, fegyvert.

    A másik seregben ha jön odaátról egy dezertőr, akkor szégyenpadra, kalodába teszik és egy napon át köpködik, csak azután engedik meg, hogy közéjük vegyüljön, de akkor is csak másodrendű katonaként, csicskásként.

    Vajon melyik irányban lesz tömeges a dezertálás? Vajon melyik sereg fog elfogyni, és melyik megnőni?

    Az eltévedt bárány és a tékozló fiú példázata több ezer éves bölcsesség. Értsük meg üzenetét.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (4 szavazatból)
  42. Megosztott az ország a petíció szerint is. Nos ez igaz! De egyre megosztottab lesz az Együtt 2014 is. És, hogy megosztott legyen erről Juhász úr gondoskodik.
    Nekem elejétől fogva unszinpatikus figura ez a Juhász. Mostanra már Istennek hiszi magát, aki majd eldönti, hogy ki az aki szerepet vállalhat a magyar politikában és ki nem. Márpedig olyan emberből aki Istennek hiszi magát elég ebben az országban egy is. Sőt még sok is.
    Szóval én nem voltam millás soha és nem voltam millás rendezvényen sem, ezt a nyilatkozatot pedig csak akkor írnám alá, ha Juhász eltünne az Együtt 2014-ből..

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  43. Az un. politikai elemzőkről és következtetések megalkotóiról csak annyit, hogy nagyon sokan tévedtek a mi Eszterünkön kívül is. Kéri, Lengyel stb. De volt valaki, aki a 2010-es választásokat megelőzően másfél évvel megírta, hogy mi fog következni egy Orbán 2/3 esetén. Ő sem örül neki, de szinte szórol – szóra igaza lett. Ezt az embert Debreczeni Józsefnek hívják. Az ő szavára érdemes odafigyelni. Ő tényleg jó elemző, nem pedig tenyérjós.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  44. Pinty
    Ne mondd már! Még jó hogy nem kívánod megtiltani bárkinek, hogy véleményt nyilvánítson arról, ami nem tetszik neki.
    Bár hasonló a véleményünk, de nem egyezik.
    Én ugyanis, amilyen konok vagyok, most is azt mondom, hogy egy értelmes programmal, a nem szavazókat is oda lehet vonzani ( nem csalni) az urnához.
    Az átállókról meg a véleményed különös.
    Kérlek szépen! Hogyan lehet megbízni bárkiben, ha eddig boldogan el volt az ország kettészakítottságában, sőt, még tett is rá, pár lapáttal?Aki esetleg tegnap békamenetelt, az gondolod hogy majd jó szívvel át fog állni?
    Nem barátom! A fideszből akik átállnak,azok nem jó szívvel tesznek x-et máshová. Esetleg a jól felfogott érdek játszik közre… Most is az a véleményem, hogy nem csak a mennyiség, a minőség is számít! Sokra megyünk az érdekből átállókra! Ott fognak gáncsolni, ahol csak tudnak.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  45. Azt próbáltam bizonyítani, hogy lehetetlen Orbánt megdönteni átállók nélkül. Mindegy, hogy érdekből vagy megvilágosodásból állnak át, elemi szükség van rájuk.

    2010-ben az első fordulóban az összes szavazó százalékában az alábbi eredmény született.
    Fidesz 34, MSZP 12, Jobbik 11, LMP 5 (összesen 62%)

    Eddig az volt a közvélekedés, hogy milyen nagy a távolmaradók aránya. Az Együtt-2014 színrelépésével helyre kerültek a dolgok:
    Fidesz 22, Együtt 14, MSZP 10, Jobbik 10, LMP 3, DK 1, 4K 1 (ez összesen 61%)

    GYAKORLATILAG A FIDESZTŐL ELFORDULÓK TÁMOGATJÁK AZ EGYÜTT 2014-ET!

    Természetesen vannak akik régi távolmaradókból lettek Együtt szimpatizánsok, és vannak Fidesz szavazók akik most távolmaradnának, de nem ez a jellemző. A jellemző, hogy az ellenzék 2014-es sikere a csalódott, vagy ha így jobban tetszik, „átállt” Fidesz szavazókon múlik.

    Az Együtt 2014 szavazóira úgy kell tekinteni, mint a megvilágosult, demokratikus, Orbán- és diktatúraellenes Fideszesekre. Ettől persze nem lesznek szimpatikusak, DE SZÜKSÉG VAN RÁJUK.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  46. babarczy nemrég rendezett kirohanást a magyar narancs ellen az orulunkvincent-blogon, mondván szerinte jeszenszky nem rasszista, csak hülye és a mancs mit képzel, hogy miket mer leírni. erre úgy kifakadtam, hogy hozzászólásomat törölte, majd pedig engem is…

    a nepszava.com véleményrovatával sejtésem szerint ugyanezt nem fogja tudni megtenni. Örülök, hogy másnak is szemet szúr a hölgy különös gondolatmenete, érdekes vargabetűi… “hozzáértése”… “nívója”…

    az ilyen “rövidlátnokoktól” mentsen meg minket az ég!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  47. Azért az LMP is képes egyoldalas gügyögésekre, azaz az általános választói intelligenciához való alkalmazkodásra. Én nem is bánom: legalább teljesítményre sarkallják egymást a többi ellenzéki párttal:
    http://budapest.lehetmas.hu/files/2012/11/duna.pdf

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  48. és egy másik komment – proaktív, ennél a témánál az erősebb szavak nagyon is a “helyükön” vannak.

    Dr. Nélküli Vitéz Kismac (BELLA) 2012.11.10. 09:18:36
    @Félázsiai fahéjas Boli – Ch.T. is, meg’há…:

    Nekem is kétezer most emiatt a vérnyomásom, Edward, drágám!

    Ott a kulcs, abban a mondatodban, hogy a Vöröskereszt MÉG az egyik egyetlen olyan szevezet, ami TÉNYLEG segít is a szegényeknek, szegényeken.

    De ma Magyarországon a szegények: LE VANNAK SZARVA, LE VANNAK EJTVE. Másfél év alatt annyiszor rúgtak beléjük, ahány forintra most az állam a fekélyes, bűzlő kezét rá akarja rakni.

    EZÉRT SEM értettem, hogy a sok csóró-lúzer (bocs), akik a 2,7 millió barom állat szavazójuk többségét adták (felmérték anno), MIÉRT szavazott rájuk, mikor tudhatta (volna), hogy a Fidesz a jómúdúak és gazdagok pártja.

    AZT SEM ÉRTEM, mi a f…-ért foglalkozom én az országgal meg a szerencsétlenebb honfitársaimmal, mikor én személy szerint, meg családilag is, anyagilag jól járok velük?! Mi a f…-ért érdekel még a “kurvaország” sorsa??? Nem értem. Annyival nyugodtabb lennék. Élnék, mint marci hevesen, 2014-ben regisztrálnék, elmennék, leszavaznék Bajnaiékra (ha ő lesz a miniszterelnök jelölt) és kész. Megúsznám az ilyen vérnyomás emelkedést, amit ez a Vöröskereszt-államosítás okoz, amit az összes fairiytale f…-kodás okoz.

    De sajnos nem vagyok csököttagyú barom és sajnos érdekel, mi lesz ezzel az országgal. És most még inkább azt mondom, amit eddig:

    Aki 2014-ben nem a demokratikus erőkre szavaz, amelyik épp a legerősebb (igen, akár a szocikra is), hogy kétharmaddal elküldjük ezeket a f…-okat a f…-ba, az az én szememben hazaáruló. Pont.

    Elnézést a csúnya beszédért, ez a dolog a Vöröskereszttel totál betette a kiskaput nálam…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  49. bocs, ezt nem ide szántam, az érthetőség kedvért: a qurmány “megvédi” a Vöröskereszt pénzét is.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  50. Habsburg György tudtommal már lemondott a VK elnöki tisztéről – ezt az “államosítást” már ő sem vállalja be. :(((

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Kövér: megbízók állnak a baloldal mögött 2013. szeptember 2. hétfő | AN

Bajnai nem csalódott az LMP-ben 2012. november 20. kedd | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos