Ronai and Ronai
AMERIKAI

Kétszáz dolláros olajat jósolnak iráni konfliktus esetére 2012. március 22. csütörtök 18:27 | AN Forrás: MTI

  • Hozzászólások(20)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kétszáz dolláros olajat jósolnak iráni konfliktus esetére
London –Megközelítheti a 200 dollárt a nyersolaj hordónkénti ára, ha az iráni nukleáris fejlesztési program körüli viszály fegyveres konfliktussá eszkalálódik, jósolták csütörtöki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) – a világ legnagyobb gazdaságelemző csoportja – áprilisra szóló, Londonban már csütörtökön hozzáférhetővé tett havi globális prognózisában közölte, hogy a világgazdaság szempontjából most már nem az euróövezeti adósságválságot, hanem egy olajársokk bekövetkeztének lehetőségét tartja igazán aggasztónak.
.
Az EIU londoni stratégiai elemzői szerint a háznak ugyan nem alapeseti forgatókönyve az iráni háború kitörése, ám ha „Iránban vagy környékén” fegyveres konfliktus robban ki, akkor hetek, vagy akár néhány nap alatt 30-50 százalékkal szökhetnek fel az olajárak.
.
A globális alaptípusnak tekintett Brent olajféleség eddigi árrekordja – 2008 júniusában – meghaladta a 145 dollárt hordónként, ám „nem lenne meglepő”, ha iráni katonai konfliktus esetén ennél 30-40 dollárral még magasabbra emelkednének az olajárak – áll az EIU csütörtöki elemzésében.
.
A ház szerint ha Irán megpróbálkozik a Hormuzi-szoros lezárásával, amelyen a világ nyersolajellátásának 20 százaléka halad át, az 200 dollár közelébe is felhajthatja a nyersolaj árát.
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (1 szavazás)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +1 ( 1 szavazás)
Kétszáz dolláros olajat jósolnak iráni konfliktus esetére , 5.0 out of 5 based on 1 rating

  • Hozzászólások(20)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

20 Reader’s Comments

  1. De csak időlegesen.
    Szerencsére -Irán kivételével- minden olajtermelő orság létesített magának elkerülö csővezetékeket. Pár nap alatt üzembe lehet azokat helyzni , az iráni blokádot meg jól szanálják majd…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (4 szavazatból)
  2. A spekuláció erejét ne becsüljük alá. :((

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (9 szavazatból)
  3. Ez lesz az indok a csillagászati üzemanyagárra, most tesztelik, mennyit bírunk

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  4. Remélem a választás évében ennek azért gátat szabnak. Rohadtul nem tetszik a 4.10$/gallon sem.
    De nyilván, ha el lehet adni drágábban, akkor el is fogják.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  5. Ha ennyi az ara akkor ezt ki kell fizeteni, de Irannak “mennie” kell.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (4 szavazatból)
  6. Hát így megy ez…pedig ha odamennének és jól elvennék a zolajat, nem lenne gond az árakkal. Úgy látszik a trollok hiába adják az ingyen tanácsokat, a zusákok nem veszik az adást.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  7. Vannak, akik így vélik, mások szerint nem lesz lényeges hatás, a nagy olajtermelők pótolják majd a kieső iráni olajat.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  8. gets, és yoda!
    tökéletesen egyetértek, ezt az olaj spekulánsok csinálják, mert nem elég a hasznuk, a MOL-ról se feledkezzünk el, de a GKI, is elmehet a búsba, mivel rendre adja a tippeket az előre jelzésével, amit a kormány mond a GKI-nak, mert 150 milliárdos lukat kell betömni, talán a kormánytagok, családjában is van mit betömni, legyenek szívesek eszközölni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  9. Gyurka46
    Bár lennél az Úr hangja, mert nem igazán tetszik, hogy 12-13 ezerért anno tele tettem a tankot, most ugyan ennyiért csak az alján lötyög valami.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  10. ………A ház szerint ha Irán megpróbálkozik a Hormuzi-szoros lezárásával, amelyen a világ nyersolajellátásának 20 százaléka halad át, az 200 dollár közelébe is felhajthatja a nyersolaj árát.
    Tíz percig MEGPRÓBÁLKOZIK aztán mennek Allah-hoz az örök vadászmezőkre.
    Tehát kb. 10 percig 200 közelben lesz az olaj ára. Katasztrófa!
    Inkább az atom!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  11. Így is közel járnak ahhoz, hogy kihúzzák a gyufát…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  12. Ezt már eljátszották Kuvaitnál, Iraknán, az arab forradalmaknál, és mit ad isten…
    -
    Ha Irán megpróbálja lezárni a szorost (ugyan mivel?) akkor semmi perc alatt demilitirizálják a tengerparti sávot 200 mérföldes szélességben. Még a perzsa legyek sem szállhatnak fel.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  13. Jimbo
    2012. március 23. péntek
    23:14
    Leszoktam a cigiről, de leszaladok gyufáért!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  14. Most hallottam, hogy elkészült az iráni lopakodó. Már csak ez hiányzott!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  15. Hogy mennyire tele van már a t…köm ezzel a baromsággal:

    “…A ház szerint ha Irán megpróbálkozik a Hormuzi-szoros lezárásával,…”

    - Nem tudom, mennyi katonai szakértőnek, stratégának kell még részletesen előadnia, irán miért NEM KÉPES még csak megpróbálkozni sem ezzel…

    Na, persze, ha pl. aknarakók kiküldése a kikötőből, gumicsónakokban ülő, rpg- vel felszerelt majmok közeledési kísérletei, pár, korvettekről kilőtt rakéta már “próbálkozásnak” minősülnek… de hát ezek is valóban, kb. 10 percig tartanának…

    Hagyjuk már… ehelyett hasznosabb lenne inkább szakmai írásokat közölni a témáról.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (4 szavazatból)
  16. Eldrad:
    Az USA kikötőit is tervezik elaknásítani !
    Megmondotta a rettenetes arcú szakállas operett-tengernagyuk !
    Láttam a Youtubén.
    Ripsz-ropsz átszelik félelmetes hadihajóik a big-big ósönt és akcióba kezdenek.
    Akkoraztán Amerika jól megnézheti magát !
    Ez a terv.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (3 szavazatból)
  17. Jaj, ne… már a zusákokok partvidékjétet is aknásítani fogják?

    Most már tényleg alig várom, hogy az US Navy, a britekkel együtt, helyre tegye ezt a söpredéket az öbölben…

    A többit meg alighanem Izraelre bízzák.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -1 (3 szavazatból)
  18. A Rettenetes Képű Szakállas Tengernagy ( RKSzT ) magyarázta egy billiárddákóval hadonászva , a nagy fali világtérkép előtt. Az iráni TV.-ben.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  19. Áh, akkor csak a szokásos… ez viszont kár, hogy nem sikerült:

    http://atv.hu/cikk/20120325_egyiptomi_lap_iran_izraeli_hajo_ellen_tervezett_merenyletet

    - Ha sikerül, alighanem azóta már nem kellene aggódni az iráni haditengerészet miatt semennyire, mert nem létezne.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -1 (1 szavazás)
  20. Amerikai-Magyar kettős állampolgár vagyok de Amerikában élek. A benzinár rohamos emelkedése itt is mindemkit érint hiszen a hiányos tömegközleledési lehetőségek miatt gépkocsi nélkül elképzelhetetlen az élet. A mai forint árfolyamra átszámitva egy liter benzin ma már it is 230 forintba kerül (1 galon=3.8 liter=4$). Sajnos az otthoni benzinárat 50%-os adó terheli, ami azt jeleni hogyha forint ára romlik vagy az olaj ára emelkedik az adó 50%-os hányada is arányosan emelkedik. A megoldás az lehetne ha az adó részt fix összegben mondjuk 200 forintban hatátoznák meg és ezt csak az éves ifláció növekedés arányban emelnék. Emlékszem régebben még a Cilnon kormány idején 10% adó emeléssel akarta növelni a benzin árát és majdnem palota forradalom tört ki. A Republikánus és Demokrata képviselők egyaránt ellene szavaztak. Ezek a képviselők tisztában voltak azzal, hogy a következő választásnál mindkét párt valasztói ezért szigorúan megbüntették volna őket azzal, hogy még választási listára sem kerülhettek volna föl és politikai karriejük mindökre megszakadt volna. Hát többek között ilyen egy igazi Demokrácia.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)

Írja meg véleményét!

 
KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos