Budapest – Gyurcsány Ferenc felismerte az Orbán-rendszer lényegét, ezért elérkezett az idő, hogy a katolikus klerikális fasiszta diktatúra beazonosítása után a cselekvés ideje következzen. Gyurcsány pontosan és jól határozta meg a rezsim elleni harc területeit. Konkrét cselekvési terv is van, nemcsak a a célpontokat jelölte ki. Március 15-i beszéde és a “Három csapás” című mostani írása fordulópontot jelent a diktatúra elleni küzdelemben. Miután leleplezte az ellenfelet, amelynek ereje a rejtőzködésből és a ködösítésből származik, a győztes pozíciójában van. E naptól kezdve nem vitás, hogy Gyurcsány az ellenállás vezére, az új magyar felvilágosodás élharcosa. Ha nem hagyja kibeszélni magát az igazságból. Az alábbiakban közöljük erről szóló blogbejegyzését, amely mindhárom pontban pontosan jelöli ki a célpontokat.
“A Fidesz balliberális ellenzékében mára alapvető egyetértés alakult ki Orbán rendszerének megítélésében. A Millától a Szolidaritáson keresztül a demokratikus ellenzéki pártokig, a balliberális világ civil- és sajtónyilvánossága nagyjából ugyanazt mondja: Orbán önkényt épít, hatalma illegitim, mert nincs olyan demokratikus választás, amelyen felhatalmazást lehet kapni a demokratikus alkotmányosság lebontására.
Ezt nem érdemes nagyon cizellálni tovább. Érdemesebb arról beszélni, hogy mi a teendő.
Én azt gondolom, hogy Orbán rendszerét három legérzékenyebb pontján kell támadni. Nem beszélve, hanem cselekedve.
1.) Az Alaptörvény szerint senki nem törekedhet a hatalom kizárólagos megszerzésére illetve annak gyakorlására. Az ilyen törekvés alkotmányellenes. Nem kérdéses, hogy Orbán ezt teszi. Ez esetben a Fidesz hatalma nem egyszerűen illegitim, hanem egyenesen illegális, azaz törvénytelen. Persze kérdés, hogy ki mondhatja ki a törvényellenességet. A kézenfekvő válasz, hogy az Alkotmánybíróság. Persze az alkotmánybírók (ki szakmai meggyőződésből, ki politikai lojalitásból vagy épen szimpla gyávaságból) mondhatják, hogy nekik nincs ilyen hatáskörük. Tényleg nincs? Vajon nem azt mondja-e az Alaptörvény, hogy a kizárólagos hatalom megszerzésére illetve gyakorlására irányuló törekvésekkel szemben mindenki jogosult illetve köteles törvényes eszközzel fellépni? Ismétlem: mindenki jogosult és köteles. Akkor ne vacakoljon az Alkotmánybíróság, legyen olyan kedves, tegye a dolgát, mi meg segítsünk nekik, hogy értsék történelmi, alkotmányos kötelességüket! A tegnap kilátásba helyezett alkotmányos blokád ebben fog segíteni.
2.) Orbán nem egyszerűen illegális politikai hatalmat épít, hanem politikai befolyását arra is használja, hogy a háttérben hozzá kötődő gazdasági-üzleti hatalom épüljön ki. Simicska Lajos és Nyerges nem egyszerűen strómanok, inkább amolyan üzleti helytartói Orbánnak. Orbán törvénymódosítással segítette Simicska médiabirodalmának megerősödését, a vetélytársak ellehetetlenítését. A Lázár fivérek érdekkörébe tartozó CBA-nak szintén erős politikai hátszelet ad Orbán. Nyerges vezeti a semmiből mára a magyar építőipar legbefolyásosabbá váló cégét, a Közgép Zrt-t, mely úgy nyeri el a legjelentősebb állami, önkormányzati beruházásokat, hogy az egyébként off-shore lovagozó Orbánt nem érdekli, hogy a Közgép részvényeinek 99%-a ismeretlen hátterű off-shore cégben van. Vajon kié a Közgép? Orbáné? A példákat most nem folytatva akkor most rendezetten induljunk neki, és próbáljuk megismerni, bemutatni, leleplezni, Orbán szervezett üzleti felvilágát, a csókosok láncolatát! Ezért kezdünk neki megszervezni a Tiszta Kezek Bizottságát.
3.) Orbán hatalmának eszmeiségét „az oltár és a trón szövetségére” építi. Amikor keresztény Magyarországról és Európáról beszél, akkor nem a szeretet, a megbocsátás, a könyörület érdekében szól, hanem a Vatikán hatalmának növeléséről, az érsekek és püspökök közéleti szerepének megerősítéséről, kiváltságaik megőrzéséről, bővítéséről. Semmi okunk nincs arra, hogy ezt szótlanul tűrjük. Miközben az ország hatodik éve küzd, hogy egyensúlyba hozza gazdaságát és elindítsa a növekedést, ennek érdekében millióknak kell több terhet vállalni, addig az egyházak senki mást meg nem illető adókedvezmények sorát élvezi. Mi indokolja például, hogy egyházi személy nem fizet gépjármű adót, vagy fizetése után töredéknyi közterhet fizet. Az egyházaknak nem a kiváltságosok sorát kell szaporítani, hanem az alázat példájával kell az élen járniuk. Ne legyünk szégyenlősek, vagy ahogy Orbán mondja, merjük ledönteni a tabukat. Döntsük le a kiváltságaiban érinthetetlen egyház tabuját. Mi, a Demokratikus Koalíció képviselői a következő hetekben olyan törvénymódosító indítványokat fogunk benyújtani a Parlamentnek, amelyek eltörlik az egyházi kiváltságokat.
Ideje befejezni Orbán elemzését. Küzdjünk! Ne beszéljünk, cselekedjünk! Mert összegyűlhetünk még párszor, de mi fog történni? Hazamegyünk és minden marad a régiben. Ezt akarjátok?”









Nem nem ezt akarjuk.Végre eljött a cselekvés ideje ezt már régóta hangsúlyozzuk.teljes mellszélességgel állunk Ön mellett Miniszterelnök úr.
Hajrá együtt leküzdjük az akadályokat!
És el kezdődik valami! …. Ez már jó!
Jól meg fogalmazott és érthető!
Csak nem értem, miért várt eddig?
Gyurcsany hibazott a kormanyzasa alatt tobbszor is, ma is kovet el hibakat, es valoszinuleg a jovoben is fog, Mint MINDEN EMBER, AKI AKTIVAN csinal valamit.
Harom ORIASI elonye azonban van orbannal szemben:
.
1.) TANULEKONY, azaz kepes beismerni a hibait.
2.) Van hajlandosaga a hibak kijavitasara, nem ragaszkodik csokonyos szamar modjara a “be nem valt dolgokhoz”
3.) Nem rosszindulatu, bosszuallo
.
Az mar csak “HAB A TORTAN”, hogy raadasul DEMOKRATA IS!!!!
Na végre……..:)))))))
Ez szebb, mint reméltem.
Már csak annyi kell, hogy bátor és következetes tettek fakadjanak a bátor és világos szavakból.
Bár fenntartásaim vannak Gyurcsánnyal szemben, de egy nagyon konkrét javaslat: Magyarország mondja fel a Vatikánnal kötött egyezményét (Konkordátum) – és azonnal szüntesse meg az ÖSSZES egyház bármilyen ÁLLAMI támogatását. (Nem az egyházakat, csakis az állami támogatásukat.)
Ez az!
Nem gondoltam volna, hogy Széchenyi, Kossuth, Petőfi stb. után megélem, hogy egy újabb nevet fogok tanulni a 21. században!
Végre valahára! Nem lehet csodálkozni hogy az emberek már roppant türelmetlenek,ezért üdvözlöm és örömmel fogadom(és biztos még sokan mások) Gyurcsány Ferenc programját.Mert ez már annak a kezdete.Minden erőmből támogatom!
Na végre! Megszületett, hogy kell megszabaduljunk Orbántól és bandájától!
Ferink még nagy politikus lehet , ha felhagy sokak számára visszatetsző narcisztikus megnyilvánulásaival.
És a bográcsozást nyugalmasabb napokra hagyja.
Jó, hogy olvassa az AN-t! :)) És ki fog vele össze? (a jelenlegi felállás szerint)
Szervusz Feri!Makón szorítottam veled kezet és azóta is érzem az erőt,mely sugárzik belőle.Már nem vagyok Magyarországon,de a DK nak tagja leszek messzíről is.Kívánom,hogy a jó Isten adjon erőt,(sokat)egészséget az egész koaliciónak.Maradok HÍVED
“Küzdjünk! Ne beszéljünk, cselekedjünk!”
Végre itt van. Régen vártuk !
Várjuk a többi segiteni kész embert is.
Miért vártok tétlenül ?
Gyurcsány Ferenc Miniszterelnök képes megállitani Orbánt. Orbán retteg tőle, mert tudja , h ismeri múltját, simlis jelenét, hazugságra és maffia technikára épülő politikáját. És ugye azon történelmi választási vitán Orbánt földig alázta Gyurcsány Miniszterelnök. A papok imához politikusa, Orbán, most milliárdokat utal a papoknak , h imádkozzanak érte. De ugye tudjuk ez az ima semmit nem ér, Orbán bűnei nem bocsájthatók meg. Remélem támogatói előbb útobb elfordulnak Orbántól és megfosztják hatalmától. Nagy esés lesz, tragikus.
Egyetértek a “Három csapás” blogbejegyzéssel. Találta a neten egy jó kis összegzést. Az alábbiakban közreadom itt is :
“AZ ALAPTÖRVÉNY KÖZJOGILAG ÉRVÉNYTELEN !
1./ Az Magyar Köztársaság Alkotmánya (de az Alaptörvény is) deklarálja a Népfelség elvét, miszerint a demokratikus hatalom forrása a Nép, (népakarat, melynek kinyilvánítása a népszavazás).
2./ A jelenlegi 2/3 többségű Fidesz-Kdnp, és kormánya a Magyar Köztársaság Alkotmányára esküdött fel ! Tehát a ( jelenleg érvényben lévő ) Köztársasági Alkotmányra tett esküt a kormányfő, a kormány, és a törvényalkotók egyaránt!
3./ A Magyar Köztársaság Alkotmánya kimondja ( amit változatlan formában átvett az Alaptörvény is,) hogy: 2.§.(3) Senkinek a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetőleg kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni.
4./ A jelenlegi 2/3 többségű Fidesz-Kdnp, és kormánya NEM Alkotmányozásra, NEM rendszerváltoztatásra kapott népi felhatalmazást, mivel választási programjukban nem tették közzé ezen szándékukat. Ezt elhallgatták a választók elől. A népfelség a népszavazáson így csak a kormányváltás ügyében hozott (hozhatott) döntést! Csak erre kapott a jelenlegi kormányzópárt 2/3-os felhatalmazást! EZ KÖZJOGI TÉNY !
5./ A kormánypárt és a kormányfő megszegte az Alkotmányra tett esküjét azzal, hogy visszaélve a népfelségtől csak a kormányzásra kapott felhatalmazással, azt a jogállami demokrácia felszámolására, a szétválasztott hatalmi ágak központosítására, olyan átideologizált Alkotmányozásra használta, amivel egy új rendszert, egy autokratikus (érthetőbben szólva diktatórikus) rendszert hozott létre. Mindezzel megvalósították az Alkotmány 2.§.(3) bekezdésben fent idézett “kizárólagos hatalom birtoklására tett erőszakos megszerzés és gyakorlás” tényállását! – ez nem más, mint az ALKOTMÁNY ELLENI PUCCS, vagyis b ű n c s e l e k m é n y !
6./ A kizárólagos hatalom birtoklására és erőszakos megszerzésére és gyakorlására irányuló tevékenység azért minősül erőszakosnak, mert a népfelség akaratával ellentétesen, azzal való visszaéléssel, a parlamenti Házszabályok kijátszásával, megváltoztatásával jött létre, ill. az Alaptörvényt ezen túlmenően sem a parlamenti 4/5-ös szabály szerint fogadták el, sem pedig népszavazás nem erősítette meg!
7/ Az 5. és 6. pontban leírtak megvalósításával a kormánypárti képviselők és a kormány tagjai együtt is és külön-külön személyesen is ESKÜ SZEGÉST KÖVETTEK EL, ami szintén
b ű n c s e l e k m é n y !
8./ Az Alkotmány fent idézett 2.§. kimondja, hogy : Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni. Tehát magyar állampolgárként nem csak jogosult, hanem köteles vagyok ezzel szemben fellépni !
9./ Mindezek alapján egyértelmű, hogy Alkotmányellenes puccs történt Magyarországon !
Az Alaptörvény ezért KÖZJOGI ÉRTELEMBEN É R V É N Y T E L E N !!!
10./Egy Közjogilag érvénytelen Alaptörvényt nem vagyok köteles elfogadni érvényesnek magamra nézve. Ezen túl az érvényben lévő Alkotmány, ( de még az Alaptörvény is) felhatalmaz, sőt kötelez arra, hogy magyar állampolgárkén FELLÉPJEK EZ ELLEN !!! A fellépés minimum jelenti azt, hogy felszólalok ez ellen, mások figyelmét is felhívom erre, és azt is jelenti, hogy NEM VETEM ALÁ MAGAM EGY KÖZJOGILAG TÖRVÉNYTELENÜL HOZOTT, NÉPSZAVAZÁSSAL MEG NEM ERŐSÍTETT ALAPTÖRVÉNYNEK !!!
Sajnos arra már nem lehet számítani, hogy a Közjogi érvénytelenséget Alkotmánybíróság mondja ki az Alaptörvény fölött, de ennek hiányában is igaz, hogy az
ALAPTÖRVÉNY K Ö Z J O G I L A G É R V É N Y T E L E N !!!
Hívjuk fel erre mindazok figyelmét, akiknek csak tudjuk !!!”
? Ez lassan érdekes lesz.
Megkeresem a könyvespolcomon “A ház kis kémikusa” c. könyvemet! :))
Nem szabad megelégedni azzal hogy elzavarjuk a fasiszta orbánt a hatalomból!!!!!!!!!!!!!!
Nem szabad elkövetni még egyszer ezt a hibát!!!!
Végképp el kell törölni!!!!
Az emlékét is!!!
Kiűzetni erről a földről, ahol oly sok kárt és szenvedést okozott!!!
Szenvedjen Ő is, de a pokolban!!!!
Nem vagyok egy Gyurcsány fun. A hibáit, a nekem nem tetsző lépéseit hosszan sorolhatnám.(Nem fideszes módon.) Ennek ellenére most úgy látom, azoknak akik valóban le akarják váltani a kormányt mögé kell állni, vagy aki nem szimpatizál vele annak legalább mellé.Nem győzöm hangsúlyozni, a politikusoknak nem virágot kell vinni hőszerelmes módon, ez nem érzelmi kérdés.A józan ész kell döntsön.
Csak csendben megjegyzem, hogy még alszanak a mínuszolók… Pssssszzzt!
Lehet, el lettek tiltva az AN-től a minuszulók. Véletlenül még bele is olvasnának és “megfertőződnének”. :)
Pokfulu
Na csak nyugalom, még elég messze vagyunk attól, hogy Orbánt elzavarjuk.
Addig még kell egy kis idő és egy s ,más.
Reménnyel tölt el az akció programmal felérő három téma. Várom,hogy feldolgozzák a megvalósítás részleteit,hogyan tudunk minél előbb ,minél többen és radikálisan bekapcsolódni a végrehajtásba? Szeretnék többet tudni arról mit kell értenünk a tiszta kezek mozgalmáról.?A magam részéről szívesen csatlakozok a mozgalomhoz képességemhez mérten aktívan is.
Örömmel látom, hogy az egyre dühösebb “értelmes szomorúak” között kezd valódi és méltó helyére kerülni Gyurcsány Ferenc. Itt is megismétlem, amit évek óta sokszor: az ő teljesítményét, képességeit csak akkor értékelhetnénk pontosan, ha a helyzetben levésekor valóban megtehette volna azt, amit akkor helyesnek érzett. A legtöbbet ismételt kritika, hogy “kapkodott”, egyik program jött a másik után. De miért történt mindez? Nem kérdezem, hanem kijelentem: a saját pártjának és a szürke állományához képest iszonyatosan alul teljesített szövetséges miatt. Aki megnézte a közgázon tartott előadásait a gazdaságunk állapotáról és tennivalóiról, aligha lettek volna, lennének kétségei. S mégis, máig hatóan mumus a név. Alapvetően persze tudjuk, kinek köszönhetően.
Külön elismerésem Bartus Lászlónak, aki most éppen azt igazolja, amit néhány napja ő is rögzített, és ami alapja az igazán igényes lapszerkesztésnek: nem személyek, hanem teljesítmények alapján kell, szabad minősíteni!
OKI
Harom ORIASI elonye azonban van orbannal szemben:
1.) TANULEKONY, azaz kepes beismerni a hibait.
2.) Van hajlandosaga a hibak kijavitasara, nem ragaszkodik csokonyos szamar modjara a “be nem valt dolgokhoz”
3.) Nem rosszindulatu, bosszuallo
Az első szerintem nem helytálló, Gyurcsány a mai napig nem veszi észre vagy nem akarja észrevenni hogy nem kicsi szerepe volt a Fidesz 2/3-ában, nemcsak az Öszödöt nem érti, hogy ilyet két embernél többnek főleg ilyen stílusban ravasz és okos politikus nem mond, de kormányzási hibák tömkelege is szárad a lelkén. Gyurcsány egy kiváló szónok (amivel tény megnyerte pártjának a 2006-os választást) és még kiválóbb tanácsadó akiről 2006 őszétől kiderült, hogy nem alkalmas kormányfőnek és mára már abszolút hitelt vesztett, megosztó lett a baloldal nem kis részében. Akkor tudna a legtöbbet segíteni Orbán eltávolításában ha maga is ezt tenné, azaz eltűnne a közélet első sorából és tanácsadóként a háttérben tenné azt amit valóban tud, adná a sok ötletet amiből okos emberek kiválasztanák azokat amelyek tényleg hasznosíthatóak.
Talán, egy jól megtervezett és lefolytatott szemfelnyitó szakasz után (amelyben sok nyilvános fórum részvételt vállalhatna), érdemes volna népszavazás tárgyává tenni a Vatikánnal kötött egyezmény felmondását, és az egyházak állami támogatásának nagyon gyökeres visszavágását. Ha ez az akció sikeres volna, annak egyben nagy szervező hatása is lehetne az egész mai ellenzékre. Hogy tényleg meginduljanak a történések is, még idejében.
Teljesen egyetértek Kecskeméti Károly véleményével. Annyit tennék hozzá,hogy ilyen tehetséges és tisztességes ember mint Gyurcsány Ferenc ritkán jelentkezik a politika színpadán. Amikor egy igazi tehetség berobbant az MSZP.-be ,rögtön fel is zavarta az állóvizet a pártban.Felismerték benne a riválist és később mindent meg is tettek a semlegesítésére.Az elmúlt húsz év legtisztességtelenebb karakter gyilkosságát hajtották végre vele szemben és ebben a pártja is mélyen benne volt..Jól jött sok mindenkinek pártoknak,személyeknek az elkövetett igen súlyos hibáikat egy személyre kenni ,kikiáltani a bajok forrásának. Lehet remélni végre megértik egyre többen amit akart az ma is alapvetően igaz .Nem lehet úgy politizálni a népre hivatkozva,hogy folyamatosan hazudik a politikai vezetés, és nem lehet csak az állam bácsitól várni a megoldásokat ,kell az önálló cselekvés is.
Biztos vagyok,hogy a reménybeli változások egyik fő szereplője lesz Gyurcsány Ferenc.
Ez a harc még nehéz lesz. Orbán szűklátókörű rajongói nem fognak addig észhez térni, amíg egy megrázkódtatás nem éri őket. Mindenesetre ezzel az állásfoglalással a Demokratikus Koalíció vonzóbb lesz azok számára akik a saját fejükkel gondolkoznak. A sötétség ellen a leghatékonyabban a világossággal lehet harcolni. Csak azok szeretnek a sötétségben maradni, akiknek vesztenivalójuk van, jogtalanul szerzett előnyöket, javakat védelmeznek. Ezekből viszont számszerűen nincs sok, még annyi se, hogy a parlamentbe juttassanak egy pártot. Ezért fontos, hogy minél többen lássanak világosabban azokból, akiknek semmi érdekük nem lenne a sötétségben maradni. Nem tudom itt lett volna-e a helye, de kissé hiányolom, hogy a szociális problémák iránti érzékenység csak a klérus ellen felhozva került szóba. Bár talán még nem annyira látható, hogy milyen további társadalmi rétegződéshez, kirekesztésekhez vezetne ez a világ, melynek még csak közeli árnyéka sötétlik Magyarországra. Valójában pedig a többség még mindig ettől félne a legjobban.
Gyurcsány úr! Szépen kérem, vigyázzon magára. Nehogy egy “véletlen baleset”…
Hetus 2012. március 16. péntek 21:40
Tegyük fel, hogy igazad van, amit erősen kétlek. De ha már ennyire okos vagy, kérlek mondj egy nevet hasonló kaliberrel, jobbat nem kérek, mert úgy sem tudsz. Nem veszed észre, hogy Vikit nem izgatja, hogy mit mond az Attila barátunk, vagy az Andriska, stb. De ha a Gyurcsány megszólal azonnal kiüti a harci idegesség, vajon miért?
Hogy hibázott, biztos, de azt hiszem Te is, vagy talán nem? Mostanában sokkal nagyobbat hibáznak politikusok, mégsem üt ki miatta a frász. Bizony ezt hivják Gyurcsány fóbiának. Vedd tudomásul, hogy annyira gyenge ez a baloldal, hogy még ebből is kiemelkedik a Gyurcsány.
A Márfy féle nyilt levélnél írtam, hogy vajon rajta kivül ki fog megszólalni az ügyben?
Nos igazam lett, senki. Pedig azt hiszem már elég idejük lett volna hozzá.
Sajnos ez a mai baloldal felhozatala. Lehet fanyalogni és önként sétálni a vágóhidra, avagy ünnepelni szeretett vezéredet.
Nem tudom mikor jön meg a baloldal esze, hogy össze kell fogni egy olyan személy mögött aki valamit tud is produkálni, ha tetszik a pofája ha nem. Még akkor is ha az a produktum nem hibátlan. Ha meglesz a fordulat akkor itt lesz az ideje a kritikának, addig nem, mert különben Ti is a karaktergyilkosok bűntársai lesztek.
HAJRÁ DK!!!!!!!!!!
Holnap reggeltől ellenállok. Botra támaszkodva. Mit gondoltok,
észre fogják venni rajtam? Vagy mondjam? Netán vállról indítva?
Reggelig ti is gondolkozzatok rajta, igaz 4 napos ünnepen ne
strapáljátok magatok. :)))
Érdekes ez a magyar nép. Orbán disznóságait, amit 98-2002 között művel, milyen szépen el tudták felejteni. Sőt,annyira, hogy ő lett a leg-leg-leg….
És mit tett ezzel a hatalmas bizalommal? Az egész országon megtorolta azt, ami 8 évig hajtotta, űzte, bosszút állt azért, hogy neki nem jutott miniszterelnöki bársonyszék. Annyira haragudott a parlamentre, hogy évekig be sem járt. Most valószínüleg már azt is sajátjának érzi. Gyurcsány is, mint minden politikus, hibázott. De semmivel sem nagyobbat, mint az elődei. Csak ő volt a legveszélyesebb Orbánra!!! Ezért kellett szinte megsemmisíteni. De nem fog sikerülni, mert az esze bizony sokkal több, mint ennek a fajankónak. Ha megszólal, rá azért figyelnek, mert mond is valamit. Orbán csak kukorékol, és a szemétdomb egyre nagyobb alatta.
Gyurcsány Ferenc amit leírt, azzal egyetértek. Azonban változtatnia kell azon a korábbi véleményén, hogy nem kell elszámoltatni, megbékélés kell.
Igen, megbékélés kell, de előtte el kell számoltatni az elmúlt 20 év politikai bűnözőit, mert ha nem tesszük, akkor folytatásra számíthatunk. Elég volt abból a gyakorlatból, hogy nem számoltatjuk el az előző kormányt, hogy minket se számoltassanak el majd az utódaink. Számoljanak el a számolatlanul lopott milliárdokkal, a külföldre menekített, más neveken szereplő vagyonokkal, és a szándékosan hozott hibás döntéseikkel, amelyekkel maguknak anyagi előnyöket, az országnak gazdasági károkat okoztak!
@Balogh de nem balga
Itt az a baj, hogy Gyurcsánynak szüksége lenne a nem felvilágosult szocialisták támogatására is, akiknek baloldalisága legfőképp a jobboldaltól elszenvedett sérelmek hatására alakult ki. A felvilágosult emberek nem szeretnek királyt helyezni maguk fölé, de az előbb említett kategóriának van vonzódása ehhez. Azzal, hogy újból előtérbe lépett, nagy felelősséget vállal magára, talán még nagyobbat mint miniszterelnökként. Csak sokakban még kétségek vannak, hogy ezt ő valóban átérzi-e. Frontembernek kitűnő, de ha nem állnak mellette olyanok akik meg is teszik amit ő mond, vagy ő nem fogadja el ezeket társként, akkor a felvilágosodás eszméjének méltóságát is ártalom érheti, úgy mint a demokráciáét a választások előtt. Egyelőre szerintem az AN jól teszi, ha kritizálja amikor kell és méltányolja amikor annak van az ideje.
Milyen jó is lenne, ha -mint Franciaországban- az összes egyházat kizárólag a híveik tartanák el. És az egyházak csak olyan intézményeket működtetnének, amiket saját zsebből fenn tudnak tartani. Rengeteg pénzt megspórolhatnánk. Én speciel még az ingatlanjaikat is államosítanám, végül is pl. a Mátyás templom, a pannonhalmi apátság, vagy az esztergomi kincstár ugyanúgy a nemzet -ezáltal az állam tulajdona kell hogy legyen (bár pironkodva bevallom, nem tudom hogy a jelenlegi jogi státusuk milyen, mindenesetre deklarálnám, hogy állami tulajdon). Az egyházak pedig térítésmentesen használhassák, de ne legyen tulajdonjoguk. Akinek templom kell, az kalapozza össze, mint pl. a hitgyüli. Kíváncsi lennék, hogy a történelmi egyházak erre milyen hatásfokkal lennének képesek. Nem lennének egyházi iskolák sem, ha valahol igény lenne hittan oktatásra, kérjék meg a plébánost, hogy szervezze meg a templomban. Az egyházak pénzügyei így is átláthatatlanok, pl. ki tudja mennyit perselyeznek össze a misék alatt.
Egy gond van ezzel. Én pl. városi pógár vagyok, egy kollégám szerint az “ipari paraszt” kategóriából. A városiak egészen máshogy viszonyulnak a valláshoz, mint a vidéken élők. A falvakban magasabb a hívők aránya és pláne azoké, akik aktívan gyakorolják is hitüket. Arrafelé a papságnak nagyobb tekintélye van, mint mondjuk a fővárosban.
Vidéken nagyrész nincs kábeltévé, sok helyen meg se tudnák fizetni. Ami bejön az a Kossuth rádió a vezér nagymonológjaival, az M1 ami szintén nem a pártatlanságáról híres, ezenkívül az RTL és a TV2. Szerkesztett, célirányos propagandaműsorok, Megaszar, Valóvalag, semmitmondó híradók és szappanoperák minden mennyiségben. Meg a templomi szentmisék. Vakulj paraszt. Persze ott sem mindenki hülye, de megy az agymosás rendesen. Egy ilyen közegben azzal a népszavazási ötlettel kampányolni, hogy vegyük el az egyházak vagyonát és korlátozzuk jogaikat…………….. Még ha sikerülne is annyi aláírást összegyűjteni és minden gáncsoskodás ellenére lenne voksolás, az (az eddigi gyakorlatból kiindulva) vasárnap lenne, ahová a többség a mise után menne, vajon mi lenne az eredmény……………
Tetszik vagy nem, ezt a kérdést csak erőből, a parlamentben lehet elintézni, ráadásul úgy, hogy a teljes szekularizálást az új alkotmányba is bele kell majd venni.
Lehet: Egy új parlamenti frakció Gyurcsánnyal az élen sok borsot törhetett volna a kormány orra alá. Apró bosszúságokat okozva.
Ez az ökör (vezír ökör) kizavarta az utcára. És ez lesz a halála! Bevégeztetett! Korábbi “saját szemétdombján” fog csúfos vereséget szenvedni a csuti tahó!!!
Az isten NE legyen hozzá irgalmas!
Csak minél gyorsabban tegyék .
Persze, hogy tesz szívességet a klérusnak Orbán, hiszen ők voltak az elő énekesek, akik adott esetben kellően befolyásolták híveiket a tekintetben kire is szavazzanak. Nem véletlen ez a sok vénség a Fidesz szimpatizánsok szinte több mint a fele, túl van bőven élete delén és inkább ütik a 70-80 évet. Amíg ezek el nem távoznak közülünk valami más dimenzióba, addig az ország minimum ketté lesz osztva, hiszen ők óbégatnak legjobban, ők csókolnak Orbánnak kezet stb.
Gyurcsány Ferenctől, meg pont ezt a határozott, harcias hangot vártam már nagyon régóta. Igaza van nem nyafogni kell, hanem cselekedni, hiszen a miniszterelnök már az EU arcába is belevágta a kesztyűt. Már nem éri be csak annyival, hogy Magyarország több mint felével harcoljon, már a balliberális oldallal való hadakozás is kevésnek bizonyult Orbánnak. Vagyunk egy páran akik úgy látjuk, hogy ezt a harcot meg kell vívni mindenáron. és lehetőleg minél előbb. Csak remélni merem, hogy Gyurcsány komolyan gondolja amit írt.
Hogy mennyire nem érdemes a létező intézményekkel vacakolni, arról tegnap is meggyőződtem. A Milla tüntetésen LMP jelvényes aktivisták hívtak, hogy írjam alá a népszavazásra felszólító ívet, amit meg is tettem, annak ellenére, hogy a népszavazásra feltenni szándékozott 4 munkaügyi és oktatásügyi kérdés jó esetben érthetetlen részletkérdésnek, rosszabb esetben piszlicsáré ügyeknek vagy egyenesen az ellenzéki energiák elfecsérlésére irányuló provokációnak tűntek. Az LMP-s aktivista maga is szabadkozott, mondván hogy az ütősebb kérdéseket a Választási Bizottság egyszerűen nem engedélyezte.
.
Ez is azt mutatja, hogy az alkotmánybírósági és parlamenti beadványoknál több eséllyel kecsegtet, ha az ellenzék párhuzamos ellenőrző intézményeket hoz létre. Pl. alternatív Alkotmánybíróságot, alternatív Ombudsmani Hivatalt, alternatív Választási Bizottságot és alternatív Bírói Tanácsot. Tehát nem alternatív végrehajtó hatami szerveket, nem árnyékminisztériumokat, hanem a végrehajtó szervek ellenőrzésére szakosodó, valóban független intézményeket. E “watchdog” (“őrkutya”") szervek a nemzetközi jog és az orbáni jogfosztogatás előtti magyar jog alapján hozhatnak döntéseket, amikhez persze nem tartozna végrehajtás, de a konkrét ügyek kapcsán annál több sajtókonferencia, ahol a szóvivők a nemzetközi újságírókat jó anyagokkal látnák el.
,
Na megyek aludni, hátha tudok még ennél is szebbet is álmodni anélkül, hogy felébrednék és bilibe érne a kezem.
.
Na akkor most kekeckedni fogok! Azaz én leszek ebben a szentté avatásban az advocatus diaboli. Nem igazán értem, hogy mire ez a nagy ujjongás!
Az Alkotmánybíróságot majd “demokratikus blokád alá veszik” Azt még nem tudják hogyan, de Bauer Olgának azt mondta , hogy “már készül a forgatókönyv”
“.. próbáljuk megismerni, bemutatni, leleplezni, Orbán szervezett üzleti felvilágát, a csókosok láncolatát! Ezért kezdünk neki megszervezni a Tiszta Kezek Bizottságát.”
azaz “próbáljuk” kezdjük szervezni” majd, majd, majd….. Mi ezen a Hurrrá?
Minimum be kellett volna jelenteni, hogy megalakult a Bizottság, ezen és ezen a zöld számon várják a csatlakozókat és bejelentőket!
“… következő hetekben olyan törvénymódosító indítványokat fogunk benyújtani a Parlamentnek, amelyek eltörlik az egyházi kiváltságokat.”
Egy a frakcióalapítástól is elzárt ellenzéki csoportocskának sincs ugyan elzárva, hogy ilyet benyújtson (megint MAJD) de az esélye még egy lottó ötösnek is több lenne, hogy azzal eltöröljenek bármit is!
Az egyetlen aktívum, hogy végre nem a megbékélésről és a konszolidáció mellettiségről szólt.
Nagyon megnyugodtam, de Gonoszkával szólva: ez nem indítható vállról!
Jade
2012. március 17. szombat
00:27
„Nem véletlen ez a sok vénség a Fidesz szimpatizánsok szinte több mint a fele, túl van bőven élete delén és inkább ütik a 70-80 évet. Amíg ezek el nem távoznak közülünk valami más dimenzióba, addig az ország minimum ketté lesz osztva, hiszen ők óbégatnak legjobban, ők csókolnak Orbánnak kezet stb.”
.
Hmmmm lehet, rosszul látom a téren állókat, nem kis részük fiatal. Biztos hogy érdemes új frontot nyitni a „fiatalok” és a „vénségek” között? Ha így folytatod, lassan elérsz a „nyuggeres Tajgetosz” megoldáshoz, ugyanolyan megosztó leszel mint O.V.. Egyébként gonosz és lelketlen amit, és ahogy írsz. Gyurcsány nem tiszteletlen az idősekkel, mert tudja, hogy mi a szeretet és tisztelet, veled ellentétben.
kekec írta (2012. március 17. szombat 03:17):
“Gonoszkával szólva: ez nem indítható vállról!”
.
Ebből még szállóige lesz.
Kedves Bartus László!
Közzé tett levele nyomán,már értem,szellemi hozzáállását jelen dolgainkhoz!Más dimenzióban – mozaikokként – bennem is felmerültek,azoknak a meglátásoknak az elemei,amit ecsetelt,de az ez irányú elmélyedés hiányában, nem állt össze egységes képpé! Ilyen megközelítésből szemlélve a dolgokat, a kép egységes és egész!Meg kell vallanom őszintén, – ettől függetlenül,vagy ezzel együtt – nem vagyok tőle boldog!Az “értelmiségiekről” alkotott véleményem,ettől még inkább lesújtó,mert az értelmiség feladata,ma Magyarországon az,hogy munkájával, szellemiségével elérje a fejlett civilizáció sodrási vonulatát ( mondhatnám hullámhosszát ) Az értelmiségieknek,az lett volna a feladata,hogy felismerjék a pozitív lehetőségeket,és a mai világ fejlődésének szolgálatába állítsák azokat!Fölösleges azon elmélázni,hogy mi történt!Azon kell gondolkodni,hogy mit lehet tenni!Örülök,hogy eljutott a felismerésig,és nem szégyellte leírni,hogy ez az………!Nekem személy szerint az a véleményem,hogy ha meghallgatnánk egymást,kicserélve a gondolatainkat,és nem azt próbálnánk bizonygatni,melyikünk az okosabb,de legfőképp,milyen idióta hülye Az, ezen az oldalon,aki cselekedni képes ( akár buktatókon keresztül is ),nem történhetett volna meg az,ami megtörtént,és ami történés alatt van! Azt látom,hogy hatalmas szellemi kapacitás van Orbán mellett,saját céljaik elérése érdekében, de azok akik ez ellen tehetnének,egymás baszogatásával vannak elfoglalva!
Gyöngyi Péter – egy bohóc vagy egy térítő prédikátor akarja boldoggá tenni a népet. Bartus felébreszteni és felrázni akar – akit már keltegettek, az tudja, hogy ez mennyi boldogságot képes kiváltani.
Az értelmiségről írtak logikusak – de próbáld megfordítani: aki nem ismeri fel a feladatát, vagy nem képes annak eleget tenni, az nem értelmiségi. Lehet diplomás, lehet szellemi munkás – de nem “értelmiségi” Amelyik meg felismeri és képes is lenne, de ilyen-olyan megfontolásból nem teszi, az részt vesz az értelmiség árulásában – azaz hazaáruló!
Kekec,én nem írtam,hogy a népet boldoggá kell tenni! Én csupán azt írtam,hogy nem tesz boldoggá az,hogy ez a kép, a számomra – eleve meglévő mozaikjaimból- összeállt! Én a magam részéről,értelmiségiként vádolom az értelmiséget! Ezáltal önmagamat is!Azt gondolom,hogy bizonyos körülmények között,bátorság kell a felrázáshoz is!De egyúttal azt is tudomásul kell venni,hogy ha valakit mindig csak baszogatnak, – mert mindenki kurvára tudja,hogy hogy kellene csinálnia a dolgát annak aki csinálja – annak egyrészt a hitelét veszik,másrészt a hitét a további cselekvéshez! Ezt nem azért írom,mert én rohadtul tudom,de ez alap lélektan! A jobboldal,ennek a tudásával igázza le a fejlődést,és ezáltal a fejlődés gátjaivá váltak!Amíg ezt nem ismerjük fel,addig hiába minden felismerése Gyurcsány Ferencnek és Bartus Lászlónak ,nem tudunk előbbre lépni!
Jó reggelt ELLENÁLLÓK ! Szép álmotok volt? Ellenállhatatlanul horkoltatok.
Kohn bácsi mondta, ne kiabálj fiam, szart ér a harag ….. ******.
Gonoszka,
Mit tudod te, hogy Orbán nem a horklolásra allergiás-e…
Ha igen, akkor derekasan harcoltunk.
Gáz akkor van, ha nem, mert akkor jó lenne legalább egy A terv.
Mindenesetre egy rossz álomból való ébredezés már önmagában is reménykeltő.
Alonzanfan 2012. március 17. szombat 02:08
++++++++++++
Vannak itt olyan “hanyas vagy?” félék, látom, akik értjük egymást. :)))
Nem is tudom, most már meg vagyunk hirdetve, mi ellenállók.
Arra gondoltam, elalvás előtt, hogy mi lett volna, ha meghirdetés nélkül, a sokadik szájtépés helyett, tényleg ellenálltunk volna? Ja, hogy azt nem lehet szimpatizánsok gyűrűjében vigyorogva meghirdetni? Alkotmányos blokádról
ködös szöveget nyomatni? Nem érzitek, hogy ez mennyire szánalmas?
Saját magatokat nézitek ennyire hülyének, vagy hagyjátok magatokat
hülyének nézni? Tudjátok, hogy ez hanyadik pont? Szerencsétlenek, hagyjátok magatokat hülyíteni az üres lózungok által.
Na, ettől van hányingerem. Pofázás, nagy szavak helyett egy iciri-piciri kis tett,
szórólap, egy falmázolás, egy betört ablak, egy…. mit tudom én.
Észrevettük volna, hogy megkezdődött az ellenállás. De csak hallottunk róla.
Nyelvet ki! Egy, kettő, 3-4. Ez a segg a Gyurcsányé, 1-2, három, négy ez a segg az Orbáné!
Nyali, nyali, cupp, cupp, cupp!
Nyomás, mínuszolni Ellenállók! :))))))))))))))))))))))))))) !
Remélem Gyurcsány nem egyedül akar küzdeni és már megvan az ütőképes, hiteles, bátor csapata!
Ha igen, akkor mi vessük le hitehagyottságunkat és valamennyien álljunk melléje. Őt nekünk most semmiképpen nem bírálnunk, kritizálnunk, hanem minden demokratikus törekvésében és harcában támogatnunk kell!
Nekem balliberálisként mellette a helyem!