A szabadságharcot leverték, csapataink harcban állnak, a kormány a helyén van és a helyén is marad, mandátumának lejártáig. Szellemében azon túl is.
- Hátrébb az agarakkal – bökött a képernyőre a bicskavégre tűzött császárszalonnával Feri úr, az újpesti lebujcsapos, midőn Matolcsy minisztert látta kétségbeesetten hebegni arról, hogy „elővigyázatossági hitelszerződést” kötünk (kötnénk) a megszállóval. Az elnyomóval, a „tankbankkal”, magyar anyák vérének kozmopolita vámpírjával, legyenek erősek: magával a patás ördöggel, az IMF-el.
- Hátrébb az agarakkal – mondta Feri csapos, és mélyen beleszívott a kék Bondba, mikor balos elemzők azon lelkendeztek, hogy az Orbán-kormány meg is bukott, de Matolcsyt minimum leváltják, felnégyelik, négyfelé hasogatott tetemét a felcsúti Központi Erőd (Viktorunk innen kormányozza a hazát), a felcsúti kastély négy sarkára tűzik. De hogy Orbán ettől megbukott volna, kötve hiszem, ahogy nem hiszi Feri úr sem. Ez következmények nélküli ország. Kis pont vagyunk ahhoz, hogy a világ egy percre is számon kérje: miért beszél a miniszterelnök délután amúgy, ha délelőtt emígy. Ez rendes körülmények között, rendes országban világbotrány, minimum akkora durranás, mint az őszödi beszéd. Most csak csöndes riadalmat látok szorongó arcokon, és némi fásult közönyt, mert tényleg baj van. Padlón vagyunk. Ez nem a lázongások ideje. Kormányunk legalább egy éve biztosítókötél, védőháló nélkül a mélység fölött táncikál és néha meg-megbillen. Velünk. Ha zuhan, magával ránt bennünket is. Egy ennyire kiszolgáltatott, törékeny, gyönge és nyitott gazdaságú, huzatos ország vezetője nem kekeckedhet.
Most le kell menni hídba. Ez látható volt tavaly is, amikor Orbán vezér-szurkoló a Győr-Videoton előkészületi meccset tekintette meg. Az IMF delegációját a meccs miatt idő híján hanyagolta, oda a Matolcsyját küldte, felhatalmazás nélkül.
Az IMF szakemberei szerencsére nem ovisok. Elég felkészült, professzionális, lelketlen és szikár szakemberek ahhoz, hogy ne játsszák a sértődöttet. De a türelem egyszer elfogy. Olyan a világon nincs, hogy mi szabjuk meg a feltételeket: mikor, milyen opciók mellett kapjuk a pénzt, és mire költjük. Momentán életben maradásra.
Mert a tél fagyos. Feri úr, a csapos most támogatja be Zoli homlesst az éjszakából, hogy legalább zárásig a melegben legyen. De öt perc múlva zárnak. Újpesten és sajnos Washingtonban is…









A Feri csaposnak, szaktársaiknak, a taxisoknak, a rendvédelmieknek,…., mindenkinek megvan a felelőssége, hogy ez az ámokfutás meddig tarthat még. :(
Miért vezetik ki az állampapírokat január 2-val a tőzsdéről?
Miért van katasztrófariadó a telefonok és az internet elnémításával?
Miért kell a jelenlegi alkotmányt érvényteleníteni?
Miért kell az MSZP re és az MSZP-re kimondani, hogy bűnös szervezet tagjai pedig egy bűnszervezet tagjai. Kollektíven, egymillió ember?
A fékek és ellensúlyok rendszere sárba tiporva. Hiába Amerika figyelmeztetése.
Minden ellenfél legyőzve. Az kisegyházakba foglalt százezrek az egyházi törvénnyel. A szakszervezetek megszüntetése a Munka Törvénykönyvével. A civil szféra a parlamenthez beadott törvényjavaslattal. A Politikai ellenzék az átmeneti törvényben megfogalmazott kollektív bűnösséggel és a benyújtott választási törvénnyel. Az Emberi jogok Nyilatkozata helyére az Alaptörvény kerül az Átmeneti törvénnyel., kollektív bűnösség kimondásával . Ez marad Európa közepén, egy fasiszta állam születése ? Ismét?
gets: no meg mindenkinek, aki nem ment el ezek ELLEN szavazni! Talán meg lehetett volna akadályozni a 2/3-os ámokfutást. Vagy kénytelenek lettek volna nyíltan összefeküdni a nácikkal…
*
Nagyon zavaros, és orbán számára kínos a helyzet. Itt volt hát az ideje a Lex MSZMP-MSZP-nek , hadd rágódjék inkább azon a hülye jobboldali szavazó…
*
Az IMF nem óvoda.
De kishazánk annak látszik !
T.Geyza! Te is tudod hogy matolcsy, elmebeteg, és ezt nem mi találjuk ki, láthattad beszédét a győztes szabadságharcról.A faszi legalább olyan hülye, mint budai gyula,ezek nem pénzért, pozícióért csinálják,ezek hisznek abban, amit csinálnak, és ez a legveszélyesebb fajta.És az ilyen hülyék a leginkább megvehetőek.Ha az ilyen barom, venné a külvilág jeleit, akkor fogna egy jó erős kötelet,(hogy a klasszikust idézzem,)és lemenne a pincébe.De miért pont pince?! Nekem az első fa is megtenné? vagy villany oszlop.Ist egal!
És T. Geyza, és T Eldrad! a múltkoriban volt egy kis,csörténk a,gigabombával kapcsolatban.Valahol igazatok van, én is elpusztítanám,a kártékony rovarokat, de én inkább hiszek, a Bio rovarokban, mint a permet szerekben.Az asszonnyal már megtörtünk,(inkább ő) 20kg. diót , a madaraknak.Nem, nem adjuk el 1300ft-ért,úgyis szotyit vennénk a kis cinegéknek,az árából.Szolíd mi? Továbbra is azt mondom, hogy 3db.F-15-ös radarszint alatt repülve kinyírná az egész Iráni atom komplesszumot, Bár van nekik SS 300-as légvédelmi rakéta komplesszumuk. attól függetlenül, megoldható lenne,nem kell Raptor meg ilyesmi
Ha kifelejtettem egy K. betűt akkor vagy tényleg kezdek el hülyülni, vagy öregedni, vagy mindkettő,bocs! ÜDV!