Alig pár napja volt a Püspökladányi időközi választás, simán nyert a fideszes, második a jobbikos. Még a jobbikos is 33%-ot kapott.
Ki lehet menni tüntetni, de a nép, legalább Ladányban, továbbra is fideszes, és egyre inkább jobbikos. Tartok tőle, nem csak Ladányban ilyen az istenadta.
(Megelőzendő egyesek értelmezési nehézségeit, ez nem azt jelenti, hogy rokonszenveznék Orbánnal vagy a jobbikkal…)
Most arra gondolok, nehogy a pirézek támadást indítsanak Magyarország ellen, mert se Miniszterelnökünk, se kackiás Kandúrunk, sem helyettes nincs széles kis hazánkban. Lehet, hogy a tizedesnek, vagy nem is tudom,…..
DE SEGÍÍÍTSÉG! MI LESZ, HA JÖNNEK A PIRÉZEK?
VANNAK, AKIK ELÉG SÖTÉTEN LÁTJÁK A HOLNAPI NAPOT.( Én is)
Ha egy provokációra gondolok, nem látom a felkészülést és az esetleges visszacsapás lehetőségét.
Ha nem csaonak vissza bizonyos esetben, akkor nagyon szarba leszünk. A visszacsapásnak egy esetleges provokációra megsemmisítőnek kell lenni.
Orbán Brüsszelben már Európa megvédéséről vizionál és görög államcsődöt
emleget. De, hogy ezért miért kellett Brüsszelbe menni? Ezt itthon is tudja mindenki, itt is elmondhatta volna. Normál ésszel érthetetlen a dolog.
NORMÁL ÉSSZEL, mint mondom.
Megvilágosodásom támadt :
Csúcs-vezetőink azért mentek el külföldi utakra , hogy ha esetleg kitörne valami kemény balhé akkor ne lehessen őket ” terorizmus ” meg miegyebek vádjával illetni !
Hiszen itthon sem voltak mikor elkezdték a tömeget oszlatni !
Majd az ” aprószentek ” elviszik a balhét , dehát vádemelésig ugyse jut az ügy.
Elmennek szépen idő előtti nyugdíjba , mert amit másnak nem lehet azt egyeseknek lehet.
Megyek,bedeszkázom az alkarom fogok egy vastag zászlórudat aztán majd lesz valahogy De őszintén nem sok mindent várok a holnapi naptól szájkarate az lesz
aztán mindenki hazabattyog ne legyen igazam :(
Geyza
2011. október 22. szombat
19:35
Voltál katona, akkor tudnod kell, hogy melyik riasztási fokozatnál melyik “boríték” a nyerő. Gondolod , hogy ennyire kezdők a diktátorkodásban – nem úszhatják meg! :(
“…Ki lehet menni tüntetni, de a nép, legalább Ladányban, továbbra is fideszes, és egyre inkább jobbikos. Tartok tőle, nem csak Ladányban ilyen az istenadta…”
Igazad van, a vidék masszívan fideszes és jobbikos, de ez már ne tántorítson el bennünket semmitől! Tetszik, nem tetszik, ebben az országban Budapesten dőlnek el a dolgok.
Senki nem mondta, hogy könnyű dolog lesz visszatérni Orbanisztánból Magyarországra. Még számos tüntetésre és akcióra lesz szükség, hogy egyáltalán az esélye meglegyen ennek.
De el kell kezdeni, és ami a lényeg: nem szabad abbahagyni!
Aki el tud menni az tényleg menjen el. Ki tudja mikor lesz rá lehetősége újra és legalább külföld is látja majd, hogy a magyarokat érdekli a saját sorsuk alakulása. Elég szomorú vagyok, hogy én nem tudok menni, legfeljebb lélekben leszek ott a többiekkel. Megmondom őszintén én olyan túl sokat nem várok ezektől a tüntetésektől, még nem eléggé nagy az emberekben a felháborodás. Mindenesetre a félelem a következményektől nagyobb. Ahhoz, hogy itt valami igazán hatékony lépésre kerüljön sor, nagyobb bátorság kéne.
Tudd meg szabad csak az, akit
Szo nem butit, fény nem vakit,
Se rang, se kincs nem veszteget meg:
Az aki nyiltan gyülölhet, szerethet,
Alázatot lenézi, meg nem óvja
Nincs letagadni, titkolni valója.
Tudd meg: szabad csak az, aki
Ha neve nincs is, mégis valaki
Vagy forró, vagy hideg , de sose langyos
Tüzet fölöslegesen nem harangoz
Van mindene, ha nincs is semmije
Mert nem szorul rá, soha senkire
Nem áll szemébe huzott vaskalappal
Mindig kevélyen szembenéz a Nappal,
Vállalja azt, amit jó társa vállal
És győzi szivvel, győzi vállal.
Helyét megállja mindig mindenütt
Többször cirogat, mint ahányszor üt,
De megmutatja olykor, hogy van ökle
Szabad akar maradni mindörökre.
Szabadság! Ezt a megszentelt nevet
Könnyelmüen, ingyen ajkadra ne vedd.
Tudd meg szabad csak az, aki
Oly áhitattal mondja ki
Mint istenének szent nevét a jó pap.
Szabad csak az kit nem
rettent a holnap
Inség veszély, kit meg nem tántorit.
És lelki béklyó többé nem szorit.
Hiába őrzi porkoláb s lakat,
Az sosem rab, ki lélkeben szabad.
Az akkor is ha koldus, nincstelen
Gazdag, hatalmas, mert bilincstelen.
Ez nem ajándék. Ingyen ezt nem adják,
Hol áldozat nincs , nincs szabadság.
Ott van csupán, ahol szavát megértve
Meghalni tudnak, s élni mernek érte.
De nem azért dult érte harc,
Hogy azt csináld amit akarsz
S mindazt, miért más robotolt
Magad javára letarold.
Mert szabadabb szeretnél lenni másnál.
A szabadság nem perzsavásár.
Nem a te árud. Milliok kincse az
Mint a reménység, napsugár, tavasz,
Mint a virág, mely dus kelykét kitárva
Ráönti illatát a szomjazó világra.
Hogy abból jótestvéri jusson.
Minden szegénynek ugyanannyi jusson
Mig több jut egynek, másnak kevesebb
Nincs még szabadság, éget még a seb
Amig te is csak másnál szabadabb vagy
Te sem vagy még szabad, te is csak…
Gyáva rab vagy.
Geyza, az alacsony részvétel nem mentesít… egyrészt nem tudjuk, kire szavazott volna, ezért ez érvelésre sem alkalmas, másrészt ha még szavazni sem “mer”(?) a nép, akkor ugyan mit lehet tenni?
Orbán elmondta az amerikai nagykövetnek is hogy nekik az alacsony részvétel a
kedvező és az elmúlt években mindent megtettek annak érdekében,hogy az emberek
elforduljanak a politikától.
>Megint eltűnt a Szabad sajtó utcai kép
okt. 23. 16:06
Az utv.hu közlekedési képinformációs portál Szabad sajtó utcai kamerája a nem az élő képet mutatja, hanem egy korábbi – feltehetően késő esti – felvételt tettek közzé. Ugyanez történt idén március 15-én, a sajtószabadságért szervezett demonstráció alatt. Akkor az üzemeltetők közölték: a kamerák pusztán műszaki hiba okán nem voltak elérhetők, semmiféle “titkos konspiráció” nem állt a háttérben.<
forrás: index.hu
érdekes kis jelenségek vannak manapság Magyarisztánban.
Tök jó volt. Sokan voltunk, sok-sok barát együtt.
Békés, bár nagyon demonstratív nagygyűlésre sikeredett.
Felcsúti kondásgyerek, ne kérjél parlamenti belépőt tavasszal.
Nyárra már nem lesz rá szükséged!
És nem fog változni semmi.Orbán holnap hazajön,és a nagy Tanító példaképekén tovább söpri a padlást.56 legalább enyhített a nép sanyarú sorsán .Most viszont keleten a helyzet változatlan…tehát ezért ily arrogáns és nagy mellényű a vezér.
Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.
Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:
Alig pár napja volt a Püspökladányi időközi választás, simán nyert a fideszes, második a jobbikos. Még a jobbikos is 33%-ot kapott.
Ki lehet menni tüntetni, de a nép, legalább Ladányban, továbbra is fideszes, és egyre inkább jobbikos. Tartok tőle, nem csak Ladányban ilyen az istenadta.
(Megelőzendő egyesek értelmezési nehézségeit, ez nem azt jelenti, hogy rokonszenveznék Orbánnal vagy a jobbikkal…)
Jó!!!
Megyünk!!!
++++++++++
Jó, tüntessük el!
Most arra gondolok, nehogy a pirézek támadást indítsanak Magyarország ellen, mert se Miniszterelnökünk, se kackiás Kandúrunk, sem helyettes nincs széles kis hazánkban. Lehet, hogy a tizedesnek, vagy nem is tudom,…..
DE SEGÍÍÍTSÉG! MI LESZ, HA JÖNNEK A PIRÉZEK?
OKÉ
Bármennyire nem tetszik a rendszer,ez a zene akkor is rettenetesen szar
bamba:
Püspökladányban a szavazásra jogosultak 17 százaléka ment el választani !
VANNAK, AKIK ELÉG SÖTÉTEN LÁTJÁK A HOLNAPI NAPOT.( Én is)
Ha egy provokációra gondolok, nem látom a felkészülést és az esetleges visszacsapás lehetőségét.
Ha nem csaonak vissza bizonyos esetben, akkor nagyon szarba leszünk. A visszacsapásnak egy esetleges provokációra megsemmisítőnek kell lenni.
Orbán Brüsszelben már Európa megvédéséről vizionál és görög államcsődöt
emleget. De, hogy ezért miért kellett Brüsszelbe menni? Ezt itthon is tudja mindenki, itt is elmondhatta volna. Normál ésszel érthetetlen a dolog.
NORMÁL ÉSSZEL, mint mondom.
Na de Gonoszka, csak nem hiheti bárki is, hogy törpehitler véletlenül beütötte a fejét és ettől hirtelen NOOORMÁLIS lett????
Megvilágosodásom támadt :
Csúcs-vezetőink azért mentek el külföldi utakra , hogy ha esetleg kitörne valami kemény balhé akkor ne lehessen őket ” terorizmus ” meg miegyebek vádjával illetni !
Hiszen itthon sem voltak mikor elkezdték a tömeget oszlatni !
Majd az ” aprószentek ” elviszik a balhét , dehát vádemelésig ugyse jut az ügy.
Elmennek szépen idő előtti nyugdíjba , mert amit másnak nem lehet azt egyeseknek lehet.
Megyek,bedeszkázom az alkarom fogok egy vastag zászlórudat aztán majd lesz valahogy De őszintén nem sok mindent várok a holnapi naptól szájkarate az lesz
aztán mindenki hazabattyog ne legyen igazam :(
Geyza
2011. október 22. szombat
19:35
Voltál katona, akkor tudnod kell, hogy melyik riasztási fokozatnál melyik “boríték” a nyerő. Gondolod , hogy ennyire kezdők a diktátorkodásban – nem úszhatják meg! :(
A patkányok már elmenekültek a hajóról de már szétrágták a hajóköteleket és összeszarták a fedélzetet .
Klasszak vagytok lányok,srácok!
“…Ki lehet menni tüntetni, de a nép, legalább Ladányban, továbbra is fideszes, és egyre inkább jobbikos. Tartok tőle, nem csak Ladányban ilyen az istenadta…”
Igazad van, a vidék masszívan fideszes és jobbikos, de ez már ne tántorítson el bennünket semmitől! Tetszik, nem tetszik, ebben az országban Budapesten dőlnek el a dolgok.
Senki nem mondta, hogy könnyű dolog lesz visszatérni Orbanisztánból Magyarországra. Még számos tüntetésre és akcióra lesz szükség, hogy egyáltalán az esélye meglegyen ennek.
De el kell kezdeni, és ami a lényeg: nem szabad abbahagyni!
-Geyza
2011. október 22. szombat
19:23
bamba:
Püspökladányban a szavazásra jogosultak 17 százaléka ment el választani !-
3 % érdektelen, a többi pedig fél. meg mutatjuk holnap, hogy nincs mitől félni.
Természetesen ott a helyem,mint elsején!
Aki el tud menni az tényleg menjen el. Ki tudja mikor lesz rá lehetősége újra és legalább külföld is látja majd, hogy a magyarokat érdekli a saját sorsuk alakulása. Elég szomorú vagyok, hogy én nem tudok menni, legfeljebb lélekben leszek ott a többiekkel. Megmondom őszintén én olyan túl sokat nem várok ezektől a tüntetésektől, még nem eléggé nagy az emberekben a felháborodás. Mindenesetre a félelem a következményektől nagyobb. Ahhoz, hogy itt valami igazán hatékony lépésre kerüljön sor, nagyobb bátorság kéne.
…..mi is jövünk, ketten biztosan, de lehet, hogy többen!!!!
ne féljetek!
Zsazsa
A környezetemből vagy tíz-tizenöt ember jön! ELÉG VOLT ORBANISZTÁNBÓL!!!!!
“Mindenki menjen tüntetni!”
OK. Én is a mindenkihez tartozom.
Ott vagyok veletek lélekben.CSAK KEMÉNYEN!
Talán az ilyen erős szavak ráveszik az embereket (ami arra is bizonyíték, hogy ORBÁN néha igazat is tudott mondani – legfeljebb némi fáziskésés kell, hogy ez bebizonyosodjon)
http://okos-tojas.blog.hu/2011/10/22/oktoberi_kepek_es_mondatok
Elmegyek.
Heltai Jenő : Szabadság
Tudd meg szabad csak az, akit
Szo nem butit, fény nem vakit,
Se rang, se kincs nem veszteget meg:
Az aki nyiltan gyülölhet, szerethet,
Alázatot lenézi, meg nem óvja
Nincs letagadni, titkolni valója.
Tudd meg: szabad csak az, aki
Ha neve nincs is, mégis valaki
Vagy forró, vagy hideg , de sose langyos
Tüzet fölöslegesen nem harangoz
Van mindene, ha nincs is semmije
Mert nem szorul rá, soha senkire
Nem áll szemébe huzott vaskalappal
Mindig kevélyen szembenéz a Nappal,
Vállalja azt, amit jó társa vállal
És győzi szivvel, győzi vállal.
Helyét megállja mindig mindenütt
Többször cirogat, mint ahányszor üt,
De megmutatja olykor, hogy van ökle
Szabad akar maradni mindörökre.
Szabadság! Ezt a megszentelt nevet
Könnyelmüen, ingyen ajkadra ne vedd.
Tudd meg szabad csak az, aki
Oly áhitattal mondja ki
Mint istenének szent nevét a jó pap.
Szabad csak az kit nem
rettent a holnap
Inség veszély, kit meg nem tántorit.
És lelki béklyó többé nem szorit.
Hiába őrzi porkoláb s lakat,
Az sosem rab, ki lélkeben szabad.
Az akkor is ha koldus, nincstelen
Gazdag, hatalmas, mert bilincstelen.
Ez nem ajándék. Ingyen ezt nem adják,
Hol áldozat nincs , nincs szabadság.
Ott van csupán, ahol szavát megértve
Meghalni tudnak, s élni mernek érte.
De nem azért dult érte harc,
Hogy azt csináld amit akarsz
S mindazt, miért más robotolt
Magad javára letarold.
Mert szabadabb szeretnél lenni másnál.
A szabadság nem perzsavásár.
Nem a te árud. Milliok kincse az
Mint a reménység, napsugár, tavasz,
Mint a virág, mely dus kelykét kitárva
Ráönti illatát a szomjazó világra.
Hogy abból jótestvéri jusson.
Minden szegénynek ugyanannyi jusson
Mig több jut egynek, másnak kevesebb
Nincs még szabadság, éget még a seb
Amig te is csak másnál szabadabb vagy
Te sem vagy még szabad, te is csak…
Gyáva rab vagy.
Ha tetszik az Orbán rendszer ne gyere tüntetni!
http://www.youtube.com/watch?v=8rsjF2YmhaY
@ Geyza
“Hiszen itthon sem voltak mikor elkezdték a tömeget oszlatni !”
És a (mobil)telefonnak nem mindegy, hogy a világ melyik részén van?
Geyza, az alacsony részvétel nem mentesít… egyrészt nem tudjuk, kire szavazott volna, ezért ez érvelésre sem alkalmas, másrészt ha még szavazni sem “mer”(?) a nép, akkor ugyan mit lehet tenni?
Orbán elmondta az amerikai nagykövetnek is hogy nekik az alacsony részvétel a
kedvező és az elmúlt években mindent megtettek annak érdekében,hogy az emberek
elforduljanak a politikától.
miért van az, hogy az utv kamerái éjszakai képet adnak a tüntetés helyszínéről?
elromlott a kamera?pont most és pont itt?
Biz’ ez roppant érdekes… És a híd túlfelén is egyszerre romlott el az összes kamera. Ott viszont még ismétlést sem adnak az éjszakai műsorról.
A Hir Tv 16 órai hirei se adtak semmi informaciot a
“Nem testszik a rendszer ” rendezvényéről.
>Megint eltűnt a Szabad sajtó utcai kép
okt. 23. 16:06
Az utv.hu közlekedési képinformációs portál Szabad sajtó utcai kamerája a nem az élő képet mutatja, hanem egy korábbi – feltehetően késő esti – felvételt tettek közzé. Ugyanez történt idén március 15-én, a sajtószabadságért szervezett demonstráció alatt. Akkor az üzemeltetők közölték: a kamerák pusztán műszaki hiba okán nem voltak elérhetők, semmiféle “titkos konspiráció” nem állt a háttérben.<
forrás: index.hu
érdekes kis jelenségek vannak manapság Magyarisztánban.
Sokan voltunk, ami nagyon örvendetes. Méltóságteljes, békés demonstrációt tartottunk. Számos fiatalt láttam, ami különösen reményteljes.
Tök jó volt. Sokan voltunk, sok-sok barát együtt.
Békés, bár nagyon demonstratív nagygyűlésre sikeredett.
Felcsúti kondásgyerek, ne kérjél parlamenti belépőt tavasszal.
Nyárra már nem lesz rá szükséged!
És nem fog változni semmi.Orbán holnap hazajön,és a nagy Tanító példaképekén tovább söpri a padlást.56 legalább enyhített a nép sanyarú sorsán .Most viszont keleten a helyzet változatlan…tehát ezért ily arrogáns és nagy mellényű a vezér.