New York – Az Egyesült Államok és több szövetségese ezekben a napokban kísérletet tesz arra, hogy fenyegetések helyett szép szóval hasson Mahmúd Abbászra, a Palesztin Hatóság elnökére. Ma Barack Obama személyesen fogadja a nyugati parti entitás első emberét, ámbár az amerikai politikacsinálók nem nagyon hisznek abban, hogy sikerül Abbászt lebeszélni arról, hogy az ENSZ Közgyűlését a palesztin államiság elismeréséről megszavaztassa. A palesztin elnök a Biztonsági Tanácsba is be fogja adni a kérelmet, holott biztos, hogy ott az amerikai vétó elmeszeli azt.
Úgy tűnik, a Közgyűlésben megejtendő, legfeljebb átmeneti politikai sikereket ígérő szavazásról már semmiképp nem sikerül lebeszélni Mahmúd Abbászt, aki Abu Mázen néven a néhai Jasszer Arafat vezette PFSZ mérsékeltebb vezetői közé tartozott. Ma Obama elnök tesz arra kísérletet, hogy rábírja vendégét: legalább a Biztonsági Tanácsba ne adja be a kérelmet. Az ENSZ szabályzata szerint a BT-nek van joga arra, hogy új államokat elismerjen és azokat a világszervezetbe bebocsássa. Ha Abbász ragaszkodik az elképzeléséhez, arra kényszerítheti a BT állandó tagjai közül az Egyesült Államokat – de talán Nagy-Britanniát is –, hogy éljen vétójogával, és akadályozza meg a korábban már kétszer is kikiáltott, de facto 1994 óta létező palesztin állam de iure elismerését.
Az elnök Ben Rhodes társaságában
Ben Rhodes, az elnök helyettes nemzetbiztonsági tanácsadója szerint Obama „nagyon egyenesen” közölni fogja, miért véli azt Amerika, hogy a szavazás nem megfelelő mód a palesztin állam elismerésére. Az amerikai elnök ugyancsak ma találkozik Binjamin Netanjáhu izraeli kormányfővel, akivel tavasz óta rendkívül rossz a viszonya. Obama egy alkalommal célzott arra, hogy a zsidó államnak vissza kellene térnie az 1967-es Hatnapos Háború előtti fegyvernyugvási vonalakra, mire Netanjáhu Washingtonba repült, és a republikánus többségű Kongresszus előtt mondott beszédében gyakorlatilag kesztyűt dobott az elnöknek.
Számítani lehet arra, hogy az úgynevezett Kvartett – az Egyesült Államok, a kérdésben egységes állásponttal nem rendelkező Európai Unió, valamint maga az ENSZ és Oroszország közös közleményben javasolnak új menetrendet az izraeli-palesztin béketárgyalások folytatására. Utóbbit nehezíti, hogy a hivatalos palesztin álláspont az Izrael által nem annektált Júdea és Somron, valamint Jeruzsálem keletin részein építkezések folynak, és amíg azokat le nem állítják, nincs értelme békéről tárgyalni. Azon kívül továbbra sem létezik olyan palesztin szervezet, amely Izrael Állam létét elismerné; ezt utóbb néhány napja maga Abbász is ismételten megtagadta. A palesztin kormány, amely Izrael helyén, nem pedig mellette képzelni el a palesztin államot, több képviselője útján kijelentette, hogy annak zsidómentesnek kell lennie.
A Júdeában, Somronban és Jeruzsálemben folytatott építkezések a palesztinok szerint a béke akadályai
Az izraeli álláspont értelmében csak bizonyos kiigazításokkal lehetséges az 1967-es határokra történő visszavonulás, miután az ellenőrzésük alatt álló Nyugati Parton (Ciszjordánia) számos város és kisebb település létezik, ezeket a zsidó állam már nem hajlandó úgy felszámolni, ahogyan a Sínai-félszigeten vagy a Gázai-övezetben tette, amikor ezekért a lépésekért és a bőkezű területi engedményekért cserébe békekötésben reménykedett. Ezért a Nyugati Part benépesített részei továbbra is Izrael ellenőrzése alatt maradnának, s a leendő palesztin állam más területeket kapna érte cserébe. Izrael kizártnak tartja azt is, hogy egyesített fővárosát, Jeruzsálemet ismét megossza, a palesztinok viszont kizárólag Jeruzsálem fővárossal tudják államukat elképzelni.
Ezek azok a távoli álláspontok, amelyeket a Kvartettnek közelítenie kéne egymáshoz. A múltban a tárgyalások minden alkalommal úgy folytak, hogy Izrael, illetve a közvetítők úgy tettek, mintha a palesztinok szándéka nem a zsidó állam teljes felszámolása, hanem a kétállami megoldás lenne. Korábban a palesztin vezetőség, maga Jasszer Arafat is tett olyan kijelentést, amiből erre lehetett következtetni, most azonban Mahmúd Abbász még a látszat kedvéért sem hajlandó elismerni Izraelt vagy annak a létezéshez való jogát, a zsidó nemzetállamiságról már nem is beszélve.
Az ENSZ-palota New Yorkban
A palesztin delegáció pénteken készül beterjeszteni kérelmeit az ENSZ-be. Ha mégis visszakoznak, ugyanazt a kérelmet egy évig nem terjeszthetik be ismét.
Amerikai belpolitikai szempontból érzékeny kérdésről van szó, hiszen az egyértelműen Izrael pártján álló republikánusok az elnökválasztási kampányban eddig is élesen támadták Obama külpolitikáját; az elnök most nyilvánvalóan újabb muníciót szolgáltat ellenfeleinek, ha fogadja azt a Mahmúd Abbászt, aki néhány hónapja kiegyezett a Gázában a hatalmat bitorló, mindenki által terrorszervezetnek tekintett Hamasszal. Obama legerősebbnek tartott kihívója, Rick Perry texasi kormányzó úgy fogalmazott, hogy az elnök maga is a probléma részévé vált, amiért területi engedményeket követel a zsidó államtól, és valójában arra bátorítja a palesztinokat, hogy vigyék az ügyüket az ENSZ elé.
A Szenátus több tagja levélben figyelmeztette az általában automatikusan Izrael ellen szavazó latin-amerikai és afro-ázsiai blokkokat, hogy ezúttal ne szavazzák meg a palesztin államot, mert ennek következtében a Palesztin Hatóságnak talán le kell mondania az amerikai segélyről. Bob Mendez, New Jersey demokrata szemátora meglehetősen világosan fogalmazott: „Az amerikai segítség nem alanyi jog. A segítség nem jár automatikusan.”
Martonyi: nincs álláspont
Magyarország ugyancsak leadja szavazatát Palesztina-ügyben, a Külügyminisztérium azonban titokban tartja, hogyan fog voksolni, ez csak pénteken, a helyszínen derül ki. Martonyi János külügyminiszter korábban a Stopnak adott interjújában egyenesen azt állította, nincs magyar álláspont az ügyben, mert „nincs olyan helyzet, amellyel kapcsolatban a magyar álláspontot meg kellene fogalmazni”. Hozzátette, ha az EU nem tud egyetértésre jutni a kérdésben, „akkor lesz egy helyzet, és akkor kell majd dönteni”. Azt is elmondta, Magyarország nem jelzi előre, hogyan fog szavazni a palesztin határozati javaslatról. A külügyminiszter mondanivalója már csak azért is értelmezhetetlen, mert egységes EU-álláspont nemhogy nem jött létre, de mindig is nulla százalék volt az esély arra, hogy ilyesmi kialakulhasson.
Összecsapás zsidók és arabok közt a Nyugati Parton. Fokozták a biztonságot
Az Izrael által ellenőrzött Nyugati Parton lévő zsidó településeken eközben nagyban fokozták a biztonsági előkészületeket, mivel számítani lehet arra, hogy a helybéli arabok az ENSZ-szavazás végkimenetelétől függetlenül randalírozni fognak. Egy összecsapásra már sor került kedden Ászírá al-Kiblíja falu mellett, ahol elmaszkírozott izraeli telepesek és palesztinok csaptak össze és kővel dobálták meg egymást azt követően, hogy a palesztinok terményeik felgyújtásával vádolták a zsidókat.














Amíg a kölcsönösség elveit nem lehet érvényre juttatni, addig nem lesz béke!
Államiságnak meg értelme sincs béke nélkül. :(
Háború lessz.
Csodálkoznék ha Izrael nem számolná fel válaszképpen a palesztínokat.
Magyarország BT tag szeretne lenni és félő, hogy szavazását az ehhez szükséges támogatók igénye szerint fogja alakítani. Kár, hogy a hazai média szinte alig foglalkozik a várható magyar szavazással.
Ha lehet találgatni az igen gombot tartom valószínűbbnek.
Szerintetek hogyan szavaz Magyarország a palesztin államiságról pénteken? Tippeljétek meg itt: http://miertcion.blogspot.com/
Geyza!
Az első mondatod helyesen: Háború lesz. :)
Nem fog visszavonulni Abbasz, már nem teheti meg. Majd támogatja Irán, Szíria, Törökország.És akkor háború lesz. Ha visszavonulna, akkor kinyírnák és akkor is háború lesz.
Jellemző!!!
“Nincs olyan helyzet amely miatt meg kellene fogalmazni a magyar álláspontot.”
Emlékeztek? Ugyanez volt az országgyűlési választások idején. Nem fogalmazták meg a “programjukat” mert állítólag nem ismerték az ország gazdasági helyzetét. Aztán szinte azonnal lecsaptak többek közt pl. a magánnyugdíj pénztárak pénz vagyonára. Ha nem ismerték a helyzetet, akkor ezt honnan ismerték?
‘98-ban a programjukban szó sem esett arról, hogy a Reálbankkal van valami tervük, mégis alig múltak el a választások a nevezett bankba felszámoló biztost rendeltek ki (tévékben, rádiókban szétkürtölték, hogy csődbe ment), e m i a t t csődbe is ment rögtön. Mindezt azért tették, hogy övék legyen a Reálbank birtokában lévő postabanki részvénypakett döntő hányada, amellyel bele taposhattak a Postabank a kellős közepébe…
Tipikus, sötét maffia ( fideszes ) módszerek. Egyszerűen undorító az is, hogy ezeket senki nem leplezi le.
Én támogatom a palesztin állam létrejöttét!
…
A legfontosabb, hogy “fajtiszta” nemzetek legyenek, ha a PFSZ sem szégyenli kimondani, hogy zsidótlanítani akarja államát, akkor Izrael se, hogy ő pedig egy palesztin családot se fog tovább megtűrni. Ez ugyan rohadt igazságtalan lenne az érintettekkel szemben, de azután már nem is kell a zsidó államot elismertetni a szomszéddal, hiszen az nyilvánvalóan létrejött az etnikai meghurcolások során. Hogy azután még további területekre pályáznak a palesztin menekültek ezrei? Hát kérem, ott van az a csodás országuk, amiért évtizedekig harcoltak hol nemzetközi fórumokon, hol a világmédián keresztül, de leginkább terrorizmussal, és telepedjenek le ott!
…
Jeruzsálemet pedig eleve nincs értelme megosztani, szent helyeiket pedig nyugodtan lelehet tagadni, hiszen egyik iszlám irányzat Koránjában sincs megemlítve nemhogy a mecsetek, de maga Jeruzsálem szentsége sem, így az ottani palesztin hatóság elzavarása után el kell foglalni az egész várost és annak környékét. Találnak maguknak máshol fővárost majd, hiszen elérték, hogy rendelkezzenek területeik felett!
…
Ha a jenkik és talán-talán a túlzottan zsidóbarát európai kormányok vissza is vonnák a segélyezést, nem kell aggódni; Irán rögtön ott terem, hogy olajbevételeiből a Hamászt tegye Ciszjordánia urává is, az ott lakóknak csak a megfélemlítés-, az izraeli válaszcsapások és a nyomor mindennapjait kell megfizetni. De kérem, hát akkor is ott lesz a szabad nemzetük, amit végre nem száll meg az a gusztustalan cionista entitás!
Szép jó estét Mindenkinek!
http://leharblog.wordpress.com/2011/09/21/abbasz-dontott/
Ez a legbölcseb ,,en is szepestet kivanok mindenkinek
A palesztin követelés az elismerésükről az EU részéről vegyes támogatásra talált. Nem tudom, vállalja e a felelőségét az aki a harmadik évezredben zsidók nélküli államot akar, mint annak idején Hitler.
Szó szerinti kijelentésük: „A palesztin kormány, amely Izrael helyén, nem pedig mellette képzelni el a palesztin államot, több képviselője útján kijelentette, hogy annak zsidómentesnek kell lennie.”
Legfeljebb ha találnak egy zsidót, majd kivégzik, vagy elég az internálás? És ezek után van aki támogatja a palesztin önálló állam létrejöttét? És az ENSZ ? Ott vállalják a felelőséget? Majd az első zsidóüldöző pogrom után Banki Munt Hágába viszik népellenes tevékenység előmozdításáért? És Európa kollaborál?
Bűnrészes?
És Izrael helyén? Az egyetemeket, főiskolákat, kutató intézeteket, üzemeket, gyárakat, és nem utolsó sorban a népet kiirtják? Kitelepítik? ENSZ határozattal?
Tessék mondani az egész világ meghülyült? És Izrael mind ezt nézni és tűrni fogja? Ha tiltakozik és ellene tesz akkor bűnös lesz?
az erdeti szovegben igy nemetul mondta ki,; “the future palestine is Only JUDEN REIN!”
hallottam-lattam mert az Arutz-7 TV sugarozta,a Hadasoth-10-(hirado Israel-ben)- programban!az unilateralis deklaracionak az az egyik legfobb hatranya a palestinokra nezve,hogy amint ujabb raketakat lonek ki Erets Israel-re(akar “cisyordaniabol” akar gazabol,marpedig az lesz a vege megint,mert Abbas egyedul keves ahhoz hogy ne ugy legyen!!!!)-az egy Declaration of War!!
egy Ensz altal elismert fuggetlen orszag megtamadott egy masikat!!!Ennyi!!
ez pedig Haboruba torkollik,aminek a kimenetele gondolom mindenki elott ketsegtelen!!
kb,; ugyan arrol lesz szo mint Nasszer Egyptom-a eseteben,amikor is 97%-ban szetvertuk a teljes Egyptom-i haderot a Sinai-n!!
ENSZ hatarozat 1947!
kimondja vilagosan,; Erets Israel is a Foyer of the JEWISH NATION!!!!!!
most 2011-ben egyszeruen nfelulbiralja onmagat az ENSZ?? akkor hogy is csak kerem??!!