Manila, Fülöp-szigetek – A Top Rank promóciós iroda első embere, Bob Arum szerint elhárult az összes akadály a Floyd Mayweather Jr. vs. Manny Pacquiao bokszmérkőzés elől, így hamarosan tető alá kerülhet a sokak által várt csúcstalálkozó.
Az ismert promóter a BoxingScene.comnak adott nyilatkozatában elmondta, a legfőbb problémát okozó doppingteszt ügye rendeződött. A két öklöző már korábban megegyezett a véletlenszerű teszteket illetően, csupán az volt kérdéses, hogy azokat az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA), vagy a Doppingellenes Világszervezet (WADA) folytatja majd le.
Az USADA-nak ugyanis nincs hatásköre a Fülöp-szigeteken – ahol Pacquiao a felkészülés első szakaszát végzi –, ezért Arum szerint egy, a WADA által felügyelt laboratóriumban fogják megvizsgálni a filippínó bunyóst.
Az anyagiak elosztására ugyancsak kitért a promóter, szerinte mindenben teljesen egyformán fognak részesedni a felek.
Arum jótékonynak tűnő szavai ellenére egy ideig még biztosan várat magára az álommérkőzés, de a rajongóknak addig sem kell nélkülözniük: az amerikai öklöző 16 hónapnyi szünet után, szeptember 17-én megmérkőzik Victor Ortizzal, míg a filippínó riválisa november 12-én lép kötelek közé Juan Manuel Marquez ellen.








