Washington/Csennáj, India – Az Egyesült Államok bocsánatot kért egy helyettes konzul viselkedése miatt, aki „mocskos és sötét tamilokról” beszélt.
A botrányt az indiai sajtó robbantotta ki, miután tudomást szerzett arról, hogy Maureen Chao helyettes konzul megvető szavakkal illette a tamilokat. A diplomata Tamil Nadu állam fővárosában, Csennájban jelentette ki, hogy egy alkalommal vonattal utazott az indiai fővárosból, Új-Delhiből a keleti Orissza államba.
Maureen Chao
A vonatnak elvileg huszonnégy óra alatt kellett volna elérnie a célját, ez azonban hetvenkét óra múlva sem sikerült. Chao megpróbáltatásairól nyilatkozott úgy, hogy a vonaton töltött idő alatt a bőre olyan mocskos és fekete lett, mint a tamiloké.
A beszédet követően az Egyesült Államok csennáji konzulátusa bocsánatkérő közleményben tudatta, hogy „Ms. Chao beszéde során illetlen megjegyzést tett. Ms. Chao mélységesen sajnálja, ha szerencsétlen megjegyzései bárkit megbántottak volna, miután ez egyértelműen nem állt szándékában”, olvasható a konzulátus honlapján, amely közli, hogy diplomata a huszonhárom évvel korábbi tanulmányútja során szerzett tapasztalatairól beszélt.
Nem elégedett meg a bocsánatkéréssel Dzsajalalítha, Tamil Nadu állam csak egy nevet használó főminisztere, valamint az Indiai Kommunista Párt sem, amely rasszimust emlegetett, mondván, attól még Barack Obama kormányzata sem mentes.










Ebből visszahívás lesz. :wink::
Igen, az lenne a megnyugtató megoldás.
Nem ertem mi a baj. Azok az emebrek koszossak, a boruk sotet. Ez a feher no az utazas miatt bekoszolodott a bore a kosz miatt egyszeruen koszos lett, mar nem feher volt hanem egyszeruen sotet a kosztol. Elkezdet hasonlitani a tamilokra. Mert sotetebb lett a bore es koszos.
Par evvel ezelott a tamilok Torontoban tuntettek, mert otthon Indiaban megoltek par szaz Tamilt. A torontoi tamilok, olyan zaszlokkal jelentek meg ami Kanadaban terrorista jelkepnek szamitott. Lezartak az autoplyat es gatoltak a normal emberek kozlekedeset. Ezek nagyresze kegyelembol menekultkent kaptak kanadai tartozkodasi engedelyt utana meg nekialltak kovetelozni hogy a kanadai kormany tegyen valamit. Eloskodo, alulkepzett emberek, igenis terrorista cselekmenyt kovettek el azzal hogy lezartak az utat. Akarcsak a taxis blokad annak ideje Magyarorszagon.
http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20090510/Tamil_protest_090510/20090510?hub=Toronto