Bengázi – A lázadók újabb területeket foglaltak el, egyre közelebb kerülve Tripolihoz.
A lázadók serege két, stratégiailag kulcsfontosságúnak tartott települést foglalt el a Kadhafihoz hű erőktől. Ezek a nyugati hegyvidéki részeken találhatók, mely már csak mindössze 150 km-re van a főváros dél-nyugati részeitől.
Ugyanakkor a másik két fronton, Miszrátában és keleten továbbra is patthelyzet van. Itt nem bírnak újabb eredményeket elérni a jobban fegyverzett hadsereggel szemben, kizárólag tartani tudják pozíciójukat.
Az utóbb említett két fronton a NATO által végrehajtott légicsapások is szerepet játszanak abban, hogy nem gyűri maga alá Kadhafi serege például a már hónapok ostromolt Miszrátát. De a NATO helikopterei védik Zlitan közvetlen környezetét is.
A katonai szervezet közben Tripolit is bombázta kedden, ám szerdára ez alábbhagyott, tegnap nem jelentettek támadásokat. Charles Bouchard NATO-főhadnagy szerint nincs szükség szárazföldi alakulatokra, a levegőből is célt fognak érni a nemzetközi erők. A szárazföldi beavatkozást eddig Oroszország és Kína is gátolta az ENSZ-BT-ben.








