Ronai and Ronai
AMERIKAI

Vigyázó szemetek Pekingre vessétek! 2011. június 10. péntek 9:16 Forrás: AN, ELTE mohaonline

  • Hozzászólások(21)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Vigyázó szemetek Pekingre vessétek!

Budapest – Jó magaviseletű diákokat „várnak és elvárnak” június 24-re az ELTE Bölcsészkarára, ahol Wen Jiabao kínai miniszterelnök vesz részt a neki rendezett gálaműsoron. A megjelenők „egyetemistának kinéző, viselkedni tudó és hajlandó barátokat is hívhatnak” – így szól a meghívó.

Hogy miként kell egyetemistának kinézni, arról nem szól az értesítés, bár nem kizárt, hogy a jelentkezők egy gyorstalpaló tanfolyamon elsajátíthatják az ezzel kapcsolatos legszükségesebb tudnivalókat. Egyelőre tehát csak integetni kell, felállva tapsolni még nem kötelező.

További információkról a jelentkezőket később értesítik, ahol majd feltehetően kitérnek arra, hogy belefér-e a megfelelő viselkedésbe Tibettel szolidáris póló viselése, megemlékezés a Tienanmen téri áldozatokra, illetve demokráciát követelő bebörtönzött fiatalok jogaiért való felszólalás.

Az sem tiszta egyelőre, hogy kell kinéznie egy egyetemistának a Távol-keleti Intézet szerint, illetve milyen hangos és mennyire lelkes taps fér még bele az elvárt viselkedésbe.

Ha mindehhez hozzávesszük, hogy a rendszerváltozás óta a Fidesz az egyetlen magyarországi parlamenti párt, amely hivatalos kapcsolatot ápol a kínai kommunistákkal, akkor az a legkevesebb, ha elgondolkodunk az alább olvasható levél tartalmán és hangvételén. Bár, talán jobb, ha nem gondolkodunk – még bajunk lehet belőle.

Most pedig álljon itt a szíves invitálás szövege:

Wen Jiabao látogatása

Tisztelt Hallgatók!

2011. június 24-én, péntek délután az ELTE Konfucius Intézetbe látogat Wen Jiabao kínai miniszterelnök. Itt egy gálaműsorral köszöntjük őt, amelyre minden hallgatónkat várjuk és elvárjuk. Mind az ELTE BTK, mind a Távol-keleti Intézet, mind a Konfucius Intézet, mind a Kínai Tanszék számára rendkívül fontos, hogy a látogatás jól sikerüljön, többek között hallgatóinknak adható ösztöndíj-lehetőségek ezen múlhatnak. Ezért kérjük, minél nagyobb számban jelenjenek meg az eseményen.

A rendezvény június 24-én nagyjából 14.30-tól 17.00-ig tart, az ELTE Múzeum körúti campusán.

Az eseményre nemcsak a kínai szakosokat várjuk, hanem a Távol-keleti Intézet valamennyi hallgatóját – mindenki számára rendkívül tanulságos lehet egy ilyen magas rangú vezető fogadása. Egyetemistának kinéző, viselkedni tudó és hajlandó barátokat is hívhatnak.

Kérjük, aki részt kíván venni, az június 9-ig jelezze szándékát a kinaivendeg@gmail.com e-mail címen. Az eseményt a legmagasabb szintű biztonsági intézkedésekkel biztosítják, így az előzetes regisztráció feltétlenül szükséges.

A fenti címre – körítés nélkül – küldjék el:

– nevüket,
– szakirányukat,
– mobilszámukat,
– e-mail címüket.

A további tudnivalókról a regisztráltakat később értesítjük.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (8 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: -7 ( 13 szavazatból)
Vigyázó szemetek Pekingre vessétek!, 5.0 out of 5 based on 8 ratings

Címkék:, , , ,

  • Hozzászólások(21)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

21 Reader’s Comments

  1. Orrbán számára már csak Kína segítsége maradt. A világ leghatékonyabb gazdaságával mérhetetlen “felesleges” ( befektethető) tőkével erős terjeszkedési szándékkal. Pusztán az ár (feltételek) kérdése, hogy ez hogyan történik.
    Azt tudják, hogy Orbán kiszolgáltatott helyzetben van és ezért megalázóan egyoldalú módon is érvényesíthetik a helyzetet.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (19 szavazatból)
  2. Kíváncsi vagyok vajon ,hogy néz ki az Orbán szerint aki egyetemistának néz ki?A hajam az égnek áll megmondjuk a fiataljainknak milyen viselkedést kell produkálni egy vezető előtt.Talán jó példával elöl járva kellene megtanítani.A tisztelet a becsület ez lenne kötelező tantárgy rá férne e magyar társadalom nagy többségére.A fiatalok átveszik a példát amit mutatnak nekik, ők a tükör amibe ha belenézünk mutatja a valóságot.Jelen pillanatban nagyon szomorú!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  3. A tarifát meg telefonon egyeztetik?
    Ez nagyon hasonlít a márc.15-én megfizetett biodíszletre.
    Egyébként a nagy hízelkedés Kínának kifizetődő lesz. Ha igaz, ők teremtenek majd munkahelyeket, csak ezt még nem verik nagydobra. Meglepetés!!! Persze ha igazak az értesüléseim!
    Milyen hazug a megfogalmazás is. Nem csak a tanszék számára fontos, hogy a műsor jól sikerüljön…
    Kína most teszteli Orbán barátját…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +14 (14 szavazatból)
  4. miezittenkérem?

    Vajon Orbán húszévesen bemehetne-e erre a rendezvényre? Eléggé “egyetemistának kinéző, viselkedni tudó és hajlandó” volt-e?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (17 szavazatból)
  5. Éljen a megbonthatatlan örök Magyar- Szovjet, oh pardon Kinai barátság! :)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  6. Peking lehet,hogy értékeli a megbonthatatlan magyar-kínai barátság szimbólumát::a sárga villamost és a sárga irigységet…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  7. Majd Kína legyártja nekünk a metrókocsikat. Ott gyorsan dolgoznak. Meglesz egy hónap alatt az összes szerelvény. Tarlós Pista meg átveszi mindet, Kínával még ő sem mer szórakozni :)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +10 (10 szavazatból)
  8. Adunk kici szárga metrokoci, kapunk erte repülotér.
    Mert most meg pályáztatás nélkül akarják eladni a repülőtéri állami részét.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +13 (13 szavazatból)
  9. Sasa, gondolom a “viselkedni tudó, hajlandó” diákok alatt olyanokat értenek, akik nem teszik fel ezeket a kérdéseket ;)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  10. Én egy normális, emberséges, diktátor hajlamtól mentes, vezetői képességekkel, vezetni tudó miniszterelnököt kívánok magunknak.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (17 szavazatból)
  11. Létrejött a régen várt Budapest-Peking tengely.
    Orbánbasit megfújta a keleti szél, de a homokot a mi szemünkbe fújja…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  12. Helyesbítek:
    létrejött a Felcsút-Peking tengely.
    Erről Bp. nem tehet.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  13. Na, ezek egymast fogjak kiokositani demokraciabol meg reformbol, tekintve hogy e teren lemaradasunk van a kinaiak mogott, kezdek aggodni. Szerintem az ide bevandorolt kinaiak is kezdhetnek felni, ha ezek haverkodnak!
    Aki szeretne napi egy tal rizsert dolgozni szabadsag helyett, lajkolja oket! Reszemrol meg: durr a fejbe, golyot nekik!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  14. orban hogy viselkedett egyetemista koraban? Hogy nezett ki? Hogyan oltozkodott? Lehetne errol beszelni…megis miniszterelnok lett…….
    Sajnos!!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  15. Az Anti Krisztus, akit Orbánnak hívnak magyarul, beteljesíti a bibliát. Ránk hozza a sárga veszedelmet. Mit szól ehhez a fatökű Semilyen? Úgy általában a KDNP, mit szól a Marozsánpálffy? A göthös államtitkár a valamilyen Rétvári?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  16. Ne nagyon sürgessétek a kinai demokráciát, mert rögtön nem lesz mit töltenetek az autótokba. Nekünk addig jut olaj, amig a kínaiaknak nincs autójuk.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  17. Zsák a foltját….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  18. Az ősi kinai kultúrával amúgy nem is lenne gond. A nyelvet is egyre többen tanulják nálunk és világszerte is-nem véletlenül. A politikájukhoz viszont tapsoltasson bölcsvezir az erre a célra rendszeresitett fizetett statisztáival és lájkolja őket az akinek a párja nem kinai cégnél dolgozik. Sztem tőlük vette át törpehitler az új munka törvénykönyve tervezetét. Orbanisztan rabszolgatartó feudális monarchia. Szép(?) új világ…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  19. Orbán András Lajos

    Szép gyerek vagy csutiszörny, csak az a bajod hogy élve születtél!!!!!!!!!!!!!!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  20. Figyeljük csak meg ezt a mondatot : ” Tanszék számára rendkívül fontos, hogy a látogatás jól sikerüljön, többek között hallgatóinknak adható ösztöndíj-lehetőségek ezen múlhatnak. ”
    Ez nem más, mint gusztustalan zsarolás, megfélemlítés ! Ez adiktatúra igazi levegője, a megfélemlítés ! Ezzel azt üzeni a diákoknak : A saját érdeketekben gyertek el a rendezvényre, mert ha nem, akkor nem kaptok ösztöndíjat !
    Az e-mailen beküldött jelentkezői személyes adatokból (név, telefonszám, e-mail cím,) összesíthető és pontosítható a jelenlévők és a távol maradók névsora, és így rendelkeznek azzal a különleges adattal, információval, hogy ki engedelmes a kormánynak, és ki az aki nem. Na, ez megnézheti magát, a jövőbeni előmenetelét ! Garantáltan elvágta maga előtt a jövőt ! Hát ez szép kis üzenet az egyetemistáknak !

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  21. Annyi adnak mint a múltkor, 1500 Ft? Vagy most a nemzetközi jellegre való tekintettel megemelik 2000 Ft-ra? Kínaiul kell tudni vagy elég ha nem mondom, hogy Free Tibet?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)

Írja meg véleményét!

 
Kapcsolódó cikkek

Lebaltázták Orbánt, mint a pengős malacot 2011. június 16. csütörtök

Bohóckormány ellen bohócforradalom 2011. június 16. csütörtök

Az utcán sem lakhatnak a hajléktalanok 2011. június 16. csütörtök | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos