Budapest – Eddigi csúcsra ért júniusra a pártválasztásukban bizonytalanok aránya – derült ki a Tárki legfrissebb pártpreferencia-kutatásából. A Fidesz-közeli közvélemény-kutató mérései szerint a kormányzópárt támogatottságának csökkenése megállt, sőt májushoz képest egy kicsit növelte is a népszerűségét, az MSZP-é viszont ismét csökkent a néhány hónapos stagnálás után.
Egy százalékkal, a májusi 26-ról 27 százalékra nőtt a Fidesz támogatottsága a teljes lakosság körében júniusban, az MSZP-é viszont 14-ről 12 százalékra csökkent ugyanebben az időszakban – derült ki a Tárki legfrissebb, júniusi pártpreferencia-kutatásából.
A felmérés szerint egy hónap alatt érzékelhető mértékben nőtt bizonytalanok és nem válaszolók aránya: míg májusban a választópolgárok 44 százaléka tartozott ide, addig júniusban már 48 százalékuk, azaz egyik hónapról a másikra 4 százalékponttal (azaz 10 százalékkal) nőtt a bizonytalanok tábora.
A biztos pártválasztók körében a kormánypártok támogatottsága a májusi 48 százalékról 53 százalékra nőtt, miközben az MSZP-é 25 százalékról 24 százalékra csökkent, így a két párt támogatottsága közti különbség az elmúlt fél év szűkülő tendenciájával szemben júniusban ismét növekedett.
A kormánypártok további tetemes előnye ellenére ugyanakkor továbbra is érezhető ősz óta tartó folyamatos támogatáscsökkenésük: míg fél évvel ezelőtt a Fidesz-KDNP négyszer-ötször nagyobb szavazótáborral rendelkezett, mint az MSZP, addig májusra és júniusra már csak nagyjából kétszeres a két párt közötti különbség.
Az MSZP-hez hasonlóan csökkent egyébként a másik két ellenzéki párt támogatottsága is: a Jobbik tábora a teljes népesség körében 9-ről 8 százalékra apadt, a pártválasztók körében pedig májusban és júniusban is egyaránt 16 százaléknyian álltak mögöttük. Az LMP népszerűsége ez idő alatt 4-ről 3 százalékra csökkent a teljes népesség körében, a biztos pártválasztók között pedig ennél is jobban: 8-ról 6 százalékra fogyott a támogatottsága.
A felmérést 1000 fő életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló megkérdezése alapján készítette az intézet.











Már a véletlenszerű megkérdezéssel se kell fáradniuk. A listát a kormánytól megkapták: együttműködési nyilatkozat alapján.
Nehogy már a véletlenre bízzák…
Hát én nem értem ezt az egészet! fideszes helyen élek! Senkivel nem találkoztam, aki meg lenne elégedve a kormánnyal, vagy mindenki meghülyült már????
Lehet, hogy az ukázra sem vártak, mert már korábban megkapták a kubatov-listát! :-)
>>Egy százalékkal, a májusi 26-ról 27 százalékra nőtt a Fidesz támogatottsága a teljes lakosság körében júniusban, az MSZP-é viszont 14-ről 12 százalékra csökkent <<
Azt szokás mondani: "aki fizet, annak bazsevál a cigány!"
Fefordítom:
Ha az anusnedvesítők még több pénzt fizettek volna a Tárkinak, akkor azok ifjú kegyelmes urunk, s bölcs nagyerízünnek, ormány bolseviktornak még inkább tetsző számokat közölte volna. Mondjuk a fityisz 10%-kal nőtt, a maszop 10%-kal visszaesett.
Csak hát azt nehéz megmagyarázni, hogy a narancsbódulatból magukhoz tért fülkeforradalmár zemberek tüntetnek és azt kántálják, hogy "orbántakarodj!"
;-)
Egyszerű matematika. A fidesznek (éppen úgy, mint az Mszp-nek) van egy kb.- egymilliós kemény szimpatizáns magja, ezek képviselnek egyre nagyobb arányt a látványosan fogyatkozó “biztos pártválasztók” között. Ami igazán érdekes: majdnem minden második választó “nem válaszol” – egy fideszközeli cégnek, vagy “nem tudja” És ennek a tömegnek nincs képviselete, tehát hatalmas a politikai űr -(nagyobb, mint a fidesz és az Mszp együttvéve) amit előbb-utóbb egy párt be fog tölteni. Ha nem az Mszp, vagy valamely Gyurcsány formáció – akkor más.
Bármennyire fájlaljuk, hogy ilyen eredményt mértek, nem a közvéleménykutatót kell hibáztatnunk. Abban kell inkább reménykednünk, hogy az ellenzéki pártok, különösen a baloldal képes lesz lezárni belső vitit és valós alternatívákat felmutatva visszaszerzi szimpatizánsait. Erre azonban még várnunk kell.
A Tárki mérését nem tartom manipuláltnak, bár a kérdések megfogalmazásával minden mérés befolyásolható. Én úgy látom, hogy az utóbbi hónapban sokakat megtévesztett:
1. A devizahiteleseket mentő csomagnak nevezett bankmentés.
2. A MOL részvények visszavásárlása mellett felkorbácsolt nemzeti büszkeség.
3. Az államadósság csükkentésének, valós teljesítmény nélküli “világcsúcsa”.
4. A társadalmi szolidalitás elleni médiahadjárat.
Ezek minden bizonnyal emelhették a kormány támogatottságát. Az MSZP-jét pedig ronthatta a párt, média által hatalmi harcként sugárzott, belső vitája, és kommunikációs gyengesége.
“EdCarping”-gal részben egyetértek!
De csak részben. Ugyanis senki nem kommentelte a “bizonytalanok” staisztikailag is kimutatható növekedését (44 után 48%!).
Mert mit is jelent ez? Azt, hogy cca. 3,9 milliónyi választásra jogosult SENKIRE nem akar szavazni! A maradék 4,1 millió (illetve az azt reprezentáló EZER fő) pedig adott valamiféle választ, közülük pedig (a Tárki szerint) 52% (cca 2.1 millió) “támogatja” a Fideszt.
De ebből én leszámolnék jó 50%-ot (cca 1 milliót), akik a “Kubatov-listák” létezése miatt, nem bízva semmilyen közvéleménykutató cég adatkezelésébe, hamis választ adott.
A Fidesz TÉNYLEGES választóköre így cca 1-1,2 millióra tehető, azaz durván azonos létszámú a teljesen elhülyült MSZP-re szavazó gárdával.
A lényeg és a hangsúly azon a cca. 3,9 millión van, akiknek jó fele szavazna ugyan, ha lenne kire (ehhez számoljuk hozzá a “hazudós” válaszadók minimum 800ezres táborát is)!
De nincs!
Így az egyenletet megoldani már nagyon egyszerű:
ABCÚG FIDESZ és ABCÚG (jelenlegi) MSZP, azaz ABCÚG magyar oligarchia és ABCÚG Mutyi-Magyarország!
A telefonos kérdezésnél is “költség kímélő” a biztos pártszimpátiát tartalmazó névsor. A személyes megkérdezésnél pláne. A 15 – 20 egy főre jutó megkérdezendő személy megtalálása esetenként 100 – 120 személlyel kell kapcsolatot teremteni. Viszont, ha van egy névvel, címmel, pártszimpátiával esetleg még telefonszámmal is ellátott névsor,(Kubatov, Orbán lista) abból már ki lehet választani a megfelelő személyt.
John Dryden angol költő (1631-1700): „A többség ugyan olyan, mint a kisebbség, súlyosan tévedhet.”
A Tárki.-nál ÁLTALÁBAN szeretik a FIDESZ.-t. A zemberek.
A Tárki csak nyugodtan méregessen, aztán a méretes cumi legyen a fityiszé, végre helyre kell tenni ezt az UMCSCS-t!!!!!!!!!!!!!!!!!! UMCSCS= utcai mezítlábasok csőcselék csapata………….
TÁRKI?SOHASEM HALLOTTAM RÓLUK!!DE NAGYSZERŰEN VÉGZIK A DOLGUKAT !!!!
Churchill forog a sírjában…!
:)
Az a baj a közvélemény kutatásokkal, hogy nem pusztán diagnózis felállítás a céljuk. Sajnos a “gyógyítás” is az. :-(
Csak had kábuljanak!
jó az nekünk!
Bár én még most is azt borítékolnám, hogy nem választásokon lesz Orbán megverve, meg lesz nagyon és nem is olyan sokára!
Lehet hogy a szerencsétlen letolja a nadrágját a nép előtt csak közben nem veszi észre hogy a feje be fog szorulni a nép acélkemény dérde közé és úgy el lesz kalapálva hogy nagyon!
“A felmérést 1000 fő életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló megkérdezése alapján készítette az intézet.”
Tehát:MEGKÉRDEZTEK 1000 FIDESZEST! Így jött ki az eredmény.
engem mé nem kédeznek sose?
Tudom, hogy a közvéleménykutatás egy külön szakma, szigorú szabályokkal, ezért az én utcai véleménykutatásom nem reális, de én az utcán jártamban-keltemben ettől eltérő eredményre jutok. Alig találkozom olyan emberrel, akinek a jlenlegi kormánypártokról jó véleménye van. A többség szídja orbánt. Emellett persze még cigányozik, meg zsidózik egy kicsit, és semmiképen nem gyurcsánypárti. Lehet, hogy a kormány támogatói nem merik az utcán a közvéleményt képviselni?
szemüveges: Mert te másik listán vagy! Majd ha olyat akarnak kérdezni, akkor mennek hozzád…! :-)
Ez a bohóc imád a partvonalon harcolni. A magyar választók egy jelentős részének pedig elemi szükséglete egy ilyen . p é l d a k é p, aki olyan egyszerű, mint ők, aki megmutatja a világnak, hogy mi az a magyar virtus, és aki majd . n e k i k . bebizonyítja, hogy a z . U n i ó n . k í v ü l . i s . v a n . é l e t .
A Tárkinál van az a pénz…
A Tárkinál szeretik a fityiSSt. Ez az egyik tény.
A másik tény pedig az, hogy én és még sokan mások nem szeretjük a Tárkit és kenyéradó gazdáját. ‘Oszt jónapot.
A Tárki adatai pedig igazán jók. Az ország helyzetéről mindig más Fidesz tagokat kérdeznek meg.
Az én környezetemben a fidesz szavazók már azt is letagadják,hogy rájuk szavaztak.Akkor,hogy jön ki a27%?
Egy havi ingadozásból nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Messze még a választás, rövid a választói emlékezet. ‘98.-tól 2002.-ig biztosan nem terjedt, azt leszögezhetjük.