Ronai and Ronai
AMERIKAI

Lady Gaga nagy sikert aratott a meleg büszkeség napján 2011. június 12. vasárnap 11:48 Forrás: MTI

  • Hozzászólások(8)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Lady Gaga nagy sikert aratott a meleg büszkeség napján

Róma –  Rendkívüli részvétellel zajlik szombat délután Rómában az Europride európai meleg büszkeség felvonulása. A tömeget a díszvendég Lady Gaga, amerikai popsztár is vonzza, aki szombat este a Circus Maximusban lép fel és egyben a melegek jogairól is szól.

“Egyenlők a szerelemben, különbözők a jogokban – együtt tegyünk, hogy ne így legyen!” – ezzel a transzparenssel vonul végig Róma központján az Europride színes, zenés, táncos menete. A jóval négy óra után indult tömeg a Colosseumnál halad el egészen a Circus Maximusig, ahol este Lady Gaga lép fel. A rendkívüli vendég is igazolja a hatalmas részvételt – mondták az olasz sajtónak a háromszázezer emberről nyilatkozó szervezők, akik szerint az ingyenes koncerten a popsztár rajongóival egymilliósra növekedhet a jelenlét.

A menet elején a meleg és leszbikus egyesületek vezetői és a felvonuláshoz csatlakozott olasz politikusok haladnak, közöttük Renata Polverini, Lazio tartomány elnöke és Paola Concia, a római parlament egyetlen magát melegnek valló képviselője, aki jelképes házasságban adja össze a melegpárokat. Kiemelt a biztonsági készültség: több száz civil ruhás rendőr vegyült el a tömegben a homofób támadások és az egyházellenes akciók megelőzésére. Több Vatikán-ellenes transzparenst látni. Több paróka, kevesebb plébánia! Nemet a homofóbiára! Védelmet és házasságot a melegeknek! – olvasható a magasba tartott feliratokon. Harminchét kamionról szól a zene, táncolnak a jelmezbe öltözött résztvevők: van Drag Queen-kocsi, transzszexuális diszkó és ókori rómaiakkal teli jármű is. Sokan Lady Gagának öltöztek be. Külön szekciót alkotnak a gyerekeikkel felvonuló melegcsaládok. A menethez számos heteroszexuális csatlakozott, közöttük színészek, sportolók.

“Azért vagyunk itt, mert nem szégyelljük, hogy melegek vagyunk! Feltűnő ruhákkal keltjük fel a figyelmet; egész évben hallgatunk és megbújunk, legalább egyszer szeretnénk éreztetni, hogy mi is létezünk”- hangoztatták az újságíróknak az Europride olasz és külföldi résztvevői. “Olaszországhoz képest csak Görögországban és Kelet-Európában súlyosabb a melegek jogainak eltiprása”- tette hozzá Fabrizio Marazzo, az olasz melegszervezeteket tömörítő Gay Center elnöke.

Az Europride-on ingyen fellépő Lady Gaga programja nem ismert: talán a Born This Way és az Alejandro című dalt énekli el és beszédet mond a melegek védelmében. A művésznek az olasz tejtermelők hetven kilogramm mozzarellával kedveskedtek, amikor megtudták, hogy ez a popsztár kedvence. “Lady Gagával az Europride vilaghírű támogatót nyert. Azután fogadta el meghívásunkat, hogy májusban a római parlament leszavazta a homófóbia ellenes törvényt” – magyarázta Marazzo. Mint az olasz sajtó kiderítette, a popsztárt az Egyesült Államok római nagykövetsége győzte meg.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 4.7/5 (3 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +3 ( 3 szavazatból)
Lady Gaga nagy sikert aratott a meleg büszkeség napján, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

Címkék:, ,

  • Hozzászólások(8)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

8 Reader’s Comments

  1. nagyon helyes, és nagyon kínos Mo. számára, hogy Budapestet Moszkvával emlegette egy mondatban…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  2. Rendes ember vagy Lady Gaga.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  3. A család a társadalom legkisebb egysége.
    Általában egy férfi és egy nő.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (6 szavazatból)
  4. Minden embernek joga van a boldogságra.
    Nem csak ÁLTALÁBAN!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  5. Simplemind, úgy van ahogy írod, általában, de ez nem lehet értékítélet alapja.A világ ennél bonyolultabb, és nem lehet másodrendűnek tartani, aki nem családban él.A család ezenkívül nem önmagában jó, vannak jó családok és vannak családi poklok, amiből, jó hogy ma már ki lehet szabadulni.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  6. szia GM, ez a család ,-az első mondat a szociológiai definició,- a második rész a liberális folyomány.
    Nem értékitélet.
    A család definiciója= a család a társadalom legkisebb egysége.
    Mindenkinek szive joga dönteni, hogy milyen formában él,- szingliként-élettársi közösségen- házasságben- vagy más formákban.
    Miért lenne másodrendú aki nem családban él?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  7. simplemind: az ember a társadalom legkisebb egysége.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  8. ElPocoLoco, üdv.,

    Igazad van, ha az egységre mint mennyiségi egységre gondolsz.(mint épitőkő, egy ember, egy invidium, egy tag stb.) Az ember, mint invidium oszthatatlan egész.
    Az egységnek van egy másik jelentése is, az egység mint egy cél iránti tömörülés, összefogás, együvé tartozás, szövetség. Van egy mondás:Egységben az erő.
    Ehhez minimum kettő ember szükséges.
    *
    A család a társadalom legkisebb egysége.
    Két ember, alapesetben: egy férfi és egy nő, aki házassági (együttélési) szövetségre lépnek egymással,létre jön a nukleáris család : a férj és feleség.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Kisfiúkat kasztráltatott a katolikus egyház 2012. március 17. szombat | MTI

300 ezret fizettek a korai Monroe-fotókért 2011. december 6. kedd | RR

Koppintott dallal ékeskedik Lady Gaga? 2011. augusztus 6. szombat | AN

Lady Gaga elsírta magát egy tehetségkutatón 2011. július 30. szombat | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos