Washington – Letartóztatták a 26 éves Ahmed Mahamudot, aki ellen az a vád, hogy a szomáliai al-Sábáb lázadók segítésére tett előkészületet.
Mahamud, aki korábban Minnesotában élt, a tizenkilencedik, aki ebben az államban élt, és hasonló vád miatt az utolsó három évben őrizetbe veszik. A gyanú szerint meg akarta szervezni az Egyesült Államok által terrorszervezetnek minősített al-Sábáb anyagi támogatását. Pénzt gyűjtött, és embereket is akart toborozni, hogy az etióp hadsereg ellen harcoló iszlamista terrorbandához közvetítse őket.
Az FBI csütörtökön jelentette be, hogy azonosította azt a merénylőt, aki egy bűntársával együtt május 30-án robbantotta fel magát egy szomáliai ellenőrző pontnál. A 27 éves Farah Mohamed Beledi az Ikervárosokban élt korábban, és ellene is az al-Sáháb támogatása miatt emeltek vádat – már távollétében: 2009-ben elhagyta az Egyesült Államokat
Az al-Sáháb terroristái az afrikai ország jelentékeny területeit tartják uralmuk alatt, és ők parancsolnak a főváros, Mogadisu egyes részeiben is. A csoport vállalta a felelősséget a tavaly Ugandában elkövetett, hetvenkilenc halálos áldozattal járó merényletért.











Felakasztani.
Néztem az al Kaida új vezetőjének képét. A beturbánozott középkor.
Eszembe jut Passuth. Essőisten siratja Mexikot c regénye, Cortes némely
rendelete. Arra gondolok, a ruházat a korhoz alkalmazott és a környezethez
mennyiben befolyásolja a beilleszkedést.
A szaudi nők lázadnak az autóvezetésért.
Nekem már régóta az a nézetem, hogy végzetes hiba volt beengedni ezeket az embereket Európába és Amerikában. Ezzel a nyugati demokrácia megásta saját sírját.
Talán egyszer felébred Európa… azért sok állampolgár, és fontosabb politikusok is tudják, mi a pálya, de egyelőre az ultraliberális őrület elnyomja őket.
Talán már nem sokáig.