New York – Huszonöt évi szabadságvesztés-büntetésre ítélték azt a három férfit, akik 2009-ben kísérletet tettek több New York-i zsinagóga felrobbantására. Az ügyészség életfogytiglant kért a 45 éves James Cromitie, a 30 éves David Williams és a 35 esztendős Onta Williams fejére.
A három elkövetőt októberben találta bűnösnek egy szövetségi esküdtszék tömegpusztító fegyverek használatára tett kísérletben, valamint légelhárító rakéta megszerzésére irányuló kísérletben. A bíróság most a minimálisan kiszabható mértékű ítéletet mondta ki.
Számos ellentmondás kísérte az ügyet, amelyben a manhattani szövetségi bíróság eljáró bírája több alkalommal bírálta a kormányzatnak a nyomozásban játszott szerepét.
A férfiakat 2009 májusában tartóztatták le az FBI nagy sajtónyilvánosságot kapott műveletének eredményeként, miután az elkövetők úgy hitték, robbanóanyag van abban a két autóban, amiket bronxi zsinagógák szomszédságában állítottak le.
A pokolgépes merényleten kívül az elkövetőknek szándékukban állt katonai gépeket lelőni a newburghi Air National Guard légibázison. Ehhez Stinger föld-levegő rakétákat akartak használni.
A védők a márciusi bírósági meghallgatáson arra hivatkoztak, védenceiket az FBI csapta be és vette rá arra, hogy hamis pokolgépeket helyezzenek el a zsinagógáknál, cserébe pénzt és mártíromságot ígértek nekik. A bíró ezt az eljárást kritizálta. Az állítás szerepet játszott abban, hogy enyhe ítélet született.
Bűnösnek találtak egy negyedik embert, a 29 éves Laguerre Payent is, aki jelenleg pszichiátriai vizsgálat alatt van. Büntetésének kiszabása később várható.









Iszlámnáci majmok ezek is.
…
Fel kellene kötni mind.
Idióta ” tisztaszemű” bíró .
Következő lépés hogy ugyanennél a bíróságnál a négy merénylő beperli az FBI .-t , mert megtévesztette őket a hamisbombával és ezzel súlyos lelki törést okozott náluk.
Kérhetnek akár tízmillát is !
Az USA-ban még demokrácia van! Az államnak és a nyomozó hatóságoknak is tilos rávenni embereket merényletek elkövetésére. Mivel a merénylet előkészítésében az FBI segitséget nyújtőtt, a bíró a közreműködés arányát mérlegelve jogosan csökkentette az elkövetők felelősségét.
“…blablablabla…jogosan csökkentette az elkövetők felelősségét…”
…
- Igen, persze, persze.
…
Szerintem fel kellett volna menteni mindhármat!!!
…
Sőt, az FBI ügynököket kellett volna életfogytra ítélni!
…
Mert hogy, valójában nyilván ők akartak megmerényelni egy- két repülőteret, lelőni repülőgépeket… csak hát átverték szegény, “másként gondolkodó” iszlámnáci fenevadakat, hogy velük végeztessék el a piszkos munkát… meg amúgy is, az összea amerikai rendvédelmi szervezet eleve terrorista, fajgyűlölő, üldözi és válogatás nélkül öli a szegény, meg nem értett iszlamistákat, és egyéb söpredéket… NEM???
…
… -t, azt…
…
Ez a nyúlgyörgy néha olyanokat ír, mintha be lenne tépve… a realitások ilyenkor egyáltalán nem éredklik, sőt, mintha kimondottan csak mások bosszantására írna ilyen eszeveszett marhaságokat, mint amit a fentebbi, igen bölcs (???) mondanivalójában is…
…
Amúgy ilyenkor nálam tényleg elszakad a cérna…
…
- Itt vannak ezek az elmebeteg, szubhumán alakok, akik egy halálvallás alapjairól, valamint egyéni pszichopátiából kindulva:
…
- Utasszállító repülőket akarnak lelőni rakétákkal (mert a célpontok nem csak katonai gépek lettek volna),
- Emberekkel teli épületeket akarnak felrobbantani,
- Minnél nagyobb mértékű tömeggyilkosságokat akartak elkövetni,
…
És van olyan eszelős, aki nem szégyelli azt mondani, hogy “jogos volt az ítélet enyhítése, mert hogy becsapták szegényeket (WTF???)”…
…
Nem, nem, és nem…
…
Ilyen nincs, és mégis van…