Ronai and Ronai
AMERIKAI

Enyhe ítélet terrorcselekmény előkészítéséért 2011. június 29. szerda 21:15 | AN Forrás: AP

  • Hozzászólások(5)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Enyhe ítélet terrorcselekmény előkészítéséért

New York – Huszonöt évi szabadságvesztés-büntetésre ítélték azt a három férfit, akik 2009-ben kísérletet tettek több New York-i zsinagóga felrobbantására. Az ügyészség életfogytiglant kért a 45 éves James Cromitie, a 30 éves David Williams és a 35 esztendős Onta Williams fejére.

A három elkövetőt októberben találta bűnösnek egy szövetségi esküdtszék tömegpusztító fegyverek használatára tett kísérletben, valamint légelhárító rakéta megszerzésére irányuló kísérletben. A bíróság most a minimálisan kiszabható mértékű ítéletet mondta ki.

Számos ellentmondás kísérte az ügyet, amelyben a manhattani szövetségi bíróság eljáró bírája több alkalommal bírálta a kormányzatnak a nyomozásban játszott szerepét.

A férfiakat 2009 májusában tartóztatták le az FBI nagy sajtónyilvánosságot kapott műveletének eredményeként, miután az elkövetők úgy hitték, robbanóanyag van abban a két autóban, amiket bronxi zsinagógák szomszédságában állítottak le.

A pokolgépes merényleten kívül az elkövetőknek szándékukban állt katonai gépeket lelőni a newburghi Air National Guard légibázison. Ehhez Stinger föld-levegő rakétákat akartak használni.

A védők a márciusi bírósági meghallgatáson arra hivatkoztak, védenceiket az FBI csapta be és vette rá arra, hogy hamis pokolgépeket helyezzenek el a zsinagógáknál, cserébe pénzt és mártíromságot ígértek nekik. A bíró ezt az eljárást kritizálta. Az állítás szerepet játszott abban, hogy enyhe ítélet született.

Bűnösnek találtak egy negyedik embert, a 29 éves Laguerre Payent is, aki jelenleg pszichiátriai vizsgálat alatt van. Büntetésének kiszabása később várható.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:, , ,

  • Hozzászólások(5)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

5 Reader’s Comments

  1. Iszlámnáci majmok ezek is.

    Fel kellene kötni mind.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (4 szavazatból)
  2. Idióta ” tisztaszemű” bíró .
    Következő lépés hogy ugyanennél a bíróságnál a négy merénylő beperli az FBI .-t , mert megtévesztette őket a hamisbombával és ezzel súlyos lelki törést okozott náluk.
    Kérhetnek akár tízmillát is !

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (3 szavazatból)
  3. Az USA-ban még demokrácia van! Az államnak és a nyomozó hatóságoknak is tilos rávenni embereket merényletek elkövetésére. Mivel a merénylet előkészítésében az FBI segitséget nyújtőtt, a bíró a közreműködés arányát mérlegelve jogosan csökkentette az elkövetők felelősségét.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -2 (6 szavazatból)
  4. “…blablablabla…jogosan csökkentette az elkövetők felelősségét…”

    - Igen, persze, persze.

    Szerintem fel kellett volna menteni mindhármat!!!

    Sőt, az FBI ügynököket kellett volna életfogytra ítélni!

    Mert hogy, valójában nyilván ők akartak megmerényelni egy- két repülőteret, lelőni repülőgépeket… csak hát átverték szegény, “másként gondolkodó” iszlámnáci fenevadakat, hogy velük végeztessék el a piszkos munkát… meg amúgy is, az összea amerikai rendvédelmi szervezet eleve terrorista, fajgyűlölő, üldözi és válogatás nélkül öli a szegény, meg nem értett iszlamistákat, és egyéb söpredéket… NEM???

    … -t, azt…

    Ez a nyúlgyörgy néha olyanokat ír, mintha be lenne tépve… a realitások ilyenkor egyáltalán nem éredklik, sőt, mintha kimondottan csak mások bosszantására írna ilyen eszeveszett marhaságokat, mint amit a fentebbi, igen bölcs (???) mondanivalójában is…

    :(

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  5. Amúgy ilyenkor nálam tényleg elszakad a cérna…

    - Itt vannak ezek az elmebeteg, szubhumán alakok, akik egy halálvallás alapjairól, valamint egyéni pszichopátiából kindulva:

    - Utasszállító repülőket akarnak lelőni rakétákkal (mert a célpontok nem csak katonai gépek lettek volna),
    - Emberekkel teli épületeket akarnak felrobbantani,
    - Minnél nagyobb mértékű tömeggyilkosságokat akartak elkövetni,

    És van olyan eszelős, aki nem szégyelli azt mondani, hogy “jogos volt az ítélet enyhítése, mert hogy becsapták szegényeket (WTF???)”…

    Nem, nem, és nem…

    Ilyen nincs, és mégis van…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Bűnösnek találták a szaúdi diákot 2012. június 28. csütörtök | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos