Kairó – Robbanás rázta meg azt az egyiptomi terminált, amely földgázzal látja el a szomszédos Izraelt és Jordániát.
A terminálban szerdán történt a robbanás, ami miatt sok környékbeli lakosnak azonnal el kellett hagynia otthonát.
Az El-Arish városban, közel az izraeli határhoz feltehetőleg szabotázs okozta a detonációt. A biztonsági erők egyik név nélkül nyilatkozó embere a Reutersnek elmondta, hogy egy ismeretlen fegyveres csoport támadott a gázvezetékekre. Szintén a névtelen forrás közölte, hogy elzárták a központi gázellátást Egyiptomban és próbálják megfékezni a lángokat.
Február 5-én, a Mubarak-ellenes tüntetések alatt is történt hasonló eset- emlékeztet az Al-Dzsazíra. Akkor a gázellátásért felelős vállalat gázszivárgást állapított meg a robbanás okaként, ám hatóságok szerint akkor is szabotőrök akciója állt a háttérben.










