A bíróság 2011. februárjában személyes meghallgatást tartott, amely azonban nem vezetett eredményre, mert a felek nem mutattak hajlandóságot a békülésre. Így a büntetőper első tárgyalása szerdán lesz.
Andrassew Iván és Németh Péter is a vádlottak padján
Budapest – Szerdán kezdődik Andrassew Iván rágalmazási pere a Pesti Közponi Kerületi Bíróságon. A Gój Motorosok Egyesülete nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazás miatt kezdeményezett magánvádas eljárást Andrassew Iván, az ismert publicista és Németh Péter, a Népszava főszerkesztője ellen. A feljelentők a Népszava 2008. április 17-én megjelent “Jönnek a Gój Motorosok” című cikkében olvashatókat kifogásolják.
A Gój Motorosok szerint rágalmazó írásban többek között az is olvasható: “egy motorizált újnáci szervezetről van szó, amelyik ugyan az előbb említett, szintén jellemző módon folyamatosan tagadja a rasszista mivoltát, de nem tudja magát visszafogni”. Sérelmezik a feljelentők azt is, hogy Andrassew Iván így ír: “Önök semmiben nem különböznek azoktól a borzalmas cigányoktól, akik agyonverték a tiszteletre méltó emlékű Szögi tanár urat”.
A feljelentés szerint a napilapban tényként állítják a Gój Motorosok Egyesületéről, hogy újnáci szervezet és rasszisták. Ráadásul az egyesület tagjait lincselő bűnelkövetőkhöz hasonlítja. A feljelentés készítői hangsúlyozzák, hogy egyesületük a bíróság által bejegyzett szervezet és nem náci, és nem vall rasszista nézeteket. A feljelentés Németh Péter felelősségét azért firtatja, mert szerintük ő főszerkesztőként hozzájárult Andrassew Iván cikkének megjelenéséhez.
Címkék:Andrassew Iván, bíróság, Gój Motorosok, nácik, Németh Péter, Népszava, per, rágalmazás











Nem értem…
Itt a másik cikk, amely szerint nem rágalmazás nácinak nevezni a Jobbikot.
( http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/nem-ragalmazas-nacinak-nevezni-a-jobbikot.html )
Akkor a goj motorosok esetében miért az? (Pláne meg jelentős érdeksérelmet okozó…)
nyugi, Gugyerák,
majd ez lesz a precedens, amire a mostani tárgyaláson hivatkozni fog a bíró.
Tudtommal a “goj” rövid magánhangzóval írandó, de ezt a rovásírás nem ismeri!
Mondja már meg valaki: hol élünk ?!
2011-ben az kerül bíróság elé, aki egy picit még normális ?
Meddig süllyedhet még rendőr,ügyész,bíró ?
Hol ennek a vége ?
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok !
ja büszke magyarok vagytok !
Gugyerák a jobbik és a goj nem egy , gondolom te onnan kintről semmit nem tudsz. Ezért hozod fel a másik cikket .
bonhomme Magyarországon nincs precedensértékü itélet, minden bíró a saját belátása szerint dönt
Nincs precedens, de az elvi jelentőségű határozatokra azért lehet hivatkozni. Ha az itteni bíróság nem hoz jogállamhoz méltó ítéletet, akkor még mindig lesz fórum ahová Andrassewék fordulhatnak.
Kedves Magyar, voltam büszke magyar. Ma mire legyek büszke?
Teljesen egyetértek Veled, hogy nincs mo-on precedens értékű ítélet. S most, hogy lecserélik a bírói kart, semmi jóra nem számíthatunk.
Ha csak simán nácinak nevezték volna az nem bűn,de “újnáciknak”nevezték a nácikat az sértő…
Az egész jobboldalon divat a normális politikai viták helyett bíróságra vinni a problémáit. …Oszt jónapot! – idézhetném a népvezért, de felesleges.
A jobboldal felettéb érzékeny a krikákra, cselekedeik valós tartalmára való figyelemfelhívásra, a szélsőjobb pedig a nevükön nevezésére, Érzékenységük fordítottan arányos a mások gyalázására való képességükkel.
Ha a jobboldal zsidózik, cigányozik,büdös bolsi-zik, libsi-zik, ha valaki nem tetszik nekik, az teljesen jogos és normális. Ha motorjaikkal szétzajongják más meggyőződésű polgárok demonstrációját, megfélemlítve a résztvevőket, az teljesen rendjén lévő szerintük. Gárdába tömörülve masíroznak lakosságot megfélemlítve, az is teljesen jogszerűen jár a pedigréje szerint ehte magyarnak. (Ezek tényleg csak kutyatenyészetben tudnak gondolkodni.)
Ha valaki ez ellen tiltakozik és nyiltan a szemükbe mondja, hogy szarházi trógerek, akkor hőzöngenek, fenyegetőznek, bíróságra rohangálnak. És ha az lesz a vége, hogy elfogy a türelem és jól pofáncsapják őket, mi lesz?