London – Bár április 1-je van, a hír igaz. Öt iPaddel lettek gazdagabbak a Port Lympne emberszabású majmai.
A nagyértékű ajándékokat tudósok bízták az állatok gondjaira, hogy tanulmányozzák viselkedésüket és némi színt vigyenek bezártságukba.
Phil Ridges főállatgondozó legnagyobb meglepetésére még mindig épek a gorillák három hete kapott táblagépei. A férfi kollégáival biztos volt abban, hogy az állatok pár perc alatt ripityára törik a készülékeket. Azonban kellemesen csalódtak: az óriásemlősök módfelett vigyáznak újdonsült játékszerükre, sőt már megtanulták azt is, hogy hogyan lehet ki- és bekapcsolni a készülékeket.
Kis túlzással azt mondhatjuk, majdnem úgy figyelnek az iPadekre, mint kicsinyeikre – tette hozzá a gondozó.
A kísérletet egyébként a táblagépeket gyártó Apple cég is figyelemmel kíséri.











Csak nehogy valamelyik Alkotmányt kezdjen rajta írni:D
A MI hasonló emberszabásúink elöbbre járnak :
Már betudnak regisztrálni mindenféle chat-oldalakra és ott primítív mondatszerkesztésű primitívségeket tudnak bepötyögni.
Nagy eredménye ez a hazai tudománynak…