Englewood – Lisztfelhő lepett meg járókelőket az Egyesült Államokban, ám nem légköri csoda okán, hanem mert – sérülést nem okozó – robbanás történt egy pékségben.
A detonáció miatt senki sem sérült meg. Mint kiderült, meglazult egy cső a pékség lisztsilójának tetején, és amikor pumpálással feltöltötték a készletet, a nyomás – hatalmas lisztfelhőt produkálva – levitte a tartály tetejét. Az arra járók közül jó páran “fehér emberek” lettek, és több szomszédos épület is “kifehéredett” a gabonafelhőtől. Több autó szintén színt váltott.
A tartályt egyébként 10 tonna liszttel töltötték fel, de csupán tíz zsáknyi “vált levegővé”.
New Jersey államban, Englewood városában történt a lisztrobbanás, amelyet az egyik helyi tévécsatorna kamerája is rögzített.










