Buenos Aires – Váratlan meglepetésben volt részük egy argentin busz utasainak: a rendőrség több mint 600 kígyót és más hüllőt talált a jármű csomagtartójában. A hatóság emberei egy füles alapján állították és vizsgálták meg a Santiago del Estero városból Buenos Airesbe tartó buszt.
Mint kiderült, az egyik utas negyven kígyót vitt fel a táskájában az utastérbe, ám ez csak a kezdet volt. “A rendőrség elborzadt, amikor kinyitották a többi táskát” – számolt be a történtekről a Clarin című napilapnak Daniel Chersich, az illegális állatkereskedelem ügyében indított vizsgálat vezetője. Mint mondta, jó okuk volt a szörnyülködésre: a csempész összesen 444 boát, viperát és más kígyót, 186 veszélyeztetett teknőst, negyven gyíkot és egy tatut rejtett el a csomagtérben lévő poggyászában. Az állatcsempészt azonnal őrizetbe vették a hatóságok, a hüllők további sorsáról a vadvédelmi hatóságok gondoskodnak.










