London – Annak ellenére, hogy több Formula-1-es pilóta is ellenezte az ötletet, Bernie Ecclestone úgy nyilatkozott: nincs semmi ok arra, hogy ne használják a locsolóberendezéseket a versenyeken.
“Tudom, az elején kissé talán őrültségnek hathatott az elgondolás, de azóta meglepően sokan biztosítottak támogatásukról a javaslatot illetően, hiszen az esős futamok messze a legizgalmasabbak”, mondta az F1 első embere. “Senki sem fogja tudni, mikor szakad le az ég, így rendkívül szórakoztatóak lesznek a versenyek.”
Függetlenül attól, hogy izgalmasabbak lennének-e a versenyek, avagy sem, Ecclestone már a projekt technikai hátterét is feltérképezte, míg az istállók egytől-egyig bizalmatlanságuknak adtak hangot.
Az újítás kapcsán megtartott közös tanácskozás végén a csapatok arra jutottak, hogy a sportnak semmi szüksége sincs a nedvesített pályákra, a kivitelezéshez nélkülözhetetlen több millió liter víz elpazarlásáról már nem is beszélve – a 2013-as új motorszabály így is épp elég aggodalmat okoz.











Valamelyik kanyart, esetleg többet le kéne fagyasztani. Jégen még izgalmasabb lenne a dolog. Az egyenes rejtett szakaszán pedig egy tengelyig érő tehénszaros
szakaszt kellene beiktatni. Még vicces is lenne, Ez a kis törpe vénség kacaghatna.
Csak baromnak nagy., de annak nagyon.
Gonoszka!
Unokabátyám gyermekkori csínytevését juttattad eszembe! A füves úton 30-40 centi széles kitaposott biciklinyomon keresztbe rajzszög-csíkot készített, amit porral szépen letakart… Elmondása szerint (a közelben focizva) feledhetetlen élményt nyújtott neki az arra tekerő népek nagyot sóhajtó bringagumija…