Budapest – A 40 milliós játszma főszerkesztője marad a szakember annak ellenére, hogy hivatali posztjától megválik a tévétársaságnál. Rényi Ádám az fn.hu-nak elmondta, a játékért már tavaly óta felel és esze ágában sincs otthagyni egy futó produkciót.
A műveltségi műsor a napokban annak nyomán kapott különös figyelmet, hogy Schmitt Pál köztársasági elnök által elkövetett helyesírási hibákra vonatkozó feladványt szerepeltetett. Rényi a szokatlanul “aktuális” kérdések magyarázatul azt nyilatkozta, pont emiatt vették be a műsorba a helyesírási kérdéseket, politikai szándék nem állt mögötte.
Csak a csatornától távozik az “álamfős” főszerkesztő











Tökös gyerek!
Kedves Rényi Ádám! F…sza gyerek vagy. Nagyon jó volt a műsor, ez a minimum amit Schmitt Pál megérdemel…ez az ország szégyene. Remélem tudtad, mi lesz a következmény és remélem nem halsz éhen.Írj, ha szükséged van egy szelet kenyérre…
nesze neked demokrácia. és ez még csak a kezdet.lesz még akasztás is.
Örüljön, ha ennyivel megússza!

http://karancs.nolblog.hu/archives/2011/03/25/Cseppek_a_bunkosag_tengerebol/
A következő adásban lehetne pl. ezzel is próbálkozni:
Ki mondta: “A haza nem lehet ellenzékben!”
1. Mekk Elek
2. Benedek Elek
3. Nem ezek
Vagy ezzel,
Ki szokott Budapesten dakota vicceket mesélni?
1. A dakoták
2. A sziúk
3. Egyéb indiánok
De kiváló kvízkérdés lehetne ez is:
Kiben kell hinnie annak, aki magáénak érzi a Nemzeti Hitvallást?
1. A nemzetben
2. A magyar nemzetben
3. A Magyar Nemzetben
Esetleg meg lehetne próbálkozni ezzel:
Ki mondott el Orbán Viktort hatalomra juttató beszédet Balatonőszödön?
1. Gács Jánosné
2. Gyurcsók József
3. Gyurcsány Ferenc
A záró adásba ezt is be lehetne tenni:
Kik a magyar nemzet ellenségei:
1. A cigány multik
2. A kommunista filozófusok
3. A populisták
Ha még ezek után sem rúgják ki a “zembert, szójjon”, találok neki néhány okot.