New York – A Nagy Almára és környékére a fukusimai események óta egyre vészjóslóbb árnyékot vető Hudson parti erőmű felmentést élvez a tűzbiztonsági szabályok alól, állítja a miniszter. Az üzemeltető szerint ez nem igaz.
A New York állam vezetése által egyre inkább az első számú közellenség szerepébe kényszerített, ugyanakkor New York és környéke áramellátása egyharmadát előállító Indian Point atomerőmű több mint száz ponton mentették fel a hatályos tűzbiztonsági szabályok alól, így ezek megsértése miatt nem is lehet bezárni a negyven éves létesítményt, állítja Eric Schneiderman állami igazságügyi miniszter.
Jerry Nappi, az üzemeltető Entergy szóvivője szerint a felmentések száma valójában csak egyharmada annak, amit Schneiderman állít. A cég ugyanakkor különleges biztonsági intézkedéseknek szerez érvényt az Indian Pointban, így rendszeresek a tűzfigyelő őrjáratok. „Nem hinném, hogy valaha is lett volna tűz, amely érintette volna a biztonsági rendszert”, mondta a szóvivő.
Andrew Cuomo, New York állam kormányzója huzamos ideje hadjáratot folytat az Indian Point ellen, amelynek működési engedélye 2015-ben lejár, egyelőre azonban nem tudni, bezárása esetén mivel váltanák ki az energiakiesést. Az újabb összecsapás hírére az Entergy részvényeinek ára nem csökkent, sőt, valamelyest még emelkedett is, 66 dollár 62 centre.










