Budapest – Egészségesen, csütörtökön kora délután hagyhatja el a kórházat Magyarország egyik legkisebb koraszülöttje. A most öthónapos Szebasztián mindössze 380 grammal jött világra.
A kisfiú a terhesség 23. hetében, mindössze 380 grammal jött világra a Semmelweis Egyetem I. Számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján – olvasható az intézmény közleményében. A gyermek most öthónapos és már 2200 gramm.
A koraszülöttség ma Magyarországon népbetegség, minden nyolcadik-tizedik gyermek idő előtt jön világra. Ez azt jelenti, hogy itthon évente 6500 újszülött kezdi az intenzív osztályon életét, az ilyen gyermekeknek pedig nagyobb az esélyük a hallás- és látáskárosodásra, a cukorbetegségre, illetve az idegrendszer- és vérnyomásproblémák kialakulására.
Az utóbbi években egyébként a kis súlyú koraszülöttek halálozási aránya sokat javult. Míg az 1980-as években az 1000 gramm alatt világra jött csecsemők túlélési aránya 10 százalékos volt, mára ez az arány 90 fölé emelkedett.










