Budapest – A Szeretem Budapestet Mozgalom városfejlesztési vitairatot adott ki. Azt hittük, ez a mozgalom már nem is létezik, ahogyan korábban összevesztek, az nem volt szexi. Javaslatuk még lehet az, döntse el Ön.
Szexi Budapestet ! Budapestet fejlesztenünk, alakítanunk, formálnunk, gazdagítanunk, használhatóbbá, szerethetőbbé, élménydúsabbá tennünk azért kell, mert ha egy város közössége – éppen úgy, mint hajdanán – egyként részes a város mint közösségi alkotás megformálásában, azt sikeresebbé, jobb hírűvé, kellemesebben lakhatóvá, versenyképesebbé teszi, úgy bizonnyal részesülni fog a sikeres város eredményeiből, gazdasági felfutásának áldásaiból is. Nekünk magyaroknak pedig nincs másunk, csak ez a város. A Budapest brand jobb, messze földön ismertebb, mint a Magyarország brand. Budapest városa ma sem cool, sem kreatív, sem trendi, sem szexi. De lehet az. S ha az idézett melléknevek banálisnak tűnnek is, azokra már csak azért is figyelni kell, mert a világ, lám efféle szempontok alapján becsül meg egy helyet… Szegény, de szexi…..
I: A koncepció Origo-ja: a Budai Vár II: Pest-budai integrált Belvárosfejlesztés III: Budapest “Károly-hídja” IV: A Belgrád rakpart kikötő V: Fürdőpart a Gellért-hegy lábánál VI: Borpiknik a város közepén VII: Összegzés http://szeretembudapestet.hu/hirek/2010/12/szexi-budapestet-a-szeretem-budapestet-mozgalom-varosfejlesztesi-vitairata/
Szexi Budapestet ! Budapestet fejlesztenünk, alakítanunk, formálnunk, gazdagítanunk, használhatóbbá, szerethetőbbé, élménydúsabbá tennünk azért kell, mert ha egy város közössége – éppen úgy, mint hajdanán – egyként részes a város mint közösségi alkotás megformálásában, azt sikeresebbé, jobb hírűvé, kellemesebben lakhatóvá, versenyképesebbé teszi, úgy bizonnyal részesülni fog a sikeres város eredményeiből, gazdasági felfutásának áldásaiból is. Nekünk magyaroknak pedig nincs másunk, csak ez a város. A Budapest brand jobb, messze földön ismertebb, mint a Magyarország brand. Budapest városa ma sem cool, sem kreatív, sem trendi, sem szexi. De lehet az. S, ha az idézett melléknevek banálisnak tűnnek is, azokra már csak azért is figyelni kell, mert a világ, lám efféle szempontok alapján becsül meg egy helyet… Szegény, de szexi….. I: A koncepció Origo-ja: a Budai Vár II: Pest-budai integrált Belvárosfejlesztés III: Budapest “Károly-hídja” IV: A Belgrád rakpart kikötő V: Fürdőpart a Gellért-hegy lábánál VI: Borpiknik a város közepén VII: Összegzés http://szeretembudapestet.hu/hirek/2010/12/szexi-budapestet-a-szeretem-budapestet-mozgalom-varosfejlesztesi-vitairata/











Valaki magyarázza el nekem, hogy milyen egy szexi Budapest???? Mert most csak Amsterdamra tudok asszociálni….madamnak meg jó lesz az Annamárija…