Budapest – Feljelentést tett az elszámoltatási kormánybiztos az MTA Filozófiai Kutatóintézete és a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) közötti hetven millió forintos támogatási szerződés miatt.Budai Gyula nemcsak hamis ingatlan adásvételi szerződések ellenjegyzéséhez ért, hanem a vallásfilozófiához is.
Budai Gyula jogosulatlan gazdasági előny megszerzése, valamint jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés gyanúja miatt fordult a hatóságokhoz. A cikk szerint az NKHT három év alatt 70,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a filozófiai kutatóintézetnek, amely vállalta, hogy “Vallásfilozófia és a vallások társadalmi jelenléte” címmel tanulmányt készít.
Az elszámoltatási kormánybiztos feljelentésében az áll: a szerződés nem tette volna lehetővé, hogy a filozófiai intézet gazdasági társaságot vagy más jogi személyt vonjon be a tanulmány elkészítésébe, ennek ellenére 16 megbízási szerződést kötött egyebek mellett olyan cégekkel, amelyek az intézet vezetőinek családtagjaihoz köthetők.











Szerintem egyszerűbb lenne ha Budai azt mondaná meg kit nem jelent fel. Hiszen alig van olyan – FIDESz-esen kívüli ember vagy szervezet – akit Budai még nem jelentett fel. Róla viszont hiába derült ki egy-s más csúnya dodlg, nem reagált rá. És éppen ezért biztos hogy igaz ami ügyvéd korában csinált.
Ez a hapsi működése alatt még egyetlen esetben sem talált semmit..
Sugárzik róla az értelem.
Ő az előző Orbán kormánybeli , elhíresült Kosztolányi Dénes “jogutódja”..Mindkettő megbízatása “maga a demokrácia”. A színvonalról nem is beszélve
Saját magát mikor jelenti már fel mint az ügyvéd kollégája???????????
Kis ember,nagy arccal.Fulladozunk,fulladozunk Budai uram?A bűnhöz kell
keresni bűnöst,s nem kinevezni egy bűnöst,s találni hozzá bűnt.
Létezik még Filozófiai Intézet? Azt hittem, hogy a kirúgott tudósok után már csak a takarító meg a portás maradt…
Szerintem meg mindegy ki csinálja a tanulmányt,lényeg,hogy elkészüljön,és a megrendelőnek megfeleljen.Tényleg nagyon ostoba ez a leszámolási Orbán biztos! Akár a megbizója…