Ronai and Ronai
AMERIKAI

Gazdasági érdek vs. emberi jogok 2011. január 19. szerda 18:57 | AP

  • Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Gazdasági érdek vs. emberi jogok

Washington (DC) – Katonai tiszteletadás mellett fogadta a Fehér Háznál Barack Obama elnök Hu Csin-tao kínai elnököt. A legmagasabb rangú vendégeknek kijáró 21 ágyúlövéssel és a két himnusz elhangzásával megkezdődött a kínai elnök hivatalos látogatása. A találkozó nem feszültségmentes, miután Kína sérti az alapvető emberi jogokat, miközben Amerika a gazdasági együttműködésben érdekelt.

Obama üdvözölte Kína felemelkedését és hangsúlyozta, hogy az együttműködés mindkét ország felvirágzását és biztonságát szolgálja. Megállapodtak egy 45 milliárd dolláros amerikai exportról. Obama méltányolta, hogy Kína nagy lépéseket tett, hogy az intellektuális termékek lopását csökkentse és kiterjessze amerikai befektetéseit. Obama kiemelte, hogy jobban működnek a nemzetek, ha tiszteletben tartják az emberi jogokat.

A két ország együttműködése meghatározó a globális gazdaság működése szempontjából.

Az Ovális Irodában lefolytatott, a kérdések széles körét a védelemtől a kereskedelemig felölelő tárgyalások után a két elnök közös sajtótájékoztatót tart, amelyen a várakozások szerint Hu Csin-taonak az emberi jogok helyzetére vonatkozó kérdésekre is válaszolnia kell majd. Délután Hu és Obama amerikai és kínai üzletemberekkel találkozik.

A The Washington Post értesülése szerint a gazdasági kérdések közül amerikai részről a jüan árfolyamának liberalizálása helyett a kínai piacok megnyitásának követelésére helyezik a fő hangsúlyt. Hu Csin-tao négynapos hivatalos állami látogatásának utolsó két napját Chicagóban tölti majd, ahol várhatóan új kínai beruházásokról tesz majd bejelentést.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (1 szavazás)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +1 ( 1 szavazás)
Gazdasági érdek vs. emberi jogok, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Címkék:, , , ,

  • Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

One Reader’s Comments

  1. A pénz nagy ur,és az USA dollárok nagyrésze Kinai tulajdonban van.
    És ez átirja még az erkölcsi követelményeket is.
    Bár minden Állam alapja a tiszta erkölcs!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)

Írja meg véleményét!

 
Kapcsolódó cikkek

Ismert kínai művész tűnt el 2011. április 4. hétfő | AN

Obama megkezdi választási kampányát 2011. április 3. vasárnap

A fejlődés időzónája 2011. április 2. szombat | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos