Ronai and Ronai
AMERIKAI

Afganisztánban találkozott Merkel és Karzai 2010. december 18. szombat 17:12 | Szalai Máté

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Afganisztánban találkozott Merkel és Karzai

Kabul – Előre be nem jelentett látogatást tett Angela Merkel Afganisztánban, ahol ellátogatott több német bázisra – írja az AP. Az utazás során találkozott Hamid Karzai afgán elnökkel, illetve David Petraenus tábornokkal, a NATO-alakulatok afganisztáni főparancsnokával. A találkozó előtt Merkel kancellár azt nyilatkozta a sajtónak, hogy a megbeszélésen többek között szóba kerül a korrupció kérdése is.

“Nem csak háborúra hasonlító állapotokkal van dolgunk. Önök olyan harci helyzetekbe kerülnek, amilyenek csak háborúban fordulnak elő. Számunkra ez teljesen új helyzet, amilyenről csak a szüleinktől hallottunk a második világháborúval kapcsolatban” – idézi a kancellárnőt az MTI.

A dél-ázsiai országban jelen pillanatban mintegy 4700 német katona tartózkodik. A jelenlegi kormányzat tervei szerint Berlin 2011 második felében elkezdi a fokozatos kivonulást.

E közben egyre fokozódik az erőszak Afganisztánban. Szombaton az ország keleti részén egy tálib csoport megtámadott egy NATO-őrjáratot, amire válaszul a szövetségesek légi támogatást kértek.  Az akcióban 20 afgán felkelő hunyt el, köztük több tálib parancsnok is. Kandahár déli részén pedig egy öngyilkos merénylő két járókelőt gyilkolt meg, s kilencnél többet megsebesített.

Idén már több mint 670 szövetséges katona halt meg Afganisztában. A biztonsági helyzet romlása különösen Kandahár és Helmand tartományokban romlott,  ezért is vezényelték ide a legtöbb NATO-alakulatot.

Mindemellett a szövetségeseknek szombaton sikerült likvidálniuk egy magasrangú tálib vezetőt: Mullah Ton Jar a pakisztáni székhelyű Quetta Shurához tartozott, ami a tálibok egyik legfontosabb irányító szervezete.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:, , , ,

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kapcsolódó cikkek

Terrorfenyegetés Magyarországról 2014. február 12. szerda | AN

Allen tábornok az európai NATO élén 2012. október 11. csütörtök | AN

Törökország odavert Szíriának 2012. október 3. szerda | AN

A Bundestag a körülmetélés mellett 2012. július 20. péntek | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos