Balmazújváros – Balmazújvárosban is követett el bűncselekményt a zöldhatóság volt vezetője. Tolnai Jánosné “dr.” Szatmári Katalinról már korábban kiderítették, hogy a diplomája és a doktorija hamis, nyelvvizsgája eltűnt a netről, továbbá a püspökladányi önkormányzattal kapcsolatban egy 13,7 millió forintos hűtlen kezeléssel is gyanúsítják.
A szakmában csak Tüzépes Katiként ismert Tolnai Jánosné Szatmári Katalin cége, a Kertes 1997 Kft. annak a balmazújvárosi önkormányzatnak is készített tanulmányokat, amely ellen most a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást folytat hivatali visszaélés gyanúja miatt. A szocialisták szerint a zöldhatóság korábbi vezetője a diplomája és doktori címe miatt kirobbant botrány, illetve a 13,7 millió forintos hűtlen kezelés vádja miatt kényszerült lemondásra.
“Többek között Tolnainé cége készítette Balmazújváros Integrált Városfejlesztési Stratégiáját is. A tanulmányt szakértőink jelenleg is vizsgálják, és minden jel arra mutat, hogy a több mint kétszáz oldalas anyag az internetről összeollózott tákolmány” – fogalmazott az ellenzéki politikus. Kilátásba helyezte, hogy kiegészítő feljelentést tesznek a folyamatban lévő eljáráshoz.
Az MSZP egyidejűleg felszólítja Tiba Istvánt, Balmazújváros fideszes polgármesterét, adjon választ arra, hogy az önkormányzatnál folyó vizsgálatban szerepel-e a Tolnainé cégével kötött szerződés, továbbá, hogy az integrált városfejlesztési stratégián kívül készült-e, és ha igen milyen tanulmány, pályázat és mennyiért. A vizsgálattól függetlenül is követelik, hogy Tiba István hozza nyilvánosságra az önkormányzat valamennyi olyan szerződését, amelyet Tolnainé cégével kötöttek – ismertette.
“Látva a püspökladányi önkormányzatnál történteket ugyanis joggal vetődik fel immár a kétely mindenkiben, hogy a balmazújvárosi önkormányzatot is megkárosíthatta Tolnainé és az a politikai maffia, mely egyáltalán a működését lehetővé tette” – mondta Kathiné Juhász Ildikó.
A Tolnainé által képviselt kft. 2008-ban és 2009-ben nyolc megbízási szerződést kötött a püspökladányi önkormányzattal különböző helyhatósági projektekhez kapcsolódóan megvalósíthatósági tanulmányok, előzetes felmérések és hasonló feladatok ellátására. Ezek közül csak egy készült el, amely a szakértők szerint hasznavehetetlen, a többi pedig meg sem született. Tolnainé cége ennek ellenére kiállította a számlát, amelyet az önkormányzat befogadott, majd ki is fizetett. Az ügyészség tájékoztatása szerint a nyomozás 13 millió 707 ezer forint vagyoni hátrányt tárt fel, amelyből csak egymillió forint térült meg.
Az ügy súlyosságát jellemzi, hogy az ügyészség letöltendő börtönbüntetést kért Tolnainéra – közölte Kathiné Juhász Ildikó. Hozzátette: úgy tűnik, Tolnainé végül elnyeri méltó büntetését, de a szocialisták követelik, hogy a vizsgálat terjedjen ki a fideszes vezetésű önkormányzat szerepére is. Elképzelhetetlen ugyanis, hogy politikai segítség nélkül Tolnainé cége hozzájuthatott volna ennyi pénzhez úgy, hogy semmilyen munkát nem végzett érte.









Vagy ez, vagy a korábbi fotó téves.
Valamit nem értek—mintha a csípő méretekben változást látnék.
Ugyan arról az hölgyről van szó??-az egyik súlyemelő volt – a másik meg atléta??
Örüljünk hogy nem 130 millióról állított ki számlát. Az önkormányzat azt is kifizette volna…
Egyébként egy átfogó vizsgálat az önkormányzatoknál,- mindegyiknél – valószínű ilyen eredménnyel zárulna.
Nem csak fent lopnak csalnak, lent is engedélyt adtak rá.
Ez egy fertőzött ország.
Annyi kiderült, a három előző kommentből, hogy Raszputyin és pecor férfi, bumburi pedig nő :) :)
Ez a fotó a tévedés. A Fazekas nevű stimmel rajta, de Drüzépes Kati nem. Ezek szerint én is férfi vagyok.
A hölgy Szilágyi Ildikó a Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség hatósági ügyintézője.
Egy fotóval lejjebb van.
http://marcius15.kormany.hu/videkfejlesztesi-miniszterium-2012
Kufirc
Elmagyaráznád, hogy erre miből lehet rájönni?
Bocsánat, hogy belszólok, de ez a nő a képen nem az a Szatmári Katalin, mint amelyik Szatmári Katalin az előző – ugyan e téba vágó – cikk fotóján szerepelt.
Vajh melyik a valódi Tolnai Jánosné “dr” Szatmári Katalin, az előbbi, avagy a mostani kép alanya ??? Akkor most az egyik kellemetlen helyzebe került.
A képen Szilágyi Ildikó veszi át a kitüntetést, a csatolt linkben a Főnéni utána következik.
Tényleg! A képen egy fiatal, csinos ügyintéző hölgy van. Szerintem is sürgősen le kellene cserélni a Tüzépes Katika képére.
.
.
Más:
Engem az izgat, mi lesz az okirat hamisítási üggyel. Mert ez okirat hamisítás, ne is tagadjuk. Illés Zoli tagadhatja, de akkor ő meg bűnpártolást követ el. Bár ez egy fideszesnél alapkövetelmény, a hazudozással egyetemben.
kufirc
A tévedés emberi dolog.
A Fityisz káderpolitikája jobban teljesít… de az igazi katika magyarázkodása volt, az áskálódó, irigykedő ellenzékről.
Szerintem ne cseréljük ki a képet, nézzük inkább ezt a csajt. :)
Kapják már össze magukat. Itt egy több millió forintos csalássorozatról van szól, amit egy tüzépeskati nevű szélhámos csaj követett el mindnyájunk kárára.
.
Ehelyett???
.
Azt nézegetik, hogy milyen jó csaj van a képen (tényleg jó) és melyik kommentelő ismeri fel a képen a tévedést, mintha ennek (mármint férfi vagy nő a kommentelő) – jelentősége lenne.
.
oldster
Belefáradnak az emberek, 1-2-100 millió már nem oszt,nem szoroz,amikor milliárdos-százmilliárdos ügyek (is) vannak.
Valószínűleg nem adta le a sápot a megfelelő embereknek és megadták rá a kilövési engedélyt,különben megvédenék. Így “üzennek” is az alattvalóknak: -ha kapjuk a sápot megvédünk,ha nem ,így jártok…..
A fidesz mindig kóklerekre bízta a vidékfejlesztési minisztériumot, 1998-ban egy rózsadombi válóperes ügyvédre,/Torgyán/ majd egy inszeminátor állat orvos Vonza aki távozásakor vitte a stíl bútort, számítógépet, terepjárót. Most is egy jogvégzett személy vezeti a tálcát nem kevés bakival. Vajon az Ő doktorija mögött minden rendben van?
bumburi!
Én ffi. vagyok, tehát megjegyeztem a nő előző képét és ez a mostani nagyon eltér attól. (csőlátás) Persze, hogy szóvá tenném. Ez a hölgy csinoska :)
Különben pedig lévén 59 évvel a hátam mögött, tudom, hogy a nők és a ffi-ak mást látnak, akár egy képen belül is és látásmódjuknak megfelelően döntenek a fontossági sorrendről. A fiúknak ez volt a szembetűnő, először erre reagáltak. Neked, bár láttad ezt is, másodrendű volt, a téma fontosabb.
Harmadszor pedig… nos egy kommentben írtad, hogy nő vagy :)
Ja… de jó, most olvasom pecor kommentjét, sorry!
Nem is írtam, hogy tökéletes vagyok :)
Oldsternek igaza van. Én azért felhívnám a többiek figyelmét a kép közepén látható személyzetis hölgy rendkívül csinos topánkáira. (Mert alapvetően gonosz vagyok.) Ettől még Drüzépes Kati nem lett kisebb gazember.
A Fidesz tele van ilyen áldoktorokkal Plági Pali Tömjén Zsolti……..
http://marcius15.kormany.hu/download/d/22/30000/101_Tolnai%20J%C3%A1nosn%C3%A9%20dr%20Szatm%C3%A1ri%20Katalin.JPG
emigrant
De gonosz vagy -,az egy ajándék pár,-nem akárkitől–azok a felcsuti csukák.
Ez a fotó téves. Katika doktornő kb 60 éves festett szőke és molett.
Fotó csere—————————————————Megírom
Na tessék! Ezen a fotón meg nem látszanak a Rozika cipői! Viszont Katika – aki valójában az igazi Trebitschcsel azonos – már a régi.
A cikket olvasva nem értem a problémát,mert nagyon is megfelel ebben a kormányban,nem lóg ki a sorból.
Tragédia!
Már annyi eltűnt,elosztott,gazdát cserélt pénz,föld,trafik stb volt,van,hogy immúnisak lettünk.
A többség húz egyet a száján,talán morog egy kicsit,és ennyi.
Nem adhatnak mást, csak mi lényegük – és ezért maradhatnak, pedig ezektől még az ördög is megfelelőbb!
Tudom, hogy nem lehet így összehasonlítani, de: hány év börtönbüntetést is kapott Zuschlag a 70 millió Ft eltüntetéséért (amiből 50 milliót visszafizetett)?