Ronai and Ronai
AMERIKAI

Újabb 39 milliárdot kaszál Simicska cége 2012. május 16. szerda 16:15 Forrás: AN, NSZ

  • Hozzászólások(15)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Újabb 39 milliárdot kaszál Simicska cége

Budapest – Jól jövedelmez Simicska Lajosnak, hogy egykoron Orbán Viktor kollégiumi szobatársa volt. Persze, mindez nyilván nem lenne elegendő a Simicska-birodalom szárnyalásához, más tulajdonságok is kellenek a sikerhez. Például, az, hogy a Kaya Ibrahim lopott útlevelével Fidesz-közeli fantomcégeket eltüntető Simicska és a miniszterelnök barátsága azóta is töretlen.

A hírek szerint újabb vasúti nagyberuházáson kaszálhat a Közgép Zrt.: a Simicska Lajost tulajdonosának elismerő cég elnyerte a Gyoma-Békéscsaba vasútvonal felújításának feladatát. Az előzetes számítások szerint 39 milliárd forintos közbeszerzésről kormányhatározat is született és eredményét már be is jelentették.

A társaság konzorciumi partnereivel a Tárnok-Székesfehérvár, a Szajol-Kisújszállás és a Kisújszállás-Püspökladány vasútvonalak, illetve a záhonyi térség széles nyomtávú vágányhálózatának átépítésére kiírt közbeszerzéseken mintegy 160 milliárd forintnyi állami megrendelést nyert el. A vonatozásnak azonban ezzel még nincs vége.

A Közgép és szövetségesei újabb több tízmilliárdos vasútépítés feladatába foghatnak bele az idén. A Népszabadság úgy tudja: a Németh Miklós vezérigazgató nyilatkozata szerint Simicska Lajos tulajdonában lévő társaság a Swietelsky Vasúttechnika és a Magyar Aszfalt társaságában elnyerte a Gyoma-Békéscsaba vasútvonal átépítésére kiírt közbeszerzést is. A versenyben a második helyre az A-HID konzorciuma került.

Hivatalosan még nem jelentették be, hogy a győztes csapat pontosan mekkora összegért vállalta a hozzávetőleg 30 kilométeres vonalszakasz felújítását. A MÁV 120-as számmal jelölt vonalának rendbetétele azonban az előzetesen kalkulált mérnökár szerint úgy nettó 39 milliárd forintba kerülhet. És a hírek szerint a győztes pályázó ezt a határt nem is lépte túl.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: -2 ( 4 szavazatból)

Címkék:, , ,

  • Hozzászólások(15)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

15 Reader’s Comments

  1. “Kedves” jobboldal ! Ezzel vajon hány nokiás dobozt lehetne megtölteni !??!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (23 szavazatból)
  2. Van annak , aki el nem issza !

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (13 szavazatból)
  3. Ezt a szemérmetlen, és leplezetlen, az emberek szeme láttára történő pofátlan lopás sorozatot. Mocskos tolvajbanda.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +24 (28 szavazatból)
  4. Ugyan mit nyert volna Simicska, ha nemcsak magyar nagytőkés
    lenne, hanem magyar oligarcha. (vagy talán most is az, csak tagadják)
    Azt hiszem egyszer majd csak kiderül, vagy KIBORUL.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (19 szavazatból)
  5. Persze, hogy oligarcha, az oligarcha pofatlan és gatlastalan, ettöl oligarcha, és a diktaturakban terem,az üzletembernek azért némi esze is van. Lopni mindenki tud, de a piac szabalyait betartva érvényesülni egyszerü lopas és csalas nélkül, mar nem ilyen könnyü…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +15 (17 szavazatból)
  6. Már megint Simicska!és megint 39 milliárd!Mocsadék!MOCSADÉK!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +14 (16 szavazatból)
  7. Mert jelentkezni más cég is?
    Micsoda bátorság!
    2/3 előnye.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (14 szavazatból)
  8. Nokiás doboz – talicska – vagon (stílszerűen). Ugye, hogy van itt fejlődés?!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (14 szavazatból)
  9. Az lesz majd igazán hír, mikor közlik, ma Simicska cége nem nyert pályázatot.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (10 szavazatból)
  10. Hát nem érdekes, hogy a fijjuk “cégei” csupa állami megrendelés útján gyarapodnak?
    Piaci megmérettetés nélkül az élvonalban.
    Akad valaki aki azt gondolja az ilyen cégek fogják kihúzni Mo.-t a bajból?
    Hát nem tanultunk a korábbi nagy privatizőrök mint pl. szélesgábor tehetségtelenségéből?
    Mennyi áldozatot kell még hoznia elnyomorított népünknek?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (13 szavazatból)
  11. Tisztelt Fórumtársak!
    .
    Mint egy korábbi hsz-emben már írtam: EZ ITT A JÉGHEGY CSÚCSA :-(((.
    .
    Hogy ezek a milliárdok kiknek a zsebébe vándorolnak, kiket gazdagítanak, azt remélhetőleg majd megtudjuk …, EGYSZER …, VALAMIKOR :-(.
    .
    De igazán nem bánnám már, ha jönne végre egy GIGÁSZI JÉGTÖRŐ, ami ezt a bizonyos jéghegyet ATOMJAIRA TÖRI!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (13 szavazatból)
  12. már indulnak nyugat felé…érdemes lenne megpiszkálni…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  13. Én csak azt nem értem, hogy abban az időben, amikor még Gyurcsányék kormányoztak, már Albert Györgyi is tudott arról, hogy Orbán ezt a tolvajt kérte fel a fidesz mocskos pénzügyeinek intézésére, és ezt említette is a könyvében, de ennek ellenére a 2/3-d hogy szophatta be a Vezér meséit?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  14. Rablóbanda. Már 1998 ban elkezdték. Nem hittem volna, hogy a 4 év rablásuk után az emberek elhiszik a sok üres dumát, amit 8 éven keresztül ellenzékben mondtak! Nem hittem volna, hogy az emberek nem látják, hogy a fideSS ellenzékben mindent megakadályozott, csakhogy az ország rosszabb helyzetben legyen! Most is azt látom, hogy a nyilvánvaló rablás, hazudozás ellenére még mindig vannak narancsködtől elbódult emberek, akik még hisznek nekik. Van lámpavas lesz kötél. Ezeket másképp nem fogjuk tudni lemondatni a hatalomról.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  15. Ezt a szerencsétlen országot már régen nem orbán irányitja,felteszem a kérdést vajon ki? illetve kik? nincs nagy választási lehetőség!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
Kapcsolódó cikkek

Az AN üdvözli McCain szenátor kijelentését 2014. december 4. csütörtök | Bartus László

Orbán Viktor szabadsága 2014. április 15. kedd

Gyurcsány és az Európai Egyesült Álmok 2014. április 14. hétfő

Rendkívül feszült a viszony a sógorokkal 2014. április 13. vasárnap

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos