Ronai and Ronai
AMERIKAI

Mocskos háború zajlik a Jobbikban 2012. május 5. szombat 20:26 Forrás: AN, Hetek

  • Hozzászólások(22)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Mocskos háború zajlik a Jobbikban

Budapest – A neonácihelyzet fokozódik, legalább tízen távoznának a Jobbik frakciójából, ám a párt egyben tartásában érdekelt vezetőség még fizikai fenyegetésektől sem riad vissza attól, hogy a renitens képviselőket maradásra bírják. A párt válsága egyre nyilvánvalóbb, Vonával szemben felállt egy tengely, a kongresszust előre hozták, Novák Elődöt kis Goebbelsnek nevezik a pártban..

A Hetek című újság információi szerint május 19-re hozták előre a Jobbik tisztújító kongresszusát. Az egyre több régióban – így Borsodban, Csongrádban, Esztergomban is – repedezésnek indult párt vezetői nem akarják megvárni a helyzet további romlását, inkább egy huszárvágással bebiztosítják a 2014-es választáson is befutó helyeket ígérő pozíciókat.

Mint a lap már korábban megírta, a Jobbikban többen úgy vélték, hogy a Szabó Gábor pártigazgató és Novák Előd alelnök támogatását élvező Szegedi Csanád alelnök az eredetileg nyárra tervezett, majd váratlanul októberre tolt tisztújító kongresszuson megcélozza az elnöki posztot. (Igaz, ezt az információt a Jobbik teljes vezérkara cáfolta.) Azt a vélelmet, miszerint a tisztújítást azért tolták el két-három hónappal, hogy addigra elsimítsák a Jobbik legerősebb bázisának tartott Borsodban kialakult feszültséget a Szegedi-klán, illetve Endrésik Zsolt megyei elnök és stábja között, Szabó Gábor cáfolta. A pártigazgató azt mondta a Heteknek, hogy a tisztújítást a Jobbik tizedik születésnapjához igazodva szervezik októbere.

Ehhez képest meglehetősen váratlanul hatott a múlt heti bejelentés, miszerint a tisztújításra három héten belül sort kerítenek. Igaz, időközben – a Szegedi tevékenysége elleni tiltakozásképpen – lemondott a párt teljes borsodi elnöksége, Endrésik Zsolt megyei elnököt, egyben parlamenti képviselőt pedig árulás vádjával kizárták a frakcióból és felszólították mandátuma visszaadására.

A Hetek értesülései szerint azonban a Jobbik frakcióban sokan gondolják úgy, hogy az úgynevezett radikális szárny tevékenysége számukra vállalhatatlan. A lap úgy tudja, 9-10 képviselő fontolgatta, illetve fontolgatja a frakcióból történő kilépést. Az informátor név szerint említette Rozgonyi Ernőt, Korondi Miklóst, Hegedűs Tamást, de azt is hozzá tette, a párt nem akarja elengedni őket, és ennek különböző módszerekkel próbál érvényt szerezni, így például fenyegetéssel is.

Van, akit csak emlékeztettek rá, hogy ha távozik, azzal jobbikos fizetése is megszűnik, s így nem fogja tudni fizetni a törlesztő részleteit, de van olyan képviselő is, akit fizikailag is megfenyegettek kilépése estére, állította az informátor.

Arra a kérdésre, hogy az úgynevezett mérsékelt képviselőknél mi vágja ki a biztosítékot, a válasz az volt, hogy elsősorban a fejetlenség: a frakcióban mindenki megy a saját feje után, kontrollálatlanul adják be a törvényjavaslatokat, a módosító indítványokat. Mindenki arra törekszik, hogy minél többet szólaljon fel, de közben az irományok “nagy része baromság, és csak azt akarják igazolni, hogy mennyi mindent tettek a párt érdekében.” A jó pontok pedig azért kellenek, mert két év múlva a mostani képviselőknek csak a töredéke juthat be az országgyűlésbe, hiszen 2014-től 200 fősre csökken a jelenlegi 386-os összlétszám, ráadásul a Jobbik gyengébben áll, mit 2010-ben.

Ami a belső erőviszonyokat illeti: Szabó Gábor a pártban a szürke eminenciás, “ő Richelieu, nagyon nagy hatalma van”. Még kevésbé ismert tény, hogy Szabó György, a párt fővárosi frakciójának tagja nem más, mint Szabó Gábor apja, és állítólag komoly befolyással bír a párt anyagi ügyeiben. Novák Elődnek a kuruc.info miatt nagy a befolyása. A pártban nyílt titok, hogy ő áll a neonáci portál mögött, és tény, hogy az alelnök parlamenti felszólalásaiban is többször reklámozta a lapot.

Arra a kérdésre, hogy Novák mihez ért, a lap forrása azt mondta: “A kommunikációhoz. Kis Goebbelsnek is nevezik a pártban.” A jobbikban úgy félnek a kuruc.infótól, mint a tűztől, mert sokan olvassák, ráadásul a legfanatikusabb szélsőjobbosok. Senki nem szeretné meglátni a saját címét és telefonszámát, utalt a neonáci portál egyik szokására informátorunk. “Nagyon sok jobbikost, illetve a jobbikhoz közelálló embert tett tönkre kurucos cikk: Kiss Róbert azért kényszerült lemondani a Gárda főkapitányságáról, mert a kuruc.info megjelentetett egy videót, amin a szeretőjével csókolózik, noha családos ember”.

Ha ehhez hozzátesszük, hogy Kiss Vona Gábor pártelnök és gárdaalapító bizalmasának számít, ismét oda lyukadunk ki, hogy Novák Előd viszont nem Vona embere. “A kuruc hozta nyilvánosságra Pörzse Sándor lakhatási ügyét is, amivel teljesen lenullázták, azóta sem tért magához” – emlékeztet a lap forrása arra a cikkre, melyben a Novákhoz közel álló portál leleplezte a Jobbik-képviselő, Barikád-főszerkesztő Pörzse jogosulatlan felvett lakástámogatását.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 4.2/5 (5 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +13 ( 13 szavazatból)
Mocskos háború zajlik a Jobbikban, 4.2 out of 5 based on 5 ratings

Címkék:, , ,

  • Hozzászólások(22)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

22 Reader’s Comments

  1. Ne gondolja senki: “ez a harc lesz a végső…” Komoly igény van rájuk ebben az agyatlan országban. Most osztódással szaporodnak. Nem megosztott lesz a szélső jobb, hanem árnyaltabb.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +23 (23 szavazatból)
  2. No, …
    No, no …
    NO, NO & NO !!!!!!!!!!!!!!!!
    Akkor most hány pártkezdeményt kell betiltatni? :(((((((((

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +14 (14 szavazatból)
  3. Sajnos nem lesz olyan könnyű megszabadulni a Jobbiktól. Túl sok olyan témát hánytorgattak fel, amire a rendszerváltás óta nem akarództak felelni a politikai elit tagjai, és amíg nem találnak ki vállalható kezeléseket, addig a szélsőjobboldali nácik rasszista, demagóg válaszai lesznek az uralkodó vélemények.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (21 szavazatból)
  4. Raszputyin
    2012. május 5. szombat
    20:38

    bízom benne, hogy tévedni fogsz

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  5. Báthory Ödönke

    Jamaika a jamaikaiaké!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +13 (13 szavazatból)
  6. “Novák Elődöt kis Goebbelsnek nevezik a pártban..” – így a cikk.
    Ez a kis vézna nyikhaj, bár fizikailag nem látszik nyomorultnak,
    szellemileg ugyanolyan hazudozó jellemtelen féreg, mint Josef Goebbels
    volt – egyetemi diploma nélkül. Ugyanolyan rothadt náci, mint elõdje.
    Remélem ugyanúgy is fogja végezni, mint a kis nyomorult – és hamar.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +37 (41 szavazatból)
  7. Annyi ,,Jobbikos” maradjon amennyit én megkereszteltem, bemerítettem!
    Vissza kell küldeni a barmokat oda ahova valók a ,,Francba”!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +21 (25 szavazatból)
  8. hamond: én is

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (14 szavazatból)
  9. “Mocskos háború zajlik a Jobbikban.”
    Egy a baj, hogy nem kalasnyikovval!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (27 szavazatból)
  10. Bohém!
    pedig a majálison, már elővettek egyet, lehet a vezetőség fele egy kis gesztus?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +16 (16 szavazatból)
  11. “Mocskos háború zajlik a Jobbikban”
    Nem ez a párt buzdított fegyveres ellenállásra vagy valami felkelésfélére? Addig gyakorolják a militáns retorikát és szerzik be a harcászati fegyvereket, mígnem egymásra céloznak, habár arra korábban aligha gondoltak, hogy majd egymás ellen vetik be.
    A harcias tagjaik által életre keltett fegyveres gárda és a fegyverkezés lassan saját soraikat aprítja, vagyis visszafelé sül el. Ezek szerint elbánnak magukkal és a pártjukkal külső segítség néllkül is.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +17 (19 szavazatból)
  12. Jó is ha leépül ez az útszéli bitangokból, közveszélyes munkakerülőkből, amellett briganti mini-goebbelsből toborzott szégyencsapat, gitt-egylet és kocsma- koalíció…mondanivalója a negyven kilós elődnek sincs más mint hogy fuj zunió, meg le a zászlóval, addig pattog amíg valaki ismét pofon nem veri, ha már orbán nem is…azt majd leül szépen.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +19 (19 szavazatból)
  13. orbánéknak több szempontból is szüksége van rájuk.
    Fenyegetni kifelé és befelé, bizonygatni, hogy csak ők képesek megfékezni a jobbikot. A megoldatlan problémák felelősségét áthárítják az ellenzékre így létrehoznak egy elégedetlenekből álló gyűjtőpártot. Az egyedüli dolog ami összetartja a jobbikban bízókat, a politikai, gazdasági vélt valós sérelem.
    Mivel eddig még nem volt rá alkalom hogy megmérettessék, az emberek érzelmi kötődés alapján szemet hunynak a különféle viselt dolgaik felett. és been még a botrányos hatalmi harcok, verekedések, … sem zavarják őket.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +13 (13 szavazatból)
  14. Működik a FideSS szalámigyár. :))))))

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +15 (17 szavazatból)
  15. proaktiv 22:35 “A harcias tagjaik által életre keltett fegyveres gárda és a fegyverkezés lassan saját soraikat aprítja, vagyis visszafelé sül el”
    Miért ne? Adolféknál “is volt a hosszú kések éjszakája”, ahol egymást apprították – sajnos nem elég alaposan. Remélhetõleg náluk is lesz hasonló. Minél több, annál jobb….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +18 (20 szavazatból)
  16. proaktiv
    2012. május 5. szombat
    22:35
    Ilyen jó eredményre ne számíts!

    sammy
    2012. május 6. vasárnap
    00:11
    A szélsőjobbosok itt sem fogják elég alaposan aprítani egymást.

    Tartok tőle, hogy a következő 20 évben több szélsőjobbos lesz, mint amennyire szükségünk van.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +13 (15 szavazatból)
  17. Ezek viszonylag apró egymással nem szorosan összefüggő események, de látva, hogy egyre több embernek van mehetnéke, szinte már minden szférából , nekem úgy tűnik – minden konspiráció elmélet nélkül- , hogy végül is egy kisebbségnek megvan az eszköze, hogy az összes valamilyen módon potenciális magyart indiszkirimatív módon lehetetlenné tegye, elűzze vagy kipusztítsa kezdve az első osztályú delikvenseken majd sorba véve a másod, harmad osztályúakat szinte valamennyi politikai, társadalmi, orvosi, tudományos és magánszférából.

    Ez most a Jobbikról szól de a jelenség maga nem korlátozódik a Jobbikra és ütemesen progrediál.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  18. Tegnap elhangzott, hogy Vona nem indul a tisztújításon – meg nem erősített forrásra utalva, betegségre, fáradtságra hivatkozik.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  19. Ki áll Novák mögött? Saját szakállára nem dolgozik a kis náci seggnyaló.
    “Van bárki is tőlem jobbra? Mindig azzal vádolnak, hogy átkozottul jobboldali vagyok.” Mondá Orbán.

    AVi véleménye velős és igaz.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  20. Én félek. Nem lesz nekünk jobb, az szent igaz. Igaza van Raszputyinnak, ezek osztódással szaporodnak.
    Sajnos egyre több fiatalnak jön be a jobbikos stílus, és nem tudom miért, de ijesztő.
    A magyar emberek egy részének elment az esze!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  21. Így osztja a pofonokat a ” vezír ” ?!
    Kisgazdásodnak már ők is ?!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  22. Novák, mint kis Goebbels-találó hasonlat. Szellemiségében, külsőben van hasonlatosság köztük.
    Csupán az a baj, hogy a Jobbikban valószínűleg ezt dicséretnek szánták. Ma már leplezni se akarják neonáci mivoltukat.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

A DK nem bojkottálja a Fideszt 2014. április 29. kedd | AN

Kivételezett helyzetben a TV2 2014. április 3. csütörtök

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos