Ronai and Ronai
AMERIKAI

Orbán talpa alatt ég a talaj 2012. január 7. szombat 19:07 | AN

  • Hozzászólások(150)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Orbán talpa alatt ég a talaj

Budapest – Már az Európai Néppárt is kihátrál Orbán mögül, miután jelezték, hogy az Európai Bizottság követeléseit fogják támogatni. Az Európai Néppártnak, amelynek Orbán még egyik alelnöke, különös felelőssége van abban, hogy Orbán ilyen messzire jutott az európai értékek és az EU-jog tagadásában. Az Európai Néppárt egészen eddig a legnagyobb hazugságokban is támogatta Orbánt, és segítette azon az úton, amely nyilvánvalóan kivezeti Magyarországot Európából. Ha Orbánt ők is elhagyják, Magyarország súlyos szankciók elé nézhet. De mit számít ez Orbánnak, ha az ő célja az, hogy kilépjen az Európai Unióból.

Orbán láthatóan két esélyt adott az Uniónak: vagy elfogadja valamiféle vezetőnek vagy kilép belőle. A Strong Europe jelszóval megkezdett uniós elnökség azzal az ambícióval indult, hogy Orbán az EU egyik tekintélyes vezetőjeként egyik ideológusa lesz Európának. Hamar világossá tették neki, hogy Európa nem Magyarország, nem fogékony sem az arroganciára, sem a “hanyatló Nyugatnak” ajánlott orbáni sötét ideológiákra. Európa köszöni szépen, nem szereti annyira sem a demagógiát, sem a fasizmust, mint Magyarország. Orbán az átélt megaláztatások során már eldönthette, hogy Magyarországot kivezeti az Európai Unióból, nem veti alá magát a közös európai normáknak, törvényeknek, amelyek korlátoznák őt önkényuralmi rendszere működtetésében. Ebben jelenleg a gazdasági kényszer akadályozza. Vélhetően hozzá akar jutni az EU-IMF pénzéhez, és utána rablóként távozni a pénzzel az EU-ból.

Ebben a folyamatban rendkívüli felelősség terheli az Európai Néppártot (ENP), amely Orbán legnyilvánvalóbb hazugságait is támogatta Európával szemben. A politikai szempontok felülírtak minden egyéb megfontolást.  Úgy tűnik, elérkezett az idő, hogy az Európai Néppárt szembeforduljon a fasizálódó Magyarország Európa-ellenes vezetésével. Az Európai Néppárt jelezte, hogy az Európai Bizottság (EB) és Orbán közötti vitában nem Orbán, hanem az Európai Bizottság mellé fog állni. Ezt közös nyilatkozatában Wilfried Martens, a kereszténydemokrata irányultságú Európai Néppárt elnöke, valamint Joseph Daul, a néppárti európai parlamenti (EP-) frakció vezetője jelentette be.

Martens és Daul annak nyomán nyilatkozott, hogy a Fidesz alaptörvénye miatt a zöldpárti EP-frakció Magyarország elleni eljárást kezdeményezett az uniós alapértékek sérelmére hivatkozva. A liberálisok ehhez csatlakoztak, a szocialisták pedig felszólították José Manuel Barrosót, az Európai Bizottság elnökét, hogy tájékoztassa az EP-t, milyen lépéseket kíván tenni Magyarországgal kapcsolatban.

Martens és Daul az Orbántól elhatárolódó közös nyilatkozatban sem tudott elszakadni a korábbi hazugságaiktól, amikor azt mondták a fideszes alaptörvényről, hogy az “egy 1949-es keltezésű sztálinista típusú alkotmány helyébe lépett”. Ezzel szemben az igazság az, hogy a rendszerváltáskor szinte teljesen átírták az 1949-es sztálinista alkotmányt. Ha Martens és Daul igazat mondana, akkor az azt jelentené, hogy Magyarországnak tavaly áprilisig “sztálinista alkotmánya” volt. Akkor hogyan nyerhetett felvételt az Európai Unióba? Ahogyan szemenszedett kereszténydemokrata hazugság az is, hogy “Magyarország volt az egyetlen olyan közép-európai állam, amely nem alkotott új alaptörvényt a kommunizmus bukása után”. Az 1989-es alkotmány teljesen átalakította a kommunista közjogi rendszert, és az uniós csatlakozás előkészítése során teljes mértékben hozzáigazították az uniós normákhoz. Orbán nem a kommunista alkotmányt, hanem a demokratikus alkotmányt számolta fel, és helyette egy fasiszta állam alkotmányát helyezte, mindenféle törvényes legitimáció nélkül. Ezt kellett volna az Európai Néppártnak elmondania.

Orbán európai cinkosainak egyik legnagyobb hazugsága az, hogy a Fidesz alaptörvénye biztosít “egy új, tisztességesebb választási rendszert”. Az Egyesült Államok egyebek mellett éppen a választási rendszer miatt tiltakozik, mert az felszámolja az egyenlő politikai versenyt a Fidesz javára. Ezek az európai vezetők bűnrészesek abban, hogy az Európai Unióban egy diktatúra épülhetett ki. Ha Orbán egyszer a vádlottak padjára kerül Európában, akkor ezeknek a hazug néppárti politikusoknak mellette lesz a helyük.

Ugyanakkor – folytatta Martens és Daul, saját korábbi hazugságaikat cáfolva - az EU alapszerződése alapján az Európai Bizottságnak – az Európai Unió Bíróságának ellenőrzése mellett – felügyeletet kell gyakorolnia az uniós jog alkalmazása fölött, és ennek során Európával összeegyezhetetlen passzusokat találtak a Fidesz alaptörvényében és jogalkotásában. “Szükségtelen is mondani, hogy az ENP támogatni fogja a bizottság ajánlásait, amelyek biztosítani fogják azt, hogy Magyarország teljes összhangban legyen az EU-joggal. Ebben az értelemben bízunk abban, hogy Orbán Viktor miniszterelnök szorosan együtt fog működni a bizottság vezetőségével, annak érdekében, hogy biztosítsa a jogalkotás összhangját az EU-joggal, valamint – ha az szükséges – a módosítások megtételét” – fogalmazott Martens és Daul.

Egyáltalán nem volt szükségtelen ezt mondaniuk, mert az Európai Néppárt eddigi bűnrészes magatartásából nem következett világosan, hogy az Európai Unió alapértékeit és a demokráciát védelmező Európai Bizottság és a fasiszta államot építő Orbán Viktor vitájában kinek az oldalán állnak majd. Most közölték Orbánnal, hogy az EU alapszerződés és az uniós jogok lábbal tiprásánál már nem tudnak Európa szégyenével tartani. Az a reményük pedig, hogy Orbán bárkivel is együttműködik és bármit az EU-joggal összhangba hoz, teljes mértékben alaptalan, és jól tükrözi a tisztánlátásukat. Az Európai Néppárt feladata az lett volna, hogy határozottan felszólítsa Orbánt a törvénytelenségek befejezésére. Esetükben már az is nagy előrelépés, hogy nem egy fasisztát védenek majd nyíltan az európai demokratákkal szemben.

Orbán ezzel utolsó támogatóit is elveszítette az EU-ban, a szakadékba tartó gyorsnaszádból ugrálnak ki a potyautasok.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 4.9/5 (71 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +110 ( 124 szavazatból)
Orbán talpa alatt ég a talaj, 4.9 out of 5 based on 71 ratings

Címkék:, , , , ,

  • Hozzászólások(150)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

150 Reader’s Comments

  1. bumburi – rezeg már a léc a NATO tagság előtt is!
    http://www.origo.hu/itthon/20120106-a-hrw-a-magyar-kormany-viztatott-intezkedeseirol.html

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (7 szavazatból)
  2. Gonoszka (2012. január 8. vasárnap 13:11)
    Attól félek igazad lesz, hogy a sok mérlegelés, vita stb. után végül is ez fogja eldönteni a dolgot. Remélem, mások is gondolnak erre.
    .
    miaszösz (2012. január 8. vasárnap 14:37)
    A mi Fényességünk azért akar tüntetést, mert már nem érzi magát akadálytalanul hatalomban. Az Operaháznál tartott bulit biztosan nem úgy tervezte, ahogyan történt.
    Ha lesz fideszes tüntetés, feltételenül ott kell lennünk.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (9 szavazatból)
  3. Jól tette admin., hogy nem dobta ki „nyugat europai magyar” szösszenetét.
    Így én pl. jobban megértettem, hogy egyébként normális, jószívű német-magyar barátom miért válik vérfarkassá, ha azt merem mondani, hogy egy 8 évig gyűlölködést szító, újdonsült törvényeivel szegénységbe taszító, hazaellenesen politizáló kormánnyal miért nem értek egyet.
    Van egy varázsszó: jobboldali! Ezt nagykanállal megette a Néppárt, és sok nyugaton élő magyar drukker is. Közben a demokrácia szó „magyar” átértelmezése senkinek nem tűnt/tűnik fel SAJNOS.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +14 (16 szavazatból)
  4. Apó nem kell ahhoz maszlaggal bekenve delírálni, hogy lássuk: nagyon rossz irányba mennek a dolgok, és a vége akár vérontás lehet. A jövőt a ma alakítja – jó lenne most változtatni – később már késő lehet.
    Geyza – de ott legalább még megszólalhat a baloldal, és az értelmes emberekre hatni is tudnak. Mit gondolsz, mi a fenéért akarták őket elsuvasztani olyan csatornahelyre, ahol csak minimális réteg foghatja őket?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (9 szavazatból)
  5. figyelő (2012. január 8. vasárnap 15:50)
    Orbán megvalósította a belső őröüt világát, és ehhez MINDEN fogalmat felülírt a saját jelentéstartalmával (nyugdíjvédelem, szélsőbal, Terror Háza-egyenlősdi fasiszták és kommunisták között, béke, jog, demokrácia, nemzeti radikális (!!!) stb.)
    Ezért tartom olyan fontosnak, hogy a baloldal ne vegye át a jobbosok terminológiáját.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (11 szavazatból)
  6. https://www.youtube.com/watch?v=03DfxKeKczE&feature=player_embedded

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: -1 (1 szavazás)
  7. Observer:
    Parteingenosse Habony egy kiváló PR szakember.
    Az ő ” áldásos ” közreműködése révén vált ellenállhatalanná Mosthatalmonlévő kommunikációja és cselekvéseinek sorrendje is oly hatásosnak bizonyult.
    De mintha mostanában ezek a régi módszerek eltűnni látszódnának.
    Talán esetleg a PR szakember ráébredt mit művelt hazájával ?
    Talán belátta hogy teremtménye lángbaborította a házat ?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (6 szavazatból)
  8. Abban a percben hogy kiraknak minket a NATO.-ból , mint nyivákoló kiscicát az ajtó elé , várható hogy a Szlovák és Szerb határon felsorakoznak -eddig béketűrő- szomszédaink jólfelfegyverzett hadosztályai. A románok csak később kapcsolódnak be szerintem.
    Akkor mi lessz ?
    Hazahívjuk Afganisztánból az egyetlen valamit érő zászlóaljunkat ?
    Akik -mivel másképpen nem tudnak jönni mint szállító repülőgépen- kényelenek hátrahagyni járműveiket és egyébb nehéz harceszközeiket ?
    Nem baj majd kiállnak ellenük a Hejőgyöngyösfaszomszentkeresztesi Csendőrség operett-kakastollasai.És a Harmincilences Zuglói Kerékpározó dandár , rovásírásos piroscsíkos lobogó alatt. Sapkájukon a bádog-turullal.
    Attól összeszarja magát a szerb.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (11 szavazatból)
  9. kekec:
    Jólvan jólvan igazad van…de akkor is ! Nagy vonalakban , elméletileg ez nagyon ártalmas.
    Persze tudom én hogy jelen helyzetben be kell érni ennyivel.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  10. Geyza
    2012. január 8. vasárnap
    16:23

    Micsoda vízióid vannak, bírsz aludni egyáltalán?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (4 szavazatból)
  11. athos:
    Majd alszom én
    Ha véget érek én
    Majd alszom én
    Ha testem bíborokba rejted…
    / részlet régi spanyol-témájú dalműből /

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (5 szavazatból)
  12. szép nóta (a szövege alapján)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (4 szavazatból)
  13. Nem fáj még a fejetek?
    Ezek után majd fog!
    .

    “Nem először szagolok lőporfüstöt.

    A külföldi sajtó bírálatait firtató felvetésre úgy reagált: „öreg katona vagyok, nem először szagolok lőporfüstöt, ugyanilyeneket írtak 2001-2002-ben is, pedig akkor még kétharmadunk sem volt. Érdekesnek tartom ezeket a véleményeket, de fontos tudni, hogy minden egyes cikk egy ember, egy újságíró véleménye. Az internet-forradalom óta pedig egyszerre sok ezer ember véleményét ismerhetjük meg”.

    A magyarországi demokrácia megszűnését vélelmező álláspontokra azt mondta, hogy nincs új a Nap alatt, hiszen megszokhattuk, hogy amikor nem baloldali kormánya van az országnak, akkor az ellenzék szerint rendre megszűnik a demokrácia, és a nemzetközi politikai élet pártalapon való szerveződése miatt a magyar szocialisták ezen a szinten is képesek híveket felsorakoztatni e véleményük mellé. „Ezzel ellentétben mi akkor is demokraták vagyunk, ha ellenzékben vagyunk, és akkor is demokraták voltunk, amikor mostani kritikusaink a kommunista diktatúrát védték velünk szemben” – jelentette ki. Felidézte, „élete legszebb időszakában”, az 1980-as végén és az 1990-es évek elején éppen azért harcolt a diktatúra ellen, hogy Magyarországon lehessen tüntetni, szabad választást tartani, ezért amikor ma tüntetés, kormány elleni tiltakozás zajlik, azt „a saját munkája eredményének” is tartja.

    A magyar médiára kitérve Orbán Viktor úgy vélekedett, látva a mai magyar sajtó sokszínűségét, kritikai hangját, időnként „durván a kormányt támadó karakterét”, világosan kiderül, hogy az elmúlt egy évben a magyar sajtószabadságot féltő vélemények teljes mértékben megdőltek, „hiszen az EU-n belül az egyik legélénkebb, ellenzéki szemléletű és kritikus beállítottságú sajtó Magyarországon működik”.
    http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/08/orban_most_mar_mindenki_leminositett_minket/
    .
    Na jó!
    Képtelen vagyok elhinni, hogy párjából senki nem kérdi meg tőle, főnök, jól vagy?
    Na mindegy ez az ő gondjuk!
    Mi meg tegyünk meg mindent, hogy ne kelljen már sokáig hallgatni!
    Levegőt!
    További szép napot!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (10 szavazatból)
  14. heheheeheheheheeheheehhhh
    Athos :
    Valakinek nagyon nem tetszett a következőre utaló véleményed , mert szépen lemínuszolt :
    -
    Majd alszom én, ha véget ér a kín,
    Majd ha e test a végső útra indul,
    Majd alszom én a véghetetlen éjben,
    Majd alszom ott, hol a néma mélyben
    Beföd a márványsír, az Escorial.

    Verdi: Don Carlos, részlet II. Fülöp áriájából (ford.: Lányi Viktor)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (4 szavazatból)
  15. ,

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  16. Geyza 2012. január 8. vasárnap 16:23
    Igen: a röhögéstől!
    athos 2012. január 8. vasárnap 16:40
    Kár, hogy basszus!
    Bohém 2012. január 8. vasárnap 16:52
    Már csak az a kérdés, hogy ez a szöveg tőle ered – és tőle copyzták a papagájai – vagy tényleg bedől a saját propagandájának?
    Geyza – sietőseknek a 6. perctől:
    http://www.youtube.com/watch?v=KQWjLiExhzU&feature=related

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  17. http://www.youtube.com/watch?v=PFG-gYZV4RA

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  18. Bohém, erre gondoltál, amikor fejfájásunkról kérdeztél?:
    http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=508346&referer_id=friss

    Még egy cikk, kis múltidézés:
    http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=507485

    Ez utóbbi cikkel kapcsolatban: ha mindenki ilyen jól látta, hogy ov milyen, miért nem takarították el időben, hogy esélye se legyen hatalomra kerülni?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  19. “Nem fáj még a fejetek? Ezek után majd fog!”

    - Téves.

    EZ UTÁN FOG:

    http://hvg.hu/gazdasag/20120106_orban_simor

    Szerintem itt ez az állat tényleg be volt tépve.

    És egy ilyen félkegyelmű magyarszán miniszterelnök- diktátora.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  20. Hat ez igy szegyen a Hit Gyulekezetenek de kulonosen Hack Peternek aki maga korabban igen jelesul reszt vett az orszag szabad vallasgyakorlasanak torvenyi megalapozasaban. Most meg olyan szemelyt tamogatnak akire afel vilag mar iteletet mondott.

    .
    .
    Szegyen !
    .

    http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/08/lapvelemeny/

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  21. Kerpács Winnetou

    A sajtóról! Biztos oka van a hazai és külföldi sajtónak is arra, hogy miről és hogyan ír ! Talán olyan sok jót még sem tett le a kormány, hogy a “bárdok” erről zengjenek!
    A háborúról! Sajnos a történelem bizonyította, hogy nem szokott béke lenni 70 évig Európában!
    Aki viszont minket elfoglal, az arra a sorsra jut mint mi, gazdaságilag, értelmileg tönkremegy :-)
    Azt végképp nem tudom, hogy ma hazafias alapon, a hazáért, a kormányért hányan fognának fegyvert ? -védelmi célra gondoltam :-)- Persze parancsba lehet adni és talán az újabb összeírás, vagy számolás sem és a honvédség tartalékerőinek gyarapítása sem véletlen dolog.
    Valahol úgy érzem, ha kényszer toborzás lenne nálunk, megnőne a külföldi munka utáni kereslet! :-)

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  22. Kedves Kekec!
    Én nem beszélek félre, sőt lázálmaim sincsenek, és még jelen idők ellenére sem háborodtam meg ( csak nehogy a lázálomnak tűnő maszlag mégis valósággá váljon, mert erre nagy az esély), mert a “maszlagot” nem én hintem, azt már előttem sokan, sokszor elhintették, és milyen nagy a hívők száma. Nem szájhősködni kell, az nem nagy kunszt, ezt teszi a felkent vezér is. Lehet a számat tépni értelmetlenül, de lehet csendben, értelmesen tenni azt amit tennem kell.
    Üdvözlettel, és további jó kedvet az élethez: Apó

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  23. Gonoszka – Székelytől ez SOKKAL aktuálisabb (no meg a személyes kedvencem)
    http://www.youtube.com/watch?v=xZzcPQN5MeE&feature=related

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  24. Ez most a téma a médiába!
    .

    “Kecskefejet akasztottak ismeretlenek vasárnapra virradóra a soproni Fidesz-iroda ajtajára – tájékoztatta a rendőrség az MTI-t. A Fidesz városi elnöke közölte, elítélik a cselekedetet és jogi lépéseket tesznek az ügyben.”
    http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=508313&referer_id=friss
    .
    A hozászolások, az igen!
    További szép estét!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  25. neveletlen 2012. január 8. vasárnap 17:40
    Az első cikkre (eddig) a legjobb komment:
    [poncius] [2012.jan.08. 16:31]
    Ez a pasas tényleg megbolondult!
    Mint a Gyalog-galoppban: a két keze-két lába levágva, de ő még meg akarja harapni az ellenfelet.
    Ezt kikezelni minimum egy grazi életfogytig tartó beutaló kell sürgősen!
    Orvost!
    de ez sem rossz:
    [hohoohooo] [2012.jan.08. 16:56]
    Nézzétek az öreg”szabadságharcos”fényképét.
    Karikásak a szemei, savós a szeme, bizonytalan a tekintete, Hitler-frizurája fésületlen. Csak hálni jár belé a lélek. Hál’ istennek, hát itt a vége, Hüvelyk Matyi.
    Ez szuggesztív módon meggyözö nyilatkozat volt az”elsöprö többséggel megválasztott és széles tömegtámogatást” élvezö Kedves Vezető részéröl.
    Kár volt megszólalni. Sokat rontott, az amúgy is rossz helyzeten.
    Rossz bőrben van a fiú. A vonásai egyre kegyetlenebbek lesznek, ugyanakkor az intelligencia nyomait hiába keresnénk a tekintetében.
    Ez a lárvaszerű, eszelős arckifejezés arra utal, hogy egyre nehezebb lesz gyógyszeresen egyensúlyban tartani. Nagyon élvezném, ha egy EU-csúcson bukna ki, ahol a biztonsági- és protokollszabályok miatt elég körülményes, hogy utána nyúljanak egy gyors injekció erejéig…
    Ez szuggesztív módon meggyözö nyilatkozat volt az”elsöprö többséggel megválasztott és széles tömegtámogatást” élvezö Kedves Vezető részéröl.

    Én mostmár csak attól félek, hogy ezek után az IMF kér Magyarországtól hitelt.
    Ugye felesleges az aggodalmam?

    [holms] [2012.jan.08. 18:24]
    Ranschburg Jenő: “A szemét ott ül a Parlamentben”
    http://fn.hir24.hu/itthon/2011/01/12/ranschburg/ (2011..01.13.)

    “A kialakulóban lévő kommunikációs mód és hatalmi szerkezet kifejezetten a poroszos szülő-gyerek kapcsolattal rokonítható, ráadásul azzal a fajtájával, amelyben minimálisra zsugorítják a gyerek alkudozási pozícióját. Mint a Kádár-rendszerben: légy engedelmes, imádd apádat. És te engedelmes vagy, és imádod apádat. Ami persze az apát is deformálja.

    Nem tudni előre, kiből mit hoz ki a hatalom, nem tudni, melyik Dr. Jekyllből lesz Mr. Hyde. Az arra hajlamosak elveszítik kapcsolatukat a külvilággal, túlzottan kockázatvállalóak lesznek, egocentrikussá válnak, még az ülésük és a járásuk is megváltozik. Nem hallgatnak az ellenvéleményre, sőt, minél nagyobb kórus követel valamit, annál inkább megcsökik magukat. A közvetlen munkatársak kiválasztásánál a simulékonyság, a talpnyalás lesz a fő szempont. Megmámorosodnak, még a fiziológiai tünetek is olyanok, mint annál, aki alkoholt vagy drogot fogyaszt. Mindenkit veszély fenyeget, aki a hatalom közelébe kerül. ”

    Nyilatkozta jövőbelátóan a pszichológus idestova 1 éve.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  26. Kis kegyetlen! :))
    Szeressük mi a zenét.
    http://www.youtube.com/watch?v=isk0Vn8u49o

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  27. neveletlen – a másodikra meg ez:

    [dozsanepe] [2012.jan.08. 09:03]
    A nagy kérdés valóban az, hogy miért nem volt mersze, ereje senkinek/senkiknek a nyilvánvaló veszély (amire számos jelentős személyiség felhívta a figyelmet ) ellenére megakadályozni, hogy orbán és briganti, semmirekelő csapata uralomra jusson, és zsákmányának tekintse az ország javait, levadászandóknak még a vélt ellenfeleket is, és persze lassan orbán-királysággá tenni hazánkat.
    Én csak egy egyszerű közgazdász vagyok, de orbánt már ‘89-ben ugyanilyennek tartottam, mint amilyen most.
    Környezetemben a “csodavárók” persze megrökönyödtek, felháborodtak, kardot rántottak a “fiúk” védelmében.
    Ha még visszaemlékszünk, ez történt országos szinten is: a fideszt a szeplőtelen fogantatás eredményének tartották.
    Nem kevesen. Jeles embereknek is “elborult” az agya.
    Ők pedig nagyon jól tudták, hogy ettől a perctől nyert ügyük van. Kicsit várni kellett ugyan a két bukta után, amit persze nem töltöttek tétlenül.
    Boszorkánykonyhájukban nem a köz javát szolgáló módszereket, lehetőségeket tervezték. Nem!!
    Mint az ki is derült, halvány fogalmuk sincs az országvezetéshez, a rendes gazdálkodáshoz.
    Ügyesen intrikáltak viszont, a verbális karaktergyilkosságokat felsőfokon űzték.
    Ahhoz is nagyon értettek, hogy a kapitalizmus áldozataivá vált honfitársaink egy részével is elhitessék, hogy majd ők, majd ők csinálnak 1 millió munkahelyet, majd ők megfegyelmezik a mohó” karvalytőkét”.
    Persze eszükben sem volt: nekik csak feltétlen politikai ( és mi ezzel jár: gazdasági) hatalom kellett.
    Mit csinált közben az ellenzék? Hát nagyjából semmit. Néha egymást marta (orbánék nagy örömére), néha hivatkozgatott a demokrácia játékszabályaira a tehetetlensége elfedésére.
    Mit csináltunk mi, civilek? Hát vártunk arra, hogy az általunk megválasztottak képviseljenek bennünket a tiltakozásunkban, hiszen a mi szavunk ( különösen egyenként) nem hallatszik az égig.
    Aztán egyesek, mint a tiszteletreméltó cikkíró is, ők tették a magukét. Legnagyobb örömünkre, mert legalább annyi megadatott nekünk, hogy valaki/valakik közzétették a mi sután, nehezen megfogalmazott gondolatainkat, érzéseinket és ellenérzéseinket.
    Sajnos, eljutottunk odáig, hogy csak nagyon kemény ráhatással lehet ( és ezt kell tennünk) eltakarítani ezt a kártékony társaságot.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +9 (9 szavazatból)
  28. Kekec, sok +++++++++++++++++++! Köszönöm! Mindkét hozzászólásodat.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  29. Bohém – ténylég jók (bár a kecskét sajnálom)

    [poncius] [2012.jan.08. 16:33]
    Ezt csak úgy lehet helyrehozni, ha a kecskeól ajtajára orbánfejet raknak.

    [poncius] [2012.jan.08. 16:32]
    Jól mekkkapták!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  30. neveletlen – saját OLLÓZÁS. Az érdem az íróké – én csak válogattam.
    Gonoszka – nagyon szép, de nehéz felfedezni a napi politikai aktualitást benne. Nekem nem is sikerült. Ebben sokkal inkább:
    http://www.youtube.com/watch?v=OGD85FPAdoc

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  31. … zárd be jól az ajtaját,….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  32. Apó – nem is téged néztelek “küldött”" asszonynak! A “jóslat”szövegre reagáltam.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  33. Már nem egyszer leírtam sokkal korábbi leveleimben, hogy Orbán fasiszta vezetésével a könnyen irányítható „egyszerű” népünk, menetelni kezdett Nemzetünk második Trianonja felé!
    Ebben a tragédiában igazán Orbán környezetére, az őt körülvevő pártbeli „elvtársai” a bűnösök, mert többnyire tanult emberek már régen észrevehették volna, hogy “Führerjük” egy elmebeteg despota, akinek régen zárt intézetben lenne a helye. Valamilyen mértékben egész népünk is kollaboránsa lett Orbánnak, mert szavazataival, hiszékenységével és türelmével hozzásegítette a hatalomhoz. Európában ugyan ezt a hibát követték el a néppárti “klubtagok”, és külön hibásak a nagy egyházak hazai vezetői.

    Az, hogy Európa most ítéletet mond Orbánról, minket is érint! Többet kellene az iskoláinkban tanítani a demokráciáról, a demagógiáról, a jobboldali fasizmusról, és erősíteni kellene az önálló gondolkodást a primitív csordaszellemmel szemben.

    Orbán csődje egyben az Európai konzervatívok, a vallásos keresztények csődje is, akik eddig kiálltak Orbán minden hazugsága mellett.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  34. Keresztes S.
    szerintem is be kell majd vezetni valamilyen “politikai ismeretek” szerű tantárgyat!
    ….
    A cikk címéhez:
    Sajnos, akinek a talpa alatt ég a talaj – az gyorsabban kapkodja a lábát! Ráadásul már nem nézi, hova tapos!
    Ráadásul lehet abban valami igazság, hogy ha már nem tudott Orbán azzal bekerülni a történelembe, hogy ő vitte be az országot az Unióba – még bekerülhet azzal, hogy ő vitt ki minket! Lehet ez a fő szempontja?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  35. Keresztes S.
    Valószínűleg „gyanakodtak”, hogy nem minden OK, de O.V. nélkül tutira nem nyernek, vagy legalábbis ilyen mértékben semmiképpen. Tudom nem szeretik sokan hallani, de O.V. az egyetlen karizmatikus személy a pártjában (a karizma „felhasználása” lehet negatív és pozitív is!). Lehet azt remélték a többiek, hogyha nyertek, a nagyvezírt odébb tolják és jöhet a magát szakmainak tartó hátsó sor. De mint látjuk nem így lett, sőt, a „szakmunkások” hitele –0 lett, a vezír meg maradt. Senki nem merte kimondani, hogy GÁZ van és mint látjuk (l. Fellegi) a buliból már nincs kiszállás.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  36. Kérüek mindenkit, hogy írja meg véleményét a “Bízunk a kormányban” FB-oldalon
    http://hu-hu.facebook.com/pages/B%C3%ADzunk-a-korm%C3%A1nyban/147395015371733
    amely a Zorbán-kormány szimpatizánsait tömöríti. Nem kell izgulni, az első FÚJ, vagy NEM után úgyis kitiltanak az oldalról, a demokrácia nagyobb dicsőségére. Ezért hoztuk létre a “Nem bízunk a kormányban” -t
    http://hu-hu.facebook.com/pages/Nem-b%C3%ADzunk-a-korm%C3%A1nyban/322511344445912
    és társoldalát, a “Bízunk a kormányban lapról kitiltottak társasága”-t
    http://hu-hu.facebook.com/kidobtak?sk=wall&filter=2.
    Kérem, fogadjátok a két utóbbit szeretettel és “lájk”-olással.
    Vive la République!
    Vive la Résistance!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  37. A jelenlegi jobboldalon senki nem rendelkezett olyan nagy gyakorlattal a politikai megtévesztés, a becsapás, és a hazudozás gyakorlatával mint Orbán. Gondoljatok vissza, hogy pályája során hány pártot és vezető politikust olvasztott be, rombolt szét, zsarolt meg.
    Még a kisgazda Torgyánnal is kibabrált, pedig az sok titkot tudott Orbánról. Orbán megengedte magának, hogy soha nem törődött az igazsággal, ezért változtatott politikát, pártállást, meggyőződést, egészen az ateizmustól és a kommunista KISZ munkától kezdve
    Hazug vallásosságig, a szabad demokratikus elvektől a jobboldali klerikalizmusig. Az egyetemi kollégiumból olyan szövetségeseket hozott magával mint pl. Kövér, és még sok mindenre elszánt támogatót. Ezek szinte katonai fegyelemben működtek a közös célért, a hatalomért. Beszervezte ál vallásossággal a romániai területek néhány vallási és politikai vezetőjét, hogy hazafias szlogenekkel növelje támogatóit, olyanokkal, amelyekbe maga sem hisz. Közönséges bűnszövetkezetet gyűjtött és vezet Orbán. Ilyen nincsen több a politikai palettán kb. 20 éve, azaz a rendszerváltás óta.
    Diktátori mentalitása olyan mértékű, hogy nyíltan, a nemzetközi sajtó előtt jelentette ki hogy „nem azt kell nézni hogy mit mond, hanem azt hogy mit tesz”! Ez az elmebetegséggel határos gátlástalanság, ami tetten is érhető szinte minden területen, a kormány működésében is.
    Olyan mértékű ma már Orbán és gárdájának az abszolút hozzá nem értése szinte a kormányzat és a nemzetközi politika minden területén, hogy még a politikában járatlan magyarok is kiábrándultak és ábrándulnak a kormányból, nem is beszélve a nyugati világról, ahol Orbán személyes, és kormányának hitele egyenlő a nullával. Vezető nemzetközi politikusok nyilatkoznak úgy Orbánról, hogy annak amit mond még az ellenkezője sem igaz, teljesen hiteltelen.
    Mind ennek a tragédiája az, hogy népünk soha nem látott elszegényedése folyik, aminek egyszerűen nem látható a vége, mert nincsen aki szakszerűen vezetné az országot.
    Ez a helyzet, és ez ami országunk második Trianonját okozza.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +12 (12 szavazatból)
  38. Keresztes S.
    Amit írt igaz, DE:
    Aki most ott áll mögötte, az nagyjából megismerhette 20, ill. 8 év alatt.
    Aki vele skandálta a (tudott) hazugságokat, aki képes volt részt venni az egzisztencia gyilkosságokban, olyan változások megakadályozásában amit most végre kell hajtani, annak nem hinném hogy ki lehet ejteni a száján, hogy „nem ismerte fel”. De felismerték, csak abban bíztak, hogy ők majd okosabbak lesznek ha eljött az idő, és a vezér helyébe léphetnek. Ha pedig nem vették észre az MDF stb. pártok beolvasztásának (hitető) taktikáját, a népbutítást, a nagy játszmázást, akkor meg közük nincs ahhoz a szóhoz, hogy politikus.
    Ugyanez érvényes a keresztény egyházakra sőt, ott egy abszolút szilárd alap is van, ami az értékrendet világosan megadja Bibliának hívják. A cselekedetek alapján világosan látható volt a hitetés, ami kényelmes volt mindazoknak akik hatalmat akartak, most meg egyre kényelmetlenebbé válik. Most kiderült, hogy hitről szó nem esik, helyesebben csak arról a hitről amit a vezér elfogad.
    A nemzetközi politika meg a saját fejével gondolkodott, azt hitte, hogy a bűvös „jobboldali” szó igaz, hogy minden megengedhető a nyeréshez, most meg nagy a csodálkozás, mert a „hatalom határok nélkül” verzió lépett életbe, mi meg finanszírozhatjuk a tévedéseket. SAJNOS

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  39. Ég a talaj, de sajnos nem eléggé.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  40. Nezven a vasarnap esti musorokat (m1; m2, duna tv), arra a meggyozodesre jutottam, hogy tenyleg valami meggyuladt es mar langol is. Mire alapozom ezt ? Hat arra, hogy mind a harom kiralyi tv leadta a riportba foglalt hirt, a politizalo, ketszinu, osszeuszito ex-puspok TOKES LASZLO szajabol, hogy barmi aron is megvedik Orban Viktort es kormanyat a “kulfoldi lejaratastol”, akik csak azert hallatjak szavukat, hogy megrengessek a magyar demokraciat.
    Tehat vegleg beigazolodik egy masik cikkhez irott velemenyem , hogy EZ A KARTEKONY EMBER nem az orszag sorsat felti, hanem azokat a kivaltsagokat amit Orban & Co, adott neki azert, hogy osszeuszitsa az erdelyi magyarokat. Szinte omlott a hasmenes a szajan, hogy minden erejukkel azon lesznek, hogy “megvedjek a hazat”. Es ez mondat a legnagyobb baj !!!
    Ha igaz, csak most vette fel a magyar allampolgarsagot, es mivel 1945 utan szuletett, meg magyar allampolgar sem volt, tehat azt mondani hogy a hazat vedi, ez tobb mint Istenkaromlas.
    Mikor jon el mar az ido, amikor ti, honi magyarok egyontetuen kijelentsetek, hogy elhatarolodtok ettol a szemelytol, ennek szolamaitol. Mikor lesz mar ez a volt pap PERSONA NON GRATA Magyarorszagon , azert amit csinal, es prosperal nem tudom milyen penzbol ?
    Ahhoz, hogy valamikor levaltsatok Orbanekat, eloszor ezt az embert, es erdelyi kovetoit kell eltavolitsatok, megvonni minden penzbeni juttatast ettol az embertol, azert mert Szekelyfoldrol lehet szamitani kb. 100.000 FIDESZ szavazatra !!!. Kerem, gondolkozzatok el azon amit leirtam. Koszi.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (6 szavazatból)
  41. Mi Tőkés antiviselkedése miatt nem támogatjuk már a református egyházat.
    AZT HIRDETIK, HOGY MINDENKIT EL KELL HORDOZNI, DE HORDOZTAM ÉN MÁR ELEGET HORDOZZA MÁS IS.VAGY LÖKJÜK LE.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  42. Balazs,
    “Szinte omlott a hasmenes a szajan, hogy… ”
    Mi szájmenésnek hívjuk (Mundmarsch).

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (3 szavazatból)
  43. girbegurba
    Kosz, de kifejezobb akartam lenni, ha talan valaki nem tudna mi a szajmenes.
    Sajnos a helyzet sokkal komolyabb mint sokan gondoljak. Tokesben mar nem biznak az erdelyi magyarok sem, ezert most mar ti jottok,

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  44. Igy van ez Geyza. A Zorba(n) kénytelen sleppjével együtt mindent megtenni
    jogtalanúl összeharácsolt vagyonuk és az újonnan meghozott törvények
    által részükre biztositott hihetetlen mértékű előjogok védelme érdekében.
    9 évi bebetonozott “nagyságaik” segitségével szinte bármit megtehetnek.
    Ezt a “demokratikus uralkodóosztályt” az őket idejuttató király bármikor
    - akár zsarolással is – kényszeritheti bármire. Mit tudunk mi a nemesurak
    úrnők hatalmához segitő hátsó alkukról. Ez megegyezésszerű
    összeesküvés nélkül elképzelhetetlen.
    MIVEL SZOLGÁLTÁK MEG A DEMOKRATIKUS BERENDEZKEDÉSŰ
    ÁLLAMOKBAN EDDIG ISMERETLEN ELŐJOGOKAT?
    Valószinűleg tenniök kellett érte valamit.
    Ezért is ég a talaj a talpuk alatt. Van miért aggódniuk!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  45. http://www.solteszimre.hu/koki/

    Na akkor most kioszthatjátok őket.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  46. http://video.xfree.hu/?n=vasslaszlo|80e46dbe08ecd1f49e88cdb7d164691c&vcim=Trianon%20Himnusz%20%20-%20Tartsd%20magad%20Nemzetem#videolocDebrec

    Csík zenekar most más szöveggel.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  47. No ez a jövő:
    Az apa bemegy egy étterembe a kisfiával, hogy a gyerek valamivel elfoglalja magát, és nyugton legyen, ad neki három százforintost játszani.
    Egyszer csak azt látja, hogy a gyerek fuldoklik, kékül az arca, rájön, hogy valószínűleg lenyelte a pénzt, ezért elkezdi ütögetni a hátát.

    A gyerek ki is köhög két darab százast, de tovább fuldoklik. Az apja kezd bepánikolni, és segítségért kiabál.Egy kosztümös, jól öltözött, mutatós, komoly kinézetű nő ül a kávés pult mellett újságot olvasva, és a kávéját szürcsölgetve. Hallva a ribilliót, felnéz, leteszi a kávéját meg az összehajtogatott újságot a pultra, és minden sietség nélkül odamegy a fiúhoz.

    Kigombolja és lehúzza a nadrágját, és kézbe véve a tökét először finoman, majd egyre erőteljesebben kezdi szorongatni, csavargatni. Néhány másodperc után a fiú görcsösen összerándulva kiköhögi az utolsó százast, amit a nő ügyesen elkap a szabad kezével.

    Elengedve a fiú tökét, a százast odaadja az apának, és szó nélkül visszaül a helyére.Az apa mikor látja, hogy minden rendben van a gyerekkel, odamegy a nőhöz megköszönni a segítséget:- Igazán csodálatos volt, még sose láttam senkit, aki ilyet csinált ! Maga doktor ?

    - Nem, én az Adóhivatalban dolgozom.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  48. Hagyjuk itt neki és elvtársainak, mi meg költözzünk egy jobb világba.

    EZT MONDJA MÜLLER PÉTER 2012-VEL KAPCSOLATBAN

    Földünkön jelentős energetikai változások zajlanak, melyek minden ember életét érintik. Felgyorsult életünknek jó páran ismerik az okát, azonban sokan kétségbeesetten, értetlenül állnak a változások előtt.
    Átalakulásunk oka, a jelenlegi sűrű anyagból való felemelkedés egy magasabb rezgésszámú dimenzióba, ahol az alacsony rezgésű energiák már nem hatnak ránk,(félelem, gyűlölet, irigység, féltékenység stb.) vagy már nincsenek is jelen.
    Tudom, hihetetlennek tűnik, mert a látszat gyakorta mást mutat, de ezek az energiák már nem sokáig lesznek életképesek.
    Sokat hallhatunk, olvashatunk a dimenzióváltásról, hogy zajlik majd, de biztosat senki nem tud, mi is fog történni valójában. Számos könyv foglalkozik régóta a témával, több verzió is elképzelhető. Az emelkedés célja, hogy tudatunkat megtisztítsuk és egónkat kordák közé szorítva, lelkünket megnyitva kapcsolódjunk isteni énünkhöz. Ez a folyamat már régóta elkezdődött, idáig azonban nem volt ennyire szembeötlő a változás. A folyamat a maja naptár szerint 2012-ben éri el a tetőpontját. Mit jelent ez?
    Azt érezzük, felgyorsul az idő. (Az időt egyébként csak mi, emberek érzékeljük, más dimenziókban nincs se tér, se idő.) A Földet érő energiák rezgése fokozatosan emelkedik, az anyag sűrűsége csökken. Mivel jár ez a jelenség?
    Tudatunk kitágul, egyre többször használjuk intuitív érzékelésünket. Fejlődik finom érzékelésünk, egyre többen tudnak összekapcsolódni Isteni énükkel,másokkal is tudati szinten. Testünk is változáson megy át, ennek következtében sokszor érezhetjük magunkat fáradtnak, idegesnek, levertnek ok nélkül. Komoly hangulathullámzások törhetnek ránk a semmiből. Ez azért van, mert testünk nehezen alkalmazkodik a hozzánk érkező, új energiákhoz, amíg beépül. Nem kell tőlük megijedni, hagyjuk, hogy beépülhessenek az új energiák. ” Feküdjünk rá arra a bizonyos hullámra és hagyjuk, hogy vigyen magával előre” Sokkal gyorsabban túljutunk a nehezén!
    Tudati szinten gondolataink egyre többször és egyre pontosabban valósulnak meg. A pozitív,teremtő gondolataink is, de a félelmeink, nehézségeink ugyan így. Ezért is fontos, hogy figyeljünk gondolatainkra, és tudatosan fogalmazzuk meg őket. Egyre többen foglalkoznak ezotériával, nyitnak alternatív gyógymódok felé, aminek megvan az előnye is, és a hátránya is. Ha nem vagyunk elég körültekintőek és túl gyorsan akarjuk életünkbe a változásokat behozni, akkor bajt is okozhatunk, első sorban magunknak, de környezetünknek is.

    A két legfőbb erény, amit mindenkinek meg kell tanulni, ha szeretne a változásokban részt venni: türelem és alázat. E kettő nélkül könnyen kicsúszhat lábunk alól a talaj! De ha betartjuk a szabályokat, akkor megtapasztalhatjuk a bőséget és szeretetet életünkben!
    Ahogy emelkedik a rezgés szint, úgy növekszik a stressz, feszültség az emberek között. Vannak emberek, akik nem akarják a változásokat és nem képesek ezeket az új rezgéseket befogadni. Ők maradnak a saját rezgés szintjükön, viszont azok, akik emelkednek, már nem tudják elviselni a durva energiákat. Ilyenkor a két tábor energiája egymásnak feszül. Sokszor tapasztalhatjuk, hogy régi barátok, ismerősök maradnak el mellőlünk és új ismeretségek születnek. A hazugságok, önáltatások ideje lejárt. Mindenkinek szembe kell néznie saját félelmeivel, megoldatlan ügyeivel. Mindenki saját magáért felelős, persze útmutatást kérhetünk, de az úton egyedül kell végig mennünk. Nem szabad elfelejtenünk, sose vagyunk egyedül!
    Azok, akiknek azonos a rezgésük, csoportokba szerveződnek és együtt haladnak tovább az úton. Lesznek, akik utolérnek minket és felzárkóznak, de lesznek, akik végleg elmaradnak. Amikor becsukódik mögöttünk egy ajtó,kinyílik előttünk egy új! Ezt ne felejtsük el. Ne rágjuk magunkat azon, hogy mi lesz majd, hanem éljünk a jelenben, tanulva a múltból! Ez a feladat!
    ” Aki megtalálta ” középpontját” ,messzire sugárzik! Hívójele bejárja a világot, és akinek szól, meghallja s válaszol. Rokon lelkek, ha tiszták, állandó adásban-vételben vannak. Ne félj,hogy társtalan maradsz. Szíved adásban van,és megtalálod a veled “egyívásút”.Minden az “adó” erején és tisztaságán múlik.”
    ” Ha csillagodat követed,életed is megváltozik. Régi szokások,szemléletek és társak is elmaradnak. Mások jönnek helyettük.” (Müller Péter )
    Az egónk az egyetlen ellenségünk,ami visszavethet fejlődésünkben. Az,aki elhiteti velünk,hogy nem vagyunk méltók a változásra, az emelkedésre,hogy nem is érdemeljük meg a tudást. Ne higgyünk neki! Az egyik legerősebb fegyver,a szeretet ,mely mindent elsöpör és nincs ellenség,mely szembe szállna vele. Jelenünkben szívcsakránk megnyitása a feladat, ami korántsem olyan egyszerű,mint amilyen könnyű leírnom. Sok sérelmet, fájdalmat, és feldolgozatlan traumát cipelünk magunkban,(életek óta) aminek feldolgozására és megbocsájtására most jött el az idő.
    Bontsuk le falainkat! Merjünk hinni, bízni és szeretni! Még ha védtelenek is leszünk általa, sebezhetők,de a régi színjátékok már nem folytathatók . ” magadat kell átalakítani,ha sorsodon változtatni akarsz. Ha belül változol, megváltozik a “kívül”is. Lelked sugárzása messzire hat, átvarázsolja a külvilágodat. De magadon kell kezdeni! Ha külső harmóniára vágysz,először magadban kell összhangot teremtened. Ha szeretetre vágysz: szeretned kell! Ha társra vágysz,alkalmassá kell válnod a társulásra.” Akiben ez a “benső mágnes” működni kezd,nem akarja a másikat sem elnyomni,sem manipulálni -úgy vonz,hogy mindenkit meghagy a maga szabadságában. Az emberek ezt megérzik. A vonzásnak ezt az ellenállhatatlan erejét szeretet-nek hívjuk.” (Müller Péter)

    Szép, örömteli emelkedést mindenkinek!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
  49. Apó ezotériájától visszatérve a mi mélyebb dimenzióinkba:
    http://nol.hu/lap/allaspont/20120109-fej_vagy_gyomor_
    atengerimalac | 2012. január 9. | 08:03:53

    Az vezírkedő elmebeteg retorikájával élve: Harcoltunk. A harcban vannak győztesek és vesztesek. Mi most újfent veszítettünk. Miért? Mert elqrtuk. Nem kicsit, nagyon. Rosszul mértük fel a helyzetet. Azt hittük, hogy vannak fegyvereink. Nekünk nem voltak. Csak blöff, meg 2/3-ad. De arra szart a világ, a blöffnél meg lebuktunk. Ilyet még ország nem csinált. 1,5 évig hazudtunk éjjel nappal. Nem csak magunknak. Mindenkinek. Sikernek állítottunk be olyan dolgokat, amik nyilvánvalóan nem voltak azok, hogy szavazó táborunk egyben tartsuk. Most új feladat áll előttünk. A szavazóinkkal együtt a csődbe kell juttatni ezt az országot. Ki kell tartanunk, hogy megmutassuk, politikánk érdekében nem félünk milliók nyomorításától sem. Jobb a csőd, mint teljesíteni a feltételeket. Jobb, ha minden elveszik, mint ha egy részét veszítjük el vagyonunknak. Különben is. Akik közel állnak hozzánk már tudják, hogy nem adjuk fel. Tudják, hogy a végsőkig, az utolsó emberig kitartunk. Amíg lesz szavazónk, mi megyünk előre. Ez a mi utunk, mondhatnám sorsunk. Ott, hol egy nemzet süllyed el értetlenül állnak a népek. Nem értenek minket, a magyar lelkületet. Mi úgy pusztítjuk el magunkat, hogy ellenségre sincsen szükségünk. Mi úgy tudjuk romlásba dönteni magunkat, hogy egy határozott mozdulattal tökön szúrjuk magunkat, akkor, mikor mások elfogadják a segítő kezet. Mi büszkeségből nem fordultunk addig a hárombetűs szervezethez, amíg gyakorlatilag semmilyen feltételt nem szabtak volna. Ezért természetesen nem vállaljuk a felelősséget. Mi az emberek 2/3-át képviseljük. Arra van felhatalmazásunk, hogy mindenkit dögrovásra juttassunk. Persze minket kivéve. Mi már régen biztonságba helyeztük pénzünk és vagyonunk, hisz első kézből tudjuk a céljaink.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  50. Geyza által közölt Verdi: Don Carlos operájából, II. Fülöp áriája hatására eljátszottam a gondolattal, hogy a mai korszakba átültetve, hogy hangzana Magyarországon
    I. Orbáncz Vezér korhű áriája, melyből félreérthetetlenül minden alattvalója megérthetné a Vezér által hangoztatott „Csavaros magyar ész” esszenciáját.
    .
    Aki ismeri a mű melódiáját, minden bizonnyal megkurgatja lelkét a kétszólamú kórus felerősödő orgánuma, a refrén égig csapó magyar hangjának fortissimo tétele (Orbáncis Hungaricus) I. Orbáncz Vezér indulójának a csavaros magyar észre utaló fineszes… izé… fideszes mentalítása:
    .
    „Széltől legeljetek,
    fának ne menjetek.
    Mert ha fának neki mentek,
    fejeteket beveritek.
    .
    Refrain:
    Szinyikum, szanyikum,
    szentandrási sobrikum.
    .
    Ismétlés kétszer, égig emelt ökleinket rázva:
    Szinyikum, szanyikum, stb.”

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

A fasizmus 12 előjele 2014. március 2. vasárnap

A Mazsihisz vezetői elnémítanak mindenkit 2014. február 11. kedd | AN

Katolikusok voltak a holokauszt áldozatai? 2014. január 23. csütörtök | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos