Ronai and Ronai
AMERIKAI

Egyezkedik hitelezőivel a csődközelben lévő megye 2011. augusztus 24. szerda 12:01 | RR Forrás: AN

  • Hozzászólások(4)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Egyezkedik hitelezőivel a csődközelben lévő megye

Birmimngham, Alabama – Jefferson megye ma közvetlen tárgyalásokat kezd a több milliárd dollárra duzzadt adósságairól New York-i hitelezőivel. Ha nem jutnak eredményre, ez lesz az amerikai történelem eddigi legnagyobb önkormányzati csődje.

David Carrington megyei megbízott elnök és Jimmie Stephens, a pénzügyi bizottság vezetője a JPMorgan Chase, az Assured Guaranty és a Citicorp képviselőivel kezd ma, szerda reggel megbeszéléseket. Carrington arra a kérdésre, mi a legfőbb akadálya a jelenleg 3,14 milliárd dolláros adósság rendezésének, azt felelte, nem tud egyetlen okot kiemelni a sok közül.

Jefferson megye már több mint három éve igyekszik elkerülni a csődöt, amely óhatatlanul valamennyi befektető elmaradásával járna, súlyosan érintené az egész Alabama állam gazdasági reputációját, és az sem kizárt, hogy hatással lenne a 3,7 billió dolláros amerikai önkormányzatikötvény-piacra.

A 660 ezer lakosú Jeffersonban nem ismeretlenek a városi nyomornegyek, de itt található az Egyesült Államok néhány leggazdagabb vidékét jelző irányítószáma is. Az eladósodási probléma 2005 táján kezdődött, amikor kötvénykibocsátással fedezték a megyei csatornahálózat felújítását. Az ügylettel kapcsolatos kamatok 2008-tól szárnyalni kezdtek, és a megye nehéz helyzetbe került.

Az amerikai megyei önkormányzatok közül utoljára a kaliforniai Orange csődölt be 1994-ben.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:, ,

  • Hozzászólások(4)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

4 Reader’s Comments

  1. Szegény Amerika!
    :wink:
    Magyarországon 19 megye + Budapest áll a csőd szélén.
    Szinte mindenütt 2006. óta a FIDESZ irányított.
    Most az országunk csődje következik!
    :evil:

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (5 szavazatból)
  2. Minden baj forrása a pénz!
    Miért is jött létre a pénz (általános egyenértékes)?
    A termékek cseréjében játszott szerepet. Ne kelljen keresgélni azt, akivel a
    csere létrejöhet.
    A pénz azóta önálló életre kelt és ez lett a vesztünk is.

    Tulajdonképpen ma már nem is lenne szükség a pénzre.
    A termelés, szolgáltatás megvalósítható lenne nélküle, de
    az ember tudati fejlődése még nincs azon a fokon, hogy ez megvalósuljon.

    Ami késik, az nem múlik!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  3. CSŐDLI
    .
    Egyezkedik város, megye,
    Csődöt ő el kerülhet e?
    Szemük előtt kógya-vetye,
    Óh! Imával nem menne e?!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  4. Közmondas:fogadatlan prokatornak szar a fizetese.

    Mindent jobban tudni,nemetül ” besser wessi ”

    Mindenki hülye csak te vagy okos?

    El tudod kepzelni,hogy vannak nalad okosabbak is?

    Si audisti philoposus mansisti,

    Hallgatni arany,dumalnii mindeni tud,

    Ha megis : sokat akar a szarka de nem birja a farka.

    Kerdezd meg hölgyeidtöl hogy a tied mennyit bir el ?

    .A valo eletben nem kell tanacs hanem kalacs.

    Miert vagy meg minidig egy kis ürge,akinek a

    velemenyere senki nem kivancsi¨

    üdvözöl egy realista

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Csődbe vitték Orbánék a Pető Intézetet 2013. szeptember 8. vasárnap

Varga a szemfényvesztésért felelős miniszter 2012. december 5. szerda | AN

Az ezeréves állam a garancia, nem az IMF 2012. november 27. kedd | AN

AZ IMF nélkül Magyarországot kerülni kell 2012. november 21. szerda | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos