New York – Pénteken tovább emelkedett a hőmérséklet, helyenként 42–43 Celsius fokos hőség volt Manhattanben. A légkondicionált autóból kinyújtott kéz azt az érzetet kelti, mintha kályhába nyúlna az utas. A Lincoln Tunnel nehezen járható, a városban nagy dugók vannak, sok a rosszullét.
Csak vasárnapra várható komolyabb lehülés, New Yorkban rekordmeleg tombol. Több helyen áramkimaradások vannak, az Amerikai Magyar Népszava Szabadságot csak éjszaka tudták nyomtatni, mert a városi elektromos szolgáltató nem bírta árammal a légkondícionálók terhelését. A turisták a hűvös boltokban keresnek menedéket, tartósan árnyékban is kibírhatatlan a hőség. Sok a rosszullét, sok folyadékot kell fogyasztani. A közelekedési dugók száma megsokszorozódott. A városi közlekedés képe egyes helyeken alig változott a szerdai U2 koncert óta, amikor gyakorlatilag járhatatlan volt Manhattan nyugati oldala.
A reggeli televíziós műsorok arra figyelmeztetnek, hogy akinek nem muszáj, ne sokat legyen szabadban. A tengerparton helyenként szennyezett a víz, mert tűz károsította meg a szenyvíztisztítót Queensben, emiatt a Hudson folyóba irányították a szennyvizet, s és ezért ma nem lehet fürdeni. Ma reggelre visszaállították a szenyvíztisztítót, és már nem ömlik a szennyvíz a Hudsonba. Azért érdemes még figyelni az elhelyezett piros zászlókra és kerülni a fertőzött partszakaszokat.
Vasárnap érkezik egy hidegfront, amely enyhülést hoz majd az időjárásban.









Na, hát igen itt Érden jól jönne egy kis napsütés… Gondolom ott azért van olyan meleg mert minden be van építve és az nyomja a hőt! Legalábbis Pesten én ezt tapasztalom…
Való igaz, hogy a beton, az épületek sok meleget tartanak magukban és ezért az éjszakák is melegek de amit nem tudnak az emberek, hogy itt elsösorban nem a meleg miatt használják a légkondikat, hanem a magas páratartalom miatt. A légkondik a lakásban kivonják a párát a levegöböl csökkentve a relativ páratartalmat.
Egyébként nem csak NY de az egész keleti part rohadt meleg most.
Ott Érd-felsön vagy Érd-alsón vagy Ófaluban csak meleg szokott lenni. Pára nincs. :-)
Egyet ertek cOLOMBUS -al, az itteni meleg a magas paratartalom miatt ennyire elviselhetetlen.
Voltam tegnap a tengerparton, mar nem lattam sehol sem piros zaszlot!