Ronai and Ronai
AMERIKAI

Kínai hackerek Google emaileket törtek fel 2011. június 4. szombat 22:00 Forrás: AP

  • Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kínai hackerek Google emaileket törtek fel

Mountain View, CA – A Google bejelentette, hogy Kínából származtak a gmail internetes levelező egyes felhasználói ellen irányuló támadások. Kína harcos cikkel válaszolt, és előrevetítette az internetes háború lehetőségét.

A Google az elmúlt hét közepén bejelentette, hogy a kínai Jinan városában működő hackerek törték fel az amerikai kormányképviselők és politikai aktivisták privát emailjeit. A gyanú azonnal a kínai kormányra terelődött, mert Jinan városában található egy katonai akadémia, és mert több mint egy éve egy másik magas szintű hackertámadás szintén innen indult.

Kína, mint mindig, ezúttal is tagadta az ellene felhozott vádakat, sőt ellentámadásba kezdett a China Youth Daily lapjain. A legjobb védekezés a támadás alapon az USÁ-t vádolta meg egy nagyszabású internetes háború kirobbantásával. Példaként hozták fel az arab tavaszt, amelynek során több rezsim is megingott az internetes toborzás hatására. Kína szerint mindezek mögött Amerika áll, akinek célja a létező kormányok megbuktatása.

A cikk hangsúlyozta, milyen fontos az „internetes határok” tiszteletben tartása, az országok „internetes szuverenitásának” megőrzése egy „egészséges, szabályozott környezet” érdekében. Erre Kína már eddig is nagy figyelmet fordított a Google böngésző cenzúrájával, és minden más internetes tartalom megszűrésével. A kínai rendőrség külön internet megfigyelőket alkalmaz az illegális, hazaáruló vagy államellenes tartalmak kiszűrésére.

Hillary Clinton külügyminiszter riporterek kérdéseire válaszolva azt mondta, hogy a Google elleni támadásokhoz hasonlók gyakran érik az országot, ezért is teremtett a kormány egy új állami pozíciót Cyberbiztonsági Koordinátor néven.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:, , , ,

  • Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

One Reader’s Comments

  1. Hát lassan Kína is megérik arra hogy lekapcsolják a NET .-ről.Hekkerestül , Központibizottságostúl .
    Láthatólag még nem érettek meg arra hogy ki-ki látogassanak a Nagyvilágba.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Farkas Flórián tud írni 2013. október 16. szerda

Ürügy a kuruc.info az internetes cenzúrára 2013. május 13. hétfő | AN

Lázár tahósága és az internet szabadsága 2013. április 13. szombat | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos