Budapest – A német Josef Seibel csoport minőségi kifogások miatt Ázsiából és Moldovából visszahozza a bérmunka egy részét, és a megbízást a csengeri leányvállalata, valamint a helybéli Szamos Kft. kapja meg – írta pénteki számában a Világgazdaság.
A napilap szerint mindehhez szükség volt a román határ közelében lévő településen a cipőgyártó kapacitás növelésére is: a jövő héten szerelik be az utolsó fröccsöntő gépet abban az üzemben, amelynek létrehozására 1,1 milliárd forintot fordított a Josef Seibel Kft.
Mint írták, ezáltal megkétszereződik a két cipőgyártó vállalkozás együttes kapacitása. Ha felfut a termelés, napi 8 ezer pár cipő készülhet Csengeren – tették hozzá.










