Los Angeles – Arnold Schwarzenegger és Maria Shriver bejelentették: mostantól külön élnek. A közlésre négy hónappal azután került sor, hogy az osztrák születésű színész-politikus januárban két terminus után befejezte kormányzói tevékenységét Kalifornia élén.
A 63 éves Schwarzenegger és az 55 esztendős Shriver közös közleménye szerint nagyszerű időket éltek meg együtt, és mostani elhatározásukat sok gondolkodás, beszélgetés és imádkozás után hozták meg.
A házaspár 1977-ben ismerkedett meg egy jótékonysági tenisztornán. Csak 1986-ban házasodtak össze, de ténylegesen mintegy három és fél évtizedet töltöttek együtt. Közleményükben nem tudatják, hogy jogilag is el akarnak-e válni. Különélésük alatt „kapcsolatunk jövőjén fogunk munkálkodni”, mondják.
„Továbbra is együttesen foglalkozunk négy gyermekünkkel. Ők állnak mindkettőnk életének középpontjában”, áll a közleményben.
Házasságkötésük évében. Schwarzenegger a frissen beszerzett állampolgársági papírját mutatja. Fotók: AP
Schwarzenegger februárban jelentette be, hogy ismét filmezni szeretne, nemrég pedig arról beszélt, hogy tévéshowt és képregényt hoz létre politikai beceneve, a terminator és a governor (kormányzó) szavakból képzett Governator alapján.
Egy, a filmvilágból származó hírügynökségi értesülés szerint felmerült az is, hogy Schwarzenegger újabb Terminator darabban vállal főszerepet.
Maria Shriver, az NBC volt újságírója – anyai ágon John F. Kennedy unokahúga – és több könyv szerzője. Édesapja, Sargent Shriver demokrata alelnökjelölt volt 1972-ben George McGovern mellett a Nixon-Agnew tandemmel szemben. Shriver egész életében elkötelezett demokrata volt, ehhez képest nyolc éven át támogatta az épp ily elkötelezetten republikánus férjét a politikai életben.











