Ronai and Ronai
AMERIKAI

Kalifornia: költségvetés a jövő héten 2011. május 10. kedd 8:40 | AN Forrás: AP

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kalifornia: költségvetés a jövő héten

Sacramento – Jerry Brown kormányzó május 16-án terjeszti elő Kalifornia állam revideált költségvetését, amely az eredeti verziónál nagyobb adóbevételekkel számol. A megszorítások, különösen az iskolákat érintők, azonban így is elkerülhetetlenek. A szülők és a tanárok tiltakoznak.

A recesszió miatt megnövekedett munkanélküliség kihatott a személyi jövedelemadóból származó állami bevételekre is. Most, hogy valamelyest gyógyul a munkaerőpiac, több bevételt remélhet Kalifornia az szja-ból, ami azonban nem jelenti egyúttal azt is, hogy a hagyományosan kaotikus kaliforniai költségvetési politika egy csapásra átláthatóvá válik.

Jerry Brown demokrata kormányzó és a törvényhozást ellenőrző párttársai fenn kívánják tartani a nyáron lejáró adóemeléseket és további megszorításokat terveznek, főleg az oktatásban, ami ellen már több demonstrációt tartottak szülők és pedagógusok. A republikánusok, akik elég erősek ahhoz, hogy az adóemelések meghosszabbítását megakadályozzák, úgy vélik, az szja-bevételből származó plusz pénzt – ami a számítások szerint kétmilliárd dollárra rúg – az iskoláknak kéne juttatni.

Tüntetéssorozatra készül a héten a 325 ezer tagot számláló kaliforniai pedagógusszakszervezet, amely célul tűzte ki, hogy minél több pénzt harcol ki az iskoláknak.

Az eddigi lefaragások nyomán Kalifornia deficitje jelenleg még mindig 11 milliárd dollár.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:, , , ,

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kapcsolódó cikkek

Milliárdokat veszített a kormány a trafikmutyin 2013. szeptember 12. csütörtök

Orbán retteg, de a milliárdok megvédik 2012. december 15. szombat

Az IMF ellenzi Orbán megszorításait 2012. november 20. kedd | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos