Nyíracsád – Orbán Viktort ábrázolja az a nemrégiben készült olajfestmény, amire a Basahalom blog bukkant a Hajdú-Bihar megyei Nyíracsád galériájában. Alkotója egy sebészorvos, akinek időszaki tárlata még néhány napig látható a községben.
A mű méltó folytatása lehet az Orbán-Torgyán kormányt ábrázoló festmény és a Kósa Lajost huszártisztként megjelenítő hatalmas falikép által fémjelzett festészeti vonulatnak.











Tömören BORZADÁLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha a doktor úr úgy műt ahogy fest,akkor nem csodálkozom az egészségügy helyzetén :))))
A piktor nem elmeorvos véletlenül?! Hogy színtévesztő, az tuti!
Ott a háttérben lobogva elterülő zászlón olyan szép ződ csík van, mint a tavaszi libafos.
A zalany meg át van világítva, onnan tudja a föstő, hány “percből” állnak az ujjai.
Hát, szép egy alkotmány ez is!
Szerintem igazán hasonlít (persze attól még, vagy épp azért, borzadály), de nézzétek meg a szemeit, hűen kifejezik azt a nagy űrt, amit az önmagában való vak hit teremtett egy valamikori emberből.
Mintha szilikonnal egy kicsit fel lenne turbózva a szája a csutikirálynak. Persze azért egy kicsit ebben a képben is benne van Torgyán Józsi, nézzétek a tokáját….
Aki felnőtt ember létére ilyenre képes, azt el kell tiltani az emberekkel való foglalatosságoktól.
ez mér vicc.Vajon azt a piktort már kifizették,aki az első kontárkormányt lefestette?
Mentsen meg a Mindenható ,hogy ennek az ” orvosnak ” ,a kezébe legyen az életem .
amatőr festő,amatőr kormány…
A szájából jön ki európa!
Ezt ő rendelte. Kifejező.
Réveteg szemek….dupla toka…ez nem lehet más, mint O.V királyunk….Szerintem sokszorosítani kellene, és minden hivatalba, a volt vezírek szögére föl kéne akasztani. Kötelezően….Sőt, az országhatárhoz óriásplakátként köszöntené a hazánkba érkezőket. Söralátétekre is rátenném, sőt, asszem bögre és póló is készülhetne. Micsoda biznisz….basszus…
nekem speciel teccik
Hasonló színvonalú festményeket lehetett látni minden rendes párt székházban, tanácsházán, vagy TSz központban a Rákosi, és Kádár érában.
Éljen a párt! Éljen a párt!
Hi be csuf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ujra megneztem a kepet ( alig tudtam elszakadni tole ) Nem gndoljak
hogy Ceausescu hasonmasa is egyben???
Aztán x év múlva ezeket is elárverezik….
Na, azt szeretném ha már ott tartanánk!
Ki kéne függeszteni a nemzeti együttműködés cÍmű iromány mellé. Összeillenek. Mi meg megérdemeljük, hogy nézzük.
Szakértő szemmel nézve borzadály. Amúgy a színvonala azonos a kormányéval.
Elhányom magam.
Valóban a Kárpátok géniuszára hajaz. Mondjuk szép is volna, ha követné a sorsát. Pereputtyostól!
Beata Toth, Greg48!
nekem is a suszterinas jutott az eszebne…
No meg a Kárpátok géniuszának a 60. születésmapjára készített “Omagului” c. amolyan komoly almanach méretű) csoda kötet, melyben hozzá írt versek, dalművek, róla készült festmények, a neki adományozott kitüntetések, díszdoktori oklevelek, stb. tömkelege volt tanulmányozható…
Legkevésbé sem szeretnék ötleteket adni… De hány éves is a csutiszemölcs?
Jesszus….most vettem észre a képen a hátteret….ugye, nem arra akar utalni, hogy egész Európát leigázzuk, és a bekékült terület lesz nagy Magyarország??? Egy diktátorra emlékeztet, aki a nagy német birodalom térképe előtt fotóztatta le magát…ajaj….
Gyerekek!
Ez komoly????
Van ilyen???
Na neeeeee……
Üdv. Gábor
Uram Atyám! És ezelőtt fogunk majd földig hajolni? Tisztára a Kárpátok Géniuszára hajaz!
Ha ez a sebész műteni is úgy tud,mint festeni,hát nem szeretnék a kése alá feküdni……
Amúgy meg:röhej…..
Bumburi! Földig hajolni???
SOHA!
Mit vagytok úgy oda? A “huszár” Kósa után mit vártatok? Illik a sorba, nem? Anyám, de nagy az Isten állatkertje! Figyeljétek meg, a következő plecsniosztáson ott fog állni a sorban a piktordoki is! A képet meg a “huszár” Kósa kiteteti a a lovas képe mellé. Ja tényleg, hogy-hogy még nincs készen a fehér lovas OVis kép?
Olyan kép nincs ahol áll a búzakalászok közt?
Ja, persze, egyre kevesebb a búzaföld, doki meg nem látott még olyat. Ha Magyarország lesz a Magyar köztársaság, akkor új pénzt is fognak nyomatni. Akkor Széchenyi, Kossuth helyett Kósa, Ovi, meg Lázár képe lesz rajta?
Vagy ne adjak ötleteket?
A kep magaert beszel. Tiszta szoc-real. Lehetne rajta Rakosi, Sztalin, vagy akarmelyik onkenyurunk.
Nekem egy Ady vers jut rola eszembe :
Megöl a disznofejü nagyur, megöl ha hagyom.
DE NEM HAGYOM !!!
Nekem tetszik ez a festmény.
Majdnem hűen ábrázolja orbán beteg lelkületét.
:-)
Elfogyott a festék,mert a koronára már nem jutott…
Jóindulatom jeleként egy kérdés: nem lehet, hogy a professzor úr gúnynak szánta? Hiszen – teljes egyetértésben az eddigi hozzászólókkal – valóban szoc-reál, valóban kísértetiesen hasonlít Ceau-ra, a magyar zászlóból meg hiányzik a zöld, stb.
Ha nem így van, akkor remekmű: egyszerre minősíti “alkotóját” és a kép tárgyát!
Gregory Blunder!
Megtaláltam: http://zorroaszter.nolblog.hu/files/Orb%C3%A1n_Viktor_a_kal%C3%A1szosban.jpg
Igen csak szürreális ez a festmény, melyen a magyar zászló mellett az EU zászlaja villan ki, és a Nagy Vezér alakjával szinte azonos felületet fed be Európa térképe, az úniós ország kék színével. Csodálom, hogy ez a kép kiállítható volt egyáltalán. Kérdés persze, hogy állásában maradhat-e a tárlatnak helyet biztosító galéria vezetője?