Ammán – Letartóztattak két férfit, akik a gyanú szerint halálra kínozták az éveken keresztül egy ketrecben tartott, 19 éves lánytestvérüket – közölte szerdán az ország déli részén fekvő Karak város rendőrsége.
“A lány kedden halt meg a kínzások miatt. Halálra verték és égették” – közölte a rendőrség szóvivője. Hozzátette: a lányt éveken át egy ketrecben tartották, mert a családja szégyellte, hogy mentálisan sérült. “A boncolás több mint ötven sérülést és csonttörést állapított meg a lány különböző testrészein” – tette hozzá a szóvivő, aki szerint a lány fivérei rendszeresen verték a testvérüket.
A rendőrség szerint nem ritkák Jordániában a nők elleni erőszakos cselekmények. Az adatok szerint tavaly 1261 esetben indult rendőrségi eljárás nő ellen elkövetett erőszakos cselekmény miatt.










